trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1290 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:05:06 pm »
Ty pisałeś w kontekście że są gorsze, brzydsze, a ja pisałem że są bardziej ładne niż w ZnT i dobrze na klimat to działa.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1291 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:06:22 pm »
Chciałbym jescze do tego wrócić z wiadomego powodu ^^
Niemniej każdemu z tsunderystów polecam kubeł zimnej wody w postaci prawdziwej tsundere :P
ps. co do tsunderere to miałem jedną w wersji live i od tamtej pory nie bawi mnie to w anime.
To ja w takim razie dziwny jestem bo u mnie sytuacja wygląda na odwrót... całe życie miałem do czynienia z tsundere, dopiero jakoś podczas okresu studenckiego gdzieś wszystkie znikły... Owszem były cholernie denerwujące, ale teraz kiedy ich nie ma to tęsknie za tym ^^, śmiesznie czasami było czasami nie ale przynajmniej ciekawie. Stąd lubię oglądać Tsundere w anime... A tak BTW to określenie to poznałem dopiero po ich "zniknięciu" gdyż Anime zainteresowałem się po ukończeniu liceum gdzie miałem z nimi ostatni kontakt :D.
Choć pewnie gdyby teraz znowu się jakaś realna pojawiła nieźle by mi działała na nerwy abym parę lat później znowu stwierdził iż jednak było ciekawie :D. Musze przyznać iż te animcowe są jednak mniej wredne ;).
PS.
Dobrze może że nie oglądałem jeszcze Shany bo bym się pewnie nie mógł powstrzymać przed napisaniem tego i owego :D

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1292 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:18:30 pm »
W Kaze no Stigma jest taka pewna tsundere i nie sposób ją polubić. Bardziej wnerwiającą postać w anime ciężko znaleźć.
Natomiast taka tsundere jak Shana ani trochę nie denerwuje. Tylko to loli tsundere, a one niby są bardziej denerwujące.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1293 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:25:10 pm »
A ja w sumie polubiłem główną bohaterkę kaze no stigma, ale zbroję krzyżowca zostawię w szafie i odpuszczę sobie szerzenie prawdy wśród bezbożników ośmielających się mieć inne poglądy/gusta niż ja.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1294 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:41:07 pm »
Ty pisałeś w kontekście że są gorsze, brzydsze, a ja pisałem że są bardziej ładne niż w ZnT i dobrze na klimat to działa.

Ręce opadają. Znowu mam Cię cytować? Proszę bardzo:
<anfan>Poza tym kolory są dużo żywsze i ładniejsze w Shanie. z poprzedniej strony cytat.

Ja potem napisałem:
<wilk>Skąd wziąłeś żywsze kolory w Shanie to nie wiem. Przecież tam kolory są bardziej matowe wszędzie poza wspomnianym ogniem, całość jest miejscami aż bura. Twoja i moja sprawa, że bardziej nam się Shana podoba(...)

Tak więc nie pisałem, że to źle że są bure (nawet napisałem, że mi się podobają), tylko że są bure i komuś mogą bardziej podobać się żywsze kolory z ZnT.

SKOŃCZ PRZEKRĘCAĆ MOJE SŁOWA, PROSZĘ. i najlepiej skończ dyskusję, bo nie wiem co chcesz udowodnić. EOT, w każdym razie, bo szkoda mi czasu.

Chciałbym jescze do tego wrócić z wiadomego powodu ^^To ja w takim razie dziwny jestem bo u mnie sytuacja wygląda na odwrót... całe życie miałem do czynienia z tsundere, dopiero jakoś podczas okresu studenckiego gdzieś wszystkie znikły... Owszem były cholernie denerwujące, ale teraz kiedy ich nie ma to tęsknie za tym ^^, śmiesznie czasami było czasami nie ale przynajmniej ciekawie. Stąd lubię oglądać Tsundere w anime... A tak BTW to określenie to poznałem dopiero po ich "zniknięciu" gdyż Anime zainteresowałem się po ukończeniu liceum gdzie miałem z nimi ostatni kontakt :D

Miałeś do czynienia, ale czy byłeś w związku, który próbowałeś zamienić w poważny związek?

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1295 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:56:11 pm »
Miałeś do czynienia, ale czy byłeś w związku, który próbowałeś zamienić w poważny związek?
Hahah :D. Tu mnie masz... nie powiem iż bym nie spróbował ale trudno to zrobić jeżeli dziewczyna ciągle się na mnie drze, narzeka, wytyka błędy :P.
Zawsze byłem celem no.1 i jako taki raczej pola do popisu nie miałem bo kończyło się to opieprzem :D.
Choć czasami coś odbijało i były całkiem miłe... ale tylko po to aby 30 min później znów zgarnąć opieprz ;). Szczerze to prowadziłem z nimi otwartą wojnę co jednak było dla mnei ciekawe... bo kiedy tsundere mówi mi iż "Jestem niepoważny i leniwy" nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż odpalenie "Mi to nie przeszkadza" czy "Mi tam z tym dobrze" i oglądanie ich reakcji :D
EDIT:
Po za tym zależy jak się trafi... bo istnieją dziewczyny które raczej bym nie określał mianem tsundere bo są po prostu wredne :D. Tsundere nie są do końca wredne... przynajmniej nie tak hardcore'owo. IMO powinno się to rozróżnić bo widzę iż wiele osób widzi to tak wredna=tsundere co IMO nie jest wcale takie jednoznaczne...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 01:04:50 pm wysłana przez wyspa »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1296 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:59:00 pm »
Miałeś rację Misumaru Tenchi, nie skopali. Ostatnie dwa odcinki są świetne. Rozbudowany paradoks bliźniąt przypomina mi trochę ten z "Gry Endera". Ten motyw chyba najbardziej mi się podobał.
Fajny klimat tworzy zrobienie ostatniego odcinka w monochrome.

Warto obejrzeć Diebuster? Po openingu mam nie najlepsze wrażenia.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1297 dnia: Wrzesień 29, 2008, 01:21:20 pm »
Warto obejrzeć Diebuster? Po openingu mam nie najlepsze wrażenia.

Inny klimat - w stronę FLCL - czysty wygrzew, zero sensu, kupa zabawy :D Tobie raczej odradzam.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1298 dnia: Wrzesień 29, 2008, 02:48:26 pm »
...którzy irytują koszmarnie, zachowują się głupio, nieodpowiedzialnie i bezmyślnie, humor dziwny i czasami wyskakuje jak diabeł z pudelka...

i nie możesz przestać oglądać. A potem oglądasz film i przez połowę czasu masz nad głową takie wielkie WTF :) Hunter, przynajmniej film sobie zobacz.
Tyle tylko że oglądanie filmu Nadesico bez serii to istna samobója. Bez znajomości postaci i ich wzajemnych stosunków 70 minut nudy murowane.

Inny klimat - w stronę FLCL - czysty wygrzew, zero sensu, kupa zabawy :D Tobie raczej odradzam.
Ganossa - Zgadzam się z Wilkiem. Z tego co wyczytałem tu i tam, ty chyba też lubisz starocie. A Diebuster to zupełnie inne klimaty. Mnie rozczarował i wręcz odrzucił, podobnie może być i z tobą. Ale decyzja należy do ciebie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 02:52:02 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1299 dnia: Wrzesień 29, 2008, 03:10:11 pm »
Tyle tylko że oglądanie filmu Nadesico bez serii to istna samobója. Bez znajomości postaci i ich wzajemnych stosunków 70 minut nudy murowane.
Ze znajomością serii TV zresztą też.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1300 dnia: Wrzesień 29, 2008, 03:16:30 pm »
Kto się nudził, ten się nudził. Mnie film bardzo się podoba.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1301 dnia: Wrzesień 29, 2008, 03:54:50 pm »
Na razie sobie odpuszczę ale przynajmniej wiem czego się spodziewać. Nie będę sobie robił nadziei na powtórkę z Aim for the Top! więc może mi się spodoba.

Co do mojego zauroczenia starszymi tytułami, podoba mi się klimat tamtych lat, a i w przeciwieństwie do nolifeskinga bardziej podoba mi się np. animacja w Bubblegum Crisis 2032 niż w Bubblegum Crisis 2040. Ale to już rzecz gustu i nie będę wpierał nikomu teorii o wyższości starych anime nad nowymi.
Dając przykład bardzo podoba mi się ten utwór, który dla niektórych może być szczytem obciachu ale jak dla mnie to właśnie esencja tamtych lat http://www.wrzuta.pl/audio/4RU6Sq9ZfM/
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1302 dnia: Wrzesień 29, 2008, 04:07:53 pm »
Powiem ci że też zdecydowanie najbardziej lubię staroszkolne klimaty. Ogólnie jestem człowiekiem retro, o wiele bardziej wolę stare gry, stare samochody, starą muzykę. A "Funky Doll" to doskonały utwór, mnie osobiście przypomina brzmienia Marka Bilińskiego, za którym przepadam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 04:13:15 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1303 dnia: Wrzesień 29, 2008, 04:15:04 pm »
A "Funky Doll" to doskonały utwór, mnie osobiście przypomina brzmienia Marka Bilińskiego, za którym przepadam.
Amen. Ale my to stare zgredy jesteśmy :P
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1304 dnia: Wrzesień 29, 2008, 04:19:57 pm »
Kto się nudził, ten się nudził. Mnie film bardzo się podoba.
Oceniając film jako oderwany od całości - oglądać się specjalnie nie da, bo zupełnie nie wiadomo kto, co, jak i dlaczego.
Oceniając film jako ciąg dalszy/uzupełnienie serii - też oglądać się nie da, bo kompletnie zmienili klimat, o wycięciu dwóch głównych postaci nie wspominając.
Koniec końców porażka z której strony by na to nie patrzeć.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything