trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kainti

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1770 dnia: Listopad 24, 2008, 10:00:51 pm »

Offline Konował



"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1772 dnia: Listopad 24, 2008, 10:05:21 pm »
"Caro po raz pierwszy wezwała Voltiera". No i to właśnie beznadziejnie głupie. Wezwała go pod koniec odcinka coś tam zniszczył no i koniec, a w następnym ani słowa o tym nie było jakby to się nigdy nie wydarzyło. Właśnie najbardziej nie lubię nagłego przerywania akcji i japońskiego myślenia swoimi małymi główkami, że jeśli następny odcinek będzie za tydzień to widzowie i tak zapomną o tym smoku lub będzie to dla nich mało istotne.
Te pozostały wątki co wymieniłeś jeśli nawet tworzyły emocje to na najniższym poziomie i jedynie może dla jakichś wrażliwych dzieci bo mimo że dobre anime bez problemu potrafi mi się spodobać (jak I i II sezon) ten III sezon był NIEWYPAŁEM i nie powinien powstać. Nie wiem jaki mieli budżet, ale wygląda że niższy niż na II serię 13 odcinkową. Tak przynajmniej mi się wydaje bo miałem wrażenie że oszczędzali na tym co najlepsze czyli na efektownych walkach co w takim anime nie powinno mieć miejsca.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6075
Ma powstać film jako alternatywa I sezonu. Może zrozumieli że III im się nie udał i powrócili do I.

A jakby tak przyrównać do I sezonu. Choćby te ostatnie walki Fate i Nanohy w tym sezonie. Jakie one były efektowne i emocjonalne i co najważniejsze nie trwały kilka sekund bo to jest właśnie najgłupsze we wszystkich możliwych anime tego typu, że skracają, ucinają walki. Wiecie może dlaczego tak robią ?

Offline Kainti

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1773 dnia: Listopad 24, 2008, 10:10:18 pm »
A jakby tak przyrównać do I sezonu. Choćby te ostatnie walki Fate i Nanohy w tym sezonie. Jakie one były efektowne i emocjonalne i co najważniejsze nie trwały kilka sekund bo to jest właśnie najgłupsze we wszystkich możliwych anime tego typu, że skracają, ucinają walki. Wiecie może dlaczego tak robią ?

Bo walki sa drogie (porzadna animacja minutowej walki potrafi kosztowac wiecej niz cala reszta spokojnego odcinka).

Co do filmu to okej, gdyby tylko nie zmienili zupelnie designu twarzy postaci, na cos takiego http://www.sankakucomplex.com/2008/10/08/nanoha-design-change-shocks-fans/.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1774 dnia: Listopad 24, 2008, 10:21:08 pm »
Nawet jeśli tak jest to zauważ, że nie oszczędzali jakby na świetnej animacji w I sezonie, a szczególnie w II (ostanie walki były wspaniałe i nie tylko). Na pewno to nie była najwyższej klasy animacja, ale jednak było jej dużo. A w serii 26 odcinkowej pogrążyli się zupełnie tworząc nudne anime.
Zobaczcie ten teledysk. On pokazuje to co najlepsze w tym anime. To jest w II sezonie bo był najlepszy.
III nawet się poziomem do niego nie zbliża.
http://pl.youtube.com/watch?v=x5NJX_Q8ytc&feature=related

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1775 dnia: Listopad 24, 2008, 10:51:54 pm »
Anfan jestes bezduszny..., a walki były krotkie bo tam wielu walczyło na wielu frontach (pierwszy sezon to tylko Fate i Nanoha), żeby to dobrze zaprezentowac to by było trzeba dodatkowe 6-8 odcinkow. Ja uwazam że dobrze wyszło, ale vivo nie lubię. A i żeby nie było jesteś w mniejszości bo PRAWDZIWYM* fanom Nanohy trzeci sezon tez się podobał.
Masz cytat idealnie pasujący do tej sytuacji :]
Cytuj
StrikerS was awesome. You guys just hate it since they grew up and your loli desires weren’t satisfied.
I walki to nie wszystko. :idea:


* anfan tak naprawdę nie jestes fanem jakiegos tytułu tylko albo uwazasz ze jest dobry albo nie, nie nie jest to nic złego
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 11:02:04 pm wysłana przez Frey Ikari »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1776 dnia: Listopad 25, 2008, 06:28:32 am »
Jak mam być fanem anime, które było przeciętne. Nawet jakby 4 sezon powstał to i tak bym obejrzał na zasadzie kontynuacji (a nawet alternatywy).
Jeśli Nanoha i Fate wcześniej były dziećmi to klimat był całkiem inny, bardziej magiczny i tajemniczy. W III sezonie wszystko stało się standardowe. Wady tego sezonu to np.
1. Całkowite wywalenie ze scenariusza ziemi, rodziny Nanohy, ich koleżanek. Czy producenci naprawdę myśleli że robią dobrze ?
2. Nie istotna postać Arf i w dodatku jako mały piesek i dziecko. Zafila tylko jako bestia skoro w II sezonie był w ludzkiej formie.
3. Nudne stopnie wojskowe, jakieś armie, odziały i tego typu bzdury, które są w takim anime niepotrzebne. Mała dawka mogła być, ale całe anime takie było.
Te wszystkie zmiany są złe. Oczywiście te co wymieniłem wcześniej również.
Ale i tak największą i najgorszą zmianą jest drastyczne zmniejszenie dobrych walk i nie pozostawienie nic ciekawego.
Poza tym UDAJĄ w anime dramatyczne sceny, a chwilę później się okazuje że nie ma problemów z pokonaniem wroga i nawet ktoś kto ledwo żyje (Vita) pokonuje cały czas coraz silniejszych wrogów jakby nigdy nic. Tylko po co w takim razie udają te wszystkie problemy ? Fate pod jakimś wpływem słów swoich uczniów nagle pokonuje cyborgi i tego doktora. No co jak co, ale tego NIE było w poprzednich sezonach, a są to najbardziej prymitywne rzeczy jakie można znaleźć w anime.
Jakby I i II sezon Nanoha były przeciętne to na pewno tak by mi się nie spodobały, ale spośród anime magical girls to był najwyższy poziom.
A tego co mi się nie podobało w III sezonie to bym mógł jeszcze wiele napisać. Po prostu były:
- sztuczne problemy wymyślane na siłę, a wiadomo że cyborgi nie dorównywały mocą nie tylko Fate i Nanoha, ale również tym rycerzom z II sezony, a chwilami wyglądało jakby były silniejsze lub wyrównane w sile.
- sztuczny dramatyzm żeby trochę później wszystko się odwracało w drugą stronę.
- i wiele innych

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1777 dnia: Listopad 25, 2008, 07:26:50 am »
Twoje zdanie anfan ale myslenie błędne tak jak napisałem wczesniej teraz nie ma 2 postaci tylko więcej więc walki są posztkowane i przez co krotkie. Rozumiesz anfan w 1 i 2 seconie byłu DWIE postacie w 3 sezonie masz ich DZIEWIĘC + postacie bardziej poboczne.
1 a po co ziemia skoro scenraisz nie przewiduje jej no i dlaczego wszystko znowu ma byc na ziemie co to jakies centrum wszechswiata jest?!
2 stali się postaciami drugoplanowymi i tyle bywa i tak
3 a dlaczego to niby źle..., w anime hierarchima była jednym z części składowych scenariusza a dokładnie to konflikt pomiedzy poszczegolnymi partiami
Cytuj
Poza tym UDAJĄ w anime dramatyczne sceny, a chwilę później się okazuje że nie ma problemów z pokonaniem wroga i nawet ktoś kto ledwo żyje (Vita) pokonuje cały czas coraz silniejszych wrogów jakby nigdy nic
Wrogowie nie są silniejsi tylko ona bardziej zmęczona, przez to ze znimi walczy i to nie az tak bezproblemowo to jest własnie zmeczona.
Cytuj
Fate pod jakimś wpływem słów swoich uczniów nagle pokonuje cyborgi i tego doktora.
Słyszałes kiedys ze dobre słowa mogą odnowic ducha?
a) doktorek przemawia do Fate wykazując jej ze tylko używa dzieci i Fate zaczyna miec wątpliwosci
b) Caro i Erio wyrazająco do tego własne zdanie
c) podbudowana nimi Fate (akceptacja przez dzieciaki) odzyskuje ducha i wybiera ryzykowny wariant swej magi

Taaa-a cyborgi nie były tak silne jak Fate, Nanoha, Hayate czy Vita i Signum ale było ich więcej i do tego jeszcze te robociki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1778 dnia: Listopad 25, 2008, 08:15:53 am »
Widać Frey że masz bardzo małe wymagania co do anime bo żeby tak na siłę słabe anime usprawiedliwiać.
Ale to jest takie podejście w stylu. Bo przecież to producenci anime ustalają co jest dobre, a co złe więc skoro oni tak zrobili to mi też się podoba.
Dla mnie anime straciło klimat poprzednich części i było żałosną namiastką tego co było wcześniej.
Nawet jeśli ziemia nie jest istotna to żeby tak nie wspomnieć ani na chwilę (choćby co robią jej 19 letnie koleżanki ze szkoły) jest głupie.
A właśnie pamiętasz ten odcinek, w którym pokazywali dla uczniów przeszłość Nanohy ?
Te nagrania różne.
Czy producenci mają widzów za idiotów ?
Skąd oni (to biuro TSA) mogli mieć nagrania wszystkich poczynań Nanohy i Fate z I i II sezonu ? Przecież cały czas ich nie nagrywali, a jedynie wtedy gdy nie było zakłóceń lub walczyli razem od momentu współpracy z TSA. A te sceny jak Fate jest torturowana przez matkę w I sezonie ? Jak to oni mogli nagrać  i potem pokazywać tym uczniom ? Albo ta pierwsza walka w II sezonie Nanohy i Vity. Przecież wyraźnie pokazywali że było wtedy pole zakłócające i nic nie mieli na ekranie. O co w tym chodzi ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1779 dnia: Listopad 25, 2008, 08:54:55 am »
Anfnie, gdy identycznej wagi zarzuty stawiano w stosunku do EL stwierdziłeś:

Cytuj
Bzdury piszecie i wszystko. To anime miało takie być.

A teraz przykładasz do Freya własną miarkę i sposób myślenia.

Wątpię, by komukolwiek poza tobą przyszło do głowy, by uznać coś za dobre tylko dlatego, że autor to stworzył tak a nie inaczej.

Od razu zaznaczam, że w nosie mam wszystkie serie Nanohy - widziałem 3 epki z trzeciej serii i nie bardzo mi się podobały (poza pierwszym, który miał świetną animację i montaż). Chodzi mi tylko o hipokryzję w Twoim argumentowaniu, a nie o stronę merytoryczną argumentów, bo pewnie tam masz rację.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1780 dnia: Listopad 25, 2008, 10:19:09 am »
Cytuj
Widać Frey że masz bardzo małe wymagania co do anime bo żeby tak na siłę słabe anime usprawiedliwiać.
Ale to jest takie podejście w stylu. Bo przecież to producenci anime ustalają co jest dobre, a co złe więc skoro oni tak zrobili to mi też się podoba.
Nie, to było dobre, czas idzie do przodu aczkolwiek przejscie z loli do mature było za szybkie i mogli 3 sezon zrobic z nastoletnimi heroinami. Nadal jest to zwyczajnie kwestia osobnego gustu, dla ciebie słabe dla mnie nie.
Cytuj
Nawet jeśli ziemia nie jest istotna to żeby tak nie wspomnieć ani na chwilę (choćby co robią jej 19 letnie koleżanki ze szkoły) jest głupie.
To może mi napisz patrząc z perspektywy fabuły po kiego grzyba je pokazywac, po co one nie mają żadnego związku z wydarzeniami tu i teraz.
Cytuj
Skąd oni (to biuro TSA) mogli mieć nagrania wszystkich poczynań Nanohy i Fate z I i II sezonu ? Przecież cały czas ich nie nagrywali, a jedynie wtedy gdy nie było zakłóceń lub walczyli razem od momentu współpracy z TSA. A te sceny jak Fate jest torturowana przez matkę w I sezonie ? Jak to oni mogli nagrać  i potem pokazywać tym uczniom ? Albo ta pierwsza walka w II sezonie Nanohy i Vity. Przecież wyraźnie pokazywali że było wtedy pole zakłócające i nic nie mieli na ekranie. O co w tym chodzi

a) bo tak miało byc jak ktos nie ogladał poprzednich części to dostał hinta i zachęte by poszukac i obejrzec a dodatkowo miało dac tym co niewidzieli innego hinta mianowicie dlaczego tak a nie inaczej jest teraz bo np w przypadku Fate miało to związek z fabułą
b) czyli twrdogłowowo mozna tłumaczyc ze wzieli nagrania z inteligętnych urządzen,
Osobiscie wybieram pierwsze tłumaczenie, nie widz nie jest traktowany jak idiota i niekoniecznie każdy oglądał poprzednie częsci.
Cytuj
Od razu zaznaczam, że w nosie mam wszystkie serie Nanohy - widziałem 3 epki z trzeciej serii i nie bardzo mi się

Uuuuu, duzy masz nos Wilku xD     Co jest nie lubisz magical Girls, hmmm...?? ;-)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1781 dnia: Listopad 25, 2008, 10:44:58 am »
Widzisz Frey czyli jednak miałem rację bo nawet taki znawca Nanohy jak ty nie widzi logicznego wyjaśnienia skąd oni mieli te nagrania.
Jak można oglądać III sezon bez oglądania poprzednich. Kto tak robi ? Chyba tylko Wilk jak sam pisał.
Nagrania z inteligentnych urządzeń. Chyba równie dobrze można przyjąć założenie że skoro nic takiego nie pokazywali to tego nie było (takich urządzeń).
Jak nic pokazywali pierwszą walkę Nanohy i Vity jak TSA miało zakłócenia i nic nie mogli nagrać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1782 dnia: Listopad 25, 2008, 10:49:39 am »
Chwyt fabularny w pełni akceptowalny w takich produkcjach. Cytując Ciebie, Anfanie (Twoja wypowiedź odnośnie realizmu, żeby nie było, że z kontekstu wyrywam):
To nie wynika że twórcy nie umieli tego zrobić inaczej. Oni po prostu nie chcieli a anime nie musi być realistyczne takiego typu.

Dlaczego przy EL tak doskonale to rozumiałeś, a teraz nagle przestałeś? Bo tam Ci się to podobało a tu już nie?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1783 dnia: Listopad 25, 2008, 11:07:41 am »
Wilku weź bardziej pod uwagę słowa "takiego typu". Nie udawaj że nie widzisz iż te anime nie mają nic wspólnego ze sobą. Elfen Lied to było oryginalne anime z super pomysłem i trzymające w napięciu, a Nanoha to proste Magical Girl z III sezonem jako porażką.
Jak ty w ogóle możesz to przytaczać.
Zauważ coś takiego. Jeśli jest dane anime i ma kilka wad, ale jako całość prezentuje się świetnie to inaczej się na nie patrzy. Czyli Elfen Lied. Lecz jak dane anime zarówno patrząc cząstkowo ma pełno wad jak i ogólnie cały pomysł jest marny to wtedy co innego.
Ja oceniam zazwyczaj pobłażliwie anime. O wiele bardziej niż inni, tylko najbardziej nie lubię takiego jakby to powiedzieć minimalizowania ilości i długości walk oczywiście jeśli dane anime jest takiego typu.
Jeśli anime jest typowo magiczne to wiadomo że powinna być świetna, dynamiczna i efektowna animacja. Jak tego nie ma to nie powinni się za to brać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1784 dnia: Listopad 25, 2008, 11:15:36 am »
No rzeczywiście: EL było dramatem psychologicznym/horrorem i tam brak realizmu uchodzi płazem. A w magical girl już nie. Anfanie, jak możesz od "typowo magicznego" anime wymagać realizmu? Albo EOT, nie musisz niczego enty raz tłumaczyć, bo wiem jak możesz od poważnego anime nie wymagać realizmu, a od niepoważnego anime jednak go wymagać. Nie ma po co ciągnąć rozmowy.