Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1455 dnia: Październik 19, 2008, 01:51:55 pm »
Była - ta paniena w długich niebieskich włosach co naginatą wywija.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1456 dnia: Październik 19, 2008, 02:29:19 pm »
Jestem po pierwszym odcinku Night Head Genesis. Zapowiada się ciekawie. Byleby twórcy nie popadli w zbyt wielki banał. Obejrzymy, zobaczymy ;-)
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1457 dnia: Październik 19, 2008, 02:30:40 pm »
Oj, ja bardzo mocno przejechałem się na tej serii (początkowo też byłem zachwycony), ale nie będę spoilował.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1458 dnia: Październik 19, 2008, 02:31:11 pm »
Zarówno Ikkitousen jak i Koihime Musou (jak i jeszcze parę innych tytułów) "jadą" na Romance of Three Kingdoms... choć w Koihime to jakby trochę bardziej widoczne ;)

W kwestii formalnej - pisze się Kan'u (w ten sposób się zaznacza użycie głosek n i u osobno, a nie "nu")
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1459 dnia: Październik 19, 2008, 08:49:48 pm »
 
To w Ikkitousen też była jakś Kan-u? Dobrze wiedzieć.
W pierwszym może przez 5 minut. 

W kwestii formalnej - pisze się Kan'u (w ten sposób się zaznacza użycie głosek n i u osobno, a nie "nu")
Skopiowałem z mal, sam rzadko kiedy jestem w stanie zapisać imiona bohaterów, chyba że twórcy wyjdą mi naprzeciw i ułatwią sprawę jak np z Naruto :)

Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu (The Garden of Sinners)

Po pierwszym odcinku myślałem: "wygląda fajnie, szkoda że twórcy nie wykorzystali potencjału, no cóż może następnym razem". Po drugiej części pomyślałem to samo, a zwiastun trzeciej dawał nadzieję że w końcu coś z tego wyjdzie.
Z tego co kojarzę pewien wielki reżyser stwierdził że film trzeba rozpocząć od trzęsienia ziemi. No to tutaj twórcy zaczęli od
Spoiler: pokaż
gwałtu
. Chcą sobie takie rzeczy tworzyć ok, od tego są hentaje, ale w takiej pozycji wyjątkowo mnie to wkurzyło. I już zacząłem postrzegać ogród grzeszników jak gniot który przez przypadek dostał budżet. Jest jak kiepska gra stworzona na świetnym silniku będąca raczej reklamą samego silnika niż produktem skierowanym do zwykłych graczy.
Potem jest jeszcze pojedynek między dwoma kobietami obdarzonymi fajnymi mocami. Niemniej jednak złe wrażenie z pierwszych minut pozostało.
Fujino Asagami, główna zła (?) czy raczej ze złą przeszłością
Spoiler: pokaż
przeżyła
, chyba. Może ukarze się w kolejnym epizodzie tej opowieści którego nie skreślę po 3 minutach :)
4/10 imo

Jednak polecam tą część innym. O ile sama historia przedstawiona w tej części nie jest wyjątkowa to bohaterowie, animacja, klimat przypadnie pewnie wielu widzom do gustu.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1460 dnia: Październik 20, 2008, 04:13:28 pm »
Pozamiatane.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1461 dnia: Październik 20, 2008, 04:25:14 pm »
Nie widze potrzeby aby tak ciągle "zamiatać" forum, bo A - niektórzy nie siedza cały dzień na forum i nie obserwuja wątku co jest dość dla nich krzywdzące, bo bądź co bądź tych rozmów już nie zobaczą, a B - to takim ciągłym "usuwaniem postów" gasi się jakąkolwiek rozmowę. 


Co do właściwego wątku to:

Toradora - znowu przeciętne anime. Już człowiek dość się robi tych wątków miłosnych i topików school. Główna postać mało przyjemna, zarówno Plamtop Tiger jak i jej sługa do niedawna. I chodzi to zarówno o wygląd jak i zachowanie.

Clannad ~After Story~ - trochę twórcy skupili się na duperelach zamiast wziąć się za rozwiązywanie topicu taty Okazakiego, który jak widać będzie trwał przez całą serię zanim cokolwiek (jeżeli) się wyjaśni. Trochę oglądam tą serię jak jakąś dodatkową OAV'kę.

Co do Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu którą wymienił Konował - owszem, częśc 3 jest zupełnie inna niż poprzednie części. Ale nie sądze aby to było coś złego. Szczerze mówiąc lubię jak twórcy zaskakują widza. A sceny o których wspomniał Konował były wyjątkowo delikatne, prawie że niewidoczne, więc z hentajami bym naprawde tego nie nazwała, ani nawet do tego nie porównywała.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1462 dnia: Październik 20, 2008, 04:34:55 pm »
Fajnie że usunęłaś to teraz napiszę jeszcze raz bez spojlerów.
Obejrzałem wczoraj anime Utawarerumono w wersji BLU-RAY 720p. Więc jakość obrazu i dźwięku doskonała.
Anime należy m.in do gatunku Tragedy przy czym nie spodziewałem się że aż tak na mnie wpłynie.
Chciałem oglądać Bokurano, ale na razie sobie odpuściłem bo takie smutne jakieś i więc dlatego oglądałem Utawarerumono, które mimo kilku śmieszniejszych scen też było raczej smutne, a na dodatek bardzo brutalne.
Kreska ważniejszych postaci całkiem ładna, tła niestety bardzo przeciętne więc łatwo zauważyć że jakość wizualna była średnia.
Muzyka już trochę lepiej. Daje się zauważyć kilka ładnych rytmów w anime, które są naprawdę piękne jak i oczywiście OP i ED, których NIE przewijałem.
To anime należy do takiego typu produkcji.
CZYM DALEJ TYM LEPIEJ. Po prostu akcja jest coraz ciekawsza i zmierza w stronę najważniejszego. Samo zakończenie poza tym że stanowczo za smutne było udane. Jedyne co to głupkowato zawalili wątek Yuzuhy. Nie wiem jaki to miało cel zwłaszcza przypominając tą rozmowę na końcu.
Anime nie tyle że dzieje się w specyficznym świecie gdzie ludzie wyglądają "trochę" inaczej to jeszcze ten świat pod koniec jest w ciekawy sposób wyjaśniony i mimo że bardzo ogólnie to jednak jakiś tam sens to chyba ma.
Uważam że mogliby trochę mniej dramatyczne to anime zrobić, a tak smutno mi jest po jego obejrzeniu.
Ale i tak ocena 9/10.
Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu. Sceny o których wspomniał Konował były wyjątkowo delikatne, prawie że niewidoczne, więc z hentajami bym naprawde tego nie nazwała
Oczywiście że te sceny na samym początku tego filmu było bardzo delikatne. On widocznie nigdy hentaja nie oglądał że tak gada.
Konowale nie wiem co masz do takiej erotyki. To jedynie zaleta była na początku. Wreszcie dali coś ciekawszego. Zakończenie świetne bo takie jak chciałem.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 04:41:12 pm wysłana przez anfan »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1463 dnia: Październik 20, 2008, 04:50:50 pm »
Oczywiście że te sceny na samym początku tego filmu było bardzo delikatne.
A sceny o których wspomniał Konował były wyjątkowo delikatne
delikatny gwałt ? okay, ja odpadam

Konowale nie wiem co masz do takiej erotyki.
Co mam do gwałtów i czemu mi nie odpowiadają ? A czy to nie jest oczywiste ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1464 dnia: Październik 20, 2008, 04:54:40 pm »
Popatrz na to w kontekście urozmaicenia anime. Mnie też to zaskoczyło, a to jednak plus dla twórców.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1465 dnia: Październik 20, 2008, 04:58:27 pm »
delikatny gwałt ? okay, ja odpadam
Widac nie zrozumiałeś do końca...

To sceny były wyjątkowo delikatnie pokazane. Chodzi o sposób pokazania zdarzenia, a nie zderzanie samego w sobie, które jest oczywiście bardzo brutalne.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1466 dnia: Październik 20, 2008, 05:28:23 pm »
Słowo "delikatny" po prostu zostało niefortunnie użyte. Właśnie z uwagi na kontekst. W każdym razie mi trzeci epek Kara no Kyoukai najbardziej przypadł do gustu: dynamiczny ze sporą ilość walk i bardzo fajną końcówką (nie spodziewałem się tego co się wydarzyło, szczerze powiem). A kreska jak zwykle na świetnym poziomie.

ps. Angel, naprawdę nic nie straciłaś z tego co zostało pozamiatane. Anfan walnął mega spoilera o Utaware a my po nim jechaliśmy :P Śmietnik i tyle.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1467 dnia: Październik 20, 2008, 05:48:28 pm »
To może Wam wybaczę;)

Nie wiem ,ale jakoś z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że nie warto tracić czasu na kolejne serie które chcą zadowolić wszystkich i ciągle mówią o tym samym, które są wypuszczane wręcz masowo ostatnio. Teraz kiedy średnio wystarczy mi czasu na oglądanie anime, byle jaka seria tego typu mnie nie zadowoli. Trzeba sięgnąć po jakieś ambitniejsze tytuły ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1468 dnia: Październik 20, 2008, 07:44:56 pm »
Nie ma serii, która zadowoli wszystkich. Nawet takie doskonałe anime jak Code Geass tego nie potrafi bo zawsze znajdą się tacy co będą wymyślać na siłę wady.
Z Elfen Lied, Saikano, Air jest tak samo. Zamiast się skupić na tym co najważniejsze wiele osób się zajmuje szukaniem "wad" różnego typu.
A anime ma się przyjemnie oglądać i nie traktować dosłownie tego co się dzieje jakby to był prawdziwy świat.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1469 dnia: Październik 21, 2008, 08:01:02 am »
Macross Frontier.

Tak, sama jestem zaskoczona. Co prawda połowę czasu antenowego zajmuje mi dociekanie, czy bardziej nienawidzę jednej, czy drugiej moe (jedna jest z tych co to bezczelnie wykorzystują dobre serce i brak asertywności głównego bohatera, druga z kolei jest z tych uroczo-niezdarnych, od których mi wyrastają zęby i jeży się włos na karku). Ale mechy są, walki ładne, historia intrygujaca (jak dotąd - 8 epów), filler z gonieniem bielizny powalający, no i bisz, z gatunku tsundere-blushujących, moeeeeeee! Dla samego biszyka będę oglądać. Alto-kun! Hime-sama :D (tak, kiedy załapałam, ze ta piękna kobieta z openingu to też on, najzwyczajniej w swiecie umarłam ze śmiechu).

A tak poza tym to dobre anime jest, no. Nawet z gonieniem majtek.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything