trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1920 dnia: Grudzień 14, 2008, 09:30:49 pm »
Hear ye, hear ye

Dr. Anfan mówi:


Ogląda się jak wyjdzie w całości.

!!!
*nagłe oświecenie, euforia, etc.*

...

A Mai Hime to jakiś mahou shoujo mainstreamowy średniak, nawet bez wyrobionego jeszcze gustu nie widziałem sensu żeby tego oglądać i dropnąłem w połowie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1921 dnia: Grudzień 14, 2008, 09:52:35 pm »
Mai Hime to klasyka anime. Jak nie rozumiesz tego gatunku to przykro mi z twojego powodu. To nie jest anime jakich wiele gdyż konstrukcja jest bardzo oryginalna. I na pewno każdy powinien obejrzeć.
Szkoda tylko że Otome już tak nie wyszło dobrze.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1922 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:11:03 pm »
Aha, czyli jest to dobre anime, czy tylko klasyka ? Bo bardziej przychylałbym się do tego drugiego; ani to ładne, ani ciekawe. Tytułów takich jak to jest tysiące; drobne detale nic nie zmieniają.

Poza tym, możesz mi wytłumaczyć jakim cudem najlepszym sposobem na odbiór anime jest oglądanie dopiero jak wypuszczą wszystkie epizody; że tym negujesz to że anime z domysłu puszcza się w telewizji, po jednym odcinku na tydzień, więc większość ogląda na bieżąco ? I to, że ludzie mają życia i nie chcą marnować czasu na oglądanie serii w całości, jeśli po pierwszych kilku epach widać że seria nie jest tego warta ? (wiem, to może być ciężkie do pojęcia)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 10:31:52 pm wysłana przez Bere »

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1923 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:13:32 pm »
W Chaos Head, przekombinowali z tymi tłumaczeniami tego eventu z mozgiem, wiem ze było cos podobnego potrzebne by wiedziec o co chodzi ale w pewnym momencie (może gorszy dzień?) zaczełem miec taką sieczkę w głowie że modliłem sie by juz skonczyli robic te swoje meatfizyczne dywagacje o naturze postrzegania rzeczywistosci.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1924 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:18:47 pm »
Poza tym, możesz mi wytłumaczyć jakim cudem najlepszym sposobem na odbiór anime jest oglądanie dopiero jak wypuszczą wszystkie epizody; że tym negujesz to że anime z domysłu puszcza się w telewizji, po jednym odcinku na tydzień, więc większość ogląda się na bieżąco ? I to, że ludzie mają życia i nie chcą marnować czasu na oglądanie serii w całości, jeśli po pierwszych kilku epach widać że seria nie jest tego warta ? (wiem, to może być ciężkie do pojęcia)
może pomogę :
1. WYGODA
2. lepsza płynność
3. "jeśli po pierwszych kilku epach widać że seria nie jest tego warta" --- to raczej nie przejdzie... bo z tego powodu przegapił bym SR i F/S night(te był jednak tego warte)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1925 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:42:20 pm »
Oglądanie serii np przez weekend nie jest takie głupie, wystarczy tylko nie mieć innych zainteresowań, spraw, znajomych i w całości można się oddać swojej pasji.

A co do odbioru.
Drugi sezon Lostów obejrzałem w 2 dni, sezon nr 3 i 4 oglądałem na bieżąco, co tydzień. Więcej przyjemności z oglądania miałem w przypadku 3 i 4. Mam takie wrażenie że każdy sam potrafi znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. ale sorry, anfan na każdym kroku i przy każdej możliwej okazji musi przypominać o oglądaniu jak wyjdzie w całości, trochę nudne to już.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 10:47:41 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1926 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:44:08 pm »
Marnowanie czasu i według mnie również głupota to oglądanie anime po jednym odcinku. A powód jest taki że gdzie wtedy klimat ?
Mam o jednym anime miesiącami myśleć (13 odcinków * tydzień) ? Mam oglądać po kilka anime naraz również po jednym odcinku ?
Kompletna głupota i marnowanie klimatu to jest.
A tak jak wyjdzie całość to taką serię 13 odcinkową obejrzę se w jeden wolny dzień, a 26 odcinkową w dwa wolne dni no i super.
Od razu mogę ocenić całość. Wymienić co było najlepsze i w którym odcinku itp.
Ale najważniejsza jest tak zwana ciągłość klimatu i fabuły.
Wiadomo że anime lubią się kończyć w ważnych momentach. Jak masz całość to oglądasz bez czekania i tak jest najlepiej.
Oglądanie serii np przez weekend nie jest takie głupie, wystarczy tylko nie mieć innych zainteresowań, spraw, znajomych i w całości można się oddać swojej pasji.
:lol:

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1927 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:49:13 pm »
A tak jak wyjdzie całość to taką serię 13 odcinkową obejrzę se w jeden wolny dzień, a 26 odcinkową w dwa wolne dni no i super.
zazdroszczę i piszę to szczerze.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1928 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:52:01 pm »
może pomogę :
1. WYGODA
2. lepsza płynność
3. "jeśli po pierwszych kilku epach widać że seria nie jest tego warta" --- to raczej nie przejdzie... bo z tego powodu przegapił bym SR i F/S night(te był jednak tego warte)
4. jeżeli się ma sklerozę i nie pamiętało się wcześniej co oglądaliśmy XD

Co do tych kilku epków... Sądzę że większość serii rozkręca się dopiero w połowie i tym sposobem można ominąć wiele dobrych tytułów, ale jak wspomniał Bere nie chce mi się marnować tych kilku godzin aby w ogóle wiedzieć o co później chodzi. A streszczeń nie chce mi się czytać bo to nie na tym polega.
Jest to błąd autora, że nie zachęcił widzów od samego początku do oglądania anime.
Co oczywiście i dla widza i dla producentów jest niekorzystne, bo widz nie ogląda fajnego anime, a oglądalność jest niska, anime się nie sprzedaje i tarci na tym nie tylko autor ale i producenci.


lol:

Rozumiem że anfan się śmieje bo jemu sa obce wszystkie wymienione wyżej rzeczy przez Konowała...

Co do "pasji" to ja bym tego tak nie  nazwała.
Przynajmniej w swoim wypadku.
Nie jestem jeszcze takim otaku siedzącym i zamulającym przed kompem całe dnie jak anfan.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1929 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:07:47 pm »
Silent Angel nie jestem żadnym otaku więc tak mi tu nie pisz.
Ale jak pisałem musi być ciągłość klimatu. Głupotą jest obejrzeć trochę zrobić przerwę i po kilku dniach znowu.
A szczególnie że mam pokój przystosowany do wielogodzinnego oglądania anime BEZ zmęczenia. Mimo że TV 26 cali połączony z komputerem to obsługuję filmy za pomocą pilota, który kupiłem (i zresztą inne rzeczy też).
Ostatnio nawet kupiłem bardzo dobre głośniki żeby jeszcze lepiej się oglądało anime.
http://allegro.pl/item499948732_najnowsza_edycja_glosniki_logitech_z_5500_digital.html
Więc biorąc pod uwagę warunki do oglądania i chęć wczuwania się w klimat jak również przeżywania anime (jeśli są dobre) to nie ma najmniejszego sensu oglądać tego na bieżąco.
Owszem często anime się rozkręca po kilku odcinkach, ale najczęściej I odcinek już jest ciekawy, a przynajmniej jego zakończenie.
Chociaż są wyjątki.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1930 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:27:13 pm »
Otaku-nie otaku, face it, anfan; nie każdy się tak byle średniakami podnieca, krzycząc o ich rzekomym geniuszu po forach. Może to efekt tego 'wczuwania się' ? Also, nie każdemu imponuje mały jak na te czasy telewizor i jakieś tam głośniki. Na przykład mnie. Nie mówię że to jest straszna lipa, ale... chcesz coś udowodnić ? Pokaż mi same głośniki za kilkanaście kafli, to pogadamy...

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1931 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:10:36 am »
Bere co ty bredzisz ? Jakimi średniakami. Przecież tłumaczę ci że to świetne anime, a jeśli takie jest to tak o nim piszę.
Co do głośników i telewizora to weź się nie ośmieszaj lepiej. Mało jest osób co oglądają anime mając taki duży ekran i głośniki więc naprawdę nie bądź żałosny.
Do mojego pokoju 10m2 to jest wszystko aż za duże. Kolumny głośnikowe głupotą jest kupić do takiego małego pokoju.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1932 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:27:51 am »
Bere co ty bredzisz ? Jakimi średniakami. Przecież tłumaczę ci że to świetne anime, a jeśli takie jest to tak o nim piszę.

O co drugim anime mówisz że jest świetne, o Twojej standardowej postawie 'jeśli ja coś mówię to tak jest i już' nie wspominając.

Co do głośników i telewizora to weź się nie ośmieszaj lepiej. Mało jest osób co oglądają anime mając taki duży ekran i głośniki więc naprawdę nie bądź żałosny.

Jak dla mnie to Ty się ośmieszasz, lol. Poza tym, zdziwiłbyś się.

Jest już o ośmieszaniu się i byciu żałosnym, czy zaraz będą mocniejsze bluzgi ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1933 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:29:35 am »
anfanie, nieważne czy jest całe czy czy nie. Jeśli coś mnie nudzi po dwóch epach, to mnie nudzi i to zarzucam. Wyrosłem już z oglądania serii do końca, bo tak trzeba.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1934 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:34:47 am »
Ya.
Dzisiaj dropnąłem Shuffle'a, i to w połowie epa, bo już nie wytrzymałem; myślałem że będzie jakościowy harem i był... haremem, rzeczywiście. Ale takim kwaśnym generic haremem bez krzty polotu i z wszystkimi starymi zagraniami, w którym nawet na bohaterki nie można popatrzeć bo kreska jest tak bezpłciowa. Nie wiem skąd pogłoski że to dobre niby jest.

 

anything