Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1659921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6015 dnia: Grudzień 05, 2018, 11:41:35 am »
znowu się zaczyna  :cool:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6016 dnia: Grudzień 05, 2018, 11:54:45 am »
znowu się zaczyna  :cool:
uprzedziłeś mnie  :lol:
A ja polecę Wampiry, które Mucha wydał dość dawno temu. (Większy format  i też w HC). Główna zaleta tego komiksu to przed wszystkim kreska. Juan Cavia naprawdę robi tu niesamowitą robotę. Sama historia bardzo mroczna z wymową antywojenną, opowiadająca historię oddziału żołnierzy, podczas mało znanego (przynajmniej dla mnie) konfliktu zbrojnego Portugalia-Gwinei Bissau. Jak ją przeczytałem to miałem wrażenie, że równie dobrze mogła opowiadać historię osadzoną w Wojnie w Wietnamie. I po mimo, że w pewnym momencie komiks skręca w tematy horroru, to głównie jednak jest to opowieść dotycząca psychiki człowieka i co wojna potrafi z nią zrobić, bo ty tytułowe Wampiry mają tu dwuznaczny wydźwięk z samym końcem albumu.
Polecam, może trochę przewidywalne to jednak warto się zainteresować tym tytułem tak samo jak Twierdzi Pereira, o którym kiedyś pisałem.

Offline bambule

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6017 dnia: Grudzień 05, 2018, 12:32:00 pm »
Wiem, że Mucha wydaje wszystko na twardo, ale w przypadku takich czytadeł nie widzę w tym sensu. Na dzień dobry dostajemy cenę 10-20zł większą niż u konkurencji.
No tak porównywanie dwóch linii wydawniczych różnych wydawców MN do JJ, super polać temu panu,
Fajnie że dostajemy komplet od jednego wydawcy w jednym formacie,
Wiesz tyle wychodzi komiksów, że narzekanie dobie daruj, nie odpowiada Ci nie musisz kupować.
Realnie zapłacisz 60-55 % okładkowej ?

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6018 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:16:31 pm »
Wiesz tyle wychodzi komiksów, że narzekanie dobie daruj, nie odpowiada Ci nie musisz kupować.

To Mucha ma jakiś immunitet, że nie można na nich narzekać? A portfelem już głosuję.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6019 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:20:37 pm »
Narzekać można, ale regularnie jeszcze napotykam na wpisy w internecie, w których ludzie narzekają że MTV nie jest już stacją muzyczną.

(piję to faktu, że Mucha ponad dwa lata temu ogłosiła że będzie wszystko wydawać na twardo).

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6020 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:39:38 pm »
Chyba z 5 lat temu. Tak czas zapi... jak się ma dużo czytania  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6021 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:41:42 pm »
A nie wydała nic w miękkiej od kiedy? od czasu ostatniego tomu Loveless? Także ten...

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6022 dnia: Grudzień 05, 2018, 01:54:53 pm »
Z tego co pamiętam to oni przestali wydawać w SC bo ludziom się komiksy rozklejały na potęgę i tak już zostało. A BZG to kiedyś w ogóle był ewenement bo jest to jedyna drukarnia na świecie z której rozkleił mi się komiks (a nawet dwa) wydane na twardo.

Ale może faktycznie nie było sensu poruszać kolejny raz tego tematu. Niech każdy głosuje portfelem jak chce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 01:58:18 pm wysłana przez amsterdream »

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6023 dnia: Grudzień 05, 2018, 02:34:38 pm »
ludziom się komiksy rozklejały na potęgę

Nic nie przebije  zbiorczych SC od Mandragory.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6024 dnia: Grudzień 05, 2018, 03:29:13 pm »
Nic nie przebije  zbiorczych SC od Mandragory.
Wydania kolekcjonerskie, miodzio!

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6025 dnia: Grudzień 05, 2018, 03:32:45 pm »
Oni te zeszyty co im zostały składali w zbiorcze  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6026 dnia: Grudzień 05, 2018, 03:35:28 pm »
Tak. I przez to, to co było z brzegu stron (od grzbietu/klejenia) nie dało się przeczytać...

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6027 dnia: Grudzień 05, 2018, 04:45:25 pm »
Ja mam na mysli softy od mandragory np. Obergeist, Bez Honoru. To sie rozklejalo przy pierwszym przegladaniu.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6028 dnia: Grudzień 05, 2018, 06:44:36 pm »
Hehe, mój błąd. Rozsypującą się Mandragorę najbardziej kojarzę z tych kolekcjonerskich, sklejanych z niesprzedanych zeszytów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6029 dnia: Grudzień 05, 2018, 06:58:38 pm »
Jedno i drugie. Zeszytówki się im tylko nie rozsypywały.