Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2265 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:47:39 pm »
Zaryzykuję ostrzeżenie, ale napiszę co o tym wszystkim myślę: czy ty naprawdę jesteś takim głupim ignorantem, czy tylko udajesz? A jeśli nie wiesz co to zettai ryouiki - gugiel twoim przyjacielem. Pozujesz na znawcę który wszystko widział i wszystko wie, a nie znasz podstawowych pojęć dotyczących anime.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2266 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:57:42 pm »
Zaryzykuję ostrzeżenie, ale napiszę co o tym wszystkim myślę: czy ty naprawdę jesteś takim głupim ignorantem, czy tylko udajesz? A jeśli nie wiesz co to zettai ryouiki - gugiel twoim przyjacielem. Pozujesz na znawcę który wszystko widział i wszystko wie, a nie znasz podstawowych pojęć dotyczących anime.
cpt. Misumaru Tenchi pisałem do ciebie pisz po polsku. Czy ty naprawdę nie rozumiesz słowa pisanego czy muszę to ci bardziej wytłumaczyć ?
Mam gdzieś te twoje określenia. Jeśli coś piszesz to masz dokładnie wyjaśniać o co ci chodzi.
Co do postaci kreski i seiyuu mam nadzieję że wreszcie zrozumiałeś że to żadne zalety dla takiego gniota.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2267 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:02:15 pm »
Szkoda że zamykają Guantanamo, mogli by tam zatrudnić anfana jako eksperta od przesłuchań.
Łamie ludzi szybciej niż muzyka Britney Spears.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2268 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:03:55 pm »
Nie, nie mam zamiaru dokładnie wszystkiego tłumaczyć takiemu ignorantowi, a w dodatku hipokrycie, który sam nie rozumie co się do niego pisze albo zwyczajnie to olewa. Naucz się myśleć samodzielnie. I to na tyle z mojej strony, bo naprawdę nie chce dostać ostrzeżenia przez takiego kretynka jak ty.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2269 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:05:05 pm »
cpt. Misumaru Tenchi: to tak jakbyś dyskutował z małym głodem, nie znajdziecie wspólnego języka


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2270 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:32:58 pm »
Nie, nie mam zamiaru dokładnie wszystkiego tłumaczyć takiemu ignorantowi, a w dodatku hipokrycie, który sam nie rozumie co się do niego pisze albo zwyczajnie to olewa. Naucz się myśleć samodzielnie. I to na tyle z mojej strony, bo naprawdę nie chce dostać ostrzeżenia przez takiego kretynka jak ty.
Czy wiesz że ty mnie przezywasz prostaku ? Widzę że naprawdę masz poważne problemy z myśleniem. Tłumaczę ci co jest złe w tym anime a ty do mnie w zamian pyskujesz. Naprawdę coraz gorzej z tobą.
Jak nie masz argumentów za swoim zdaniem to się po po prostu nie odzywaj.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2271 dnia: Styczeń 04, 2009, 06:40:56 am »
Tenchi się dał złapać na anfanka :D

ja tam lubię, kiedy anfan marudzi, bo to miła odmiana po zachwytach, poza tym kiedy nawet on nie potrafi znaleźć nic dobrego w fabule to musi być naprawdę nieżyciowa... a ja na ten przykład mogę policzyć na palcach jednej ręki serie, które obejrzałam ze względów wizualno-głosowych, przechodząc do porzadku dziennego nad jałową fabułą, dlatego naprawdę podziwiam Cię, Tenchi, że jesteś w stanie dobrze sie bawić oglądając cukiereczka. Jestem pewna, że gdybym tak miała, to bym była szczęśliwszym człowiekiem.
Z drugiej strony dziwią mnie też ludzie, którzy nie obejrzą dobrej serii dlatego, że jest brzydka, a łykną każdą bzdurę podaną przez jakieś tsundere czy inne moe bloby... To dopiero jest głupota moim zdaniem. nie, nie piję do Ciebie, Tenchi, tak ogólnie się zastanawiam.

a swoją drogą, anfanie, to podziwiam Twoją determinację, że dotrwałeś do końca choć wbrew swojej zasadzie "oceniam po obejrzeniu z perspektywy całości" zacząłeś jadem parskać już po paru odcinkach... ale co ja sie znam, czytać ze zrozumieniem nie potrafię ;P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2272 dnia: Styczeń 04, 2009, 08:39:30 am »
Ano, dał się złapać i to wybitnie głupio. anfan mi nawciskał i jeśli tylko spróbuję odpowiedzieć, wyjdę na agresora.
Co do oglądania - jak wiesz z konkursu kadrowego, oglądam też dobre rzeczy. A poważnie mówiąc to guzik mnie obchodzi co jest "dobre", a co "złe" - oglądam po prostu to co mi się podoba, to na co mam ochotę. Nie obchodzi mnie czy dana seria jest uznawana za największy szit tego świata, czy za najwybitniejsze dzieło. Najważniejsza jest dla mnie dobra zabawa przy oglądaniu - w końcu nie robię tego dla nikogo, tylko dla siebie. A nikt nie stwierdzi mi lepiej ode mnie samego co mi się podoba, a co nie. Do tego nie poczuwam się w obowiązku nikomu tłumaczyć z moich wyborów.
Wiem że piszę banały, ale to tak gwoli przypomnienia co poniektórym na czym polega hobby, bo zdają się o tym zapominać. I nie, nie piję tym razem do nikogo konkretnego
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2273 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:05:35 am »
Szyszka przecież oceniłem z perspektywy całości, ale raz skrytykować to za mało więc już w trakcie oglądania chciało mi się coś napisać.
Bo niestety całość wcale nie wypada lepiej niż część.
Ja anime oceniam w zależności od tego czy znajduje jakiekolwiek uzasadnienie zachowań.
Bo nie ma i nie może być uzasadnienia na to co było w tym anime.
Jest oczywiście wiele anime gdzie to wcale nie jest konieczne i mam tu najczęściej na myśli różne zwariowane komedie ale Akane-iro nie pasowało również do tego gatunku bo nie było śmieszne tylko denerwujące.
Teraz oglądam Minami-ke II sezon i stwierdzam że jest to strasznie żałosne i głupie anime, a pomysł producentów na CZARNE GĘBY wszystkich pobocznych postaci jest niedorzeczny i denerwujący.


Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2274 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:45:35 pm »
Bo to nei pomysł tylko kwestia budrzetu :).
A Minami-ke nie jest bezsensownym Anime... zgodzę sie iż 2gi sezon jest gorszy od 1szego ale samo "Animu" jest całkiem dobre.
"Slices of life"... tyle powiem że ten typ trzeba po prostu lubić a jak się nie lubi to nie ma po co oglądać... bo i akcji jakiejś się tam nie uświadczy i humor nie będzie jakiś ostry a wszystko takie "uśrednione" raczej będzie :).
Pamiętam iż wcześniej coś pisałeś już o 1szej serii iż za mało komedi bo mało śmieszne jest i w ogóle coś w tym stylu... problem tylko w tym iż tego typu serie nie mają zabijać śmiechem jak jakaś Azumanga a po prostu pokazywać bohaterów w codziennych sytuacjach czasami z lekkim humorystycznym akcentem :).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2275 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:56:06 pm »
Bo to nei pomysł tylko kwestia budrzetu :).
A Minami-ke nie jest bezsensownym Anime... zgodzę sie iż 2gi sezon jest gorszy od 1szego ale samo "Animu" jest całkiem dobre.
"Slices of life"... tyle powiem że ten typ trzeba po prostu lubić a jak się nie lubi to nie ma po co oglądać... bo i akcji jakiejś się tam nie uświadczy i humor nie będzie jakiś ostry a wszystko takie "uśrednione" raczej będzie :).
Pamiętam iż wcześniej coś pisałeś już o 1szej serii iż za mało komedi bo mało śmieszne jest i w ogóle coś w tym stylu... problem tylko w tym iż tego typu serie nie mają zabijać śmiechem jak jakaś Azumanga a po prostu pokazywać bohaterów w codziennych sytuacjach czasami z lekkim humorystycznym akcentem :).
Według ciebie Mianami-ke jest życiowym anime ?
Przecież to zwykła absurdalna bajka ani POWAŻNA ani ŚMIESZNA. Ogólnie nic w tym nie ma co zachęca do oglądania. Bo właśnie jakby przynajmniej zachowania postaci były takie jak w życiu to już było by oryginalne i fajne, ale przez to że wprowadzili masę idiotycznych wątków popsuli to anime. Jakby zrobili postacie o normalnym wyglądzie tj oczach i włosach. Nie wprowadzili by tych wszystkich bzdur do anime to mogło by się jakoś pozytywnie wyróżniać. A tak zalet OPRÓCZ niektórych śmiesznych scenek nie widzę.
I te czarne twarze. PORAŻKA.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2276 dnia: Styczeń 04, 2009, 01:08:34 pm »
Przerysowania są ale nie bardzo wiem o jakie "bezsensowne" sytuacje ci chodzi...?
Z tegoc o pamiętam akurat w tej serii nie było żadnych dziwnych czy fizycznie niemożliwych zjawisk... a i bohaterowie jakoś tak się raczej w normach zachowywali... choć mieli swoje małe odchyły :)
Byłbym wdzięczny gdybyś podał jakieś przykłady bo na chwilę obecną widzę tylko ogólne sformułowania :).
Co do czarnych twarzy zgodzę się iż to duży minus... ale jak mówię to raczej wynik takiego a nie innego budżetu... po prostu nie było ich stać na wynajmowanie ludzi do rysowania twarzy dla tych postaci, wątpię aby krył się za tym jakiś dziwny "pomysł twórców".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 01:12:35 pm wysłana przez wyspa »

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2277 dnia: Styczeń 04, 2009, 01:24:04 pm »
Obejrzalam cale Ef~A tale of memories.
Fajne, fajne. Wreszcie jakis romans ze smutnymi dziewczynkami bez magicznych wtretow(to sie juz robi nudne). Design paskudny wedlug mnie, ale artystyczne sztuczki i sliczne tla sprawily, ze nie oceniam grafiki zle.
Chociaz Chihiro i jej siostra byly...No, naprawde brzydkie jak na taka serie.
Z bohaterow nikt mi w serce nie zapadl, aczkolwiek....Renji-kun mnie zadziwil, bardziej pasowal do shonen-ai niz do "meskiej" produkcji :O Nie zeby to bylo zle.
Kei byla okropna, dziwie sie, ze
Spoiler: pokaż
jej ukochany nie dowiedzial sie, jakim cudem nie dostal zadnej wiadomosci od Miyako
. Mowi sie, ze na wojnie i w milosci wszystkie chwyty dozwolone, ale... Kei rzeczywiscie wchodzac w ta dziwna walke stracila swoje swiatlo. Dobrze, ze skonczylo sie, jak sie skonczylo.
Teraz ogladam Tsukihime. Jakos szczegolnie mnie nie wciagnelo narazie, ale obejrzalam dopiero 2/3 serii. Moze do konca sie to zmieni?
Szkoda ze zadna z postaci niezrobila na mnie jakiegos wielkiego wrazenia....Wszyscy mili, sympatyczni badz grozni ale jacys...bezbarwni? Nawet Arc.No ale moze jeszcze zdaze polubic ja ;)
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2278 dnia: Styczeń 04, 2009, 02:11:25 pm »
Obejrzalam cale Ef~A tale of memories.
Fajne, fajne. Wreszcie jakis romans ze smutnymi dziewczynkami bez magicznych wtretow(to sie juz robi nudne). Design paskudny wedlug mnie, ale artystyczne sztuczki i sliczne tla sprawily, ze nie oceniam grafiki zle.
Chociaz Chihiro i jej siostra byly...No, naprawde brzydkie jak na taka serie.
Z bohaterow nikt mi w serce nie zapadl, aczkolwiek....Renji-kun mnie zadziwil, bardziej pasowal do shonen-ai niz do "meskiej" produkcji :O Nie zeby to bylo zle.
Kei byla okropna, dziwie sie, ze
Spoiler: pokaż
jej ukochany nie dowiedzial sie, jakim cudem nie dostal zadnej wiadomosci od Miyako
. Mowi sie, ze na wojnie i w milosci wszystkie chwyty dozwolone, ale... Kei rzeczywiscie wchodzac w ta dziwna walke stracila swoje swiatlo. Dobrze, ze skonczylo sie, jak sie skonczylo.
Teraz ogladam Tsukihime. Jakos szczegolnie mnie nie wciagnelo narazie, ale obejrzalam dopiero 2/3 serii. Moze do konca sie to zmieni?
Szkoda ze zadna z postaci niezrobila na mnie jakiegos wielkiego wrazenia....Wszyscy mili, sympatyczni badz grozni ale jacys...bezbarwni? Nawet Arc.No ale moze jeszcze zdaze polubic ja ;)

Smutne dziewczynki ? Jakie dziwaczne określenie. Tam nie było żadnych smutnych dziewczynek więc nie wiem o co  ci chodzi. Już raczej były ich odwrotnością. A postacie śliczne, takie jak w grze. To jedna z najładniejszych kresek w anime.
A wątki magiczne w tak doskonałych anime jak Kanon czy Air są jedynie zaletą.
Ef~A tale of memories to oczywiście jedno z najdoskonalszych anime jakie ostatnio powstało. Jest na podstawie eroge więc zobacz grę.
A Tsukihime to horror i też było doskonałe lecz za krótkie i pominęli zbyt wiele rzeczy. Ale samo anime miało doskonały klimat.
W tych dwóch anime po prostu nie ma wad. Ogólnie poza tym że jak zawsze coś mogło być lepsze to nie ma się do czego przyczepić.
Przerysowania są ale nie bardzo wiem o jakie "bezsensowne" sytuacje ci chodzi...?
Z tegoc o pamiętam akurat w tej serii nie było żadnych dziwnych czy fizycznie niemożliwych zjawisk... a i bohaterowie jakoś tak się raczej w normach zachowywali... choć mieli swoje małe odchyły :)
Byłbym wdzięczny gdybyś podał jakieś przykłady bo na chwilę obecną widzę tylko ogólne sformułowania :).
Co do czarnych twarzy zgodzę się iż to duży minus... ale jak mówię to raczej wynik takiego a nie innego budżetu... po prostu nie było ich stać na wynajmowanie ludzi do rysowania twarzy dla tych postaci, wątpię aby krył się za tym jakiś dziwny "pomysł twórców".

A właśnie takie nieliczne z WIELU przykłady niedorzeczności tego durnego anime.
W tym odcinku jak nie było prądu a im było zimno to zamiast się bardziej ubrać one się rozebrały do piżamy. Na śniegu były w spódniczkach mimo że mówiły że im zimno. Kompletny kretynizm który ani trochę nie śmieszy.
Albo jeszcze ten odcinek z dniem walentynek.
Ten nieśmieszny bałwan Fujioka dostał na walentynki wiele czekoladek lecz poszedł je im zwrócić. Jak można oddawać otrzymane czekoladki na walentynki przecież nawet jeśli ich się nie chce to się nie oddaje. No kompletny denerwujący głąb.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 03:16:10 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2279 dnia: Styczeń 04, 2009, 03:55:54 pm »
Spódniczki plus śnieg to w Japonii nic dziwnego... (patrz mundurki) po prostu wyszły tak jak zwykle i stwierdziły że chłodno trochę :).
Co do Pidżam z tego co pamiętam później sobie pod kołderką siedziały... nie wiem jak ty ja w ubraniu pod kołdrę nie wchodzę.
A Fujioka to typowy zakochany nastolatek u niego nie spodziewałbym się racjonalnych zachowań a zwrot tych czekoladek pewnie wydał mu się dobrym pomysłem (bo w jego mniemaniu Kana mogłaby myśleć iż interesuje się którąś z tych dziewczyn). I tak koleś mimo powielania pewnego schematu popełnia mniej takich gaf niż w niejednym innym Anime... ba nawet sobie całkiem nieźle radzi i stara się utrzymać dobre stosunki z Kaną która mu tego nie ułatwia :)

 

anything