Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawłow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 14, 2007, 11:33:21 pm »
Witam. Na tym forum raczej się nie udzielam więc nie wiem czy poniższe anime nie było już recenzowane. Jeśli było to trudno i niekoniecznie musze byc w tej kwestii uświadamiany.

Welcome to the N.H.K. Całkiem niezłe anime bez wielkich robotów i innych wampirów. Główny bohater jest hikikomori, tzn. od kilku lat siedzi całymi dniami w wynajętym mieszkanku, opłacanym przez jego rodziców, wychodzi tylko w nocy aby zrobić zakupy. Wyleciał ze studiów, jest bezrobotny, oczywiście nie ma żadnych przyjaciół i wietrzy wszędzie teorie spiskowe. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynę która obiecuje mu pomóc w przezwyciężeniu jego problemu, pod warunkiem że weźmie udział w jej "projekcie".

Serial, 24 odcinki, o problemach współczesnych, 20-kilku letnich Japonczyków, czasem trochę komedii, czasem bardziej poważnie. Generalnie polecam.
shit happens

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 15, 2007, 06:33:24 am »
NHK faktycznie dobrym anime obyczajowym jest :) przede wszystkim z powodu braku moe-moe, durnych romantycznych uniesień i ogólnie takie... paranoiczne jest, jak choroba głównego bohatera :)

a ja Genshinkena. Tomokazu Seki się wreszcie objawił, już tę postać lubię, za głos, który on podkłada :) to ten pan od Souske. jak na razie anime jest słodko-naturalne, spokojne, opowiada o otaku normalnie, a nie jak o obiektach z innej planety :) zabija mnie ta "normalna" panienka :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Frey Ikari

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 15, 2007, 08:38:35 am »
A ja wiem że po 4 odcinkach troszkę dziwne jest to że nie zauważyła że wszyscy są starsi ale nie jest to nic wielkiego. ;)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 15, 2007, 04:07:42 pm »
Pewnie już o tym pisałem, ale co mi tam - właśnie oglądam Kaijiego, i po 11 odcinku notowania tej serii jeszcze nigdy nie były tak wysokie jak teraz. Mam taki niezawodny miernik czy anime mi się naprawdę podoba - otóż wjeżdżają na ekran napisy końcowe a mnie się wydawało że dopiero zacząłem oglądać opening... w przypadku Kaijego ostatnio zdarza mi się to regularnie. W każdym razie, nie licząc Clannada - a w sumie może i jego wliczając - zdecydowane anime tego sezonu.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline steelie

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:02:11 pm »
Afro Samurai
Treści nie ma w tym żadnej - bohaterowie i fabuła leżą, głębszego przesłania nie ma, jeśli nie liczyć banałów o niekończącym się ludzkim okrucieństwie. Z każdym odcinkiem coraz mniej lubimy głównego bohatera, patrząc co jest on w stanie poświęcić dla zemsty za śmierć ojca. I ostatecznie odkrywamy, że postać ta jest prosta jak budowa czołgu t-54 - zły do szpiku kości, nie cofnie się przed niczym. I tyle. Ale całość jest krwista, efektowna, a walki cudnie przekombinowane - jak ktoś oglądał Samurai Jacka to wie, o czym mówię. Jako film akcji na pewno warto obejrzeć.
A, no i głos podkładał Samuel L. Jackson.

Offline wyspa

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:41:31 pm »
A ja właśnie wziełem sie za FLCL i po 3 epie nie wiem dalej co o tym myśleć ^^. Aczkolwiek przypadło mi do gustu chyba... animacja i styl kreski mi się podoba...

Offline Krova

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:53:28 pm »
I główny zły w AS mie się bardzo podobał, nie był evil guyem pokroju "zniszczę Cię i zdobędę panowania nad światem, MUAHAHAHAHHAAA!", tylko raczej takim "chcę panować nad światem, więc musisz zginąć, cóż, walczmy." I image miał niezgorszy.



 A ja oglądam Ouran High School Host Club sobie. Przy openingu miałem baaaaaaaardzo mieszane uczucia (swoją drogą beznadziejny jest), dalej już lepiej, przerażenie przy "instanto cofee", ta panienka wjeżdżająca spod ziemi (koniecznie widok silnika =P ) ze swoim "łohohohohoho!", scenki odwalane przez bliźniaków ku zachwytom fanek, charaktery postaci - bardzo fajna, sympatyczna komedyjka (:

 A, i muzyka bardzo ładna!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 15, 2007, 10:35:15 pm »
Cytat: "Krova"
I główny zły w AS mie się bardzo podobał
W AS bardzo trudno określić, kto jest "tym złym", bo Afro, Justice i mnisi są siebie warci

Offline Hamtaro666

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 15, 2007, 10:36:07 pm »
Cytat: "Syber"
Od poczatku do konca ogladnolem Death Note - i podobalo mi sie :)


Ja dziś obejrzałem ostatni odcinek  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  I co ja mam teraz oglądać?  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  Pokemony ku..a?  :cry:  :cry:  :cry:

Od czasów Chobits żadne anime nie zrobiło na mnie równie wspaniałego wrażenia. Top 5 Wszechaczasów murowane.

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 15, 2007, 10:39:49 pm »
Ja dzisiaj widziałem 11 odcinek Clannad. Trochę porobne do Kanon. w sumie kolejne szkolne romansidło z czymś nadprzyrodzonym w tle.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 15, 2007, 11:34:16 pm »
Cytat: "Hamtaro666"
Cytat: "Syber"
Od poczatku do konca ogladnolem Death Note - i podobalo mi sie :)


Ja dziś obejrzałem ostatni odcinek  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  I co ja mam teraz oglądać?  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  Pokemony ku..a?  :cry:  :cry:  :cry:

Od czasów Chobits żadne anime nie zrobiło na mnie równie wspaniałego wrażenia. Top 5 Wszechaczasów murowane.


Death Note było naprawdę dobre, ale po tym jak Kira załatwił w końcu L'a to już była tylko musztarda po obiedzie. Chociaż, samo zakończenie też robiło wrażenie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Bere

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 15, 2007, 11:39:01 pm »
Death Note ?
Dzisiaj zacząłem, i jak na razie nie jest źle. Spoiler przeczytałem niechcący, [biała czcionka słabo maskuje] ale nie jestem jakoś strasznie zły, bo było to w miarę do przewidzenia.

Mangi jeszcze nie tknąłem.
Clannad #11 też miał być dziś zaliczony, ale jakoś wypadło mi z pamięci.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:37:45 am »
Cytat: "Bere"
[biała czcionka słabo maskuje]

Naprawdę? Dla mnie jest wysoce nieczytelne (o ile nie podświetlisz). W każdym razie przykro mi, ale na tym forum nie znam nic lepszego.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Krova

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:56:38 am »
Ależ jest, piszesz na biało, tylko że w cytacie, a cytat nazywasz spoilerem, co wygląda tak

Cytat: "SPOILER"
bla bla bla


Teraz trzeba zaznaczyć tekst, żeby móc go przeczytać ;)
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Hamtaro666

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 16, 2007, 03:55:13 am »
Cytat: "richie"
Death Note było naprawdę dobre, ale po tym jak Kira załatwił w końcu L'a to już była tylko musztarda po obiedzie. Chociaż, samo zakończenie też robiło wrażenie.


Richie ja jestem dziwnym typem, bo sama fabuła najmniej mnie obchodzi - anime jak i każda inna dziedzina sztuki musi mieć dla mnie ten cudowny poeztycki kliamat, a DN go ma
Cytuj
nawet po tym jak zabili L'a  - świeć Panie nad Jego duszą.
Ja bardzo chciałbym, by tak dobrych produkcji, bez względu na gatunek - horror, komedia, obyczajówka etc. było więcej - ale obawiam się, że raczej teraz będzie tzw. "huzia na józia" - czyli podejście w stylu - skoro na DN można zarobić tyle kasy, to zróbmy coś w tym stylu - i powstanie wiele szitu na DN wzorowanego - od pompatycznych rzeczy a na hentaiach skończywszy. No cóż - This Is The World That We're Living In -
Cytuj
wspomnijcie scenę ucieczki z siedziby SPK
;)

Jeśli o mangę chodzi - to na razie kupiłem 1szy tom i jeśli nie wykryję rażących błędów w tłumaczeniu - jak to miało miejsce np. w przypadku Chobits - to zamierzam zgromadzić całą serię...

 

anything