Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3060 dnia: Kwiecień 30, 2009, 10:12:42 pm »
To chyba jakiś kanon w anime o wojnach w przestrzeni kosmicznej - wszędzie, ale to wszędzie widać promienie lasera w próżni, słychać wybuchy i odgłosy silników, okręty kosmiczne zaprojektowane są jak zwykłe, morskie okręty liniowe i taką prowadzą walkę.
Zauważ, że nie tylko w anime tak jest. A i takie pomysły są tak stare jak filmy o wojnach w kosmosie.
Czego się spodziewałeś? :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3061 dnia: Kwiecień 30, 2009, 11:03:02 pm »
No nie wiem, Gunbustera, Cowboya Bebopa, Planetes, Seikai no Senki, Freedom, albo chociaż o klasę niżej. Naiwny byłem.  :doubt:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3062 dnia: Maj 01, 2009, 08:20:57 pm »
Zacząłem oglądać D.Gray-man i muszę przyznać, że trochę średnie anime.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3063 dnia: Maj 01, 2009, 08:31:30 pm »
Zacząłem oglądać D.Gray-man i muszę przyznać, że trochę średnie anime.
Prawdę mówiąc to bardzo dobre anime choć dużo lepsze będzie od połowy.
Ale jest wiele odcinków bez wpływu na fabułę.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3064 dnia: Maj 02, 2009, 09:16:08 am »
Mam nadzieję, że się rozkręci, bo jak na razie to wychodzi taki Naruto w klimacie horroru. Z tego co widzę, to z tym anime jest tak samo jak z pierwszą serią Fullmetal Alchemist - czyli, że rozdziały mangi dalej powstają, a anime się skończyło.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3065 dnia: Maj 02, 2009, 10:19:43 am »
Hollow: z tym anime jest inaczej niż z alchemikiem. Z tego co się orientuję to  tutaj twórcy przerwali akcję żeby manga poszła do przodu z fabułą. Nie chcieli robić fillerów. A te 103 odcinki D.Graymena to coś jak pierwszy sezon. ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3066 dnia: Maj 02, 2009, 09:21:55 pm »
Obejrzałem oba sezony Shikabane Hime.

I seria. Na początku nie spodobały mi się głosy i dosyć dziwna kreska. Ale już po kilku odcinkach nie przeszkadzało to mi. Anime wydawało się ciekawe. Walki wyraźnie przeciętne bez ani jednej ciekawszej i na wyższym poziomie. Końcówka zdecydowanie lepsza choć ogólnie miałem dużo większe nadzieje na ten sezon. Kreska i wygląd potworów mało co mnie obchodził w tym anime bo nie była ani dobra ani beznadziejna tylko taka sobie. Humor też taki sobie lecz denerwujący wcale nie był.

II seria.
Dużo więcej akcji i tajemnic więc już od początku sądziłem, że będzie lepiej. Lecz znowu. Miałem nadzieję na choć jedną lepszą walkę albo jednego silniejszego wroga, ale jak to najczęściej bywa się nie doczekałem. W tym sezonie wprowadzili o wiele więcej smutnych wątków, szczególnie taki jeden, ale to i tak nie uratuje przeciętności tego anime.
Główna tajemnica anime była naprawdę smutna choć ciekawa więc mogę to uznać jako zaletę.
Ale ogólnie rozwiązanie anime beznadziejne. Powinni powiedzieć na końcu wszystkim o czym się dowiedzieli i wtedy mogły by same decydować czy chcą walczyć.
Anime bez zakończenia bo ja bym tego zakończeniem nie nazwał, a chyba nie będzie III sezonu.
Szkoda również, że ten sam opening przez oba sezony, ale anime było tak słabe że nie ma to znaczenia.

I sezon 6/10, II sezon mimo że zanosił się na lepszy to też 6/10 bo bardziej mnie zawiódł niż I.
Jakby choć była jedna walka, która nie trwała by paru minut i była by bardziej efektowna.
Główny wróg też był słaby, a przez pewien czas sądziłem że tak nie jest.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3067 dnia: Maj 02, 2009, 11:43:37 pm »
Po obejrzeniu całego Shikabane Hime Kuro mogłem powiedzieć tylko jedno-to anime naprawdę dało się zrobić lepiej.Słyszałem plotkę ze będzie jeszcze Ova będąca właściwym zakończeniem serii ale nie wiem ile w tym prawdy.W każdym razie taka ova by się przydała, bo tak jak napisał Anfan,sposobu w jaki kończy się ostatni odcinek nie da się nazwać prawdziwym zakończeniem.Zgadzam się z oceną 6/10.Mogło być dużo wyżej ale zmarnowano potencjał kilku ciekawych wątków+słabe walki w ostatnich odcinkach+durna pseudo-filozofia.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3068 dnia: Maj 03, 2009, 12:09:44 am »
Po obejrzeniu całego Shikabane Hime Kuro mogłem powiedzieć tylko jedno-to anime naprawdę dało się zrobić lepiej.Słyszałem plotkę ze będzie jeszcze Ova będąca właściwym zakończeniem serii ale nie wiem ile w tym prawdy.W każdym razie taka ova by się przydała, bo tak jak napisał Anfan,sposobu w jaki kończy się ostatni odcinek nie da się nazwać prawdziwym zakończeniem.Zgadzam się z oceną 6/10.Mogło być dużo wyżej ale zmarnowano potencjał kilku ciekawych wątków+słabe walki w ostatnich odcinkach+durna pseudo-filozofia.
Ale że niebo po 108 shikabane okazało się gorsze niż piekło było smutne.
Ogólnie takie wykorzystywanie ich bez powiedzenia prawdy nawet na końcu nie powinno mieć miejsca. Choć może w tym 13 odcinku na DVD, który chyba będzie w sierpniu coś się zmieni choć wątpię. Poza tym jeśli to jeden odcinek to nie spodziewam się niczego co mi się szczególnie spodoba.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2009, 12:13:08 am wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3069 dnia: Maj 03, 2009, 07:42:29 pm »
Może ktoś zaproponować jakieś krótkie anime w sam raz żeby się odmóżdźyć po ciężkim dniu? Najlepiej takie gdzie jest więcej akcji niż fabuły.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3070 dnia: Maj 03, 2009, 07:45:06 pm »
A jakie klimaty? Jeśli mechowaty s-f z wygrzewem to "Diebuster"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3071 dnia: Maj 03, 2009, 07:47:52 pm »
Może ktoś zaproponować jakieś krótkie anime w sam raz żeby się odmóżdźyć po ciężkim dniu? Najlepiej takie gdzie jest więcej akcji niż fabuły.
Ja jeszcze nie oglądałeś tego hitu to polecam Kanokon.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3072 dnia: Maj 03, 2009, 07:53:02 pm »
Dziękuję, ale widziałem 2 pierwsze odcinki i już miałem dosyć.  :doubt:
Chodzi mi o takie gdzie jest jakaś akcja w sensie walk , a nie dużej cycatej molestującej małego z kompleksami.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3073 dnia: Maj 03, 2009, 08:01:49 pm »
Dziękuję, ale widziałem 2 pierwsze odcinki i już miałem dosyć.  :doubt:
Chodzi mi o takie gdzie jest jakaś akcja w sensie walk , a nie dużej cycatej molestującej małego z kompleksami.
Nie wiesz co dobre. Chciałeś proste anime na rozśmieszenie więc Kanokon było idealne.
Przecież tam było dużo walk no ale skoro nie oglądałeś to nie wiesz.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3074 dnia: Maj 03, 2009, 08:10:54 pm »
Puni Puni Poemi
Odmóżdża bardzo dobrze.

Może jeszcze eX-Driver. Mnie bardzo średnio się podobało ale jakbyś chciał to możesz sprawdzić.

I moje ulubione Mezzo Forte OVA. Trochę brutalne momentami ale zwariowanych akcji jest sporo.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2009, 08:15:54 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.