Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2520 dnia: Styczeń 19, 2009, 06:40:32 am »
Hyakko całkiem mi się podobało, ale od zachwytów jestem daleki. Jak Tenchi kiedyś pisał, sporo tam nierównych odcinków - niektóre są genialne, a inne nudzą. W każdym razie seria sympatyczna i warto po nią sięgnąć.

A ja przeprosiłem się z Cassher Sins. Odszczekuję wszelkie złe myśli (bo nigdzie chyba nic złego nie napisałem). To co mnie odstraszało na screenach zachwyciło mnie w anime. Ta specyficzna kreska w ruchu robi niesamowite wrażenie. Połączenie bardzo płynnej animacji, świetnych filtrów, gry świateł, niesamowicie plastycznych pastelowych pejzaży oraz bardzo fajnej aranżacji scen daje ogromną przyjemność z oglądania tego anime. No i podobną kreskę widywałem jedynie w mangach (bardzo podoba mi się sposób rysowania postaci kobiecych) i nawet nie podejrzewałem, że da się to z powodzeniem zaadoptować do anime.
Do tego fajny klimat, sposób opowiadania z pozoru prostej historii oraz bohaterowie. Początkowe odcinki nieodmiennie skojarzyły mi się ze środkową częścią Ergo Proxy. Casshern z miejsca wskoczył na półeczkę z moimi ulubionymi anime.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 06:44:23 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2521 dnia: Styczeń 19, 2009, 10:01:48 am »
A ja Hyakko dopiero obejrzę i na zdjęciu z anidb wygląda świetnie. Ciekaw jestem czy znowu wilk bezpodstawnie narzeka czy może ma wreszcie rację.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2522 dnia: Styczeń 19, 2009, 12:30:31 pm »
Ciekaw jestem czy znowu wilk ma inne zdanie ode mnie czy może wreszcie takie samo.

Poprawiłem to dla Ciebie.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2523 dnia: Styczeń 19, 2009, 05:05:09 pm »
Obejrzałem Hyakko, seria bardzo przypadła mi do gustu. Jest to taki Lucky Star tylko w lepszej oprawie. Ma w zasadzie cztery główne bohaterki (widoczne na obrazku na anidb o którym wspomniał anfan) ale do tego dochodzi cała masa innych dziewczyn z klasy o najróżniejszych charakterach, każdej z nich poświecono mniej-więcej pół odcinka ;)
Nie oczekiwałem dużo po tej serii dlatego się bardzo przyjemnie zdziwiłem. Nie było z tym jak z Toradorą! czy Abyssami gdzie pierwsze odcinki były świetne a potem jakoś zatrzymałem się w oglądaniu w okolicach 10 odcinka.

Seria faktycznie jest momentami nierówna (jak np moment gdy suzu chodzi po szkole i zbiera jedzenie, ten moment można było tylko przewinąć), jednak brak jakiejś konkretnej fabuły (jak w abyssie) czy wątku (ona kocha jego, on kocha ją; toradora) sprawia że nie przeszkadzało mi to specjalnie. Dodatkowo ciekawszych momentów było dla mnie dużo więcej niż tych nudnych o których nawet za bardzo nie pamiętam.

A teraz dlaczego jestem bliski zachwytów. Lucky Star było fajną serią (imo 8/10) Hyakko jest dla mnie lesze dlatego zasługuje na 9/10. Fakt że jest to 13 odcinków a nie 24 sprawia ze seria się nie znudziła. Plusem też jest historia Torako i kontaktów z jej rodziną, szkoda że nie poświęcono jej więcej czasu antenowego. Dodatkowo bohaterki też były lepsze (dla mnie) w H! W LS była świetna Kagami i wyróżniająca się na plus Konata reszta niespecjalnie.



"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2524 dnia: Styczeń 19, 2009, 05:22:30 pm »
Ja nie znalazłem w Hyakko tego "czegoś", by wznieść to na wyżyny i dlatego skończyło u mnie jako bardzo dobra komedia z oceną 8/10. Do LS imo to jednak Hyakko trochę brakuje. Kwestia gustu, jak widać.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2525 dnia: Styczeń 19, 2009, 05:32:25 pm »
Dla mnie tym czymś była głownie spokojna historia życia szkolnego i na prawdę fajne bohaterki, a z drugiej strony brak tego co zwykle mnie strasznie denerwuje jak np głupi główny bohater (pokroju tego z Fate/Stay Night), rozczarowanie z powodu pokładanych nadziei, rozczarowanie zakończeniem. Po za tym seria anie razu nie odrzuciła mnie (jak np abyss przy ułomnym zachowanie Luka) i oglądałem bez zmuszania się wtedy kiedy miałem czas i chęć.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2526 dnia: Styczeń 19, 2009, 05:40:37 pm »
Nie ma co porównywać 100% komedii (Hyakko) z serią fantasy (Abyss, F/S) czy nawet mieszanką komedii z romansem (Toradora)
Hyakko ma całkiem inną konstrukcję; praktycznie nie ma fabuły, ma tylko ploty.
Można to z powodzeniem porównać z LS bądź z Pani Poni Dash! I tu obie serie oceniam wyżej. Ale to totalnie subiektywna ocena i nie będę się sprzeczał bo nie ma o co.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2527 dnia: Styczeń 19, 2009, 06:49:37 pm »
Hyakko ma całkiem inną konstrukcję; praktycznie nie ma fabuły, ma tylko ploty.


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2528 dnia: Styczeń 19, 2009, 09:44:14 pm »
Fate Stay Night było całe świetne. Główny bohater jedynie na początku był trochę denerwujący.
A teraz oglądam fajne shoujo tj Itazura na Kiss i mi się podoba.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2529 dnia: Styczeń 19, 2009, 11:47:36 pm »
11 ep Kuroshitsuji mnie pozamiatał. Genialna mieszanka, akcji, dramy (najfajniejsza bohaterka serii w niebezpieczeństwie), mistycyzmu i komedii. Świetne odbicie się po tych kilku ostatnich odcinkach, które były cokolwiek miałkie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2530 dnia: Styczeń 19, 2009, 11:55:48 pm »
Meh, a co z subami Shinsena, zaspali ? Trudno...
I jest Sinigami tak z tego co po screenach widzę !?  :eek:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2531 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:19:34 am »
Owszem, jest. I daje taki popis, że nie da się tego opisać, normalnie gravitkowe mistrzostwo (jeśli wiesz co mam na myśli). A na Shinsena też czekałem jeszcze do wczoraj, ale gdy zobaczyłem już 13 odcinek od Ronery, to stwierdziłem że mam ich gdzieś. I nie żałuję, bo Ronery z odcinka na odcinek coraz lepiej dają radę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2532 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:36:54 am »
Bokurano - podchodziłem ostrożnie, bo śmierdziało Evangelionem na kilometr (tzn nie żebym miał cokolwiek do Evy, ale klony rzadko kiedy są dobre) no i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto jeszcze nie widział : )  Jestem po paru epach wprawdzie, ale anime bardzo dobrze opowiadane, poważne, człowiek przy nim myśli. No i opening baardzo ładny.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2533 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:39:32 am »
Niestety końcówka posysa. Pogubili się i tak na dobrą sprawę do końca nie wiadomo o co tam tak naprawdę chodziło. Zresztą pisałem już o tym niejednokrotnie przy innych okazjach. I w sumie szkoda, bo tak jak mówisz - początek serii jest doskonały.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2534 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:39:58 am »
Owszem, jest. I daje taki popis, że nie da się tego opisać, normalnie gravitkowe mistrzostwo (jeśli wiesz co mam na myśli). A na Shinsena też czekałem jeszcze do wczoraj, ale gdy zobaczyłem już 13 odcinek od Ronery, to stwierdziłem że mam ich gdzieś. I nie żałuję, bo Ronery z odcinka na odcinek coraz lepiej dają radę.

Do want. Ale to już nie dzisiaj. Tejlsy czekają, no i Łangan.

A propo nowości z tego roku; Maria+Holic- moar ! Akikan- obejrzałem właśnie 2 ep, w tle ściągał mi się trzeci. Ale chyba go nie obejrzę. Jest tak cliche że aż boli, nic a nic w tym animu nie ma, a jakimiś żalowymi pseudo jurijajoi hintami mnie nie przekupią. Tsundere niby się podoba, ale wiemy że to dlatego że sama chciałaby wsadzić swój zboczony język w tę puszkę z melonowym soczkiem, i nie wiadomo co tam jeszcze- zapewne nawet Mnie (!) nie starcza wyobraźni na odchodzące w głowie Tsundere ekscesy. Dropnę sobie od razu Hakushaku no Yousei, bo utknąłem w połowie i od ponad miesiąca nie mogę się za to zabrać... chyba że ktoś mnie przekona. Może anfan ?

A właśnie, Łangan. Bo o tym to ja mogę długo, więc zostawię sobie na któryś z Onsenów.