trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3015 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:09:36 pm »
Zacząłem oglądać Kyou Kara Maou. Główny bohater ( pozornie przeciętny japoński licealista ) pewnego dnia chce ratować kolegę z gimnazjum przed 3 kolesiami, którzy chcą kasę. W efekcie końcowym "kolega" zwiał w momencie nieuwagi dręczycieli. a główny bohater został spłukany w sedesie w damskiej toalecie. Trochę zaskoczyło go to, że przez sedes dostał się do innego wymiaru. A co ciekawe w tym świecie mają go za władce królestwa demonów, którego celem jest wytępić ludzi. Po pierwszym odcinku zapowiada się przeciętna parodie Fushigi Yuugi, a co będzie dalej to jeszcze zobaczymy.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3016 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:13:48 pm »
Ale w Kyou Kara Maoh nie ma głównej żeńskiej (głupiej) postaci, więc nie jest źle. No i na głównego biszyka oficjalnie leci tylko jeden blondynek ^^
Spoko, to nie yaoi. Śmiesznie jest :] Dotarłam gdzieś do 50 epa - mogę powiedzieć właściwie tyle, że to bardzo sympatyczne anime. Takie o przyjaźni i w ogóle. Plus należy mu się też za konkretne charakterki bohaterów. Ogląda się imho przyjemnie.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3017 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:15:42 pm »
To blond cudo to facet ?!!!  :shock: Ze screenów z anime myślałem, że to panna  :doubt:
Już niczemu nie można ufać.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3018 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:07:24 am »
Oglądam Tales of the Abyss i po kilku odcinkach niesamowicie mi się podoba. Po prostu rewelacyjny, przyjemny klimat i bardzo ładna kreska.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3019 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:35:48 am »
O, za Tales myślałem się zabrać, jak to się prezentuje, bo zakładam, że skoro to zrobili z jRPGa to światem z lekka przypomina ten z Final Fantasy (takie techno-fantasy).
I jak fabuła, zjadliwa, jakiegoś zamieszania można się spodziewać, czy od początku wiadomo kto zły, kto dobry, a bohaterowie idą jak po sznurku do głównego złego.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3020 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:47:43 am »
O, za Tales myślałem się zabrać, jak to się prezentuje, bo zakładam, że skoro to zrobili z jRPGa to światem z lekka przypomina ten z Final Fantasy (takie techno-fantasy).
I jak fabuła, zjadliwa, jakiegoś zamieszania można się spodziewać, czy od początku wiadomo kto zły, kto dobry, a bohaterowie idą jak po sznurku do głównego złego.
Kojarzy się bardzo ze światem final fantasy, a skoro uwielbiałem te gry więc ten świat mi się podoba. Fabuła jest tajemnicza więc wciągająca. Jest duża różnorodność postaci i ciężko kogoś na razie nie lubić.
Absolutnie po kilku odcinkach nie wiadomo na pewno kto zły, ale że można się domyślać to jak w każdym anime.
Może jutro obejrzę całość albo w niedzielę.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3021 dnia: Kwiecień 25, 2009, 08:49:57 am »
Ja zaczynam oglądać Natsume Yuujinchou. Pierwsze odcinki przypadły mi do gustu, za klimat i nastrój. I jeszcze ten kot czy raczej wilk lub inny demon, ech udała im się ta postać :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3022 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:44:12 am »
Kareshi Kanojo no Jijou - komedia romantyczna (z naciskiem na 'romantyczna') bez grama fanserwisu  i nachalnych loli/moe. Dla niektórych może wydać się mdłe i nijakie, ale akurat mi podpasowało. Oprawa graficzna ok, miejscami korespondująca z Evangelionem (Gainax się spisał), ale z niektórymi eksperymentami przegięli :P
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3023 dnia: Kwiecień 25, 2009, 11:59:08 am »
Kareshi Kanojo no Jijou - komedia romantyczna (z naciskiem na 'romantyczna') bez grama fanserwisu  i nachalnych loli/moe. Dla niektórych może wydać się mdłe i nijakie, ale akurat mi podpasowało. Oprawa graficzna ok, miejscami korespondująca z Evangelionem (Gainax się spisał), ale z niektórymi eksperymentami przegięli :P
To od GAINAXa. Kilka odcinków oglądałem, ale klimat wybitnie mi się nie spodobał. Ten dziwny sposób mówienia w taki sztuczny sposób był irytujący.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3024 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:08:18 pm »
Dobrze, że przypomniałeś. Wreszcie jakieś anime, gdzie pokazane jest, że nie wszystkie osobniki zamieszkujące Japonię obdarzone są głosami anielskimi/megamęskimi. Tu postaci czasem mają głosy... dziwne, a nawet seplenią - jak w życiu ;)
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3025 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:33:19 pm »
...i mają
Spoiler: pokaż
czaszki zamiast głów.
Ta scena mnie pozamiatała, więc pamiętam ją do dziś.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 08:58:16 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3026 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:46:08 pm »
Świetne anime, a czym dalej tym LEPIEJ poza samą końcówką. Oglądając je to prawie tak samo jakby się grało w JRPG.
Nigdy nie widziałem tak podobnego anime do gry, a zarazem dobrze wykonanego pod tym względem. Cała fabuła była bardzo ciekawa tylko czy nie mogli dać normalnego zakończenia.
To już się robi denerwujące. Co innego jak anime ma być z założenia dramatyczne i nieprzewidywalne, ale w tym przypadku nie miało tak być więc niepotrzebnie mieszają tą końcówkę bo to wcale dobrze nie służy. Więc anime to nic innego jak świat Final Fantasy, począwszy od sposobu prowadzenia fabuły, a skończywszy na walkach.
Ocena 8/10 ZA BRAK NORMALNEGO ZAKOŃCZENIA I ROMANSU. Bo tej żenady na końcu romansem bym nie nazwał.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3027 dnia: Kwiecień 27, 2009, 05:30:16 pm »
Utawarerumono
Nice nice nice... I like it...
Dobra mieszanka powarznych wątków jak i scenek czysto domowych. Fabuła wciąga i choć z tego co wiem nie wszyscy lubią końcówkę, mi się ona podobała, również jej pęd mi nie przeszkodził choć fajnie by było gdyby seria miała tak z 10 epów więcej coby wszystko dokładniej przedstawić.
Muzyka git, walki i efekty git tylko czasami GCI podczas większych bitew wyglądało jak stado walczących kukieł. Również design postaci bardzo mi się podobał jak i kreska ogólnie... jedna z tych seri gdzie rzeczywiście opłąca się obejrzeć w HD a nie tylko z czystego kaprysu dużych rozdzielczości :D.
Spoiler: pokaż
Mimo iż przed rozpoczęciem serii wiedziałem iż te wszystkie uszate i ogoniaste humanoidalne stworzonka są stworzone przez naukowców to i tak jako iż to był jedyny fakt o którym wiedziałem nie uchroniło mnie to przed serią WTF'ów pod koniec serii, ale ogólnie pomysł mi się podoba.... przypomina schematem trochę Triguna choć główny bohater niestety Vash'owi nie dorównuje :)

Ogólnie enjoyment spory seria mimo kilku wpadek udana  :D

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3028 dnia: Kwiecień 27, 2009, 05:45:32 pm »
To bierz się za Tears to Tiara - na podstawie gry twórców Utawarca; dopiero wychodzi więc nie wiadomo czy będzie tak samo dobre, ale ja pokładam w tym pewne nadzieje.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3029 dnia: Kwiecień 27, 2009, 05:57:02 pm »
Utawarerumono
Nice nice nice... I like it...
Dobra mieszanka powarznych wątków jak i scenek czysto domowych. Fabuła wciąga i choć z tego co wiem nie wszyscy lubią końcówkę, mi się ona podobała, również jej pęd mi nie przeszkodził choć fajnie by było gdyby seria miała tak z 10 epów więcej coby wszystko dokładniej przedstawić.
Muzyka git, walki i efekty git tylko czasami GCI podczas większych bitew wyglądało jak stado walczących kukieł. Również design postaci bardzo mi się podobał jak i kreska ogólnie... jedna z tych seri gdzie rzeczywiście opłąca się obejrzeć w HD a nie tylko z czystego kaprysu dużych rozdzielczości :D.
Spoiler: pokaż
Mimo iż przed rozpoczęciem serii wiedziałem iż te wszystkie uszate i ogoniaste humanoidalne stworzonka są stworzone przez naukowców to i tak jako iż to był jedyny fakt o którym wiedziałem nie uchroniło mnie to przed serią WTF'ów pod koniec serii, ale ogólnie pomysł mi się podoba.... przypomina schematem trochę Triguna choć główny bohater niestety Vash'owi nie dorównuje :)

Ogólnie enjoyment spory seria mimo kilku wpadek udana  :D
A tak na temat to główny bohater jest jedną z największych zalet tego anime. Nie dosyć tego że ma wiele tajemnic to w dodatku jest inteligentną postacią, a nie jakimś nudnym lub głupkowatym nastolatkiem.