trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1995 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:26:53 am »
Cytuj
A w Shuffle to połowa lasek nie leciała na niego, by był fajny i dobrze o tym wiesz.
No nie no on nie był ciapą i nie miał problemow z sobą i leciały na niego by zwyczajnie był miły, fajny.
Cytuj
Nie rozumiesz. Autor nie stworzył tego anime, bo chciał, tylko stworzył, bo widzowie chcieli, a on mógł na tym zarobić. Autor chciał, tak, ale kasy. Nie myl priorytetów przy produkcie komercyjnym.
Gdyby nie chciał to by tego nie zrobił, chciał i mogł na tym zarobic to wszystko. Albo inaczej inni chceli, on tez w sumie chciał więc zrobił.
Cytuj
I nie zniżaj się do przejaskrawiania moich argumentów. Ja widzę coś pomiędzy tym co w haremówkach, a tym co Ty przedstawiłeś
Tego zbytnio nie rozumiem. Ale to może tak na priv bo znowu bedzie ze taki samo zło jestem i na wszystkich z mordą lece i flejm sieje.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1996 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:39:17 am »
No nie wiem, mi od zawsze się wydawało, że Lisianthus i Nerine to przeprowadziły się obok niego z innych powodów niż jego fajność i zaczęły się nim interesować też z innych powodów. Co nie zmienia faktu, że jak na standardy haremu to gość był fajny (tu nie przeczę). EOT

No oczywiście, że gdyby autorzy nie chcieli, to by nie zrobili. Ale chcą nie dla tego, że mają taką wizję i chcą ją pokazać światu, tylko dlatego, że chcą zrobić kasę, a świat chce oglądać taką wizję. Nie chce mi się więcej tłumaczyć oczywistych rzeczy.

A czego nie rozumiesz, to nie wiem. Stwierdziłeś, że to co w haremówkach jest piękne. Ja na to, że nie lubię lasek z haremówek, bo lecą na totalne ofiary. Ty mi przywaliłeś, że one lepsze od klnących i palących lasek zrobionych na "Lopezkę". No i? Pewnie że lepsze, ale co to ma do rozmowy? Gdybym musiał wybierać tylko między tymi dwoma typami to wziąłbym taką z haremówki. Szczęściem nie mam tak ograniczonego wyboru.

Masz cholerny talent do rozdrabniania tematu i ciągnięcia dywagacji w różne kierunki. A ja tylko stwierdziłem, że to co w haremówkach to marzenia niedowartościowanych japońskich nastolatków i ma to wszystko mało wspólnego z rzeczywistością. No i to chyba prawda, ne? A potem stwierdziłem, że nie podobają mi się z charakteru laski z haremówek. Mogę tak twierdzić, prawa?

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1997 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:54:14 am »
Miałem na myśli że w 99% taka sytuacja może się wydarzyć bo już taki ten nasz świat jest, zobacz ludzie 6 w totka trafiają pomimo tego ze mają mniejszą szansę niż zaistnienie takiej sytuacji.

To teraz porozmawiamy o tym co może się wydarzyć ? No to jakby to było gdyby w drodze ewolucji ludzie mieli cztery ręce i dwie głowy ?

Co do tego że autor chciał coś stworzyć bo taką miał wizję, taa jasne. W pracy przeważnie robi się to co przyniesie największe zyski, bo jaki jest cel tworzenia kolejnej haremówki ? Łamanie standardów w anime czy po prostu zarabianie kasy. Shuffle nie jest anime pokroju FLCL lub Tekkonkinkreet'a

No nie no on nie był ciapą i nie miał problemow z sobą i leciały na niego by zwyczajnie był miły, fajny.

I pewnie był jedynym miłym, fajnym facetem w całej szkole skoro wszystkie dziewczynki na niego leciały.



"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1998 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:04:16 am »
Tak sobie przeglądnąłem swoją listę anime, i wychodzi na to, że na 240 tytułów jest całe 7 haremówek, z czego podobały mi się z 3. Chyba nie przepadam za haermówkami :)

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1999 dnia: Grudzień 16, 2008, 12:48:02 pm »
Cytuj
To teraz porozmawiamy o tym co może się wydarzyć ? No to jakby to było gdyby w drodze ewolucji ludzie mieli cztery ręce i dwie głowy ?
Może byli by madrzejsi albo i teżpodwujnie durni, najgorzej by było gdyby kazda głowa to była inna osobowośc. Co do 4 rak to to może byc nawet przydatne. Tylko że twoje przykłady to tak raczej SF... a moje nie. ;-)
Cytuj
Co do tego że autor chciał coś stworzyć bo taką miał wizję, taa jasne. W pracy przeważnie robi się to co przyniesie największe zyski, bo jaki jest cel tworzenia kolejnej haremówki ? Łamanie standardów w anime czy po prostu zarabianie kasy. Shuffle nie jest anime pokroju FLCL lub Tekkonkinkreet'a
Czyli osoba robiąca anime nie wie co robi tylko dopiero jak juz będzie skonczone to mowi tak to miało byc. jak nie masz wizji to gowno zrobisz. gdyby było tak jak piszesz to słowo kreatywny znikło by już dawnoz słownika, zobacz nawet EA robiąca kolejne odcinki sportowek ryzykuje z anime nie jest jakoś inaczej. A i jescze masz racje Shuffle! nie jest anime pokroju FLCL..., BO FLCL NIE JEST HAREMOWKĄ!! To tak jakby na wzor dla FPS dawac przygodowkę.
Cytuj
I pewnie był jedynym miłym, fajnym facetem w całej szkole skoro wszystkie dziewczynki na niego leciały.
Nie wszystkie na niego leciały. No i skoro był fajny to czemu nie mial się podobac większej ilości dziewczyn?

A co do wilka to doszedłem do wniosku że się nie dogadamy bo nie mozemy znaleźc wspolnego języka na razie, ja mam na myśli coś innego i ty coś inego.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2000 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:12:21 pm »
Ani to ani to nie jest realistyczne - obie wersje to marzenia niedowartościowanego Japońskiego nastolatka - zero realności. EDIT: no dobrze, z 1%, bo wszystko możliwe.
Nie zrozumiałeś.
Masz przyjąć że już jest taka sytuacja czyli taki nastolatek i zakochana w nim gromadka dziewczyn.
Więc dopiero wtedy się zastanawiam się czy raczej kochał by się z nimi czy nie. Ale wydaje mi się że anime na podstawie eroge zawierają to samo oprócz samych scenek.
Czyli charakteru chyba wcale nie zmieniają.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2001 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:12:25 pm »
Czyli osoba robiąca anime nie wie co robi tylko dopiero jak juz będzie skonczone to mowi tak to miało byc. jak nie masz wizji to gowno zrobisz. gdyby było tak jak piszesz to słowo kreatywny znikło by już dawnoz słownika, zobacz nawet EA robiąca kolejne odcinki sportowek ryzykuje z anime nie jest jakoś inaczej.

Osoba robiąca anime wie co robi, tylko mnie chodziło o powody z jakich to robi, czyli dla pieniędzy, przeważnie. W sportówki nigdy nie grałem za dużo, ale nie wiem gdzie EA podejmuje ryzyko przy tworzeniu części z nr 2009, raczej starają się doprowadzić wszystko do perfekcji.

A i jescze masz racje Shuffle! nie jest anime pokroju FLCL..., BO FLCL NIE JEST HAREMOWKĄ!! To tak jakby na wzor dla FPS dawac przygodowkę.Nie wszystkie na niego leciały.

Chodziło mi o założenia jakie mieli twórcy przy tworzeniu flcl czy tekkonkinkreeta, a nie o rodzaj serii. Oni chcieli stworzyć coś innego, eksperymentowali i nie żerowali na osobach pragnących zobaczyć bohatera otoczonego pięknymi dziewczynkami.



"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2002 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:15:50 pm »
Nie zrozumiałeś.

Rzeczywiście nie zrozumiałem. Ale trudno mi tak abstrakcyjne sytuacje rozpatrywać. Bo skoro zakładamy, że naprawdę super laska kocha się bez żadnego poważnego powodu w klasowej ofierze, to można założyć wszystko, bo racjonalizm idzie się kochać.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2003 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:17:08 pm »
Ale trudno mi tak abstrakcyjne sytuacje rozpatrywać. Bo skoro zakładamy, że naprawdę super laska kocha się bez żadnego poważnego powodu w klasowej ofierze, to można założyć wszystko, bo racjonalizm idzie się kochać.

przecież jest fajny !



"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2004 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:24:22 pm »
Wilku w Da Capo i Shuffle on nie był looserem ani żadną ofiarą. Więc nie wygaduj takich bzdur i co ty w ogóle oglądałeś bo na pewno nie to anime. Nie zaprzeczę że w niektórych anime są tacy, ale nie w tych.
Byli odpowiedzialni, inteligentni w dodatku, ale co najważniejsze bardzo mili i troszczyli się o te dziewczyny. Obejrz to może zrozumiesz. Nigdy nie traktowali ich niegrzecznie  nawet jeśli mieli powody ku temu. Zawsze byli uczynni czyli starali się pomóc jak tylko mogli.
Spotykasz takich ludzi w prawdziwym świecie ? Raczej nie bo to prawdziwe wyjątki, które są właśnie w tych anime. A że pojawiło się tyle dziewczyn to wyjaśnili dlaczego (te przyjaźnie z dzieciństwa). A dlaczego go tak polubiły to wyżej napisałem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2005 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:27:40 pm »
Wilku w Da Capo i Shuffle on nie był looserem. Więc nie wygaduj takich bzdur. Nie zaprzeczę że w niektórych anime są, ale nie w tych.

Ale ja to wiem, nawet to przyznałem we wcześniejszych postach! Wiec cofnij proszę ten zarzut. Tylko zrozum, że to są wyjątki w kategorii "harem". A standardowy "harem" uwzględnia bohatera-łosia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2006 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:36:35 pm »
Czy o bohaterze z Ichigo 100% można tak powiedzieć ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2007 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:44:17 pm »
Nie wiem, ale można tak powiedzieć o bohaterze Girls Bravo, H2O, Kanokon, Magikano, Maburaho, Nagasarete Airantou, Sekirei, DearS, Seto no Hanayome, Yumeria i nie chce mi się więcej szukać.

Tak, wiem, że są wyjątki, wiem, że harem to nie tylko ofiary, ale standardowy harem jest do ofiar kierowany i głównym bohaterem jest "ofiara z potencjałem" (sic!) że się tak wyrażę. Czyli to o czym zawsze ofiara w RL marzy, by stać się kimś i by laski leciały na niego bo "coś tam nierealnego"

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2008 dnia: Grudzień 16, 2008, 02:03:22 pm »
standardowy harem jest do ofiar kierowany i głównym bohaterem jest "ofiara z potencjałem" .
uważam że to zdanie jest warte zapamiętania 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 02:31:27 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2009 dnia: Grudzień 16, 2008, 02:15:44 pm »
uważam że to zdanie jest warte zapamietania  :idea:

Żeby nie było niedomówień: ja piszę w kontekście japońskiej ofiary tfu... japońskiego widza ;) Oni są grupą docelową. I nie mam zamiaru nazywać ofiarą nikogo z nas, komu się haremówki podobają.