Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2940 dnia: Kwiecień 10, 2009, 01:28:34 pm »
Wszystkie wady wymienione w tej recenzji dotyczą tylko anime.W mandze jest wytłumaczone jakie cele kierowały organizacją(co autorzy anime zupełnie pominęli),Raki zachowuje się jak idiota celowo-potem jest przeskok o kilka lat do momentu gdy jest starszy i wtedy zachowuje się już normalnie(chodziło tu o celowe wywołanie kontrastu między widokiem niedojrzałego dziecka a poważnego mężczyzny) ,żadnych scen z płaczącymi Claymore nie ma,scen z chłopakiem który znalazł "potwora zjadającego czyjąś wątrobę ale go nie zabił bo potwór był smutny" w mandze też niema.W mandze tłumaczą czemu przebudzeni nagle łączą się w grupy i kim była Alicja-wszystko co pominęli autorzy anime uznając że wytłumaczenie głównych wątków fabularnych będzie zbyteczne -bo na co komu sensowna fabuła?   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Knurek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2941 dnia: Kwiecień 10, 2009, 03:49:01 pm »
wszystko co pominęli autorzy anime uznając że wytłumaczenie głównych wątków fabularnych będzie zbyteczne -bo na co komu sensowna fabuła?   

No ale czego innego się spodziewać jeśli anime robi Gonzo?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2942 dnia: Kwiecień 10, 2009, 04:31:14 pm »
No ale czego innego się spodziewać jeśli anime robi Gonzo?
:lol:
Knurek, twoja miłość do Gonzo jest tajemnicą poliszynela, ale tym razem... winowajcą był Madhouse :P
Za karę naprzód marsz oglądać jakiegoś prawdziwego wytwora z Gonzo, może być np. Saki :>
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Knurek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2943 dnia: Kwiecień 10, 2009, 04:56:17 pm »
:lol:
Knurek, twoja miłość do Gonzo jest tajemnicą poliszynela, ale tym razem... winowajcą był Madhouse :P
Za karę naprzód marsz oglądać jakiegoś prawdziwego wytwora z Gonzo, może być np. Saki :>

Eee... maji? A nawet zaguglowałem "Gonzo Claymore" przed postnięciem i coś mi tam wyskoczyło (a że nie doczytałem że to było 'no, przynajmniej tej serii Gonzo nie spieprzy bo ją robi Madhouse' to już wina moich -5 na oba oczy).

Masochistą może i jestem, ale nie aż takim żeby Saki oglądać (wytrzymałem do tego momentu:
i więcej nie zamierzam).

I tak, to jest tak cirka pierwsza minuta pierwszego epa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 09:07:14 pm wysłana przez Knurek »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2944 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:01:19 pm »
Skończyłem oglądać Tower of Druaga sword of Uruk. Chyba jedno z lepszych anime fantasy jakie oglądałem (a na pewno jedno ze śmieszniejszych  :D ) W końcu mam satysfakcję, że wszystko się wyjaśniło, bo w poprzedniej serii na końcu było więcej pytań niż odpowiedzi  :D

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2945 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:21:09 pm »
Skończyłem oglądać Tower of Druaga sword of Uruk. Chyba jedno z lepszych anime fantasy jakie oglądałem (a na pewno jedno ze śmieszniejszych  :D ) W końcu mam satysfakcję, że wszystko się wyjaśniło, bo w poprzedniej serii na końcu było więcej pytań niż odpowiedzi  :D

cholera zupełnie zapomniałem o tej serii ;/
Dobrze że wszystko wyjaśnili  :D teraz pozostaje tylko zdobyć całość :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2946 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:36:29 pm »
Masochistą może i jestem, ale nie aż takim żeby Saki oglądać (wytrzymałem do tego momentu: i więcej nie zamierzam).
Ugh, parszywe ujęcie ale szczerze mówiąc potem wygląda to lepiej i nawet człowiek nie zwraca uwagi na (ewentualny) overboobage.
Ja w każdym razie, jeśli cokolwiek będę oglądał z nowego sezonu to chyba właśnie Saki. Jest madziąg, jest ziabawna loli czego chcieć więcej ;)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2947 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:38:48 pm »
W końcu mam satysfakcję, że wszystko się wyjaśniło

ŻE CO PROSZĘ??? 0_0
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2948 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:39:16 pm »
(...)właśnie Saki. Jest madziąg, jest ziabawna loli czego chcieć więcej ;)

Kijem z 10 metrów tej loli, khem, znaczy tego anime nie tknę.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2949 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:51:55 pm »
ŻE CO PROSZĘ??? 0_0

To, że wiadomo po co Kaya i Neeba pchali się na wieżę, skąd ni z gruszki ni z pietruszki pojaiła się druga wieża na szczycie wierwszej, co jeden z głównych badassów taszczył w tych trumnach i co najważniejsze jak wygląda Utu pod hełmem  :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2950 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:00:45 pm »
Kijem z 10 metrów tej loli, khem, znaczy tego anime nie tknę.
Nie wiecie co dobre. Mniejsza o madziąga, ale bohaterki są moe, choćby dla nich wypada. A w sumie i tak nie liczyłem na to, że się nauczę zasad.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2951 dnia: Kwiecień 11, 2009, 01:01:21 am »
Kijem z 10 metrów tej loli, khem, znaczy tego anime nie tknę.
Ale ja nie mówiłem o tej z obrazka co Knurek wrzucił.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 01:10:23 am wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2952 dnia: Kwiecień 11, 2009, 01:09:31 am »
To, że wiadomo po co Kaya i Neeba pchali się na wieżę, skąd ni z gruszki ni z pietruszki pojaiła się druga wieża na szczycie wierwszej, co jeden z głównych badassów taszczył w tych trumnach i co najważniejsze jak wygląda Utu pod hełmem  :D

No, ekhm, powiedzmy... że parę rzeczy się rozwiązało, chociaż ja tak naprawdę do końca nie zjarzyłem
Spoiler: pokaż

jaki interes miał w tym wszystkim Neeba? (tak po prostu? żeby zarządzić?) Kim była ten duszek panienka co zawsze z nim się pojawiała, co ona miała wspólnego z Kai, kim w ogóle była Kai, z kim to atomówkami się Neeba obkładał (z bogami? LOL), kim dokładnie była ta ekipa do której Neeba należał a którą też zdradził, jakim cudem główny dowódca wojsk na dole zdążył jeszcze na końcową wyżynkę w 12 epie na samej górze wieży....

Bardzo chętnie usłyszę odpowiedzi na te pytania, nie zaprzeczę że może niektóre z nich padły podczas anime ale mój mózg je szybko i sprawnie odrzucił jako tzw. "z d*py wzięte" (i teraz naprawdę tego nie pamiętam) :P
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2953 dnia: Kwiecień 11, 2009, 03:42:54 pm »
Cytuj
No, ekhm, powiedzmy... że parę rzeczy się rozwiązało, chociaż ja tak naprawdę do końca nie zjarzyłem

Spoiler: pokaż
 Neeba chciał zniszczyć bogów, bo uważał ich za sprawców wszystkich nieszczęść i za to, że opuścili ludzi. Duszek-panienka to Succub. Jest taka sama jak Kai. Czyli coś w rodzaju ducha uwięzionego w wieży (w pierwszej serii było pokazane w wspomnieniach Neeby, że uwolnił ją z jakiejś trumny. W pierwszej serii Neeba powiedział, że była kiedyś towarzyszem Druagi kiedy ten był jeszcze człowiekiem. Neeba ponoć faktycznie strzelał do bogów. Ekipa którą Neeba zdradził to stronnictwo, które chciało zabić Gilgamesha i odbudować kraj Sumer. Pewnie zniszczony przez Gilgamesha. O którego dowódce ci chodzi?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2954 dnia: Kwiecień 11, 2009, 04:40:36 pm »
(Gadka o Druadze)
Spoiler: pokaż
 
Neeba chciał zniszczyć bogów, bo uważał ich za sprawców wszystkich nieszczęść i za to, że opuścili ludzi.
Taa, no właśnie. A bogowie sobie w spokoju popijali herbatkę miast prewencyjnie grzmotnąć w wieżę żeby - ewentualne zagrożenie - zniknęło.  Potem też - "przestaniemy strzelać, gdy Neeba przestanie". Naprawdę, nie kupuję zachowania tych bogów...

Cytuj
Duszek-panienka to Succub. Jest taka sama jak Kai. Czyli coś w rodzaju ducha uwięzionego w wieży (w pierwszej serii było pokazane w wspomnieniach Neeby, że uwolnił ją z jakiejś trumny. W pierwszej serii Neeba powiedział, że była kiedyś towarzyszem Druagi kiedy ten był jeszcze człowiekiem.
No dobra, ale czemu ona była tak żywotnie zainteresowana pomocą Neebie. Nawet więcej - przez całą serię wyglądało to wręcz jakby to Neeba robił to wszystko tylko dla niej.
Nie mówiąc o tym że na samym końcu widzimy scenkę chibi-Succubusa oraz cieniem który dziwnie przypomina Neebę :P

Cytuj
O którego dowódce ci chodzi?
O tego samego, co się na końcu hajtnął z panią kapitan która wznieciła rebelię na dole :)
Motyw jest taki, że bodajże w 11 epie bodajże widzimy gościa na dole jak przybywa z odsieczą, a w 12 on jest już na samej górze wieży razem z resztą ekipy, LOLWTF? Tzn, ja rozumiem że była gadka o tym że czas na górze wieży płynie nieco inaczej niż na dole, ale bez przegięć...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything