trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2025 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:10:42 pm »
pseudo zabójcy ? Na którym odcinku jesteś ?
obejrzałem  2 epki dopiero

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2026 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:14:22 pm »
Higurashi wymiataja pod względem klimatu :D. A im dalej tym więcej i pewnie się zdziwisz nieraz :D.

A ja oglądam sobie całą tą Tytanię...
Sprawia mi to frajdę owszem. Lubie SF dużo czytam książek w tych klimatach ale zawsze space opery były traktowane u mnie po macoszemu... nie dlatego iż ich nie lubiłem... ba nawet mi się podobają... ale jakoś tak wyszło.
Więc Anime całkiem dobrze zaspokaja lukę której obecność niedawno poczułem... co prawda mam małe porównanie jeżeli chodzi o gatunek "space opera" a tym bardziej jeżeli chodzi o Anime w tych klimatach, ale jednak mimo iż ogólnie jest ciekawie i wszystko fajnie mam dziwne wrażenie iż moje kampanie i zabiegi taktyczne w Homeworld 2, Hegemonii czy Sins of Solar Emipre były bardziej przemyślane niż bitwy w Tytanii...
Spoiler: pokaż
No o ile 1sza akcja Admirała jest jeszcze ok to pytam się... jaki... jaki debil zrezygnował by z mobilności na rzecz najeżenia jakiejś fortecy statkami (nie wspominając iż połowa z tych statków musiała być odwrócona dupą do wroga...)
Przecież to jak strzelanie do kaczek a tłumaczenie "bo nie będą chcieli uszkodzić fortecy" do mnie nie przemawia...
A i jeszcze jedno... czemu coś co jest fortecą nie strzela... przecież ludzie w środku tylko panikowali kiedy atakowali ich piraci... w byle strategi forteca to wyzwanie ma potężne działa, pancerz i nawet atak dużymi siłami powoduje straty...
Mi to tam wyglądało na cywilny kosmoport -.-


EDIT:
I nie wiem czemu ale "ojciec" z Azumangi przyprawia mnie o dreszcze O.o
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 10:43:14 pm wysłana przez wyspa »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2027 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:45:56 pm »
Higurashi wymiataja pod względem klimatu :D. A im dalej tym więcej i pewnie się zdziwisz nieraz :D.
czyli zapowiada się ciekawie ;)... tylko nurtuje też jeszcze jedna rzecz mianowicie ten wstęp gdzie jakiś chłopak (chyba kanchi) tłucze jakieś dziewczynki co przekłada się na to że miesza dużo w pierwszych epach zaraz się domyślam nie wiadomo czego. ale i tak miażdży tylko to "rena wie rena widziała  :badgrin:"

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2028 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:48:27 pm »
Spoiler: pokaż
No o ile 1sza akcja Admirała jest jeszcze ok to pytam się... jaki... jaki debil zrezygnował by z mobilności na rzecz najeżenia jakiejś fortecy statkami (nie wspominając iż połowa z tych statków musiała być odwrócona dupą do wroga...)
Przecież to jak strzelanie do kaczek a tłumaczenie "bo nie będą chcieli uszkodzić fortecy" do mnie nie przemawia...
A i jeszcze jedno... czemu coś co jest fortecą nie strzela... przecież ludzie w środku tylko panikowali kiedy atakowali ich piraci... w byle strategi forteca to wyzwanie ma potężne działa, pancerz i nawet atak dużymi siłami powoduje straty...
Mi to tam wyglądało na cywilny kosmoport -.-


Specjalnie zerknąłem jeszcze raz na tę scenę.
Co prawda owa' forteca' może mieć większe znaczenie strategiczne i zaopatrzeniowe (co łatwo się domyślić), jednak brak systemów obronnych i lipna wytrzymałość jest mocno jak na 'fortecę' zastanawiająca. Więc tak, słuszne spostrzeżenie. 'Bo nie będą chcieli uszkodzić fortecy'- wyżej urodzony dupek z Tytanii mógłby sobie tak pomyśleć, (a propo mojej recenzji w której wspominałem o różnych subtelnościach na polu bitwy) na co liczyli obrońcy. Tu przynajmniej propsy dla Zarlisha za nie bycie idiotą. I jeszcze jedno; zabłąkane strzały mają tę 'fortecę' poważniej uszkodzić, tak ? To jeszcze bardziej poddaje wątpliwość wspomnianą wytrzymałość... Ech.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2029 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:50:51 pm »
Jackal, oglądaj dalej i zgłoś się tutaj po piątym odcinku. Zapowiada się niezły ubaw... :badgrin:
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2030 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:59:54 pm »
Jackal, oglądaj dalej i zgłoś się tutaj po piątym odcinku. Zapowiada się niezły ubaw... :badgrin:
ok... ciekaw już jestem co to będzie :P

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2031 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:02:50 pm »
To anime jest na poważnie w 90%. Luźniejsze momenty są tylko chwilami na początku danego świata.
Powiem tylko że te oczka co były w pierwszych 4 odcinkach już się nie pojawią. Trochę szkoda, ale możliwe że przestały by straszyć jakby były za często.
Mnie zdenerwowało na początku to co było po 4 odcinkach, ale później się już można przyzwyczaić.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2032 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:07:26 pm »
wyżej urodzony dupek z Tytanii mógłby sobie tak pomyśleć, (a propo mojej recenzji w której wspominałem o różnych subtelnościach na polu bitwy) na co liczyli obrońcy. Tu przynajmniej propsy dla Zarlisha za nie bycie idiotą. I jeszcze jedno; zabłąkane strzały mają tę 'fortecę' poważniej uszkodzić, tak ? To jeszcze bardziej poddaje wątpliwość wspomnianą wytrzymałość... Ech.
Może i racja w sumie... trochę to jak w Last Exile... tylko że tam "przyzwoitości" na polu bitwy pilnowała Gildia :)
A wracając do fortecy
A tak mnie jeszcze zastanowił fakt iż statki Tytani miały jakieś tarcze czy coś (wytrzymywały po kilka bezpośrednich trafień) a ta forteca po 1wszych strzałach miała dziury O.o

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2033 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:32:30 pm »
A wracając do fortecy
A tak mnie jeszcze zastanowił fakt iż statki Tytani miały jakieś tarcze czy coś (wytrzymywały po kilka bezpośrednich trafień) a ta forteca po 1wszych strzałach miała dziury O.o

Tak się podniecili cfanym planem że zapomnieli do pieca dorzucać, więc tarcze nie działały ?  :eek:

Meh, idę spać.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2034 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:17:36 am »
Wyspa skoro lubisz Space Opery i w miarę realistyczne bitwy, to polecam dwa tytułu, Heroic Age, oraz Crest/Banner of the stars.
Oglądałem wszystkie 3 serie i muszę powiedzieć, że są tam najlepiej odwzorowane sceny batalistyczne jakie widziałem w anime. Gundamy rozwalające jednym strzałem cały krążownik przy tym się chowają.
Naprawdę polecam, zwłaszcza Heroic age, który w przypadku batalistyki, przypomina mi homeworlda, albo książki autora Davida Webera z serii Honor Harrington, dwie ściany okrętów na przeciw siebie nawalające się ile wlezie. Oczywiście pewne osoby zaczną jęczeć, że główny bohater nadlatuje i wszystkich ratuje, yada, yada, yada, tere, fere, tere, ale prawda jest taka że pomijając pewne scenki z jego udziałem to seria zrobiła na mnie duże wrażenie. Co do Crest of the Stars, czy Banner of the stars, to klasyki same w sobie i równiez godne zobaczenia, szczególnie ta druga.  :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2035 dnia: Grudzień 17, 2008, 04:02:21 am »
Dobre to było. Wszystkie od początku się w nim podkoc**ją.

Sam dobre rzeczy piszesz, bo nie licząc Nagisy to jeszcze dwie się w nim podkochiwały więc do "wszystkie" trochę brakuje.
Clannad to dobry materiał na harem, wszystko co potrzebne na miejscu, ale twórcy z jakiegoś powodu z niego haremu nie zrobili. I chwała im za to. Fabuła się o to nie opiera, żadnych walk o głównego bohatera, żadnych haremowych gagów.


A jak komuś podoba się "Tytania" to koniecznie sięgać po "Legend of the Galactic Heroes". Ganossa brał się ostatnio za oglądanie tego więc może się choć w kilku słowach wypowie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 04:42:06 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2036 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:32:07 am »
Sam dobre rzeczy piszesz, bo nie licząc Nagisy to jeszcze dwie się w nim podkochiwały więc do "wszystkie" trochę brakuje.
Clannad to dobry materiał na harem, wszystko co potrzebne na miejscu, ale twórcy z jakiegoś powodu z niego haremu nie zrobili. I chwała im za to. Fabuła się o to nie opiera, żadnych walk o głównego bohatera, żadnych haremowych gagów.
Ty chyba faktycznie tego nie zrozumiałeś albo sobie coś wmawiasz.
Jeśli się nie biją o głównego bohatera to znaczy, że im na nim nie zależy ?
Pisałem już że jest to wszystko bardziej skryte. Oprócz Nagisy to przecież jeszcze te dwie siostry się w nim podkochiwały i nawet Tomoyo.
Nawet na anidb pisze, że to harem. A ta scena z tą Kyou w magazynie ze sprzętem sportowym to ciekawe jakbyś to nazwał.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5101

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2037 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:45:13 am »
A co mnie anidb obchodzi? Starsza siostra się w nim nie podkochiwała - sam sobie coś wmawiasz. Zainteresowana nim była, ale dopiero jak jej siostra zaczęła się w nim podkochiwać. Może jeszcze zaraz usłyszę, że też Kotomi się w nim podkochiwała? A może i Fuko oraz jej siostrę albo Mei dorzucisz do listy?

Weź się opanuj. Podkochiwała się w nim Ryou. A scenę w magazynie nazwę nieporozumieniem - cholernie sztampowym, z którego nic nie wynika. A cokolwiek z Tomoyo zostało w anime pominięte. Alternatywną historię pokazali w "After" i dlatego jest alternatywna bo w podstawowej serii tego nie było. Autorzy zaznaczyli, że dziewczyny go lubiły, ale nie wepchali do fabuły wszystkich wątków z gry - skupili się na Nagisie, dorzucili Ryou, i chwała im za to, że na tym poprzestali i niczego więcej nie rozwijali.

EDIT: dobra, przestało mnie bawić udowadnianie, że kot to nie pies, i że podobieństwa w postacie 4 łap, udomowienia, futra i ogona to za mało by powiedzieć, że to ta sama rasa. Jak chcesz nazywać Clannad haremem przy okazji wiedząc, że Kanokon lub H2O czy Maburaho to też harem, i nic Ci nie zgrzyta w tym momencie, to Twoja prywatna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 06:58:34 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2038 dnia: Grudzień 17, 2008, 07:03:14 am »
Nie masz racji, ale upieraj się jak chcesz. To nie ja wymyśliłem że to harem. Kiedyś pisałem, że w ogóle takie określenia mi się nie podobają. Ale nawet na anidb tak pisze więc nie mam w typ wypadku wątpliwości.
Kyou też się w nim podkochiwała, a to że dopiero później to znaczy że nie ?  :lol:
Ta scena w magazynie nie była tylko dla żartu. Zrobili z tego żart, ale zarazem jasno pokazali co ona do niego czuje.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2039 dnia: Grudzień 17, 2008, 07:14:52 am »
Uhm, na anidb Fate/stay night też jest haremem >_> Mam wrażenie, że oni tam po grach szufladkują.

 

anything