Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 475040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1620 dnia: Listopad 05, 2008, 04:56:29 pm »
Zasadniczo nie warto, chyba że jesteś masochistą i lubisz patrzeć jak ciekawie zapowiadająca się seria stacza się na dno.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1621 dnia: Listopad 05, 2008, 04:56:58 pm »
Oniisama e 25
Hm...Rozczarowuje mnie watek Miyi-samy. Taka psycholka..i nawet porzadnie nie wyjasnili, czemu. Wychodzi, ze jest tylko rozpieszczonym,
Spoiler: pokaż
obsesyjnie zakochanym
bachorem. Za to Saint-Just jak zwykle fascynujaca.
Seria swietna, ale jednak na 10 nie zasluguje...Jak na razie oceniam na 9- lub 8+ na 10, zobaczymy, czy dalej sie nie pogorszy. Mam nadzieje, ze nie..
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1622 dnia: Listopad 05, 2008, 07:50:32 pm »
Library War (toshokan Sensou)

Oglądałem jakiś czas temu, początek był wprost idealny gdzieś po środku nastąpił spadek formy a ostatnie odcinki były raczej słabe, ale może po kolei. Bardzo fajni bohaterowie, głównych bohaterów: polubiłem, jeszcze nikt z nich mnie nie denerwował co muszę przyznać pozostawiło bardzo dobre wrażenie. Fabuła przedstawiająca wojnę cenzorów ze zwolennikami wolności słowa była bardzo naciągana, ale zapowiadała się ciekawie. Największym problemem było przedstawienie tej wojny, która pomimo wymiany ognia przypominała jakąś grę dla dzieci. Odziały walczą, nagle pada ogłoszenie, rozkaz i wszyscy spokojnie rozchodzą się w swoją stronę. Pod koniec dwóch wrogów idzie spokojnie ulicą i rozmawia o tym jak jutro będą do siebie strzelać. Słowo wojna jakoś dziwnie tutaj pasuje. Jeden z żołnierzy przyjmuje serię z automatu na klatę z bliskiej odległości, miał kamizelkę, full cover ale mimo wszystko dziwne że przeżył pomimo 12-14 ran postrzałowych.
Inna scena była prawie genialna, prawie ponieważ twórcy niepotrzebnie ja złagodzili. Kasahara by osłonić Doujou
Spoiler: pokaż
oddaje serię we wroga, następnie chce zmienić magazynek ale ręce trzęsą się jej do tego stopnia że nie jest w stanie go włożyć do karabinu. Podbiega do niej Doujou i próbuje ją uspokoić, wszystko wprost idealne a potem zamiast słowa "zabić"  pada ''postrzelić". Pancerz jakim osłonięci są żołnierze jest wprost denerwująco idealny.
To mogła być jedna z lepszych scen jakie widziałem w anime, prawie im wyszło.
Zgadzam się że jest to za krótka seria, w postaciach drzemie potencjał na przynajmniej 26 odcinków, to właśnie dla nich warto obejrzeć to anime nawet jeżeli fabuła jest trochę naciągana a wojna niepotrzebnie złagodzona.
Chętnie zobaczyłbym kontynuację.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1623 dnia: Listopad 05, 2008, 08:58:25 pm »
Konował widziałeś naboje jakimi się posługiwali? To nie była amunicja o ostrym zakończeniu (która przebija kamzelki) ale taka przytępiona jaką stosuje się w oddziałach specjalnych policji, żeby unieruchomić uzbrojonego wroga a nie zabić, z drugiej strony snajperzy to dopiero się zajmowali prawdziwym zabijaniem :). Wojna to rzeczywiście obrzucanie się klockami, w dodatku bitwy początek i kończą się np w godzinie otwarcia biblioteki (lol wtf), niby wojna ale cywile są tu ważni, i nie może ich dotknąć. Ale oni sami mówią, że ktoś kto na to patrzy może pomyśleć, że jest to dziwne, ale to ich rzeczywistość.

No i wyraźnie niedokończona historia. Co z bratem tego Hikaru? Mi się wydawało, że więcej namiesza. A może to temat na drugą serie (oby!)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1624 dnia: Listopad 05, 2008, 10:46:02 pm »
nolifesking: jest manga http://myanimelist.net/manga/6892/Toshokan_Sensou powinni zrobić kontynuację :)
po ang. Library War a oni uważają żeby wroga nie zabić, nie ma czegoś takiego jak dobra wojna i zły pokój, niech twórcy lepiej nie kombinują z wybielaniem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1625 dnia: Listopad 06, 2008, 01:35:28 pm »
Widze iż musze zobaczyc ta serie. Mam jedno zasadnicze pytanie dotyczace tego Liblary Wars. Czy bron jedst odwzorowana realistycznie (lub przynajmniej wiarygodnie). Może to glupie ale kiczowata/zle odworowana bron może mnie bardzo zniechecic do serii jako fana Militariow...

P.S
Wybaczcie brak polskich znakow ale pisze ze swojego MDA z hot spot'a. :)

Offline Radagajs

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1626 dnia: Listopad 06, 2008, 06:16:28 pm »
Całkiem chyba nieźle.

Offline Ginko

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1627 dnia: Listopad 07, 2008, 06:51:57 pm »
CO myślicie o Sayonara Zetsubou Sensei? Warto zawracać sobie tym głowę?
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1628 dnia: Listopad 07, 2008, 06:57:50 pm »
z warto nie warto przegląd nowości
kiedyś próbowałem obejrzeć Sayonara Zetsubou Sensei, część pierwszą tej historii, za wolne, za brzydkie (sposób rysowania postaci wręcz odstrasza), mało śmieszne.
Fajna postać emo nauczyciela, który zamienił żyletki na sznur.


Mimo wszystko polecam, wielu osobom podoba się ta seria i warto chociaż spróbować ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1629 dnia: Listopad 07, 2008, 07:30:28 pm »
Ale w połowie serii bardzo się psuje i człowiek ma wrażenie jakby autorom wyczerpały się pomysły, a tak być nie powinno.

Dlatego też w połowie tą serię rzuciłam.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1630 dnia: Listopad 07, 2008, 08:50:59 pm »
Właśnie skończyłem oglądać Kurenai i faktycznie ciekawa seria.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1631 dnia: Listopad 07, 2008, 09:23:24 pm »
Udało mi się obejrzeć ef - a tale of memories pomimo niewielkiej ilości czasu (dzisiaj nadrobiłem większość)
Ach dawno nie oglądałem tak cudownej historii :) Przy takiej fabule zapomina się o grafice, dźwięku (na pewno nie przeszkadzał skoro obejrzałem :D )
Spoiler: pokaż
No i nie często można spotkać anime w którym para kończy w łóżku (albo na dachu szkoły) nago ;P
- ok to spłycenie to żart tylko :) .
W każdym razie nie przypominam sobie drugiej tak romantycznej historii, którą przeżyłbym niemal tak mocno jak D.N.Angle (pierwsze anime z romantyczną historią i w ogóle pierwsze jakie oglądałem). Biorę się za ef - a tale of melodies w takim razie ;) Ciekawe czy utrzyma poziom.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1632 dnia: Listopad 07, 2008, 10:48:17 pm »
Clannad - ach, jak to miło zarywa się noce oglądając anime. Zdążyłem już się od'zwyczaić. Chyba się starzeję.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1633 dnia: Listopad 07, 2008, 11:12:32 pm »
obejrzałem 2 odcinki Otome wa Boku ni Koishiteru i na razie dam sobie spokój, jakoś nie mam motywacji do obejrzenia pozostałych odcinków o facecie przebranym za dziewczynę.

Widziałem też film kinowy Bleacha z numerem 2 w jakieś 20 minut a i tak mniej więcej orientuję się kto z kim przeciwko komu, nic wielkiego, dużo walk i dobra animacja więc fanom pewnie się podobał


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1634 dnia: Listopad 08, 2008, 04:30:43 pm »
obejrzałem sobie :chobits i powiem że fajne dobrze się oglądało. posiada mnóstwo elementów za które można je polubić między innymi to to że sprawy są do końca wyjaśnione a nie jak ktoś przykładowo znika to już przepada i słuch o nim zanika. teraz zabieram się za ichigo 100%

 

anything