Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4185 dnia: Luty 06, 2017, 12:32:20 pm »
iron Fista od drugiego tomu można by brać. To samo z Pulsem, który też ma być w MMH. A to X-Force najlepsze by było w formie jak Sprawiedliwość. :) Ale jak drukują na kilka krajów na raz, to rozumiem że się nie da.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4186 dnia: Luty 06, 2017, 12:36:25 pm »
Nie trzeba wydawać 13 tomów New Avengers.
Nie rozumiem o co ci chodzi, najpierw piszesz że Mucha urwała serię a teraz, że nie trzeba wydawać całości?
Mucha szła torem wydawniczym wg następujących zbiorczych:
Volume 1: Breakout
Volume 2: The Sentry
Volume 3: Secrets and Lies
Volume 4: The Collective
Volume 5: Civil War
Volume 6: Revolution
Volume 7: The Trust
Volume 8: Secret Invasion (Book 1)
Volume 9: Secret Invasion (Book 2)
Volume 10: Power
Volume 11: Search for the Sorcerer Supreme
Volume 12: Powerloss
Volume 13: Siege
+ Eventy:
House of M
Civil War
Secret Invasion
Siege

Nie zgodzę się że Mighty Avengers jest zbyteczne. Historia zarejestrowanych bohaterów jest ważna w kontekście Secret Invasion. Gdzie ta seria też miała aż dwa tomy tie-inów do tego eventu i uzupełniała tom 8 i 9 New Avengers. A także aby poznać tą drugą stronę medalu, która w cale nie różnie tak bardzo.
Jak sam przyznałeś Dark Avengers jest obowiązkowe, aby zrozumieć sytuacje związaną z Dark Regin i Osobornem.

Thora wymieniłem tylko z jednego powodu, aby czytelnik nie zorientowany (nie czytający oryginalnych wydań) wiedziała skąd się na ziemi wziął Asgard oraz dlatego, że Siege skupia się też miedzy innymi na Thorze.

Tak kompletne wydanie pokazuje także jak na końcu skłóceni i podzieli bohaterowie się jednoczą. Bez znajomości tego wszystkiego New Avengers Finale (w ostatnim tomie) nie robi takiego wrażenia, a jest tylko dlatego bo jest.

Swietnie wydaje to Marvel w Complete Connection. I chyba skorzystam
I to jest dobre rozwiązanie i nikt ci nie broni abyś tak zrobił

Za Velvet może wejść Uncanny X-Force (jeśli jest coś takiego że seria wchodzi za serie)
Ja to raczej traktuje że dają serię tego samego autora, tak było z Fatale i Velvet. (choć jeśli tak by było to nie doczekam się w polskim wydaniu Paper Girls, a tym też Mucha mogła by się zainteresować)
Podejrzewam, że liczą także na nazwisko twórcy. Ostatnio Remender też jest u nas popularny dzięki miedzy innmi Taurusowi. Ale to jest tylko moje podejrzenie.

nowa seria JJ ma pierwsze zbiorcze w maju to u nas w sam raz po Alias Serial Cage miał premierę we wrześniu a na razie nie wiadomo kiedy komiks. Jak będzie Iron Fist to nie prędko.
Ok, dzięki za link nie wiedziałem że już zbiorczy zapowiedzieli. Cage w pierwszej połowie roku wg zapowiedzi. A co do Iron Fista, to jakby więcej osób o niego na FB pytało to by już coś w tym temacie się ruszyło. Poczekajmy na start serialu, bo to może być kluczowy czynnik (co nie znaczy że nie można im od czasu do czasu o tym na stronie nie wspomnieć).

iron Fista od drugiego tomu można by brać.
Nic nie szkodzi abyś sobie zaczął kupować od drugiego tomu jak wyjdzie, ale wiedz że wiele osób ceni sobie kompletne wydania serii od pierwszego tomu tym bardziej że to jedna dłuższa historia, więc wydanie bez początku mija się z celem.

A to X-Force najlepsze by było w formie jak Sprawiedliwość. :smile: Ale jak drukują na kilka krajów na raz, to rozumiem że się nie da.
I tak byś marudził że cena za wysoka, nie udawaj że było by inaczej.

Ja i tak spodziewam się w tym roku więcej zapowiedzi niż zawsze z ich strony. Sami pisali że kończą WKKM i będą mieli większe siły przerobowe, więc liczę na takie serię jak Iron Fist i Paper Girls.

Chciałbym aby coś ruszyło się z serią SEX (choć tu chyba szanse są już nikłe).
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 01:45:46 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4187 dnia: Luty 06, 2017, 01:01:57 pm »
super że wydaje, jak będziecie kupować to jest duża szansa ze wydadzą całość.
Wszystko w HC w przyzwoitej cenie jak to u Muchy.




Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4188 dnia: Luty 06, 2017, 01:17:35 pm »
@UP
Przyzwoitej dla nich chyba. :) Mi się bardzo podobały gruba Sprawiedliwość, KnNZ czy Wieczny batman 1, bo wiadomo za co ta wysoka cena była drukowana. Gdyby X-Force i to z Deadpoolem wyszło w cegle 500+ to ja bym brał bez zająknięcia. A jak to będzie cienizna w stylu Lokiego po 50 zł na okładce, to trochę słabo. I oczywiście jeśli kiedykolwiek wydadzą Iron Fista Brubakera to mówię tylko o sobie, że wezmę od 2 tomu - jak Ms Marvel czy Hawkeye. Wydanie w MMH pod redakcją Aniona będzie lepsze.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4189 dnia: Luty 06, 2017, 01:27:53 pm »
Gdyby X-Force i to z Deadpoolem wyszło w cegle 500+ to ja bym brał bez zająknięcia.
Jeszcze raz, to będą zwykłe zbiorcze po 5-6 zeszytów, nie liczyłbym na nic innego.

A jak to będzie cienizna w stylu Lokiego po 50 zł na okładce, to trochę słabo.
A czemu nie napiszesz jaka jest cena w rabacie, że to niecałe 37 zł? To jest bardzo dobra cena i nie przesadzaj.




Offline marian381

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4190 dnia: Luty 06, 2017, 01:31:31 pm »
Lokiego można dostać teraz nawet za 32 zł. Co do Uncanny X-Force zdecydowanie wolałbym dwa grube tomy niż siedem chudych. Mógłbym nawet zapłacić te +/- 100 zł za takiego grubasa.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4191 dnia: Luty 06, 2017, 01:37:55 pm »
Lokiego można dostać teraz nawet za 32 zł. Co do Uncanny X-Force zdecydowanie wolałbym dwa grube tomy niż siedem chudych. Mógłbym nawet zapłacić te +/- 100 zł za takiego grubasa.
O i to jeszcze lepsza cena niż na przytoczonym bonito. Zgodzę się, że grubsze zbiorcze wydania są lepsze (Skalp, Ygrek, Gotham Central itd.) ale taką politykę mam Mucha i jeśli jej ktoś nie akceptuje może po prostu nie kupować od nich komiksów. Inna sprawa, że to zabieg też w pewnym sensie marketingowy, lepiej jak komiks ma niższą cenę, to wygląda lepiej i przyciąga więcej kupujących (którymi są też osoby spoza tego forum).
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 04:53:43 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Zakrza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4192 dnia: Luty 06, 2017, 01:51:03 pm »
Kiedy już myślałem, że mam ładnie rozplanowane co kupię w tym roku oni wyskakują z czymś takim! Co robić, jak żyć?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4193 dnia: Luty 06, 2017, 02:07:54 pm »
Tylko czy kupujący woli kupić 2 tomy czy 7? Czas wydania może być ten sam - w przypadku 2 tomów jeden na rok, a w przypadku 7 jeden na kwartał. Cena wydaje mi się, że też będzie zbliżona, gdy się porówna całość. Pozostaje sprawa dostępności tomów, mniej łatwiej utrzymać, a podczas kupowania ludzie porzucają serię i zostawiają sobie tomy.

Offline marian381

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4194 dnia: Luty 06, 2017, 02:15:59 pm »
Zgodzę się, że grubsze zbiorcze wydania są lepsze (Skalp, Ygrek, Gotham Central itd.) ale taką politykę mam Mucha i jeśli jej ktoś nie akceptuje może po prostu nie kupować od nich komiksów. Inna sprawa, że to zabieg też w pewnym sensie marketingowy, lepiej jak komiks ma niższą cenę, to wygląda lepiej i przyciąga więcej kupujących (którymi są też osoby z poza tego forum).

Politykę czasami warto zmienić. Zwłaszcza że na fejsie Muchy dużo osób wspomina, żeby wydali to właśnie w formacie Complete Collection. Polski rynek komiksów jest już na takim etapie, że nie powinno być problemu ze sprzedażą grubszych tomów. Co więcej, Mucha mogłaby zyskać wizerunkowo i przyciągnąć tym nowych klientów.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4195 dnia: Luty 06, 2017, 02:23:59 pm »
Mucha nie jest wydawnictwem niszowym. A dla "masowego" klienta nadal wyznacznikiem jest cena. To oczywiste, że sprzedadzą tego sporo więcej przy zwykłych tomach.


Kto lubi, ten kupi. Kto woli grubasy (na przykład ja) zadowoli się ogólnie dostępnym complete collection (oba tomy można zdobyć za około 220 PLN.
Dobra lektura - mniej miejsca na półce:)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4196 dnia: Luty 06, 2017, 03:42:24 pm »
Mucha napisała na FB że "druga połowa roku" ten Uncanny X Force (po Alias?  :smile: )

i jeszcze jako bonus: "A to nie jest nasze ostatnie słowo."  :smile:

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4197 dnia: Luty 06, 2017, 03:43:29 pm »
Ładnie wczoraj gruchnęło z tym "UXF"! Ja zdecydowanie byłbym za publikowaniem całości w dwóch opasłych tomach, albo chociaż w podwójnych hacekach, a najlepiej to w ogóle żeby Mucha zaczęła od runów Yosta i Kyle`a

Swego czasu o jednej z najlepszych historii, które ukazały się na łamach tej serii pisałem na Kolorowych:

Czytając „U X-F” widać, Rick Remander dostał duży kredyt zaufania w Domu Pomysłów. Na dobrą sprawę dwie pierwsze historie, czyli „Apocalypse Solution” i „Deathlok Nation” stanowią swego rodzaju rozgrzewkę i zaledwie wstęp do głównego dania, jakim jest niewątpliwie „Dark Angel Saga”. Historia zawarta w dwóch tomach nazywana jest przez swoich entuzjastów najlepszym x-komiksem od czasów „New X-Men” Granta Morrisona, pamiętnej „Dark Phoenix Sagi”, czy opowieści z oryginalnymi X-Men Stana Lee i Jacka Kirby`ego (w zależności od stopnia ich zachwytu). Czy słusznie? Według mnie – nie...

(ALE!!!! dla samego Esada Ribica WARTO!)

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/09/1134-uncanny-x-force-vol-34-dark-angel.html

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4198 dnia: Luty 06, 2017, 05:39:02 pm »
Ucieszyłbym się z ładnych softcoverów a la Marvel Now od Egmontu. Dobrze się to czyta, na półce tez świetnie wygląda. Uważam, że twarda oprawa i wszystkie te de luxe benefity są absolutnie zbędne i niepotrzebnie snobizują bądź, co bądź porządną popcornową rozrywkę jaką jest superbohaterski komiks (który nie jest Miraclemanem ani Watchmen.. ).
Tradycyjnie ostatnio - zgodzam się z tą opinią, jednak fakt, że (choć zdaje się tylko) 3 zeszyty wyszły spod ołówka mojego ulubionego Esada Ribic'a, a i reszta "daje radę" - wolałbym dwa opasłe OHC (niczym SPRAWIEDLIWOŚĆ) niż cienkie hardcovery.
Generalnie kupię w każdej postaci, choć jeśli nie OHC to też preferowałbym ekonomiczne - w stylu MARVEL NOW! Egmontu - wydanie.

Swoją drogą: BRAWO MUCHO!!! Tak trzymać! Najlepiej gdybyście jeszcze po DC sięgnęli i Green Lanterna Johns'a wydali.... Ehhhh, pomarzyć zawsze można  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4199 dnia: Luty 06, 2017, 06:09:33 pm »
Najlepiej gdybyście jeszcze po DC sięgnęli i Green Lanterna Johns'a wydali.... Ehhhh, pomarzyć zawsze można  :lol:
No kiedyś sięgali ale teraz już nie mogą...

Uncanny X- Force to na pewno będzie standard Muchy czyli HC.
Fajnie by było gdyby tempo nie było standardowe Muchy czyli 2 tomy rocznie  :smile:

 

anything