trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2325 dnia: Styczeń 07, 2009, 07:49:27 am »
W ramach "powtórki z rozrywki", bo niestety nie ma nic ciekawszego do oglądania z ostatnich produkcji, zabrałem się za Karas'a i za Tenchi Muyo! Ryo-Ohki. Karasa chyba sobie wrzucę w 'ulubione' na MALu (bb. Hundred Stories). Fabuła prosta jak budowa cepa, postacie teoretycznie przeciętne, całość kiczowata do bólu, a jest to anime, gdzie ten kicz i prostota fabuły zostały wyniesione na poziom dzieła sztuki poprzez niesamowite wykonanie. Animacja, design, efekty i poszczególne sceny tworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat, którego nigdzie indziej nie znajdziemy. Do tego świetna oprawa dźwiękowa.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2326 dnia: Styczeń 07, 2009, 07:50:38 am »
Frontiera widziałam, druga połówka to żenada na patyku, z interesującego anime o wojnie z tajemnicą w tle zrobiła się szkolna komedia romantyczna, a na to mam alergię. Poza tym moja ulubiona postać zginęła bez sensu kompletnie, podczas gdy ta, które powinna umrzeć
Spoiler: pokaż
ten tatuś Ranki z powodu upływu krwi chociaż - było to tak nielogiczne, że aż mi sie niedobrze zrobiło, krwawił przez CAŁY koncert, do diaska
przeżywa spokojnie. Bez sensu.
Chaos:Head mi się nie podobało, denerwują mnie adaptacje visual novels.
Rosario oferuje majtkowy humor, który mnie nie śmieszy. Nie wątpię, że jest słodkie i urocze, panny są ładne, ale żarty w rodzaju "o, zrobię NOM NOM na cudzym biuście" mnie nie bawią.

Ergo-nie mam co ogladać poza One Outs i Abyssem, ale ja nie lubię czekać tydzień na następny odcinek, więc ostateczny wybór padł na Haruhi.

A, jeszcze FMP muszę skończyć... ble >.<
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2327 dnia: Styczeń 07, 2009, 07:54:26 am »
Jak szukasz hentai gry z miejsca odradzam takie z "rape" w tytule, to nie są dobre gry..., z rapowanie m te  to nic wspolnego nie ma. :idea:
No oczywiscie. A ktokolwiek tak to kojarzy? ;) A rapu i tak nie lubie  :)
Czy może mi ktoś wyjaśnić sens tej wypowiedzi ?
Tak, ja. Zle ujelam, w domysle "nie ma sensu prywatnych rzeczy roztrzasac i akurat ja najlepiej znam caloksztalt swojego zdania do tej tematyki, wiec nie wam to oceniac-bo i po co?"  
Wracajac do tematu.. Obejrzalam do konca Tsukihime i jestem rozczarowana. Seria mnie jako tako wciagnela od 10 epa dopiero, a zakonczenie nie zrobilo na mnie wiekszego wrazenia. Watek Shikiego i Arcueid byl jakis sztuczny,
Spoiler: pokaż
najpierw chlopak bal sie jej, choc podswiadomie mu sie podobala(wnioskujac po snie), przez caly czas traktowal ja zimno zeby w przeciagu jednego odcinka zmienic zdanie kompletnie o niej. Hmm.
Jakos rozwoj ich uczuc mnie nie wzruszyl i nie przekonal, niestety. Samej Arc do konca nie moglam pokochac,mimo ze sliczna byla... Z bohaterek jednak Ciel mi przypadla najbardziej do gustu. Byla calkiem urocza.
I teraz pytanie.. Ogladac Fate/Stay Night, czy darowac sobie? Z tego co wiem obie serie maja troche wspolnego ze soba i z jednej strony Fate moze byc lepsze, a z drugiej... Jednak za malo sie roznic, zeby moglo mi sie spodobac.Chociaz F/SN ma od razu u mnie plusa za przesliczna Saber...  :oops: , niemniej jedna postac to za malo, zeby ogladac ta serie jesli jest zbyt podobna do Tsuki.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2328 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:13:35 am »
Frontiera widziałam, druga połówka to żenada na patyku, z interesującego anime o wojnie z tajemnicą w tle zrobiła się szkolna komedia romantyczna, a na to mam alergię. Poza tym moja ulubiona postać zginęła bez sensu kompletnie, podczas gdy ta, które powinna umrzeć
Spoiler: pokaż
ten tatuś Ranki z powodu upływu krwi chociaż - było to tak nielogiczne, że aż mi sie niedobrze zrobiło, krwawił przez CAŁY koncert, do diaska
przeżywa spokojnie. Bez sensu.
Chaos:Head mi się nie podobało, denerwują mnie adaptacje visual novels.
Rosario oferuje majtkowy humor, który mnie nie śmieszy. Nie wątpię, że jest słodkie i urocze, panny są ładne, ale żarty w rodzaju "o, zrobię NOM NOM na cudzym biuście" mnie nie bawią.

Jednym słowem SZYSZA kompletnie się nie znasz. Przeszkadza ci że polubiły i zakochały się w tym chłopaku ? Jakaś inna jesteś. To nie ma nic wspólnego z głupimi komediami romantycznymi. I jest tylko jeden z wątków tego anime żeby nie było nudno. Ogólnie zakończenie fajne bo sądziłem że ktoś z nich umrze, ale na szczęście tak się nie stało. Ty chyba nie masz pojęcia o komediach szkolnych. Prawie wszystkie są żałosne, a to anime było doskonałe.
Chaos Head również bardzo udane tylko fabuła zbyt liniowa. Adaptacje Visual novels często świetnie wychodzą i są jednymi z najlepszych anime więc znowu się nie znasz.
Rosario 2 ma doskonały humor. Szalona, ale zarazem fajna i nie denerwująca (co jest bardzo ważne) siostra moki. Dużo świetnego ecchi lecz trzeba poczekać na wersję bez cenzury. Porusza wiele nowych wątków. Ogólnie świetna komedia więc się nie znasz.
A ja mam gdzieś żarty tego typu w Rosario. Najlepsze było ecchi (ale nie majtki) i ta siostra Moki.
No oczywiscie. A ktokolwiek tak to kojarzy? ;) A rapu i tak nie lubie  :)Tak, ja. Zle ujelam, w domysle "nie ma sensu prywatnych rzeczy roztrzasac i akurat ja najlepiej znam caloksztalt swojego zdania do tej tematyki, wiec nie wam to oceniac-bo i po co?" 
Wracajac do tematu.. Obejrzalam do konca Tsukihime i jestem rozczarowana. Seria mnie jako tako wciagnela od 10 epa dopiero, a zakonczenie nie zrobilo na mnie wiekszego wrazenia. Watek Shikiego i Arcueid byl jakis sztuczny,
Spoiler: pokaż
najpierw chlopak bal sie jej, choc podswiadomie mu sie podobala(wnioskujac po snie), przez caly czas traktowal ja zimno zeby w przeciagu jednego odcinka zmienic zdanie kompletnie o niej. Hmm.
Jakos rozwoj ich uczuc mnie nie wzruszyl i nie przekonal, niestety. Samej Arc do konca nie moglam pokochac,mimo ze sliczna byla... Z bohaterek jednak Ciel mi przypadla najbardziej do gustu. Byla calkiem urocza.
I teraz pytanie.. Ogladac Fate/Stay Night, czy darowac sobie? Z tego co wiem obie serie maja troche wspolnego ze soba i z jednej strony Fate moze byc lepsze, a z drugiej... Jednak za malo sie roznic, zeby moglo mi sie spodobac.Chociaz F/SN ma od razu u mnie plusa za przesliczna Saber...  :oops: , niemniej jedna postac to za malo, zeby ogladac ta serie jesli jest zbyt podobna do Tsuki.
Ty chyba nie wiesz co piszesz. Tsukihime jedno z najlepszych anime jakie powstało, a jedyną wadą jest to że jest za krótkie i jak pisałem wiele rzeczy nie wyjaśnionych było czyli pokazanych tylko w części.
Zakończenie bardzo smutne i powinnaś się popłakać na nim.
Fate Stay Night jest bardziej udane, lepsze graficznie, dźwiękowo i w ogóle we wszystkim, ale jeśli nie lubisz walk (pojedynków) to nawet nie próbuj oglądać bo tego jest najwięcej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 08:18:08 am wysłana przez anfan »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2329 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:49:20 am »
no, inna jestem, bo lubię, kiedy postacie mają mózg. No i nie wiem, jakoś przeszkadza mi to, zę w serii, gdzie jest toczona regularna wojna jakiejś panience z dwoma dniami treningu lotniczego pozwalają wchodzic do mecha i ratować wszechświat. Że żołnierze (nawet jeśli nie regularnej armii) odwalają jakieś samowolne wypady w eksperymantalnym sprzęcie (który kosztuje masę kasy) na koniec galaktyki wioząc CYWILA, który leci gdzieś zaśpiewać piosenkę. Że wpuszczają do wnętrza BAZY WOJSKOWEJ innego CYWILA, który najspokojniej siedzi na mostku i naraża całość operacji na niepowodzenie. Że dziewczynka ratuje swojego pluszaka choć przez niego dochodzi do regularnej masakry. Ja takie coś mogę znieść w Gurrenie, gdzie mechanika świata wręcz pochwala takie "huzia na Józia " i im bardziej głupio i radośnie tym lepiej, ale nie w serii, która przez praktycznie 10 odcinków jest normalna, a potem nagle nikomu podobne bzdury nie przeszkadzają. I jeśli tobie ANFAN moje zdanie wydaje sie dziwne, to sie NIE ZNASZ, bo to obiektywna opinia jest, a ty bzdury piszesz i nie nadajesz sie do ogladania ze zrozumieniem.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2330 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:25:41 am »
Cytuj
a to anime było doskonałe.
Nie anfanie. Frontier jest co najwyżej serią dobrą (dla mnie raczej przeciętną) z fajnie zrobionymi walkami w cg.
Bo fabularnie niczym specjalnie się nie wyróżnia.
Klimatu Macrossa też jakoś mi w tej serii zabrakło.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2331 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:31:56 am »
Jakie loli ? Ty jakiś zboczony jesteś ?
Kto wie, kto wie... Powiedzmy że jestem. I co teraz zrobisz, każesz mi iść do lekarza? A może lepiej od razu powiesić się na kablu od internetu?

Cytuj
Loli odnosi się do anime z dziećmi, ale jeśli są jakieś podteksty seksualne np Kodomo no Jikan.
Za Wikipedią: "In Japan, the term describes an attraction to young girls, or an individual with such an attraction.". Pamiętaj o tym, że zboczeniec taki jak nawet z grzeczniutkiej Mary Bell czy bajkowej Sakury wyciągnie masę podtekstów seksualnych.

Cytuj
W Nanoha czegoś takiego nie ma więc loli to głupie określenie.
Ale są lolitki. Całe stada.

Cytuj
Od poważnych a zarazem dramatycznych rzeczy można się raczej popłakać.
Od czasu do czasu. Wiesz co to różnorodność, równowaga? Jakbym oglądał same dramaty, to zwyczajnie by mi się znudziło. Czasem potrzebne jest jakieś oderwanie.

Cytuj
A że ty rzygasz to już od pewnego czasu widzę że masz poważne problemy i nie rozumiesz co dane anime przekazuje.
Owszem, nie obchodzi co dane miało zamiar mi przekazać, bo wyciągam z niego to co sam chcę. Tak mi się podoba i nic nikomu do tego.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2332 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:36:23 am »
Anfanie- moze i powinnam, ale chyba jednak za wiele widzialam takich zakonczen.. Gdybym polubila Arc, to moze i poplakalabym sie, a tak...zadnego wrazenia na mnie niestety to nie zrobilo  :sad: Ale perfidne bylo
Spoiler: pokaż
kiedy pokazali Arcueid w szkole znowu, a potem zniknela jak duch... Jak ktos sie z nia zzyl, to naprawde mogl sie dobity poczuc  :cry:

W takim razie zaryzykuje Fate, walki mi nie przeszkadzaja(oczywiscie jesli sa poparte sensowna fabula), bardziej mnie nudza niepotrzebnie porozciagane scenki szkolne ;s Oby tam tego nie bylo.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2333 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:42:04 am »
Anfanie- moze i powinnam, ale chyba jednak za wiele widzialam takich zakonczen.. Gdybym polubila Arc, to moze i poplakalabym sie, a tak...zadnego wrazenia na mnie niestety to nie zrobilo  :sad: Ale perfidne bylo
Spoiler: pokaż
kiedy pokazali Arcueid w szkole znowu, a potem zniknela jak duch... Jak ktos sie z nia zzyl, to naprawde mogl sie dobity poczuc  :cry:

W takim razie zaryzykuje Fate, walki mi nie przeszkadzaja(oczywiscie jesli sa poparte sensowna fabula), bardziej mnie nudza niepotrzebnie porozciagane scenki szkolne ;s Oby tam tego nie bylo.

To jedno z zakończeń gry. W grze były dwa zakończenia dla każdej żeńskiej postaci - good ending i true ending. To był True ending. W good ending okazywało się, że po zabiciu głównego Badassa powróciła do życia bo powróciła do niej moc którą jej ukradł.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2334 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:44:01 am »
Szyszka i Ganossa wy nie wiecie co piszecie. Macross Frontier to seria bardzo dobra albo i nawet świetna. Nie dociera do was w ogóle rewelacyjna animacja i genialna muzyka więc nie nadajecie się do takich anime. Fabuła jest też fajna, rozsądna i ciekawie skonstruowana. A brak mózgu to raczej krytykantom tego anime doskwiera bo na pewno nie postaciom w tym anime.
Te wady co ty wypisujesz są szczegółami i nie zacierają świetnego wizerunku tego anime.
Zresztą oceny przeciętnie powyżej 8/10 już świadczą że to anime jest wspaniałe.

cpt. Misumaru Tenchi na prawdziwe dzieci też mówisz lolitki ? Jak nie to powiedz. Ciekawe co inni o tobie pomyślą że w dzieciach (dziewczynkach z podstawówki) widzisz zawsze lolitki.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2335 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:46:09 am »
Owszem, czasem mówię. Co ludzie pomyślą? Nie obchodzi mnie to. Patrzeć mi wolno, a póki co nikt mnie na gorącym uczynku nie przyłapał i niczego nie udowodnił. I nigdy nie udowodni.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2336 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:57:18 am »
Nie strasz mnie muzyką bo osobiście uważam że była marna. I nie jest to moje uprzedzenie do popu bo na przykład tego typu kawałki z Macross 7 uważam za jedne z fajniejszych.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2337 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:59:12 am »
Zresztą oceny przeciętnie powyżej 8/10 już świadczą że to anime jest wspaniałe.

A Fumoffu ma oceny w granicach 8.61 (na Animenfo ma nawet 8.9) i wg Ciebie nie jest wspaniałym anime. Gdzie tu konsekwencja?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2338 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:14:16 am »
To proste, drogi Watsonie. Anime które podobają się anfanowi, zyskują The Official Mark of anfan Approval. Tedy łaskawie zgadza się on na oceny, które inni im wystawili. Ale gdy dane anime nie spełnia anfanowych standardów, to już wspaniałe nie jest. Zaś ci którzy ocenili je wyżej niż nasz zainteresowany, są głupkami i wtedy ich oceny nie są już miarodajne, nic nie znaczą. Pamiętaj o tym, że anfan ma monopol na prawdę, a zdanie jego ostateczne jest po wszeczasy. W ten oto sposób konsekwencja jego świata w którym żyje zostaje doskonale zachowana.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2339 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:07:59 am »
Nie pisz za mnie.
Muzyka jest oczywiście najmocniejszą stroną Macross Frontier. Pozostałych części nie oglądałem więc mnie nie obchodzą. Ale patrząc po ocenach Frontier jest najbardziej udany i to dla stanowczej większości osób.
Oczywiście że zgadzam się z tymi ocenami jeśli ja tak samo oceniam. To wcale nie jest dziwne.
Piosenki byli śliczne. Od wolnych do szybkich. Ale i tak najlepiej w połączeniu z anime brzmią niż osobno.
A co do tego anime to główny bohater zrobił to z Sheryl ? Bo wprost nie pokazali, ale wszystko na to wskazywało.
Szyszka na pewno wie.

PS:
Deedlith_Anthy walki w Fate Stay Night to turniej i służą zdobyciu świętego gralla. Czyli ten kto wygra to go zdobędzie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 11:11:20 am wysłana przez anfan »