trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4245 dnia: Luty 18, 2017, 07:32:10 pm »
Nic nie sugeruję. Piszę,  że na obecną chwilę White jest ostatnim monochromatycznym komiksem z tej serii na każdym rynku, gdyż nic po nim późniejszego nie powstało.
Dzięki, cieszy fakt, że jest/zaraz będzie komplet po polsku. A tego tandemu autorów nigdy zbyt wiele...

Offline Jutrzen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4246 dnia: Luty 18, 2017, 11:01:28 pm »

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4247 dnia: Luty 19, 2017, 12:12:01 am »
Czemu taka odmiana?
Może z tego powodu, że "Spidey" wymawia się /Spajdi/?
Na dowód "Kosmiczny strój" po angielsku, nawet w polskiej wersji Kopczyński używał tej formy, a nie tak jak u Marka Starosty "Pająk,", "Pajączek". Wsłuchaj się, w przypadku końcówki "-ey" można często podyskutować nt. wymowy, ale tam jest wyraźny brak "e".
https://youtu.be/GzJS-e7fx0I?t=8m14s

Offline nayroth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4248 dnia: Luty 19, 2017, 10:45:02 am »
To ponura, dystopijna opowieść o przyszłości Petera Parkera odmienna w tonie od zwykłych komiksów z Pająkiem. Taki "Powrót Mrocznego Rycerza" w świecie Spider-Mana.
Ponurość zasadza się głównie na prostym triku, mianowicie akcja toczy się w nocami przy padającym deszczu. Plus - ponieważ to przyszłość - wszyscy są raczej starzy i brzydcy ew. martwi, co jest dodatkowo przygnębiające. Na dobitkę miastem (światem?)rządzi jakaś tam faszystowsko-dyktatorska władza, wszyscy chodzą smutni, a bojówki w kominiarkach bija ludzi na ulicy, itd co pewnie ma przydawać opowieści powagi... W sumie ciekawa autorska wariacja o pająku, mnie zachęciła głównie graficznie. Jeżeli komuś nie spasują rysunki to raczej niech nie liczy że historia mu je zrekompensuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2017, 10:48:28 am wysłana przez nayroth »

Offline am666

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4249 dnia: Marzec 01, 2017, 10:21:55 am »
Czy były podawane informacje ze strony Muchy na temat wydania KILL OR BE KILLED? Wydają większość rzeczy napisanych przez Brubakera które zostały wydane przez Image Comics, może są jakieś wstępne zapowiedzi?

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4250 dnia: Marzec 01, 2017, 01:33:56 pm »
Orientuje się ktoś może, kiedy na Bonito powinienem się spodziewać możliwości zakupu "Spider-Mana: Władzy"?

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4251 dnia: Marzec 01, 2017, 01:39:29 pm »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4252 dnia: Marzec 01, 2017, 01:42:30 pm »
Czy były podawane informacje ze strony Muchy na temat wydania KILL OR BE KILLED?
Nic nie było mówione. Jest to bardzo świeża seria (pierwszy zbiorczy trochę ponad miesiąc temu), więc wątpię, że pojawi się u Muchy w najbliższej przyszłości.
Orientuje się ktoś może, kiedy na Bonito powinienem się spodziewać możliwości zakupu "Spider-Mana: Władzy"?
Pewnie po premierze: http://bonito.pl/k-1604162-spider-man-wladza
Kiedyś trzeba było dłużej czekać na komiksy Muchy w bonito, ale ostatnio są od razu. Tylko trzeba pilnować, Saga czy Kapitan Ameryka zeszły bardzo szybko (przynajmniej pierwsza tura, pewnie się jeszcze pojawi).

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4253 dnia: Marzec 01, 2017, 02:11:39 pm »
Serio? Egmont ma premiery w środy i dostarcza wcześniej (w zeszłym miesiącu dostałem dzień przed premierą), a Mucha na czas i na dostarczenie trzeba czekać dzień dłużej, bo niedziela? Nie podoba mi się to.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4254 dnia: Marzec 01, 2017, 02:18:07 pm »
Ale to przecież nie konkurs szybkości.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4255 dnia: Marzec 01, 2017, 02:20:38 pm »
Serio? Egmont ma premiery w środy i dostarcza wcześniej (w zeszłym miesiącu dostałem dzień przed premierą), a Mucha na czas i na dostarczenie trzeba czekać dzień dłużej, bo niedziela? Nie podoba mi się to.
Nie zapominaj, że jest różnica w wielkości firmy. Egmontowe palety jadą pewnie kilka dni wcześniej do dystrybutorów. Tam są liczone, przyjmowane, rozsyłane dalej, itp.
A Mucha pewnie dostarcza sama te komiksy do Bonito.

I faktycznie Saga 6 była dostępna w piątek, ale już w sobotę, czy niedzielę się skończyła.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4256 dnia: Marzec 01, 2017, 02:35:10 pm »
@up
coś w tym stylu, tylko wózek większy :)

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4257 dnia: Marzec 01, 2017, 02:52:00 pm »
Dostarczanie to jedno, a wybór dnia premiery to drugie. Jeżeli mam czekać do poniedziałku, to już wolałbym, żeby tego dnia była premiera, bo raz, że sam fakt konieczności czekania dzień dłużej, podczas gdy teoretycznie mógłbym już to mieć, jest bardziej denerwujący, a dwa, że w dni robocze jestem bardziej zajęty, więc nie myślę o tym, kiedy paczka przyjdzie.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4258 dnia: Marzec 02, 2017, 10:40:02 am »

Czepiacie się słówek, nieładnie.
Ale tym razem dam się sprowokować i wyjaśnię o co mi chodziło:
Mucha jakiś czas temu zrezygnowała ze współpracy z dużymi bytami (hurtownie, ale też i empik).
Teraz sama prowadzi dystrybucję swoich komiksów, bez pośredników.


Chodziło mi więc o to, że w tym wypadku to czy się pojawi ich nowość w Bonito (czy gdzieś indziej) w dniu premiery zależy, czy - i kiedy - towar zostanie zamówiony, ale też jak szybko zostanie wysłany przez Muchę z ich magazynu.
Egmont jako wielkie wydawnictwo rozsyła towar paletami do hurtowni dużo wcześniej, aby te miały czas go przyjąć o rozesłać dalej do księgarń.


A to dlaczego jak zauważył ThePinkFin data premiery ustalana jest na piątek to zupełnie inna bajka.
Trochę to dziwne, bo większość wydawców (nie tylko komiksowych) ma premiery najczęściej we wtorki i środy. Wydaje się to logiczne, książki dotrą do finalnego odbiorcy najczęściej do piątku, czyli przed weekendem.

Offline ThePinkFin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4259 dnia: Marzec 02, 2017, 02:51:45 pm »
A to dlaczego jak zauważył ThePinkFin data premiery ustalana jest na piątek to zupełnie inna bajka.
Tylko że to się kumuluje i to jest taka "inna bajka" jak z "Avengers" i "New Avengers" z  Marvel Now. Szkoda.