Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4920 dnia: Listopad 06, 2017, 12:41:25 pm »

Głupoty o arcydziele nie komentuję. Napisało się, trudno. Kijanek, przemyśl to jeszcze.
Frapujące jest za to, że spotkał się wątek dzieła wybitnego z przymusem jego posiadania. Bo przecież wybitność można przezywać, nie posiadając na własność - "Śniadania na trawie", "Czasu Apokalipsy", "W poszukiwaniu straconego czasu", "Strażników"...? Czy w przypadku tych możliwych do powielenia dzieł nie powinno się rezygnować z przywileju nabycia egzemplarza, bo inaczej radość pełna nie będzie?
Dlaczego?
Iliada jest uważana za arcydzieło - bo akurat to jeden z niewielu tekstów który się zachował z tamtego okresu; reszta poszła na podpałkę dzięki naszej jakże cudownej kulturze chrześcijańskiej.
Tkanina z Bayeux - za arcydzieło uznana tylko dla tego że zachowało jako jedno z nielicznych dzieł, mimo że forma takich kronik była powszechna.
Komiks, film, fotografia - są sztukami dość młodymi by im przypinać łatkę arcydzieł; nie wiemy czy za 100; 200 lat, ktoś uzna Ojca chrzestnego za arcydzieło czy tylko za film o rodzinie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4921 dnia: Listopad 06, 2017, 12:48:47 pm »
@Nafciarz, widzisz jaką burzę wywołałeś  :badgrin:
Burzę wywołała ta samo osoba co kilka ostatnich (o podobne bzdury  :smile: ) Ja bym nie dyskutował ale byłem wywoływany do tablicy.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4922 dnia: Listopad 06, 2017, 12:56:00 pm »

Burzę wywołała ta samo osoba co kilka ostatnich (o podobne bzdury  :smile: ) Ja bym nie dyskutował ale byłem wywoływany do tablicy.
Jak w komiksie  tłumacz zinterpretuję po swojemu wyrażenie to elaboraty są, w drugą stronę kjuz nie działa.
p.s. Zgłosić głąba za g-burze do usuniecia

Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4923 dnia: Listopad 06, 2017, 12:58:42 pm »
Dlaczego?
Iliada jest uważana za arcydzieło - bo akurat to jeden z niewielu tekstów który się zachował z tamtego okresu; reszta poszła na podpałkę dzięki naszej jakże cudownej kulturze chrześcijańskiej.
Tkanina z Bayeux - za arcydzieło uznana tylko dla tego że zachowało jako jedno z nielicznych dzieł, mimo że forma takich kronik była powszechna.
Komiks, film, fotografia - są sztukami dość młodymi by im przypinać łatkę arcydzieł; nie wiemy czy za 100; 200 lat, ktoś uzna Ojca chrzestnego za arcydzieło czy tylko za film o rodzinie.

Fajne są te tezy. "Tylko dlatego, że.." Serio ? Tylko dlatego? Wiesz to? :D pliz.... 
A 100 lat to nie tak długo jak się wydaje. Metropolis Langa jest teraz uznane za arcydzieło, a wted nie było. A to już praaawie 100 lat)

Offline NuoLab

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4924 dnia: Listopad 06, 2017, 12:59:51 pm »
Dlaczego?
Iliada jest uważana za arcydzieło - bo akurat to jeden z niewielu tekstów który się zachował z tamtego okresu; reszta poszła na podpałkę dzięki naszej jakże cudownej kulturze chrześcijańskiej.

Nie, Iliada się zachowała DLATEGO, że była uważana za arcydzieło. To był tekst na którym się uczyły czytać starożytne dzieci, szeroko komentowany już w tamtych czasach i jest to jeden z niewielu tekstów który się zachował w stosunkowo dużej liczbie odpisów.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4925 dnia: Listopad 06, 2017, 01:17:19 pm »
Nie, Iliada się zachowała DLATEGO, że była uważana za arcydzieło. To był tekst na którym się uczyły czytać starożytne dzieci, szeroko komentowany już w tamtych czasach i jest to jeden z niewielu tekstów który się zachował w stosunkowo dużej liczbie odpisów.
Dzieł Homera było dużo więcej, historycy własnie się spierają odnośnie tego czy akurat Iliada jest aby na pewno dziełem wybitnym. To że tekst się zachował, nie jest jednoznaczne z tym że tekst był wybitny, podobno Homer miał na swoim koncie koło 20-30 pozycji literackich, tylko że nie można mieć porównania, bo nie ma innych utworów do porównań.
Tak samo jak z utworami prekolumbijskimi, do naszych czasów zachowało się jedynie parę kart kronik, reszta poszła na spalenie, ale też za arcydzieło uznawane :)
Co do Metropolis, tu sporo racji,
Jeszcze się okaże że taki Spirit Millera też będzie za arcydzieło uznany ;)

Offline Luffy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4926 dnia: Listopad 06, 2017, 01:28:47 pm »
Ja od na Mucha Comics póki co się nie zawiodłem jeśli chodzi o jakość komiksów, a mam od nich:

Wiedźmy, Velvet, Chew, Hrabstwo, Saga, Fatale, Severed, Wake

Zamówione są jeszcze 4 tomy Alias i Wicked :cool:

Wszystko świetne komiksy może oprócz Severed który jest przeciętniakiem. Chyba moje ulubione wydawnictwo, jednak mają spory problem z częstotliwością. O ile w takie Sadze to rozumiem, to 2 tomy rocznie Chew jest nieznośne. Do tego ta obsuwa, a liczyłem mocno na Descendera i Goddamned jeszcze w tym roku

Edit: Ale chyba niepotrzebnie to piszę bo to temat o twórczości Homera

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4927 dnia: Listopad 06, 2017, 01:35:42 pm »
Masz rację z Chew  powinni podgonić, w sumie zamknięta seria.


Co do muchy to wielka szkoda że straciła prawa do niektórych tytułów; Choć może by mucha pokusiła by się nad Nextwave, bo klimat akurat humorem bliżej Chew niż DP.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4928 dnia: Listopad 06, 2017, 02:23:53 pm »
Nextwave jest prawie nierozpoznawalne a też bym bardzo chciał. Teraz Egmont wyda 3 tytuły Ellisa to może coś pomoże (a może sami też myślą o tym  :smile: )

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4929 dnia: Listopad 06, 2017, 02:34:00 pm »
Chyba bardziej by podchodziło pod profil muchy, no i ten nowy standard Muchy ładnie by pasował dla Nextwave i jeszcze w jednym zbiorczym :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4930 dnia: Listopad 06, 2017, 02:42:47 pm »
Mucha z Marvela właśnie wydaje popularne tytuły i bardzo ostrożnie podchodzą. Alias i Iron Fista wydali dopiero po serialach. Nieważne kto byleby ktoś wydał (nawet Fantasmagorie crowdfunding'owo  :smile: )

szulig

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4931 dnia: Listopad 06, 2017, 02:51:40 pm »
Mucha z Marvela właśnie wydaje popularne tytuły i bardzo ostrożnie podchodzą. Alias i Iron Fista wydali dopiero po serialach. Nieważne kto byleby ktoś wydał (nawet Fantasmagorie crowdfunding'owo  :smile: )

slaby ten zart....;)

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4932 dnia: Listopad 06, 2017, 02:54:56 pm »
@ JANT
Przerażasz mnie;
Mucha z Marvela ma jeszcze zaległego Origina, chyba to też taka pozycja - jak wyjdzie to by było miło;

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4933 dnia: Listopad 06, 2017, 05:03:12 pm »
To ja jeszcze dołożę jeden tytuł, który warto przeczytać od Muchy, a będzie to SEX. Wg mnie dla fanów Batman pozycja obowiązkowa. Ale ja nie to tym teraz.

Zanim wyjdzie kolejna gówno burza dotycząca grzbietu 4 tomu Alias. Tak ma być (czyli jest podobnie jak z tomem 3 że okładka "zachodzi na grzbiet"). To tyle. :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 05:31:58 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4934 dnia: Listopad 06, 2017, 05:18:16 pm »
SEX. Wg mnie dla fanów Batman pozycja obowiązkowa.
Wg mnie zwykly przecietniak, a nie cos obowiazkowego. Pitu pitu o multimilionerze a la Bruce Wayne, ktoremu sie znudzilo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...