trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4740 dnia: Wrzesień 04, 2017, 04:02:05 pm »
Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało dlaczego zdecydowali się na taki zabieg.
Koszty. Prawdopodobnie drukarni bardziej pasuje ten format i dlatego w takim wydaje Mucha.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

szulig

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4741 dnia: Wrzesień 04, 2017, 04:07:28 pm »
Koszty. Prawdopodobnie drukarni bardziej pasuje ten format i dlatego w takim wydaje Mucha.

Jak to bardziej pasuje drukarni? Nie chce być złośliwy ale gdyby drukarni miala wiecej na stanie koloru np. czerwonego to wszystko by drukowali w tym kolorze bo drukarnia chcialaby sie pozbyc tego koloru? To klient określa co chce i za co płaci. Jeżeli drukarnia z jakiś przyczyn nie jest w stanie zrealizować usługi o danych parametrach to nie przyjmuje zlecenia. Proszę nie odbierz tego jako złośliwości z mojej strony. Zdziwiłem sie po prostu jak przeczytalem twoj post.

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4742 dnia: Wrzesień 04, 2017, 04:11:47 pm »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś mój post.
Każda drukarnia może wydrukować komiks w dowolnym rozmiarze. Ale z różnych powodów (rozmiar arkuszy drukarskich itp.) niektóre formaty mogą drożej wychodzić niż to wynika z ich rozmiaru.
Np. mogło się okazać, że jeżeli Mucha chciałaby drukować w formacie o te kilka mm większym, to koszt wyniósłby 10-15% więcej.
Ale tak samo Egmont robi. Marvel Now od Egmontu są mniejsze od zwykłych B5 (typu "Baśnie), ponieważ jest to bardziej ekonomiczny format. A różnica jest tylko kilka mm.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

szulig

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4743 dnia: Wrzesień 04, 2017, 08:35:10 pm »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś mój post.
Każda drukarnia może wydrukować komiks w dowolnym rozmiarze. Ale z różnych powodów (rozmiar arkuszy drukarskich itp.) niektóre formaty mogą drożej wychodzić niż to wynika z ich rozmiaru.
Np. mogło się okazać, że jeżeli Mucha chciałaby drukować w formacie o te kilka mm większym, to koszt wyniósłby 10-15% więcej.
Ale tak samo Egmont robi. Marvel Now od Egmontu są mniejsze od zwykłych B5 (typu "Baśnie), ponieważ jest to bardziej ekonomiczny format. A różnica jest tylko kilka mm.

istotnie, inaczej odebralem Twoj post.
ok, dzieki za wyjasnienie

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4744 dnia: Wrzesień 05, 2017, 04:20:14 pm »
W sklepie Gildii są już dostępne nowe pozycje Muchy.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4745 dnia: Wrzesień 06, 2017, 06:43:05 am »
Koszty. Prawdopodobnie drukarni bardziej pasuje ten format i dlatego w takim wydaje Mucha.

Raczej, tak jak w przypadku Wiedźm, większy format był pomysłem innej filii Muchy, więc i u nas tak poszło. Mnie się podoba takie wydanie tego komiksu.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4746 dnia: Wrzesień 06, 2017, 07:44:46 am »
Chodziło o ten format o mm mniejszy od innych (np DC Deluxe) nie ogólnie o powiększony format  :smile:

Nie wiem czemu niektórzy się dziwią że cena taka niska jak DC Deluxe też nie jest droższe przez powiększony format.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4747 dnia: Wrzesień 06, 2017, 07:54:05 am »
Mam głupie pytanie czy ktoś ma porównanie rozmiarów wkładów (stron) wydania DC Delux i Wiedźm?
bo w sumie czy różnica mm w jedną czy drugą stronę okładki to nie różnica.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4748 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:00:17 am »
Dla mnie tak samo ale dla innych to różnica  :smile:

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4749 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:29:29 am »
Na półce widać różnicę. U mnie komiksy Muchy stoją osobno w stosunku do reszty właśnie z tego powodu. Zresztą podobnie kolekcje Hachette są też odrobinę niższe (ta sama drukarnia?).

Może chodzić o niższe koszty, choć wydaje mi się to dziwne, że stosowanie własnego formatu jest tańsze niż ogólnoświatowego standardu. Może to prymitywne myślenie, ale wyobrażam sobie sytuację, że zlecają drukarni druk np. formatu A4 ale tak o 1mm mniejszego. Nie byłoby im prościej drukować  A4?

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4750 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:37:39 am »
Może to prymitywne myślenie, ale wyobrażam sobie sytuację, że zlecają drukarni druk np. formatu A4 ale tak o 1mm mniejszego. Nie byłoby im prościej drukować  A4?
Właśnie o tym pisałem jakiś czas temu. Widocznie BZGraf bardziej pasuje ten format.

W ogóle - tu gadamy o niewielkich różnicach formatu, a nikt, nikt (nie licząc jednego fanpage'u na Facebooku) nie zauważył, że od maja bieżącego roku wszystkie nowe "Asteriksy", "Smerfy" i "Kajko i Kokosze" są o 5 mm niższe od wcześniejszych wydań. Fatalnie to wygląda na półce.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4751 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:40:00 am »
(ta sama drukarnia?).
A miałeś kiedyś komiks od Muchy zakurzony?  :smile: Inna drukarnia (po zapachu też można sprawdzić  :biggrin: )

Gdzieś też chyba padło że drukarnie mogą mieć minimalną różnicę przy danym formacie.

od maja bieżącego roku wszystkie nowe "Asteriksy", "Smerfy" i "Kajko i Kokosze" są o 5 mm niższe od wcześniejszych wydań. Fatalnie to wygląda na półce.
Lucky Luke i Książę Nocy też są w tym formacie czyli chyba już wszystko tak będzie od Egmont.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 08:48:34 am wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4752 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:52:43 am »
Na półce widać różnicę. U mnie komiksy Muchy stoją osobno w stosunku do reszty właśnie z tego powodu. Zresztą podobnie kolekcje Hachette są też odrobinę niższe (ta sama drukarnia?).

Może chodzić o niższe koszty, choć wydaje mi się to dziwne, że stosowanie własnego formatu jest tańsze niż ogólnoświatowego standardu. Może to prymitywne myślenie, ale wyobrażam sobie sytuację, że zlecają drukarni druk np. formatu A4 ale tak o 1mm mniejszego. Nie byłoby im prościej drukować  A4?
Różnice w wysokościach mamy nawet w ramach tego samego wydawnictwa, niektóre tomy Batmana z N52 mają różnicę 1-2 mm.


To co ze sprawą SL i różnic ABC ?
W sumie za 2 lata będzie tyle komiksów na półkach że każde wydawnictwo będzie miało osobne miejsce, by serie się zgadzały :P

Offline Archie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4753 dnia: Wrzesień 06, 2017, 02:14:46 pm »
Jak stoi jakość tłumaczenia pierwszego wydania zbiorczego Miraclemana? Rozważam zakup, ale waham się między wydaniem polskim, a pójściem w oryginały. Cenowo i gabarytowo lepiej jest to brać od Muchy, ale główną kwestią jest dla mnie jakość tłumaczenia i ewentualne dodatki (W polskim wydaniu coś jest?).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4754 dnia: Wrzesień 06, 2017, 03:11:33 pm »
Jezeli operujesz angielskim na takim poziomie aby swobodnie czytac Moore'a, a do tego zalezy Ci na dodatkach (ktorych w wydaniu PL jest jak na lekarstwo) to bierz 3 tomy w oryginale. Jesli wolisz wydanie jednotomowe po naszemu - bierz wydanie od Muchy. Nie czytalem oryginalow, wiec co do tlumaczenia odniesc sie nie moge, ale mialem je w rekach i dodatkow jest mnostwo. Tak na oko to 1/3 kazdego z albumow to extrasy. Miej tylko na uwadze, ze sa one drozsze niz standardowe komiksy Marvela.
Sometimes I'd like to get my hands on God...