trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4215 dnia: Luty 07, 2017, 08:05:02 am »
Pamiętaj, że najprawdopodobniej to koprodukcja, więc format nie zalezy wyłącznie od Muchy w Polsce.
Tak jestem tego świadom. Zresztą na FB dałem już tą propozycję, może Mucha się do tego odniesie. Myślę że Marvel w tej kwestii (łączenia trejdów) nie robiłby problemów (Sideca tak chciała wydać Daredevila Diggle'a).

Myślę, że jeśli żadne wydawnictwo nie spróbuje z grubszymi tomami (a ktoś musi zacząć) to nigdy to się nie zmieni i będziemy dostawali zwykłe zbiorcze, tylko od czasu do czasu dostając grubszy tom. Nie mówię od razu aby rzucać się na Epici czy Omnibusy, ale właśnie na takie podwójne wydania zbiorczych (metoda małymi krokami do przodu). To że kilka osób pisze, że woli "grubasy" nie zmieni podejścia wydawnictwa do ich publikacji. Oni patrząc jak im takie "grubasy" schodzą, a zwykły czytelnik na nie raczej się nie porywa (głównie chodzi pewnie o cenę). Ale takie łączenie trehdów wg mnie pozwoliłoby się wydawnictwu przekonać, że jest potencjał i powoli oswoić zwykłego czytelnika do takich wydań.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4216 dnia: Luty 07, 2017, 08:11:43 am »
tom 1: Apocalypse Solution + Deathlok Nation (~230 stron)
tom 2: The Dark Angel Saga Book 1+Book 2 (~ 240 storn)
tom 3: Otherworld + Final Execution Book 1+Book 2 (~400 stron)
dla mnie to najbardziej optymalne wydanie na nasz rynek
Albo w czterech tomach z tym "Fear Itself: Uncanny X-Force/The Deep" i będą wszyskie po 200+ stron.
Ale wątpię w to bardzo  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4217 dnia: Luty 07, 2017, 08:21:11 am »
Albo w czterech tomach z tym "Fear Itself: Uncanny X-Force/The Deep" i będą wszyskie po 200+ stron.
Ale wątpię w to bardzo  :smile:
Wiem. Pytanie tylko czy Fear Itself: Uncanny X-Force/The Deep jest potrzebne?
Fear Itself: The Deep w ogóle nie dotyczy Uncanny X-Force, to historia skupiona na Namorze, czyli nie ma sensu wydawać tego w zbiorczym. Fear Itself: Uncanny X-Force to tylko 3 numery i dlatego dorzucono do zbiorczego wydania 4 zeszyty Fear Itself: The Deep.

Fear Itself: Uncanny X-Force pisze Rob Williams (nie Remender)

Można ewentualnie wydać:
tom 3: Fear Itself: Uncanny X-Force + Otherworld (~200 stron)
tom 4: Final Execution Book 1+Book 2 (~270 stron)
ale wg mnie na takie wydanie nie ma szans.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 08:28:38 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4218 dnia: Luty 07, 2017, 08:27:26 am »
Można ewentualnie wydać:
tom 3: Fear Itself: Uncanny X-Force + Otherworld (~200 stron)
tom 4: Final Execution Book 1+Book 2 (~270 stron)
ale wg mnie na takie wydanie nie ma szans.
Albo tak  :smile:

a w ogóle masz błędy z ilością stron:

01 - 112 stron
02 - 120 stron
03 - 144 strony
04 - 120 stron
05 - 136 stron
06 - 112 stron
07 - 160 stron
To jest na pewno poprawne  :smile: edit: na Amazonie się nie opiera  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 08:32:06 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4219 dnia: Luty 07, 2017, 08:30:43 am »
a w ogóle masz błędy z ilością stron:
To jest na pewno poprawne  :smile:
pisałem w przybliżeniu (~) opierając się na amazonie, to są tylko orientacyjne liczby, które i tak mogą ulec zmianie jeśli by tak wydano

Dobra zmieniłem propozycję na FB na 4 tomy, jakby ktoś się do tego odniósł i Mucha by zauważyła że jest zainteresowanie taką forma to może coś w tej kwestii zadziałają

edit: na Amazonie się nie opiera  :biggrin:
ale jak pisałem to są przybliżone wartości, dodaj i sam przekonasz się że nie ma dużej różnicy (pamiętaj że w zbiorczych takich odchodzi jedna okładka - 4strony, ale mogą być jakieś strony na zapowiedzi, inaczej mogą też rozkładać się panele dwustronicowe, dlatego dałem przybliżone ilości stron)

Jeszcze porównałem sobie takie wydania z Alias, które wydała Mucha. Drugi tom Alias ma 216 stron przy cenie okładkowej 79zł, myślę, że ta propozycja, którą dałem jest naprawdę najbardziej optymalna (4 tomy).
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 09:22:51 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4220 dnia: Luty 07, 2017, 08:54:15 am »

Myślę, że jeśli żadne wydawnictwo nie spróbuje z grubszymi tomami (a ktoś musi zacząć) to nigdy to się nie zmieni i będziemy dostawali zwykłe zbiorcze, tylko od czasu do czasu dostając grubszy tom.
Egmont już przecież zaczął. Skalpy,  Y-ki..

Offline Night wolf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4221 dnia: Luty 07, 2017, 09:08:11 am »
Egmont już przecież zaczął. Skalpy,  Y-ki..
Ale ktoś wydał łączone tomy 2w1 które w wersji oryginalnej tak nie zostały wydane? Nie mówię tu wycięciu 1 czy 2 zeszytów ale łączeniu całych tomów. Oczywiście mówimy tu o Marvelu i DC a nie np. komiksie europejskim.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4222 dnia: Luty 07, 2017, 09:21:34 am »
No tak Skalp, Ygrek oraz JLA Morrisona :smile:

To jest tylko propozycja. Przytoczyłem przypadek Daredevila od Sideci (gdzie miałby być łączone dwa trejdy w jednym tomie).
Myślę, że Mucha ma większą siłę przebicia u licencjonodawcy i taka propozycja 4 tomów jest dobra (w ciągu 2 lat dostajemy komplet) i możliwa do osiągnięcia. Ale to jest tylko propozycja. Rozumiem, że wolicie epici, ale wątpię, aby wydawca zdecydowała się na ich publikację. Ja tu szukam najbardziej optymalnego rozwiązania, które być może przekona wydawcę. Ale widzę, że nie ma to sensu, bo jak się ktoś uprze jak "bazyl" to nic go nie przekona i zostaniemy z pojedynczymi trejdami. Wraca do własnej roboty, bo ja podałem propozycje i argumenty.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 09:36:20 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Night wolf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4223 dnia: Luty 07, 2017, 09:27:22 am »
No tak Skalp, Ygrek oraz JLA Morrisona :smile:
To jest odpowiedz na moje pytanie? Jeśli tak to mam wrażenie, że nie zrozumiałeś pytania :)


I oczywiście rozumiem wszystkie pozytywne strony łączenia tomów i sam byłym za, dlatego pytam czy ktoś coś takiego zrobił :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4224 dnia: Luty 07, 2017, 09:31:54 am »
To jest odpowiedz na moje pytanie? Jeśli tak to mam wrażenie, że nie zrozumiałeś pytania :smile:
To nie była odpowiedź
I oczywiście rozumiem wszystkie pozytywne strony łączenia tomów i sam byłym za, dlatego pytam czy ktoś coś takiego zrobił :smile:
Tak Mucha. Wydając w jednym zbiorczym Hit Girl i Kick Ass 2 (oba tytuły z Marvela)

Pytanie tylko czy Fear Itself: Uncanny X-Force/The Deep jest potrzebne?
W sumie to Fear Itself: Uncanny X-Force można spokojnie wydać (sprawdziłem co tam jest dokładnie i cała akcja dzieje się podczas Fear Itself, ale nie ma powiązania z samym eventem, bo jest on bardziej w tle, a same wydarzenia dotyczą Purifiers). To mnie przekonuje, że te 4 tomy to jest najlepsze rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 10:01:38 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4225 dnia: Luty 07, 2017, 11:51:48 pm »
Rewelacyjna informacja, dużo dobrego słyszałem o tej serii (Uncanny X-Force Remendera), a rysunki z przykładowych plansz mówią same za siebie. Omnibus dawno jest OOP, a Complete Collection poza objętością jakościowo mnie nie zadowala, bo wolę HC. Propozycja Muchy spadła jak z nieba.

Osobiście najchętniej zobaczyłbym 3 grubsze tomy po 250-300 stron. Może dobrym pomysłem byłoby przeprowadzenie ankiety na FB jaką formę wydania preferowaliby klienci? Najważniejsze żeby ustalić ilość stron, dajcie już spokój z tym konfliktem HC vs SC. Fala hejtu jaka się tu ostatnio przelała na HC jest zatrważająca  :lol:

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4226 dnia: Luty 08, 2017, 05:44:59 am »
Weź pod uwagę,  że to koprodukcja i podjęte decyzje będą dotyczyć kilku krajów. Czyli ciężko będzie coś zmienić bo 'w Polsce chcą inaczej'. Mimo korporacyjnych zapewnień, że wciąż się zastanawiają.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4227 dnia: Luty 08, 2017, 06:49:36 am »
ja uważam że jest szansa na powiększone zbiorcze niż zwykłe 5-6 zeszytów, trzeba tylko jeszcze bardziej zasygnalizować do wydawcy, akurat Mucha zalicza się do tych wydawców, którzy słuchają czytelnika. I patrząc na termin publikacji jest na to jeszcze czas (co innego jakby już ostateczne decyzje zostały podjęte)

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4228 dnia: Luty 08, 2017, 07:14:56 am »
Szansa jest, ale jeśli np. Mucha z takiej Portugalii otrzyma sygnały, że tam wolą tomy po 5 - 6 zeszytów, to co wtedy będzie?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4229 dnia: Luty 08, 2017, 08:03:25 am »
dajcie już spokój z tym konfliktem HC
Tu będzie HC na 100% nie ważne w jak grubych tomach.

ja uważam że jest szansa na powiększone zbiorcze niż zwykłe 5-6 zeszytów
Ja uważam że nie ma szans (a szkoda) Z Alias było podobnie i ludzie chcieli w dwóch tomach.

 

anything