Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1725 dnia: Listopad 18, 2008, 07:27:10 pm »
Jackal nie spoileruj o zakończeniu, to gorsze od trolowania
No dobra "zapomniałem" poprawiłem

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1726 dnia: Listopad 19, 2008, 07:00:28 am »
Odnośnie I sezonu Nanohy. Wydaje się że to anime dla młodszych lecz zawiera nawet tortury co było niemałym zaskoczeniem.
Anime jest świetne.

Offline Kainti

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1727 dnia: Listopad 19, 2008, 07:38:56 am »
Odnośnie I sezonu Nanohy. Wydaje się że to anime dla młodszych lecz zawiera nawet tortury co było niemałym zaskoczeniem.
Anime jest świetne.

slowpoke.jpg

Drugi sezon to drugie anime w moim top 3 ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1728 dnia: Listopad 19, 2008, 09:45:05 am »
Owszem bo właśnie oglądam i jest lepsze od I sezonu.
Tylko znowu to coś na tanuki swoje żałosne recenzje pisze.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1729 dnia: Listopad 19, 2008, 04:29:28 pm »
coś mówiliście o mechach, ja też oglądam mechy, roboty, -Eureke seveN-, jest naprawdę ok, czasami troszkę nudzi, ale jest dużo miłości, fajna jest załoga z Gekkostate, cool typki, bym do nich dołączył też i skate'ował po trapparze, no i co dalej - gurren to to nie jest, ale i tak się siebie boję, mechy są dla japońców przecież, chociaż chyba zrozumiałem fenomen - to nie chodzi o roboty, tylko o to, że oni żyją sobie razem jako załoga gdzieś tam, i japończycy by chcieli by sobie żyć razem jako fajna załoga; a roboty są duże, bo japończycy się czują mali sami w sobie, mentalnie

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1730 dnia: Listopad 19, 2008, 05:04:49 pm »
Ale trzeba przyznać że z mechami powstają właśnie jedne z najlepszych anime. Choćby NGE, Eureka Seven, Bokurano, Raxhephon, Code Geass, Scrapped Princess.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1731 dnia: Listopad 19, 2008, 05:31:28 pm »
Scrapped Princess z mechami? Jaki tam był mech i jaki pilot, bo chyba inne anime oglądaliśmy.

Offline Niuniek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1732 dnia: Listopad 19, 2008, 05:38:23 pm »
A ja oglądam ostatnio to co leci na Hyperze: Full Metal Panic. Jak dla mnie to jest lekka porażka, bo w każdym odcinku widzę coś, co jest "co najmniej bezczelnie zerżnięte" z NGE.  :doubt:

Nie wiem, czy taki był bezpośredni pomysł na to anime, ale czasami naprawdę tak to właśnie wygląda. Oczywiście brakuje tego, co w NGE było najfajniejsze: Rei, Shina, Rei, Asu, Rei, Gendo, Rei i oczywiście Misato.  ;-) (choć niby niebiesko-włosa licealistka jest  :roll: )

Zobaczymy co będzie dalej, bo mimo wszystko ogląda się całkiem przyjemnie, choć najwięcej śmiechu przywołują "nawiązania" do NGE, więc jeśli to było zamysłem autorów, to z pewnością dopięli swego.  :D

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1733 dnia: Listopad 19, 2008, 05:57:42 pm »
Jak ja się cieszę, że nie mam fioła na punkcie NGE - pozwoliło mi to w spokoju oglądać FMP.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1734 dnia: Listopad 19, 2008, 06:03:50 pm »
bo w każdym odcinku widzę coś, co jest "co najmniej bezczelnie zerżnięte" z NGE.  :doubt:

Wmawiaj sobie, wmawiaj.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1735 dnia: Listopad 19, 2008, 07:26:23 pm »
FMP i NGE mają tyle wspólnego co Trigun z Zero no Tsukaimą.

no, jeśli ktoś uważa, żę jeśli nastolatki i mechy to od razu zrzyna z NGE... serio, wiecej nawiązań widziałam w KareKano niż w FMP. NGE owszem powstało wcześniej, bo 95 roku, ale twórca FMP podejrzewam ze anime patykiem nie ruszył, bo anime kojarzyło się wtedy z bajkami dla dzieci i choć NGE było przełomem i wyznacznikiem nowych standardów, to FMP powstało jako książeczki i charadesign był od począku określony ilustracjami, a adresatem była młodzież czytająca, a nie oglądająca TV. I to czytająca ksiązki, nie mangi.

Tak swoją drogą, Niu, to ile odcinków już widziałeś? Pół? Matko, kochany mój, jeśli w Kaname widzisz zrzynę z Rei, to musisz iść się leczyć, polecam kurację tsundere-mleko z cynamonem-zimny prysznic-tsundere :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1736 dnia: Listopad 19, 2008, 07:31:10 pm »
Tak swoją drogą, Niu, to ile odcinków już widziałeś? Pół? Matko, kochany mój, jeśli w Kaname widzisz zrzynę z Rei, to musisz iść się leczyć, polecam kurację tsundere-mleko z cynamonem-zimny prysznic-tsundere :P
Gdzie prowadzą zapisy?!

Ja Full Metal Panic! skończyłem dosłownie 2 dni temu i jakoś Evangeliona się tam nie dopatrzyłem...
Teraz biorę się za Fumoffu a potem za FMP!: TSR

Ogólnie niezłe szkoda tylko iż IMO kuleje strona techniczna (nie moge pominąć po prostu brzydkich detali jak broń, często ubogie tła itp), mam nadzieję iż to się poprawi w następnych odsłonach za które mam zamiar się wziąć jako iż pracowało przy nich już inne studio :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1737 dnia: Listopad 19, 2008, 07:35:59 pm »
Spoko, Fumoffu i TSR robi Kyoto Animation i te serie naprawdę wymiatają. TSR jest też lepsze fabularnie od "jedynki"
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 07:39:46 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1738 dnia: Listopad 19, 2008, 07:39:55 pm »
Fumoffu powala, to najlepsza komedia jaką oglądałem  :D Jeden odcinek 25minutowy oglądałem ponad godzinę, kiedy to co chwilę zatrzymywałem żeby spokojnie się pośmiać czy przewijałem do tyłu. Jeszcze świetnie przypasował ang dubbing, ich słownictwo etc :) majstersztyk


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1739 dnia: Listopad 19, 2008, 07:49:23 pm »
to ile odcinków już widziałeś? Pół?

Oho, i kto to mówi.

Niuńku, mój drogi ścisłowcu,
poza wieloooma różnicami pomiędzy tymi dwiema postaciami, Chidori przede wszystkim różni się od Rei tym, że nie ma charakteru spróchniałego pniaka w lesie. Ale jestem w stanie zrozumieć, że ludzie zajmujący się cyferkami nie zwracają większej uwagi na takie niewarte splunięcia szczegóły.

Aha, sam jestem w połowie TSR. Dobre anime, choć nie przyciąga i po zakończeniu jednego wątku i przy wyskakiwaniu to co lepszych-nowszych animu nie ma się ochoty tak szybko do tego wracać.