trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4395 dnia: Maj 05, 2017, 09:47:04 am »
sorry, arczi... nie dostałeś pozwolenia  :lol:

Nie doczytał, porównał do Gaimana (co ma piernik?) i zrecenzował dogłębnie, że "pretensjonalne". Tego chyba nie warto komentować.

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4396 dnia: Maj 05, 2017, 09:58:59 am »
Nie doczytał

ziomek, sam nie doczytałeś, ale "już możesz napisać" - może trochę mniej hipokryzji.

przerobiłem dwa tomy, i wydaje mi się, że po ~10 zeszytach spokojnie można wystawić ocenę danej serii.

porównał do Gaimana (co ma piernik?)

autorskie ego przebijające przez (rzutujące na) narrację.

ty na pewno czytałeś cokolwiek któregoś z tych panów?


zrecenzował dogłębnie, że "pretensjonalne". Tego chyba nie warto komentować.

 :lol:

dla kontrastu wklejam twoją, rozbuchaną merytorycznie i stylistycznie opinię sprzed paru linijek:

Liczę, że on albo Non Stop Comics wydadzą "Propheta", bo właśnie czytam po angielsku i już mogę śmiało napisać, że ten komiks jest wybitny i MUSI być u nas wydany. MUSI.

tego chyba nie warto komentować.

Offline Fau

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4397 dnia: Maj 05, 2017, 10:35:39 am »
Liczę, że on albo Non Stop Comics wydadzą "Propheta", bo właśnie czytam po angielsku i już mogę śmiało napisać, że ten komiks jest wybitny i MUSI być u nas wydany. MUSI.

Popieram. Jedna z moich ulubionych serii.

Sprawdź też "Habitat" Simona Roy'a.

Offline am666

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4398 dnia: Maj 05, 2017, 10:54:17 am »
Czy Mucha zapowiadała chęć kontynuowania serii Ennisa "Opowieści Wojenne"? Nie wiem czy czekać na polskie wydanie, czy kupować w oryginale, a poziom dwóch pierwszych tomów zachęca do przeczytania ciągu dalszego.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4399 dnia: Maj 05, 2017, 11:26:26 am »
pot calling kettle.


spoko, widzę żeś mocno zakochany w sobie i swoich opiniach, w związku z czym również pożyczę miłego dnia, a nawet pozdrowię.

A to interesujące, bo dokładnie to samo pomyślałem czytając twoje wpisy. I ty również bądź pozdrowion.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4400 dnia: Maj 05, 2017, 11:35:05 am »
Chłopaki z czułościami na pw piszcie.

A o czym ten Prophet? Poza opisami z neta, bo te sobie mogę sam sprawdzić. Mam go na liście do kupienia razem z Fear Agentem na jednej pozycji :) Zaciekawił mnie mocniej przez zachwyt arcziego, fajnie by było parę słów więcej przeczytać :) mgnesium Ciebie też proszę o opinie trochę dłuższą :) Co jak co, ale opinie stąd sprawdzają się dużo lepiej niż te z losowych recenzji internetowych.
Rzeczywiście bardzo ładnie narysowany.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4401 dnia: Maj 09, 2017, 06:53:03 am »
Jedna rzecz, która wydaje mi się być pewnym dysonansem to komputer osobisty na biurku Karen (spodziewałem się maszyny do pisania). Do tego momentu byłem przekonany, że rzecz dzieje się gdzieś tam w latach 70-tych (może i wcześniej), tymczasem ten jeden kadr w stos. do całości sprawia wrażenie będącego nie na miejscu anachronizmu i każe zadać sobie pytanie o czas akcji (i to również w kontekście DD Millera).
Musisz niestety z tym się pogodzić że Marvel przesuwa w ten sposób linię czasową tak aby historię działy się współcześnie, aby upływ czasu był minimalny tak by bohaterowie się nie starzeli (takich przykładów jak podany przez ciebie jest więcej). DC w cale w tym wypadku nie jest lepsze, bo robi po po prostu kolejny kryzys nadpisując swój świat aby był bardziej aktualny.

 
P.S. Ktoś byłby uprzejmy podzielić się wrażeniami jak w stos. do "Blue" i "Yellow" mają się "klimatycznie" "White" oraz "Grey"?
Wszystkie 4 historie łączą dwie rzeczy.
Pierwsza to opowiedzenie początków kariery superbohaterów jeszcze raz, zachowując ducha tamtych czasów i oddając hołd twórcom tych klasycznych opowieści, ale nie jest to jednak typowa powtórka z rozrywki. Loeb i Sale sporo pozmieniali w oryginalnej fabule. Dodali też dużo zupełnie nowych wydarzeń. I w przypadku Hulk, Daredevil oraz Spiderman tak właśnie jest, czyli klasyczne historię wzbogacone o pomysły autorów (możesz sobie Spiderman oraz Daredevila porównać z tym co jest zawarte w Essentialach od Mandragory), natomiast w przypadku Kapitana, historia nie ma odpowiedników z pierwszych jego komiksów.
Drugi motyw to, że wszystkie te 4 historię, są tak napisane jakby były listem do osoby, która była im bliska, którą kochali, a teraz nie żyje (Spiderman - Gwen, Daredevil - Karen, Hulk - Betty, Kapitan - Bucky) i sprawdza się to w każdym przypadku.

Offline Wyszu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4402 dnia: Maj 11, 2017, 04:43:13 pm »
A Mucha to coś wyda/zapowie na Komiksową Warszawę ?

Macie jakieś przecieki ?

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4403 dnia: Maj 11, 2017, 04:46:44 pm »
Malo Ci nowosci? :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4404 dnia: Maj 11, 2017, 05:11:56 pm »
Drukarnie im zalało i inni wydawcy mają opóźnienia  :sad: Mucha na razie milczy.

Offline Wyszu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4405 dnia: Maj 11, 2017, 05:21:37 pm »
Malo Ci nowosci? :wink:

Nowości Ci w maju dostatek :)
Ale wstrzymuje się jeszcze z zamówieniem w oczekiwaniu na Muchę ;)

Offline Wyszu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4406 dnia: Maj 11, 2017, 05:22:37 pm »
Drukarnie im zalało i inni wydawcy mają opóźnienia  :sad: Mucha na razie milczy.

Serio serio z tą drukarnią ?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4407 dnia: Maj 11, 2017, 06:05:36 pm »
Tu masz info od Wydawnictwa Komiksowego http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34674.msg1403285.html#msg1403285

Info od Fantasmagorie Graves usunął  :smile: możesz sprawdzić na ich FB.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4408 dnia: Maj 12, 2017, 12:26:27 am »
Myślę że to dobry moment na zmianę drukarni.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4409 dnia: Maj 12, 2017, 12:43:02 am »
Tylko że to jedna z lepszych drukarni teraz. Niech popracują nad grzbietami i będzie perfekt  :smile: