trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2565 dnia: Styczeń 22, 2009, 05:14:44 pm »
Clannad After Story ep 14



Powiem tylko tyle... spadłem z fotela. Gdzie się podział ten Clannad z epów takich jak ep 6 ??

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2566 dnia: Styczeń 22, 2009, 06:11:12 pm »
Clannad After Story ep 14



Powiem tylko tyle... spadłem z fotela. Gdzie się podział ten Clannad z epów takich jak ep 6 ??
Niepotrzebnie oglądasz na bieżąco. Ja nawet I odcinka nie oglądałem, a w rozdzielczości 4:3 nie ma sensu oglądać. Lepiej poczekać aż wyjdzie 16:9.
Ogólnie Clannad to słabe anime. I seria była słaba w porównaniu z Kanon i Air.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2567 dnia: Styczeń 22, 2009, 07:45:01 pm »
Czy Sisters of Wellber 2 jest tak samo denne jak pierwsza seria? Sam się dziwię, że obejrzałem te 13 odcinków ale to wina chyba bezsenności, i że łyknąłem to na raz. Dawno nie widziałem tak nieracjonalnych i sztucznych zachowań jak w tej serii. Ale chyba z perwersyjnej ciekawości pokatuję się serią drugą.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2568 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:44:10 am »
Właśnie skończyłem oglądać trzecią serię Zero no tsukaima. Ta seria strasznie mnie zmęczyła. Do głównego bohatera co jakiś czas kleją się co nowsze dziewczyny, za to Luiza na zmianę to wydziera się jak szalona, żeby po jakimś czasie się rozbeczeć. A i tak wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze jedna seria.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2569 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:46:16 am »
Omg, ja padłem po pierwszej serii i nie potrafię sobie wyobrazić jak można było się wziąć za kolejną, a Ty mi tu o czwartej piszesz <zgroza>

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2570 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:50:08 am »
Zimno na dworze, zrobiłem przerwę w nauce (w poniedziałek mam pierwszy egzamin sesji) a to jedyna seria anime w mieszkaniu, której nie widziałem. A na youtubie nie zamierzam czekać aż coś mi się załaduje. Trochę niewielki wybór.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2571 dnia: Styczeń 23, 2009, 12:16:59 pm »
Omg, ja padłem po pierwszej serii i nie potrafię sobie wyobrazić jak można było się wziąć za kolejną, a Ty mi tu o czwartej piszesz <zgroza>
Mi też się nie podobało. Sądziłem że dorówna Shanie, a okazało się takim dnem.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2572 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:34:29 pm »
Bere after Clannad After Story ep 14



Powiem tylko tyle - naprawdę chyba komuś musi komplenie od**bać żeby sie facepalmować po tym odcinku.
Najlepszy odcinek przynajmniej od czasów Sunohary Mei i jej kuszenia "onii-chanem". Na dobry początek bezczelne robienie sobie jaj z Higurasza (drapane gardziołko), potem teksty po prostu nieziemskie, gagi sytuacyjne jeszcze lepsze, ostatnia scena w domu rodziców po prostu epic, no i przede wszystkim to że
Spoiler: pokaż
wszyscy oglądający zostali sprawnie zrobieni w przysłowiowego konia. Czyli ten nerwowy Tomoya jak słyszy Nagisę pod przysznicem, te nieśmiałe trzymanie się za rączki, obowiązkowo osobne futony.... tratatatatata :P
Przyznam się, że ostatnie odcinki Clannada AS były cokolwiek niemrawe, ale ten ep wraca moją wiarę w ten serial.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2573 dnia: Styczeń 24, 2009, 12:04:59 am »
Bere after Clannad After Story ep 14



Powiem tylko tyle - naprawdę chyba komuś musi komplenie od**bać żeby sie facepalmować po tym odcinku.
Najlepszy odcinek przynajmniej od czasów Sunohary Mei i jej kuszenia "onii-chanem". Na dobry początek bezczelne robienie sobie jaj z Higurasza (drapane gardziołko), potem teksty po prostu nieziemskie, gagi sytuacyjne jeszcze lepsze, ostatnia scena w domu rodziców po prostu epic, no i przede wszystkim to że
Spoiler: pokaż
wszyscy oglądający zostali sprawnie zrobieni w przysłowiowego konia. Czyli ten nerwowy Tomoya jak słyszy Nagisę pod przysznicem, te nieśmiałe trzymanie się za rączki, obowiązkowo osobne futony.... tratatatatata :P
Przyznam się, że ostatnie odcinki Clannada AS były cokolwiek niemrawe, ale ten ep wraca moją wiarę w ten serial.

Tak poza tym że nie widziałem Higurasza i nie mam zamiaru, (no ok, ta scena i tak była śmieszna)
Spoiler: pokaż
Srsly, nazwij mnie prostakiem (hay anfan ?) czy cokolwiek, ale jakoś nie trafia do mnie ta 'młodzieńcza komedia romantyczna' (czy jak to nie nazwiesz) jaka teraz się w Clannadzie odgrywa, może Okazaki to fajny biszyk, ale jednak Nagisa to jedna z tych mniej ciekawych dziołch, a widać to zwłaszcza wtedy jak ta reszta po prostu znika z ekranu. I tu mamy jedno wielkie dobicie: Nie widzieliśmy nawet jednego, niewinnego całuska, za to całą serię blushów z byle powodu typu myślenie o sobie jak o pairingu czy choćby drobne zbliżenie się do siebie. A tu Nagisa wyskakuje nam z tekstem 'TATO MAMO RUCHALIŚMY SIĘ I JESTEM W CIĄŻY'. Great !

No przepraszam że mam mieszane uczucia co do tego.  :roll:

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2574 dnia: Styczeń 24, 2009, 09:56:43 am »
Mi to nie przeszkadzało zresztą niczego innego się nie spodziewałem...
Wiesz to Key oni mają limit jednego niewinnego całusa na serie :D
Seria po prostu jak pozostałe 2 Key'a zaczęła zbaczać pod koniec w kierunku drama a i odzywa się charakterystyczne u nich unikanie jakichkolwiek ecchi scen... no nawet więcej bo jak wiemy co najwyżej się za łapki przed widzem trzymali...
A w polskim klubie na MAL już dawno pisałem (bodajże jak się Tomoya osiedlił w swoim mieszkaniu)
iż bohaterowie pewnie już nie tylko się całują ale autorzy nam tego pokazać nie chcą ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 10:07:24 am wysłana przez wyspa »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2575 dnia: Styczeń 24, 2009, 12:35:33 pm »
Obejrzałem Karasa i wyszło mi że to taka świnka morska, ani walki fajne nie były ani fabuła a jedynym plusem motyw z yurine, ale może po kolei.

Walki i sam motyw karasów bardzo przypominał mi power rangers w nowej, brutalniejszej odsłonie np przez kombinezon Karasa i możliwość zmiany np w samolot. Fanem 3D w anime nie jestem, ale tutaj walki były słabe. Większość polegała na starciach z mechami, wyjątkowo brzydkimi, w ciemnych pomieszczeniach przez co nie można było w pełni się nimi nacieszyć. Dlaczego w tej serii postacie mają takie wielkie... usta ?!
Fabuła też mnie nie zainteresowała, wyglądała jakby była posklejana z kilku historii które z założenia miały być ciekawe. I tak otrzymaliśmy historię człowieka który nie czuje bólu i ma brata który się o niego troszczy, dziewczynkę która przeżyła atak demona w szkole, zbuntowanego Karasa chcącego stworzyć nowy porządek. A są jeszcze tentacle i przesłanie nad tym żeby zastanowić się nad własnym postępowaniem.
Jak wspomniałem na początku, spodobał mi się motyw yurine, jednak cała otoczka pasuje bardziej do power rangers.

Niedługo obejrzę Tekkonkinkreeta, (jak paczka przyjdzie) gdzie liczę na lepsze przedstawienie "miasta jako podświadomego bytu" (z azunime)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 12:40:37 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2576 dnia: Styczeń 24, 2009, 02:11:07 pm »
Cytuj
Wiesz to Key oni mają limit jednego niewinnego całusa na serie
Nie zeby Key robił Visual Novele, jakze by tak mogło byc... :roll:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2577 dnia: Styczeń 24, 2009, 05:45:02 pm »
Oglądał ktoś może z was Kin`iro no Chord: Primo Passo ? i Hatenkou Yuugi ?.
Ja prawdę mówiąc po Hatenkou Yuugi zacząłem to pierwsze, ale rzuciłem ten gniot bardzo szybko.
Sądziłem, że po świetnym shoujo o nazwie Hatenkou Yugi obejrzę znowu coś dobrego, a dostałem przeciwieństwo ze służalczą głupią dziewczyną. To ta w czerwonych włosach. Tamta z Hatenkou Yugi (na zdjęciu) miała wspaniały charakter i nie dawała nikomu sobą rządzić i usługiwać innym, a ta z Kin`iro no Chord: Primo Passo już na końcu I odcinka mimo że została wybrana do konkursu muzycznego to zachowywała się tak jakby musiały udowadniać wrednym zazdrosnym koleżankom że miała prawo dostać się do konkursu. Nienawidzę takich zachowań.
Przecież to nie one decydowały kto przejdzie eliminacje więc absolutnie nie rozumiem jak można dobrem odpłacać zło i być podporządkowanym, uczynnym i służalczym dla niewychowanych, zazdrosnych złych osób. Przez takie coś nie mam zamiaru tego dalej oglądać. Co również dziwne na anidb jest napisane że to High School, Music, School Life, Shoujo, a występował jakiś magiczny duszek, który powinien należeć do fantastyki i już całkowicie zniszczył to beznadziejne anime.
Natomiast ta dziewczyna z shoujo Hatenkou Yugi mówiła że została tak wychowana że na zło odpłaca się jeszcze większym złym lub coś takiego mówiła. I od razu ją polubiłem bo nie była głupią dziewczynką jak tamta. Była inteligentna, silna i sympatyczna.
Oczywiście I zdjęcie z Kin`iro no Chord: Primo Passo, a II z Hatenkou Yugi.
Ocena Kin`iro no Chord: Primo Passo - 3/10.
Ocena Hatenkou Yugi 7/10 za niedokończenie anime.




Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2578 dnia: Styczeń 24, 2009, 10:06:59 pm »
Srsly, nazwij mnie prostakiem (hay anfan ?) czy cokolwiek, ale jakoś nie trafia do mnie ta 'młodzieńcza komedia romantyczna' (czy jak to nie nazwiesz) jaka teraz się w Clannadzie odgrywa
Że niby co się odgrywa? 14 odcinek był tak Clannadowy (Keyowy) jak to tylko możliwe, więc jeśli ty mi dopiero teraz wyjeżdżasz z facepalmem że ci się nie podoba to nie, prostakiem cię nie nazwę, ale slowpokiem jak najbardziej

Cytuj
może Okazaki to fajny biszyk,
protip: Clannad nigdy nie był i nie jest yaoi

Cytuj
ale jednak Nagisa to jedna z tych mniej ciekawych dziołch, a widać to zwłaszcza wtedy jak ta reszta po prostu znika z ekranu.
...i yaoi nie będzie, nawet jeśli większość dziołch zniknie z ekranu

Spoiler: pokaż
Cytuj
I tu mamy jedno wielkie dobicie: Nie widzieliśmy nawet jednego, niewinnego całuska, za to całą serię blushów z byle powodu typu myślenie o sobie jak o pairingu czy choćby drobne zbliżenie się do siebie. A tu Nagisa wyskakuje nam z tekstem 'TATO MAMO RUCHALIŚMY SIĘ I JESTEM W CIĄŻY'. Great !
lol, przepraszam - od kiedy i ile oglądasz anime?
Seks w normalnym anime jest tematem tabu. Tzn, taki uprawiany a nie obgadywany. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć tytuły w których było, najczęściej nie pokazane - raczej: powiedziane że para bohaterów właśnie skończyła w łóżku (i bynajmniej nie trzymała się tam tylko za rączki). Oczywiście to wszystko nie dotyczy hentajów, gdzie z kolei jest zazwyczaj przegięcie (przerżnięcie?) w drugą stronę. Winne są oczywiście kwestie ratingowe czyli co jest dozwolone a co nie od lat 18, tym niemniej w przypadku anime jest to posunięte do granic absurdu - wszak we wszelakich "zachodnich" filmach też są ratingi a mimo to nie stanowi większego problemu aby pokazać iż czasem np. dwójka bohaterów ranem po prostu budzi się razem w łózku, czy też niedwuznacznie zasugerować że coś między nimi zaszło.

Anyway, wiedząc to, jak dla mnie staje się oczywiste że producenci Clannada z wrodzonym poczuciem humoru sobie z tego też - przy okazji - zakpili. Mogli nam pokazać że Okazaki próbuje się dobierać do swojej nowej żoneczki? Że się wpierw próbują pocałować itp itd? Pewnie że mogli. Ale by wtedy takiej beczki śmiechu na końcu nie było.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2579 dnia: Styczeń 24, 2009, 10:20:21 pm »

Spoiler: pokaż
Winne są oczywiście kwestie ratingowe czyli co jest dozwolone a co nie od lat 18, tym niemniej w przypadku anime jest to posunięte do granic absurdu


Czy ja wiem, na MAL przy Strawberry Panic jest: Rating: PG-13 - Teens 13 or older
a są tam dwa ujęcia kiedy bohaterki leżą nago obok siebie ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything