Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 476363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2175 dnia: Grudzień 28, 2008, 01:34:29 pm »
Ah, Ghost Hunt... Śliczne, z dobrą muzyką, ładnie skrojonymi postaciami i przede wszystkim z rewelacyjnym klimatem.
Oglądałem tylko w nocy - szkoda by było marnować klimat (choć przy przedostatniej historii czułem się mocno nieswojo - jestem zbyt strachliwy :p).
Mój ulubiony plot :) Autentycznie powiało w nim grozą, a w anime ciężko o taki efekt (przynajmniej w tych, które oglądałam).
W każdym razie, animek zaraz po obejrzeniu powędrował do "ulubionych" i tam pozostał. Hm, właściwie po roku mogłabym sobie obejrzeć raz jeszcze przedostatnią historię...
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2176 dnia: Grudzień 28, 2008, 03:37:42 pm »
Dla mnie animek ośmiesza słowo anime lub nie traktuje poważnie anime więc nie lubię takich określeń.
Kiedyś o tym pisałem, ale chyba bez wyjaśnień.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2177 dnia: Grudzień 28, 2008, 03:53:44 pm »
Dla mnie animek ośmiesza słowo anime lub nie traktuje poważnie anime więc nie lubię takich określeń.
Kiedyś o tym pisałem, ale chyba bez wyjaśnień.
Mhm, pisałeś. Z wyjaśnieniami. I to nie raz :)
A ja nigdy nie pisałam, że traktuję animce poważnie :)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2178 dnia: Grudzień 28, 2008, 07:05:17 pm »
Ostatni opening (chyba) z Macross Frontier jest wspaniały. Chyba najlepszy ze wszystkich. I to całe szczęście bo często jest tak że lepszy OP zastępują gorszym, a tym razem odwrotnie.
Po prostu rewelacyjna muzyka i obraz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2179 dnia: Grudzień 29, 2008, 06:42:12 am »
Narutaru nie oglądałem - wymiękłem. Amerykańską wersję mangi też rzuciłem w kąt i zostałem przy japońskim, nieocenzurowanym, oryginale. Ten tytuł przy ugrzecznianiu za dużo traci, by poświęcać na niego czas.

Macross Frontier ma wspaniałe walki, fajną muzykę (choć poprzednie Macrossy miały lepszą), a tak to średni jest, choć miał zadatki. Końcówka wątku romantycznego jak z przeciętnego haremu:
Spoiler: pokaż
Sheryl zniża się do poziomu Ranki i zamiast wykorzystać swój seksapil i zagarnąć Alto to łapie się z Ranką za rączki i będą razem walczyć o względy Alto i pomagać sobie jakby to była jakaś paraolimpiada co najmniej. Alto odlatuje w siną dal nie mogąc wybrać żadnej z nich... wątek iście dla 13tolatków



A Ga-rei: zero choć oglądałem na siłę, to końcówka jednak była przyjemna. Choć motyw, o którym wspomniał Riczu rozwalił mnie tak, że musiałem przewinąć i się upewnić, że rzeczywiście oglądam to co oglądam xD

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2180 dnia: Grudzień 29, 2008, 10:17:22 am »
Powiedz co to jest amerykańska wersja mangi ? Mam jakąś przetłumaczoną po angielsku, ale to jest amerykańska czy oryginalna przetłumaczona ? Jak to rozpoznać ?
Wilczku nie wymiękaj tak zbytnio bo nic z ciebie nie zostanie. Nie oglądałeś anime Narutaru to żałuj bo to jest wspaniałe. Genialne postacie to jego największa zaleta. Muzyka też rewelacyjna, a jak pisałem jedyna wada to rozpoczęcie lecz niedokończenie historii postaci.
Narutaru anime zawiera również tak drastyczne sceny, które są rzadkością w anime.
O Macross F wypowiem się dzisiaj.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2181 dnia: Grudzień 29, 2008, 01:05:17 pm »
Poszperaj po necie, to znajdziesz co bardziej rzucające się w oczy różnice między wersją jap. a ocenzurowaną na rynek amerykański. Poza tym Narutaru to tytuł japoński, a Shadow Star amerykański.


A przez święta oglądnąłem sobie Blassreiter. Na początku trzeba było ostro przyzwyczajać się do paskudnej grafiki 3D, ale im dalej tym lepiej. Fabuła sztampowa, postacie średnio-fajne, ale wątki dość mrocznie przedstawione, bez cukierowatości, w stronę dość krwawego dramatu - co od razu mi się spodobało. Design postaci świetny  (Amanda... she is hot) no i naprawdę dobra praca kamery przy walkach (niesamowicie dynamiczna), które choreografią przypominają te z Karas (choć grafika i klimat nie ten). Tak więc ode mnie mocne 6.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2182 dnia: Grudzień 29, 2008, 05:20:11 pm »
No dobra obejrzałem Macross Frontier i oczywiście teksty że to słabe anime czy denerwujące są kompletną głupotą lecz:
Czy oni zawsze muszą wciskać wszystko najlepsze i najważniejsze na sam koniec ? Nie mogą ostatniej walki itp rozbić choćby na dwa odcinki ?
Dla mnie to jest jakaś kompletna porażka.
Pojawia się wreszcie najsilniejszy wróg żeby chwilę później został pokonany. Głupota producentów anime nie zna granic.
A co do samej już końcówki to była mówiąc delikatnie co najmniej dziwna. Wolałbym jakieś wyjaśnienie tego wątku miłosnego. Pokazywali coś chyba tam że wyleczyli Sheryl (bezdotykowo), ale znowu po co o tym wspominać pomyśleli głupi producenci.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 05:28:15 pm wysłana przez anfan »

Offline Myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2183 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:09:37 pm »
Ja wreszcie obejrzałam po wysłuchaniu wielu pozytywnych opinii Elfen Lied i szczerze powiedziawszy rozczarowałam się srogo.
Ponieważ oprócz ładnej oprawy wizualnej i całkiem nie głupiego głównego motywu muzycznego anime to całkowicie mnie zawiodło.
Sam pomysł na fabułę całkiem fajny niestety realizacja już dużo gorsza. Wiele motywów wepchniętych na siłę i w ogóle niepotrzebnie.
Moja niska ocena tej produkcji może wynikać z tego że spodziewałam się zupełnie czego innego niż zaoferowali mi producenci liczyłam na krwawą ale mimo wszystko dramatyczną historie lecz oprócz hektolitrów krwi oczekiwanego dramatyzmu nie ujrzałam, owszem może i był lecz utonął w galonach krwi i głupich gagów z odpadającymi kończynami.
Niestety nawet  krwawa jatka jest przedstawiona w sposób dość marny i nie dorównujący np. Shigurui
gdzie twórcy umieli zrobić z rzezi coś co prezentowało się nie tyle efektownie, co o dziwo pięknie. 

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2184 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:14:27 pm »
Shigurui do Elfen Lied to głupie porównanie. To całkowicie inne anime o innym klimacie i przeznaczeniu. W Elfen Lied jedynie to zabijanie mnóstwa żołnierzy, którzy walczyli ciągle tak samo (mimo że w I odcinku było wiadomo że to nie działa) było nieprzekonywujące.

Offline Myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2185 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:59:42 pm »
Tyle że ja nie porównuje tych anime bo w przypadku tych produkcji mija się to z celem.
Jedynie chce pokazać że można było te hektolitry kwi w dużo ładniejszy sposób ukazać tak jak to właśnie jest w Shigurui (i dlatego tylko przywołałam tu ten tytuł) bo o ile oba anime są od siebie diametralnie różne to rzeź zawsze pozostanie rzezią.
A tak poza tym nie jest to największy minus EL moim zdaniem.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 03:07:36 pm wysłana przez Myszka »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2186 dnia: Grudzień 30, 2008, 03:09:38 pm »
O EL nie będę pisał, nie raz był wałkowany ten temat.
Co do Shigurui, anime ciekawe, dobra kreska i historia. Ale twórcy też nie wykorzystali do końca potencjału, anime momentami jest strasznie wolne, nie wiem dlaczego tak spowolnili akcję, w końcu seria ma jedyne 12 odcinków, nie jest takim tasiemcem jak naruto :) I zabrakło mi też dokończenia walki z pierwszego odcinka co było chyba największym rozczarowaniem serii.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2187 dnia: Grudzień 30, 2008, 03:41:38 pm »
Nie sposób się nie zgodzić z tym że największym minusem Shigurui jest to że sprawia ono wrażenie niedokończonego. Oprócz dobrej kreski i historii do plusów dodałabym ciekawą muzykę jak i wierność w przedstawieniu realiów ówczesnej feudalnej Japonii.
Dla mnie jako miłośniczki broni białej jak i szermierki to realizm walk również przemawia na +.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2188 dnia: Grudzień 30, 2008, 03:59:40 pm »
Nie lubię anime o samurajach czy dawnej japonii. Chyba że ta dawna japonia to tylko pozory gdyż powstała po upadku starożytnej nowoczesnej cywilizacji jak w wielu anime to bywa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 04:50:22 pm wysłana przez anfan »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2189 dnia: Grudzień 30, 2008, 04:10:59 pm »
dawna japonia to tylko pozory gdyż powstała po upadku starożytnej nowoczesnej cywilizacji jak w wielu anime to bywa.

np w których ? I dlaczego taka wizja jest lepsza od normalnej, dawnej Japonii ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything