Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4410 dnia: Maj 12, 2017, 08:11:28 am »
Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Większość komiksów, które kupiłem na przestrzeni ostatniego roku a które były drukowane w BZG, miało jakieś mniejsze lub większe defekty.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4411 dnia: Maj 12, 2017, 09:18:02 am »
Widząc zdjęcie tej drukarni (przy okazji powodzi) - wcale mnie to nie dziwi... Systemy zarządzania jakością chyba nie są tam niestety wdrożone.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4412 dnia: Maj 12, 2017, 09:34:33 am »
Co więc według ciebie drukarnia powinna poprawić na pierwszym miejscu?

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4413 dnia: Maj 12, 2017, 09:49:29 am »
Politykę zarządzania.
Jak chcesz szczegółów (bez ironii) to mogę na PW z Tobą o tym porozmawiać. Serio. :)


Sorry za offtop.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4414 dnia: Maj 12, 2017, 10:25:18 am »
Żeby nie być gołosłownym:
- w Miraclemanie w trzeciej księdze wyblakłe strony
- w Chew 4 i 5 krzywe grzbiety
- w Alias 1 zbyt wąski grzbiet
- większość komiksów zbyt bardzo ściśnięta przez co podwójne panele wyglądają źle (tutaj przykład)
- mimo folii większość komiksów porysowana/poprzecierana (wady powstałe raczej na etapie druku, jeszcze przed foliowaniem)
- w Legendach Mrocznego Rycerza jakieś dziwne zagniecenia w całym komiksie (przykład)
- i mój absolutny faworyt, coś z czym jeszcze nie spotkałem się do tej pory... w Chew 5 odciski jakichś paluchów na kilku stronach, które aż rozmazały tusz:


 :biggrin:

Jakieś straszne niechluje w tej drukarni pracują.

Z tego co mi wiadomo to jedna z najstarszych drukarni w Polsce, widziałem kiedyś na jakimś blogu zdjęcia z środka i maszyny wyglądały bardzo staro... widać, że niejedno przeżyły. Do tego syf, brud na podłodze.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4415 dnia: Maj 12, 2017, 11:25:27 am »
Z tym Chew tak być powinno:



Ja wyblakłych stron nie miałem nigdzie już dawno.
O grzbietach pisałem.

Jakość druku na pewno 4 x lepsza od Egmont (chociaż chyba wszyscy znacznie lepsi od Egmont  :smile: ).

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4416 dnia: Maj 12, 2017, 11:29:03 am »
Ja wyblakłych stron nie miałem nigdzie już dawno.
to samo
O grzbietach pisałem.
miałem tylko w Wolverine Logan, ale mam wrażenie że komiks jest po prostu za cienki na HC
(chociaż chyba wszyscy znacznie lepsi od Egmont  :smile: ).
to co Hachette pozbyło się tego syfu w końcu z komiksów, który zawsze był u nich?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4417 dnia: Maj 12, 2017, 11:33:36 am »
Hachette pozbyło się tego syfu w końcu z komiksów, który zawsze był u nich?
Tego szarego brudu? (gdzie go teraz w Egmont pełno) to czasem się zdarza.
O kolekcjach nie myślałem a WKKDC ma cały czas sporo mankamentów (wyblakłe strony, pogięte strony/rogi).

to samomiałem tylko w Wolverine Logan, ale mam wrażenie że komiks jest po prostu za cienki na HCto co
A w Alias nie miałeś za mały?

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4418 dnia: Maj 12, 2017, 11:43:27 am »
A w Alias nie miałeś za mały?
każdy taki był, ale był prosty :smile: , ale np. z przekrzywionymi grzbietami to miałem tylko we wspomnianym Loganie, jak widzę zdjęcia z Chew to jestem zdziwiony

Tego szarego brudu? (gdzie go teraz w Egmont pełno) to czasem się zdarza.
O kolekcjach nie myślałem a WKKDC ma cały czas sporo mankamentów (wyblakłe strony, pogięte strony/rogi).
czyli są gorsi od Egmontu anie tak jak piszesz :)
(chociaż chyba wszyscy znacznie lepsi od Egmont  :smile: ).

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4419 dnia: Maj 12, 2017, 11:48:39 am »
Nie pisałem o wydawnictwach nie komiksowych  :biggrin:

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4420 dnia: Maj 12, 2017, 12:03:12 pm »
Z tym Chew tak być powinno:



Ja wyblakłych stron nie miałem nigdzie już dawno.
O grzbietach pisałem.

Jakość druku na pewno 4 x lepsza od Egmont (chociaż chyba wszyscy znacznie lepsi od Egmont  :smile: ).

Z tym Chew to mnie zaskoczyłeś. Byłem przekonany, że to jakieś odciski palców bo dokładnie na tej samej stronie miałem kilka obrzydliwych tłustych odcisków paluchów, tak wyraźnych, że wszystkie linie papilarne mogłem odczytać :biggrin:

Co do Egmontu i drukarni Edica to kiedyś faktycznie była popelina, wyblakłe strony, brud, ale od ponad roku nie trafiłem na żaden defekt w ich komiksach a procentowo chyba najwięcej kupuje komiksów od Egmontu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4421 dnia: Maj 12, 2017, 12:17:43 pm »
Według mnie to też musi zależeć od wydawcy, bo takich wtop od BZG faktycznie najwięcej jest u Muchy, z innymi wydawcami tego jakoś tak często nie dostrzegam.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4422 dnia: Maj 12, 2017, 02:07:06 pm »
miałem kilka obrzydliwych tłustych odcisków paluchów, tak wyraźnych, że wszystkie linie papilarne mogłem odczytać :biggrin:
Pisali też inni o tym (na pewno przy Batman - Legendy Mrocznego Rycerza) mi się jeszcze nie trafiło.

Co do Egmontu i drukarni Edica to kiedyś faktycznie była popelina, wyblakłe strony, brud, ale od ponad roku
Ja mam te zabrudzenie cały czas zwłaszcza "formatu amerykańskiego" ale np Dżinn 2 od Scream (druk Edica) też ma jedną stronę porządnie uwaloną.

Według mnie to też musi zależeć od wydawcy, bo takich wtop od BZG faktycznie najwięcej jest u Muchy, z innymi wydawcami tego jakoś tak często nie dostrzegam.
Ci inny wydawcy to drukujący frankofony? Bo czym większy komiks tym łatwiej o prosty grzbiet  :biggrin:

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4423 dnia: Maj 14, 2017, 11:03:32 am »
Jest katalog
Nie jest źle i bez trzęsienia
https://pl.scribd.com/document/348288413/MUCHA-2017-Catalog-high-Res
Ktoś z was miał styczność z Potter's field ?
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 11:06:48 am wysłana przez Kijanek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4424 dnia: Maj 14, 2017, 11:12:58 am »
Całkiem spoko, choć bez urywu czterech liter. Sporo interesujących mnie rzeczy startuje we wrześniu (Iron Fist, Miracleman, The Wicked + the Divine, Descender, The Goddamned). To będzie ciężka końcówka roku :P