trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2535 dnia: Styczeń 20, 2009, 12:54:07 am »
Akikan poleci, jak to raczył ująć Richie, siłą rozpędu. A Maria+Holic nie dla mnie - przeginają ostro.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2536 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:58:03 am »
Przez drugi epek. Akikan ledwo przebrnąłem, a słyszę już, z trzeci wygląda jeszcze gorzej, więc tym bardziej do tego nie wrócę szczególnie, że humor tam średnio mnie bawi. Maria+Holic też nie dla mnie - kijem nie tknę.

A Bokurano z początku rzeczywiście miażdży, ale potem jak Tenchi napisał - trochę bida. Opening - "Uninstall" - to najczęściej słuchany przeze mnie utwór :)


BTW: Seto No Hanayome - do czego toto podobne? Pamiętam, że oglądnąłem ze dwa epki i z jakiegoś powodu ciepnąłem w kąt, ale może warto się z tym przeprosić jeśli ma się ochotę na komedię? Bo rysowane całkiem ładnie a oceny jak na taką produkcję bardzo wysokie.
Zaznaczę, że Nagasarete Airantou ani To-LOVE-Ru (rekomendowane na MAL) to nie dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 08:28:20 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2537 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:30:05 am »
Shikabane Hime: Aka

Seria od poczatku przyoadła mi do gustu głównie kreską czy openingiem... no i laską z 2ma Ingramami.
Całkiem niezłe połączenie Akcji i walk z leciutkim posmakiem klimatu horrorów.
Nie wiem jak to potoczy słyszałem iż poźniej coś się w koncepcji zmienia... cóż jeżeli seria nabiera potem "głębi" to dobrze a jeżeli nie to nie będę narzekał bo dobrze wykonane walki mi wystarczą.
Na końcu powiem tylko tyle iż nie podoba mi się design tego młodego brata Kasaia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2538 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:31:05 am »
Nabiera głębi - oglądaj śmiało.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2539 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:31:55 pm »
A po którym epeie nabiera głębi? Bo do chwili do której dotrwałem (połowa drugiego) było dla mnie płytkie niczym wyschnięta kałuża.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2540 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:54:11 pm »
Przez pierwszy epek to ja się ledwo przebiłem (miałem w planach nawet ciepnąć serię) a drugi wiele lepszy nie był (oglądnąłem z nudów). Z czasem jednak jest lepiej. Nie powiem Ci od którego konkretnie epizodu, ale seria naprawdę mi się spodobała na tyle, by dać jej 9/10

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2541 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:02:16 pm »
Coś nie mogę się wciągnąć. Obejrzałem już cztery na siłę i nie mam ani odrobiny ochoty kontynuować. Nie znajduję w tym nic, co mogłoby mnie przyciągnąć, choćby wizualnie czy fanserwisowo. A te potworki z którymi laska walczy, wywołują u mnie tylko uśmiech politowania. Nie wiem czy męczyć się z tym dalej, skoro obok leżą mi dwa świeżutkie epy Strike Witches, prosto z DVD.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 07:05:37 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2542 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:08:27 pm »
Też mężnie zmęczyłem trzy epy Shikabane Hime, ale nie, to nie dla mnie
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2543 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:10:04 pm »
skoro obok leżą mi dwa świeżutkie epy Strike Witches, prosto z DVD.

To te bez majtek? khem, bez cenzury?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2544 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:15:25 pm »
Dokładnie te. Bez majtek i bez cenzury. Totalny hardcore, nawet jak na japońskie warunki. A przecież nie mamy tutaj do czynienia z hentajem.

Też mężnie zmęczyłem trzy epy Shikabane Hime, ale nie, to nie dla mnie
Widzisz, chodzi o to że kiedyś Wilk narzekał na Michiko to Hatchin, a ja poleciłem mu oglądać dalej mówiąc że seria się rozkręci. No i Wilk chyba teraz nie żałuje. Dziś on oddał mi przysługę polecając oglądać Shikabane Hime mówiąc że potem jest lepiej. I w sumie tak mi trochę głupio to mimo wszystko porzucać, bo myślę że raczej wie co mówi i seria może być niezła. Tyle tylko że ja tej "niezłości" nie potrafię dostrzec i czuję się wewnętrznie rozdarty, jak rasowy emo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 07:21:01 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2545 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:49:11 pm »
Bokurano - podchodziłem ostrożnie, bo śmierdziało Evangelionem na kilometr (tzn nie żebym miał cokolwiek do Evy, ale klony rzadko kiedy są dobre) no i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto jeszcze nie widział : )  Jestem po paru epach wprawdzie, ale anime bardzo dobrze opowiadane, poważne, człowiek przy nim myśli. No i opening baardzo ładny.
Nie porównuj do NGE. To że wiele anime ma motyw mechów nie znaczy że od razu się porównuje z doskonałym NGE.
Bokurano to najbardziej wzruszające anime jakie kiedykolwiek widziałem. Nic smutniejszego być nie może w anime.
Opening oczywiście piękny, ale ending również.
Tylko anime wywołuje depresję i przygnębienie dla osób, które się w nie wczuwają. Oczywiście jak je oglądasz płytko jak kolejną rozrywkę to raczej tak się nie poczujesz.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2546 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:49:28 pm »
Przez pierwszy epek to ja się ledwo przebiłem (miałem w planach nawet ciepnąć serię) a drugi wiele lepszy nie był (oglądnąłem z nudów). Z czasem jednak jest lepiej. Nie powiem Ci od którego konkretnie epizodu, ale seria naprawdę mi się spodobała na tyle, by dać jej 9/10
Tak tak wilczku, ale jakoś wytrzymałeś.
Lecz jak widzę gainax to mam tego dosyć, ale z ciekawości obejrzę jak wyjdzie CAŁOŚĆ albo i zobaczę już teraz trochę.
Poza NGE nic dobrego od Gainaxa nie było.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2547 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:24:50 pm »
Poza NGE nic dobrego od Gainaxa nie było.
Anfanie gadasz głupoty...
Ja sam zaczynałem od NGE, nadal jestem fanem tego tytułu bo i jak można nie mieć sentymentu do swojej 1szej serii, ale im więcej oglądam Anime ogólnie a i również im więcej Gainaxa (narazie nie narzekam na nic co spod ich ręki wyszło) tym bardziej się uświadczam w tym iż NGE to na dobrą sprawę nic niezwykłego nie jest...

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2548 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:35:27 pm »
Mniejsza o NGE (nie oglądałam)... Anfanie, obejrzyj sobie Gurrena albo Wings of Honneamise. TO jest dobry Gainax :)
A tak z ciekawości zerknęłam, co jeszcze GAINAX popełnił. Nie wpadłabym na to, że jest współproducentem Ebichu :D

A co oglądam? Hm, Talesy na wstrzymaniu (póki nie nadrobię gry), Soul Eater na wstrzymaniu (póki nie zaliczę sesji :P), jedynie cotygodniowy Natsume i w wolnej chwili Azumanga na dobranoc :) O tej ostatniej na pewno coś więcej napiszę, jak skończę oglądać.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2549 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:45:27 pm »
W samym Gainaxie dla mnie nic specjalnego nie ma, nie jest to firma pokroju Blizzarda która przewyższa wszystkie inne na rynku gier.

Mniejsza o NGE (nie oglądałam)... Anfanie, obejrzyj sobie Gurrena albo Wings of Honneamise. TO jest dobry Gainax :)

Dla mnie to nie NGE, Gurren czy wings (tej serii z reszta nie oglądałem) ale FLCL jest serią która najjaśniej błyszczy z tych które wypuścił Gainax. Owszem Gurren to świetne anime, doskonałe pod wieloma względami, ale FLCL jest dużo bardziej innowacyjne, zakręcone, mózgotrzepne :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"