trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2340 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:23:57 am »
Czasami trzeba za Ciebie napisać, bo przecież się nie przyznasz, że hipokryta z Ciebie i raz ocena ogółu jest dla Ciebie wyznacznikiem (bo przecież ludzie nie mogą się mylić) a innym razem nie jest wyznacznikiem (bo ludzie są głupi)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2341 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:37:15 am »
Frontier jest serią nową. Jest przeznaczona dla napalonych nastolatków ze wszystkimi tego konsekwencjami. I to jest przyczyna takiego a nie innego oceniania tego anime w rankingach. Poza tym osoby którym anime się nie podoba raczej nie zadają sobie trudu, żeby coś takiego oceniać.
Doda też sprzedaje dużo płyt więc według ciebie jest dziełem wybitnym?

Poza tym po raz któryś z kolei twierdzisz, że innych Macrossów nie oglądałeś i nie zamierzasz oglądać.
Więc do epitetów Wilka dodaję jeszcze niekompetencje.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2342 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:53:43 am »
Ganossa nie dawaj tylko takich głupich porównań.
Nie tylko otoczka w Macrossie jest świetna. Fabuła jest też dobrze skonstruowana.
Wątek romansowy jest zaletą. Tylko szkoda że nic się nie wyjaśniło. Ale powiedziały na końcu że będą o niego walczyć i się nie poddadzą :D

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2343 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:06:07 pm »
scena z gonieniem majtek Sheryl wybitnie świadczy o głębokim poziomie intelektualnym i dojrzałości romansu szkolengo we Frontierze, a wy się nie znacie, buce.

Jakby z Marossa zabrać muzykę i wybuchy/walki to zostanie smutna i głęboka historia dwóch panien, które swoją samoocenę budują na tym jak bardzo ich piosenki się podobają przeżywającemu rozterki dorastania wspaniałemu nastolatkowi i naprawdę nie rozumiem dlaczego uważacie, że to nie jest wspaniała historia, bardzo oryginalna, bo one przecież śpiewają i to jest wyjątkowe. I to, że dojrzała, bezpośrednia i tryskajaca seksapilem Sheryl zaczyna sie zachowywać jak dwunastolatka, której ktoś zabrał zabawki i koniecznie musi komuś innemu zabawkę popsuć to wspaniałe posunięcie twórców anime.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2344 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:10:53 pm »
Cytuj
potraktuj tę końcówkę jak ostatni tom Wiedźmina :P
Samo zakonczenie wiedzmaka nie było złe tylko zakonczenie Ciri było totalnie do dupy.
Cytuj
Kto wie, kto wie... Powiedzmy że jestem. I co teraz zrobisz, każesz mi iść do lekarza? A może lepiej od razu powiesić się na kablu od internetu?
loli jest w porzadku.
Macross jest tylko jeden ZERO
Cytuj
Chaos:Head mi się nie podobało, denerwują mnie adaptacje visual novels
Mimo wszystko adaptacje Ever 17 był obejrzec chciał...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 12:14:34 pm wysłana przez Frey Ikari »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2345 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:16:15 pm »
Hmm a ja sie zapytam w takim razie którego Macrossa byście mi polecili...
Swojego czasu dość żywo interesowałem się lotnictwem i ciekawy jestem co tam w tym macrossie wymyślili ale wizja samolotu zamieniającego się w Mecha mnie trochę odstręcza :D.
No chyba że jest jakaś w miarę realistyczna część (choć oczywiście rozumiem iż samoloty w Mechy i tak będą się zamieniały :P).
Co do nowego macrossa strasznie podobają mi sie z nim różne AMV ale patrze na te kolorki i kosmiczne walki z wielkimi wybuchami... czerwone niebieskie i bóg wie jakie flary z widocznymi maziami za nimi... I ładne toto ale pewnie byłoby tysiące różnych ujęć na których łapałbym WTF?!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 12:19:47 pm wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2346 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:24:54 pm »
Na walkach się nie znam, nigdy mnie one nie jarały. Ale fabularnie najbardziej ze wszystkich podobają mi się Macross Plus i pierwszy (nie licząc serii oczywiście), klasyczny już Ai, Oboete Imasu ka?.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2347 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:32:49 pm »
scena z gonieniem majtek Sheryl wybitnie świadczy o głębokim poziomie intelektualnym i dojrzałości romansu szkolengo we Frontierze, a wy się nie znacie, buce.

Jakby z Marossa zabrać muzykę i wybuchy/walki to zostanie smutna i głęboka historia dwóch panien, które swoją samoocenę budują na tym jak bardzo ich piosenki się podobają przeżywającemu rozterki dorastania wspaniałemu nastolatkowi i naprawdę nie rozumiem dlaczego uważacie, że to nie jest wspaniała historia, bardzo oryginalna, bo one przecież śpiewają i to jest wyjątkowe. I to, że dojrzała, bezpośrednia i tryskajaca seksapilem Sheryl zaczyna sie zachowywać jak dwunastolatka, której ktoś zabrał zabawki i koniecznie musi komuś innemu zabawkę popsuć to wspaniałe posunięcie twórców anime.
Ale smętna jesteś.
Nie rozumiesz że to anime nie jest całkowicie na poważnie ? W Code Geass też były takie odcinki rozweselające.
A mi się podobał ten odcinek o majtkach. A dlaczego ?
Bo pokazywał inne jej oblicze. Ogólnie PODOBAŁA mi się zmiana Sheryl chociaż jakaś duża wcale nie była.
A ta która ładniej zaśpiewa to zdobędzie jego serce też było zabawne, ale fajne. Ogólnie  w tym anime nie było nic denerwującego.
I tak główny bohater bardziej pasuje do Sheryl niż tamtej drugiej. Co nawet pokazali na jednej scence w posiadłości jego brata/ojca jak próbował jej poprawić nastrój.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2348 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:46:02 pm »
Podpisuję się pod postem Tenchiego choć wątpię czy DYRL spodoba ci się ze względu na dosyć klasyczną kreskę postaci (choć pod względem mecha designu jest na bardzo wysokim poziomie). Jeśli lubisz technikę to powinien spodobać ci się Zero.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2349 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:47:05 pm »
Klasyczna kreska mi nie przeszkadza o ile widać wysoki poziom animacji (chodzi o dbałość bo wiadomo iż efekty nie te ;))

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2350 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:10:22 pm »
Możesz przejrzeć ten fragment www.youtube.com/watch?v=KpnXSPaRyu4 zobaczysz czy graficznie ci się spodoba.
Poza tym to jest jednak głównie klasyczny romans. Choć ma chyba najgłębsze przesłanie ze wszystkich Macrossów.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2351 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:23:09 pm »
No i prześliczną Minmei.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2352 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:29:32 pm »
No będę musiał poszukać paru epków na spróbowanie :).
Nie wiem tylko czy mnie te mechy nie odstraszą :D.

A ostatnio oglądałem sobie zakupioną "Milenium Actress" i na prawdę mi się podobało...
to już 2ga praca Satoshi'ego jaką widziałem i czuje iż będę musiał sięgnąć po następne bo jak na razie w obu kreska i fabuła przypadła mi do gustu :)

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2353 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:33:45 pm »
A ja jestem po 12 odcinku Macross Frontier i powiem że jak na razie jestem zadowolony, walki mają klimat i głównie o to mi chodziło w tym anime. Fabułę jak i cała akcja 2 laski+chłopak, oddzieliłem, co prawda podoba mi się że to nie jest czyste anime o walce, albo o "szkolnych rozterkach 2 laseczek".
Co do Sheryl, Szysz nie rozumiem, czemu niby się zmieniła, w 1 epie była pokazana jako wyniosła su..a napawająca się swoją popularnością. Ale już od 2 widać było, ze jest to dość "przebojowa" i raczej niezbyt poważna osoba. Może i sam odcinek z majtkami był lekko przesadzony, ale ogólnie jak do tej pory nie widzę jakiegoś dużego "zdziwaczenia".
Same efekty specjalne jak i muza są świetne, powiem że tu jestem zadowolony, jedynie co mnie razi (jeszcze bardziej) to okręcik SMS, jak do <samocenzura> wielki okręt może zamienić się w mecha...w sumie to mnie najbardziej razi.
Jeszcze 12 ep, gdzie "giganci" przestają strzelać, bo Renka zaczyna śpiewać, sorki ale to mało rzeczywiste, ja bym w życiu nie przerwał ognia, bo jakaś dioda mi śpiewa ze śmigłowca.

Jak na razie tyle, dużych jakiś uchybień nie widzę, ale powtarzam ja to anime głównie dla walk oglądam.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2354 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:45:48 pm »
Cytuj
No będę musiał poszukać paru epków na spróbowanie Smile.
DYRL to film kinowy  ;-)

No i właśnie żeby zrozumieć o co dokładnie chodzi z tym śpiewem i dlaczego ma taki a nie inny wpływ na Zentradi trzeba obejrzeć Do You Remember Love?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.