Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1660150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4950 dnia: Listopad 13, 2017, 07:53:37 am »
Chodzi tylko o to że głupie jest ładowanie wszystkiego jak leci w HC i nie chodzi tylko o Muchę.

Ale nie rozpoczynajmy kolejnej dyskusji SC vs HC  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4951 dnia: Listopad 13, 2017, 07:56:14 am »
To po co zaczynacie ten temat, skoro wiecie jaka jest polityka wydawnicza Muchy. I tak Mucha lepiej wypada na tle Scream Comics. Jak pisałem wydawnictwo nie zmusza cię do kupowania swoich komiksów.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4952 dnia: Listopad 13, 2017, 07:57:13 am »
@ mkolek81
Masz rację, od dłuższego czasu E. leci na ilość wydawanych pozycji.
Generalnie, tytuły wrzucają chodliwe i w cenie powiedzmy makulatury, powoli zaczyna to przypominać sytuację z DK, TM, czy Mandragorą, ilość nie jakość.
Choć w tym wszystkim E., ma największą górkę i może pozwolić sobie na takie ruchy; (KiK); pytanie czy to nie spowoduje zarżnięcie po raz kolejny rynku.
Wiele wydawnictw wrzuca rzeczy niszowe, lub wyselekcjonowane, do których HC pasuje jak ulał.
Nie rozumiem narzekania, jest ustalone z góry że HC, bo polski komiksiarz lubił HC, szczególnie jak dobre HC to wytrzyma lata :biggrin:

To po co zaczynacie ten temat, skoro wiecie jaka jest polityka wydawnicza Muchy. I tak Mucha lepiej wypada na tle Scream Comics. Jak pisałem wydawnictwo nie zmusza cię do kupowania swoich komiksów.
Bo jemu zawsze wiatr w oczy i coś w coś, później i tak kupi.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4953 dnia: Listopad 13, 2017, 08:06:55 am »
Generalnie, tytuły wrzucają chodliwe i w cenie powiedzmy makulatury
Np Black Hammer (i bardzo prawdopodobne że też Briggs Land) Światowe wydawnictwa wydając w ten sam sposób robią źle? :biggrin:

Nie rozumiem narzekania, jest ustalone z góry że HC, bo polski komiksiarz lubił HC, szczególnie jak dobre HC to wytrzyma lata :biggrin:
HC jest dlatego że SC z BZG się rozlatywały.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4954 dnia: Listopad 13, 2017, 08:19:15 am »
Np Black Hammer (i bardzo prawdopodobne że też Briggs Land) Światowe wydawnictwa wydając w ten sam sposób robią źle? :biggrin:
HC jest dlatego że SC z BZG się rozlatywały.
Chodzi o DC, Marvel, Asteriksy, SW - filmowe czy nadchodzący Blacksad, wydania po taniości.
Sposób wydania (nie chodzi tylko o sam wydruk) niestety pozostawia wiele do życzenia,


Wolę najgorsze wydanie HC od BZG niz jakiekolwiek wydanie Edic.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4955 dnia: Listopad 13, 2017, 08:22:51 am »
czy nadchodzący Blacksad, wydania po taniości.
???

Wolę najgorsze wydanie HC od BZG niz jakiekolwiek wydanie Edic.
Pierwsze "Nowe DC" (i inne z tego okresu) z Edica to była najlepsza jakość na rynku  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4956 dnia: Listopad 13, 2017, 08:35:30 am »
???
No co ty chcesz sobie psuć niespodziankę. ;)

Przepraszam, że zabrzmię jak zdarta płyta, ale przyczynę przejścia Muchy na wydania HC, każdy zna, nie wiem po co kolejny raz wałkować ten temat.

Światowe wydawnictwa wydając w ten sam sposób robią źle? :biggrin:
Nie wiem czy słyszałeś o tym, ale John Layman kiedy był w Polsce (chyba na KW) powiedział, że polskie wydanie Chew jest jednym z najlepszych jakie widział, ustępuje tylko wydaniu rosyjskiemu. Tyle w temacie co do światowych wydawnictw.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4957 dnia: Listopad 13, 2017, 08:41:25 am »
Nie wiem czy słyszałeś o tym, ale John Layman kiedy był w Polsce (chyba na KW) powiedział, że polskie wydanie Chew jest jednym z najlepszych jakie widział, ustępuje tylko wydaniu rosyjskiemu. Tyle w temacie co do światowych wydawnictw.
A skąd wiesz czy nie mówi tak wszystkim? I po tych słowach każdy powinien wydawać wszystko w HC  :biggrin:

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4958 dnia: Listopad 13, 2017, 08:53:32 am »
???
Się przekonasz, jeszcze niecałe 4 tygodnie


Pierwsze "Nowe DC" (i inne z tego okresu) z Edica to była najlepsza jakość na rynku  :smile:


Ale to było kiedyś, teraz jest teraz, zaraz zaczniemy dokopywać się do prehistorii, więc nie podawaj tego argumentu.
Wiele drukarni wyszła na przeciw oczekiwań klientów, poprawa druku, Edica jest dobra bo tania i nic poza tym. Partolą robotę, tylko z tego co my wiemy to jest ułamek tego co zawalili.


JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4959 dnia: Listopad 13, 2017, 08:57:54 am »
Się przekonasz, jeszcze niecałe 4 tygodnie
O co chodzi? Bo straszysz  :smile: To ma być drukowane we Francji.

A że teraz jest bardzo kiepsko z Edica to chyba najwięcej o tym pisałem  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4960 dnia: Listopad 13, 2017, 09:14:18 am »
A skąd wiesz czy nie mówi tak wszystkim?
:roll: ech ty Tomaszu Niewierny.
I po tych słowach każdy powinien wydawać wszystko w HC  :biggrin:
Czy ja mówię, że wszystko musi być w HC. Wg mnie wydania Muchy jakościowo stoją bardzo wysoko. Jest wg mnie dużo lepiej niż nawet w przypadku Non Stop Comics, a ceny mają porównywalne. Powiem więcej że ta gumowa okładka zaczyna mnie irytować (np. w przypadku Head Loppera na całej krawędzi przedniej okładki odlepiła mi się ta "guma" jakiś milimetr od papieru)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4961 dnia: Listopad 13, 2017, 09:28:13 am »
a ceny mają porównywalne.
Ta, porównywalne  :smile: Z Image o podobnej objętości Np Monstress(a) i Wiedźmy a dużo grubsze Head Lopper też wychodzi taniej.  Ty chyba równasz wszystko do Chew  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4962 dnia: Listopad 13, 2017, 09:31:50 am »
O co chodzi? Bo straszysz  :smile: To ma być drukowane we Francji.
Pożyjesz przekonasz się, dostaniesz komiks w łapy i możesz się poznęcać.


Zostaw standard muchy w spokoju.
Jest dobrze, po co zmieniać.
A ten powiększony format to dla mnie strzał w 10 :D

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4963 dnia: Listopad 13, 2017, 09:33:24 am »
A ten powiększony format to dla mnie strzał w 10 :biggrin:
To fakt. Chociaż tyle jak już wszystko w HC to większym  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4964 dnia: Listopad 13, 2017, 09:34:43 am »
Ta, porównywalne  :smile: Z Image o podobnej objętości Np Monstress(a) i Wiedźmy a dużo grubsze Head Lopper też wychodzi taniej.  Ty chyba równasz wszystko do Chew  :smile:
Jakościowo jest lepiej. I cały czas porównuje komiksy Image do komiksów z Image, a nie z Marvela. I nie tylko do Chew. Normalnie brzmisz jak Bazyl, przeliczając cenę na ilość stron (Head Lopper jakościowo i tak jest gorzej wydany niż Chew i mam nadzieje, że to klejenie wytrzyma próbę czasu, bo jak nie to komiks się rozsypie, a komiksy Muchy raczej nie, chyb,a że użyje może na nich młotka). Dobra ja kończę temat, bo NSC idzie tak jak Egmont w ilość (sam zresztą potwierdzasz, że tylko pierwsze tomy są grubsze reszta i tak będzie chudsza).
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 10:02:11 am wysłana przez mkolek81 »