Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1605 dnia: Listopad 01, 2008, 08:25:29 pm »
Blue Gender jest świetny. Bardzo podobało mi się poważne podejście do tematu, fabuła, postacie. Ogólnie to kawał dobrego sf w klasycznym stylu.

A co do Witch Hunter Robin to mało z niego pamiętam. Klimat, kolorystyka, postacie, ale po jakimś czasie fabuła i końcówka gdzieś mi umknęły. W każdym razie anime wspominam bardzo dobrze.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1606 dnia: Listopad 01, 2008, 09:15:12 pm »
Witch Hunter Robin kojarzy mi się z Darker Than Black. Są do siebie bardzo podobne. W obydwu przypadkach jest tajna organizacja polująca na ludzi z nadnaturalnymi zdolnościami, każda postać ma jakąś historię, którą główni bohaterowie odkrywają w czasie pierwszej połowy anime, a w drugiej połowie jest wyjaśnienie o co w tym wszystkim chodzi i zakończenie pozostawiające za sobą mieszane uczucia. WHR jest starsze, ale za to bardziej ni się podoba. Ma bardziej ponury klimat.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1607 dnia: Listopad 01, 2008, 09:59:58 pm »
To w takim razie mam takie pytanie odnośnie tego anime bo pewnej rzeczy nie jestem pewien.
Spoiler: pokaż
Czy ta organizacja Solomon polowała tylko na te złe Witche czyli te które zabijały ludzi czy również na te, które nie robiły nic złego innym, a po prostu miały moc ? Oglądając można było sądzić, że chodziło o to pierwsze lecz zobaczcie 19 odcinek. Tam powiedzieli coś zupełnie innego
? 19 odcinek był chyba najbardziej wzruszający z tego anime jak również to wyjaśnienie po co oni ich łapali bez zabijania.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1608 dnia: Listopad 01, 2008, 10:15:05 pm »
To w takim razie mam takie pytanie odnośnie tego anime bo pewnej rzeczy nie jestem pewien.
Spoiler: pokaż
Czy ta organizacja Solomon polowała tylko na te złe Witche czyli te które zabijały ludzi czy również na te, które nie robiły nic złego innym, a po prostu miały moc ? Oglądając można było sądzić, że chodziło o to pierwsze lecz zobaczcie 19 odcinek. Tam powiedzieli coś zupełnie innego
? 19 odcinek był chyba najbardziej wzruszający z tego anime jak również to wyjaśnienie po co oni ich łapali bez zabijania.

Spoiler: pokaż
Początkowo były pokazane tylko oficjalne akcje organizacji. Było to pokazane z punktu widzenia nieświadomych osób pracujących w agencji. Potem było pokazane wyłapywanie wszystkich, u których zaobserwowano ujawnienie się zdolności. A wszyscy i tak kończyli w fabrykach do wytwarzania Orbo

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1609 dnia: Listopad 01, 2008, 10:24:42 pm »
Spoiler: pokaż
Początkowo były pokazane tylko oficjalne akcje organizacji. Było to pokazane z punktu widzenia nieświadomych osób pracujących w agencji. Potem było pokazane wyłapywanie wszystkich, u których zaobserwowano ujawnienie się zdolności. A wszyscy i tak kończyli w fabrykach do wytwarzania Orbo

Spoiler: pokaż
Nie o to chodzi. Przecież ta organizacja w Japonii działała wbrew zaleceniom kwatery głównej, a kwatera główna kazała zabijać Witche, a nie je łapać. Więc chodzi mi o to czy Solomon kazało wszystkie Witche zabijać czy tylko te złe ? Przypomnij sobie 19 odcinek. A wiadomo coś jak oni konkretnie wytwarzali to Orbo ? Nic nie mówili o tym, i nie pokazali ani jednego Witcha w tym laboratorium. Dlaczego ? I dlaczego ona ich na końcu nie uwolniła tylko spaliła ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 10:29:30 pm wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1610 dnia: Listopad 01, 2008, 10:37:17 pm »
Spoiler: pokaż
Szefostwo firmy kazało chwytać tylko tych zabijających ludzi. Oddział w Japonii też miał tak robić, a nieoficjalnie łapali jak leci

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1611 dnia: Listopad 02, 2008, 10:30:11 pm »
Niektórzy pisali że to Revolution jest gorsze niż poprzednie serie i nie ma tego klimatu. Na szczęście pisali BZDURY. Właśnie dzisiaj je obejrzałem bo 13 odcinków to w sam raz. Jako całokształt oceniam je na bardzo dobre i w niczym nie ustępuje wcześniejszym częściom no może trochę Next. Co do Pokoty to można się przyzwyczaić. Mimo że na początku denerwuje to później już nie jest taki zły.
Anime ma wyśmienicie połączoną komedię z poważniejszymi scenami, a to nie zawsze wychodzi.
Nawet jest to co najbardziej lubię czyli piosenka w trakcie walki w anime. OP i ED też wspaniały. Co tu dużo mówić. Jak komuś się spodobały poprzednie serie to ta również się spodoba. Końcówka była najlepsza np ostatni odcinek. Ale mogę się domyślać że będzie kontynuacja gdyż wiele rzeczy nie wyjaśnili. Ale jeśli ma być na takim wysokim poziomie to może być.
Kreska zachowała swój styl w 99% gdyż głównie jakość się polepszyła.
Muzyka to chyba ta sama co wcześniej więc również doskonała.
Przykładowo takie anime jak Tsukaima (wszystkie serie) to nic nie warta bajeczka na bardzo niskim poziomie, a Slayers Revolution widać że to jedno z najlepszych anime w tym klimacie.
Ocena 9/10

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1612 dnia: Listopad 04, 2008, 09:43:09 am »
Ja wziąłem się właśnie za 2gie ClAMPidło (no był jeszcze X ale zrezygnowałem po 1dnym epie ;)) jakie oglądam i jest to Angelic Layer, na razie całkiem ciekawe i mimo iż CLAMPwa kreska mi się nie bardzo podoba (może się spodobać ale zawsze muszę się najpierw przyzwyczaić...) ten konkretny tytuł to akurat wyjątek (nie mają cholernie długich kończyn :D). Co do fabuły wydaje się dość pozytywna ale domyślam się iż pewnie później trochę zmieni ton na nieco poważniejszy (a jak nie to mi to nie przeszkadza)

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1613 dnia: Listopad 04, 2008, 09:54:09 am »
Ja oglądam teraz Zero no Tsukaima i muszę przyznać, że oglądam to tylko dzięki silnej woli. Kolejna komedie ecchi w świecie, w którym istnieje magia.  Dawno już nie widziałem tak denerwującej bohaterki jaką jest Luiza. Tylko dla ludzi o anielską cierpliwością.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1614 dnia: Listopad 04, 2008, 10:35:54 am »
Ee tam. Mi tam się podobała ta "bajeczka" i obejrzałem z przyjemnością wszystkie serie i na pewno obejrzę następną(bo na pewno wyjdzie)

A sam oglądam wreszcie Toshokan Sensou - pewnie pożrę to dzisiaj do końca :) świetne anime, chociaż ta wojna strasznie naciągana..

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1615 dnia: Listopad 04, 2008, 11:26:11 am »
Tak to już jest, jak się zaczęło oglądać to nawet jak kolejny sezon coraz gorszy to i tak obejrzę.
Będzie kontynuacja Slayers Revolution. To dopiero było wspaniałe anime. Te efekty specjalne, walki są najlepsze. I humor też chwilami świetny.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1616 dnia: Listopad 04, 2008, 02:49:22 pm »
Będzie kontynuacja Slayers Revolution.
Jak tak to świetnie bedzie co oglądać ;)

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1617 dnia: Listopad 04, 2008, 07:51:37 pm »
Library War (toshokan Sensou) - STANOWCZO ZA KRÓTKIE!! świetne anime. Może nie doskonałe pod względem kolorów i kreski, chociaż miny głównej bohaterki bardzo mi się podobają :) Muzyka też niezła (zwłaszcza ending mi się podoba) Fabuła z deka naciągana (wojna cenzorów z liberatorami) ale za to ta wokoło bohaterów zabawna. Sympatyczne anime, które miło mi się oglądało.
Nie wiecie czy manga jakoś to kontynuuje?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1618 dnia: Listopad 05, 2008, 02:42:40 pm »
Warto obejrzeć Kurenai?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1619 dnia: Listopad 05, 2008, 03:46:05 pm »
Zdecydowanie, nawet pomimo kilku wad.