trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4905 dnia: Listopad 06, 2017, 08:09:48 am »
Hmm, to ciekawe, co piszesz, bo mnie sie wydaje, ze Aaron najbardziej "aaronowy" jest własnie w Bekartach (a takze Scalped i Ludziach gniewu). Bo czytam tego prawdziwego Aarona tak troche jak jakiegos komiksowego Cormaca McCarthy'ego, ktorego jednak scenariusze, gdy postawic je obok tworczosci tego ostatniego, jawia sie li tylko jako czytadełka dla niesfornych przedszkolaków.
Uwielbiam Skalp, uważam że to jedna z lepszych rzeczy jaka się ostatnimi czasy ukazała na naszym rynku.
Bękarty odrzucają mnie od siebie, nie mogę przebrnąć przez ten komiks, czasem tak jest, cóż już pierwszy tom był nachalną kalką "z podniesionym czołem" w gorszym wydaniu i chyba tu leży ta mała rysa na komiksie, drugi tom niestety też jakoś do mnie nie przemówił. Mimo że Bękarty to jak najbardziej moje klimaty, mimo wszystko nie jestem w stanie dalej dać szansy temu komiksowi.
to co napisałem Jankowi - są pozycje które powinno się przeczytać by dać osąd, ale nie koniecznie sa one że trzeba je mieć.
Chyba że jest jakaś tajmena lista komiksów, które powinien mieć każdy komiksiarz, bez dyskutowania i podważania jego arcydziełości.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4906 dnia: Listopad 06, 2017, 08:29:35 am »
to co napisałem Jankowi - są pozycje które powinno się przeczytać by dać osąd, ale nie koniecznie sa one że trzeba je mieć.
To Nafciarz zapytał o "Must Have" Muchy i kilka osób wymieniło kilka najlepszych tytułów.
A że określenie "Must Have" jest tutaj może trochę przesadzone to nie ważne bo i tak wiadomo o co chodzi i sam pytający wyjaśnił:
Pytam co inni oceniaja najwyzej z oferty wydawcy ktorego lubie wspierac

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4907 dnia: Listopad 06, 2017, 09:08:20 am »
To Nafciarz zapytał o "Must Have" Muchy i kilka osób wymieniło kilka najlepszych tytułów.
A że określenie "Must Have" jest tutaj może trochę przesadzone to nie ważne bo i tak wiadomo o co chodzi i sam pytający wyjaśnił:
Jest na wyrost:D
Ok zatem co z tą tajemną listą by nie być pozerem komiksowym ?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4908 dnia: Listopad 06, 2017, 09:10:39 am »
Ok zatem co z tą tajemną listą by nie być pozerem komiksowym ?
Ja w ogóle nie wiem o co Ci chodzi  :smile:

@DOWN
 :biggrin:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 09:25:46 am wysłana przez JanT »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4909 dnia: Listopad 06, 2017, 09:20:42 am »
Jest na wyrost:D
Ok zatem co z tą tajemną listą by nie być pozerem komiksowym ?
@Kijanek: Jak widzisz @JanT udaje, ze nie wie o co Ci chodzi, ale to po prostu dlatego, ze - jak juz zauwazles - przedmiotowa lista jest tajemna.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4910 dnia: Listopad 06, 2017, 09:30:41 am »
Ja w ogóle nie wiem o co Ci chodzi  :smile:
Żart sytuacyjny, dotyczący "must have";
Są pozycje które wypadało by znać; tu się zgodzę i zapewne wielu mi przyzna rację; tylko że nawet jeśli są jakieś utwory, to nie ma czegoś takiego jak arcydzieło. Każdy może odbierać dzieło w indywidualny sposób. To co większość określa jako właśnie must have, trafi się parę osób które powiedzą, że ma przeciwne odczucia. Jak pisałem wcześniej, dla Kukiego "Bękarty" mogą być dziełem, wybitnym; dla mnie nie są, mimo że lubię twórczość autora. Ja mogę napisać że wg mnie bardzo dobrym komiksem ocierającym się o geniusz jest "umowa", ktoś pojawi się w opozycji i powie że nie mam racji bo jest nudny i ma kiepską kreskę.
Sztuka jest czymś co jest bardzo subiektywne, a w szczególności komiksowa, nie jest to jak ze sztuką nowoczesną - "należy podziwiać i podniecać się największym szkaradzieństwem, by nie wyjść na skończonego buraka ignoranta w towarzystwie"

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4911 dnia: Listopad 06, 2017, 09:37:20 am »
Nafciarzowi chodziło o to żeby każdy podał SWOJE "Must Have" a on sobie coś z tego wybierze.
Nafciarzu może następnym razem napisz "co polecacie?"  :smile:

@DOWN
 :biggrin:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 09:49:29 am wysłana przez JanT »

Offline LucasCorso

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4912 dnia: Listopad 06, 2017, 09:41:12 am »
Dobrze że nie napisał "rzućcie ulubionym komiksem Muchy" bo najprawdopodobniej wyladowalby na ostrym dyżurze z wybitnym okiem, albo w najlepszym przypadku wykładem czemu rzucanie komiksami jest niebezpieczne.

Takie rzeczy tylko na tym forum...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4913 dnia: Listopad 06, 2017, 09:45:01 am »
[...] Jak pisałem wcześniej, dla Kukiego "Bękarty" mogą być dziełem, wybitnym; dla mnie nie są, mimo że lubię twórczość autora.
Male sprostowanie: nie uwazam Bekarty za dzielo wybitne, ale jedynie wyrozniajace sie na tle serwowanej nam ostatnimi czasy papki amerykańskej. I prawde powiedzawszy, malo komiksow uznalbym za rzeczy wybitne jesli wziac kontekst ogolnie rozumianej tworczosci narracyjnej. Pomimo pozorow, ktore stwarzają pewne "obrazoburcze" tytuly komiksowe, uwazam, ze wciaz komiksy pozostaja zbyt ugrzecznione, zbyt zniewolone przez rozne czynniki, prawdopodobnie glownie natury marketingowo-ekonomicznej, w porownaniu z tym, co od dawna oferuje literatura. 

Offline LucasCorso

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4914 dnia: Listopad 06, 2017, 09:52:41 am »
Właśnie sprawdziłem listę i mam tylko jeden komiks muchy (Mircleman) więc tropem myślenia niektórych z moich przedmowcow pozostałe nie mogą być Must Have bo ich nie mam.
I wszystko jasne.

Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4915 dnia: Listopad 06, 2017, 10:09:30 am »
Male sprostowanie: nie uwazam Bekarty za dzielo wybitne, ale jedynie wyrozniajace sie na tle serwowanej nam ostatnimi czasy papki amerykańskej. I prawde powiedzawszy, malo komiksow uznalbym za rzeczy wybitne jesli wziac kontekst ogolnie rozumianej tworczosci narracyjnej. Pomimo pozorow, ktore stwarzają pewne "obrazoburcze" tytuly komiksowe, uwazam, ze wciaz komiksy pozostaja zbyt ugrzecznione, zbyt zniewolone przez rozne czynniki, prawdopodobnie glownie natury marketingowo-ekonomicznej, w porownaniu z tym, co od dawna oferuje literatura.

Całkowita zgoda. Jedyne, które bywają szczere i "nieugrzecznione" to te, które z założenia nie dotykają kontrowersyjnej tematyki.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4916 dnia: Listopad 06, 2017, 10:29:45 am »
Male sprostowanie: nie uwazam Bekarty za dzielo wybitne, ale jedynie wyrozniajace sie na tle serwowanej nam ostatnimi czasy papki amerykańskej. I prawde powiedzawszy, malo komiksow uznalbym za rzeczy wybitne jesli wziac kontekst ogolnie rozumianej tworczosci narracyjnej. Pomimo pozorow, ktore stwarzają pewne "obrazoburcze" tytuly komiksowe, uwazam, ze wciaz komiksy pozostaja zbyt ugrzecznione, zbyt zniewolone przez rozne czynniki, prawdopodobnie glownie natury marketingowo-ekonomicznej, w porownaniu z tym, co od dawna oferuje literatura.
Zależy co się złapie, takie From Hell, czy Lost Girls, Opowieści wojenne - raczej tam grzecznie nie jest, dostaliśmy "za garść posoki" "Pro"; czy choćby polski "Hard" - wiadomo to co otrzymujemy jako produkt popkulturowy, typowo nastawiony na zysk. Pytanie ile jest wydawnictw o których nie wiemy, które poruszają "cięższe" tematy. Pytanie czy to się przebije, czy kupi to może parę osób.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4917 dnia: Listopad 06, 2017, 12:11:46 pm »
(...)
Są pozycje które wypadało by znać; tu się zgodzę i zapewne wielu mi przyzna rację; tylko że nawet jeśli są jakieś utwory, to nie ma czegoś takiego jak arcydzieło. Każdy może odbierać dzieło w indywidualny sposób. To co większość określa jako właśnie must have, trafi się parę osób które powiedzą, że ma przeciwne odczucia. (...)


Głupoty o arcydziele nie komentuję. Napisało się, trudno. Kijanek, przemyśl to jeszcze.
Frapujące jest za to, że spotkał się wątek dzieła wybitnego z przymusem jego posiadania. Bo przecież wybitność można przezywać, nie posiadając na własność - "Śniadania na trawie", "Czasu Apokalipsy", "W poszukiwaniu straconego czasu", "Strażników"...? Czy w przypadku tych możliwych do powielenia dzieł nie powinno się rezygnować z przywileju nabycia egzemplarza, bo inaczej radość pełna nie będzie?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Nafciarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4918 dnia: Listopad 06, 2017, 12:15:18 pm »
Nafciarzowi chodziło o to żeby każdy podał SWOJE "Must Have" a on sobie coś z tego wybierze.
Nafciarzu może następnym razem napisz "co polecacie?"  :smile:

@DOWN
 :biggrin:


Ogolnie jestem na tym forum od niedawna ale momentami serio lapie raka jak czytam z czym ludzie maja problem 😉

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4919 dnia: Listopad 06, 2017, 12:25:11 pm »

Ogolnie jestem na tym forum od niedawna ale momentami serio lapie raka jak czytam z czym ludzie maja problem 😉
Mnie też totalnie zaskoczyła ta cała dyskusja. @Nafciarz, widzisz jaką burzę wywołałeś  :badgrin: . Wstydź się  :badgrin: . Powinieneś dostać co najmniej 30% ostrzeżenia  :wink: .

A tak na serio Alias to świetny wybór.

EDIT. Post no. 1000  :cool: