Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3090 dnia: Maj 07, 2009, 04:44:36 pm »
Więc te japońce (i chyba nie tylko oni) robią OKŁADKĘ do której również zalicza się opening dużo lepszą niż to co jest wewnątrz, a skoro po seansie jestem zawiedziony, a zawiedziony podwójnie że opening mnie zmylił.

Na tym polega marketing.Nie tylko w promocji anime ale w promocji wszystkiego okładka,opening,trailer ma zachęcić widza do oglądania i nie musi wiernie oddawać niczego.Jest to swego rodzaju oszustwo ale legalne i powszechnie praktykowane.Opening Shikabane Hime ma fajny,lepszy niż samo anime,jeden z moich ulubionych ale to prawda ze niewiele ma on wspólnego z samym anime.

Co do tych majtek-Shikabane hime to królestwo fanserwisu,ubrania rozpadają się na hime w co drugiej walczę,na endingu wszystkie hime są pokazane pół nagie,jest obowiązkowa scena jak ktoś próbuje podglądać hime pod kąpielą,zresztą wystarczy spojrzeć na rozmiary biustów większości hime.Jest to po prostu  kolejny przykład.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3091 dnia: Maj 07, 2009, 04:49:21 pm »
Tylko ten fanserwis jest całkiem fajny lecz większość innych rzeczy była słaba. Szczególnie beznadziejne pojedynki jak na ten typ anime.
Przykładowo oczekiwałbym coś takiego że np ten najsilniejszy wróg w tym anime zabija kilka Shikabane Hime w jakiejś dobrej walce ( i to pokazują), a jakiś czas później (chyba zazwyczaj pod koniec) główna bohaterka po ciężkiej i efektownej walce ją pokonuje. Może jakby tak zrobili to anime było by świetne bo niestety wyszło prawie że dno.
Poza tym powinno być więcej zmian na końcu odnośnie POZYCJI Shikabane Hime czyli na plus dla nich.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3092 dnia: Maj 07, 2009, 05:02:02 pm »
"Finałowa walka" a raczej jej brak jest poważną wadą Shikabane Hime.Jak już kreują kogoś na "byt ponad zwłokami lub Hime" oraz "uosobienie śmierci" to widz liczy na godną walkę.Tutaj jest żenada.Te starcie w ruinach z hordą zwłok też wypada słabo.Wpierw są przerażone liczbą wrogów,potem zostają pozbawione mocy(teoretycznie) a potem łatwo pokonują wszystkich wrogów bez żadnych strat własnych.Łał.I to by było tyle jeśli chodzi o "piekło na ziemi".

Tylko ten fanserwis jest całkiem fajny

Nazwijmy to kwestią gustu.Jak dla mnie zbyt nachalny i w nielogicznych momentach np.podczas walki z cztery metrowym potworem który chce ich zjeść.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 05:05:45 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3093 dnia: Maj 08, 2009, 12:25:24 am »
"Finałowa walka" a raczej jej brak jest poważną wadą Shikabane Hime.Jak już kreują kogoś na "byt ponad zwłokami lub Hime" oraz "uosobienie śmierci" to widz liczy na godną walkę.Tutaj jest żenada.Te starcie w ruinach z hordą zwłok też wypada słabo.Wpierw są przerażone liczbą wrogów,potem zostają pozbawione mocy(teoretycznie) a potem łatwo pokonują wszystkich wrogów bez żadnych strat własnych.Łał.I to by było tyle jeśli chodzi o "piekło na ziemi".
No właśnie ona niby taka silna (ta Shikabane śmierć), a nie pokonała nikogo tzn żadnej znaczącej postaci. Czegoś takiego się nie robi bo niby kto ma wtedy uwierzyć że ona jest silna. A ciągła walki z Makiną i Makiną jakby tylko ona istniała robi się idiotyczna bo przegięli pokazując praktycznie cały czas tylko jej walki. Inne Hime mogli przynajmniej użyć w formie poświęcenia, ale widocznie ich zamysłem był bardzo lekki, komediowy klimat i dlatego coś takiego wyszło.
A ta utrata EN to już nie ma co wspominać. Najlepsze by było jak te 108 shikabane było na podobnej zasadzie jak ta utrata EN choć wydaje się to niemożliwe bo wyglądało na coś o wiele głębszego.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3094 dnia: Maj 08, 2009, 10:12:37 pm »
Skończyłem oglądać DMC i  jest to bardzo  fajne, ciekawe anime Choć zabrakło chyba jednej najważniejszej rzeczy momentami - "walki". Tak to ogólnie rzecz biorąc to nie oczekiwał bym po tym walk czy cudów, no ale to przecież DMC więc jedna na finał konkretna by się przydała.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3095 dnia: Maj 08, 2009, 10:17:22 pm »
Skończyłem oglądać DMC i  jest to bardzo  fajne, ciekawe anime Choć zabrakło chyba jednej najważniejszej rzeczy momentami - "walki". Tak to ogólnie rzecz biorąc to nie oczekiwał bym po tym walk czy cudów, no ale to przecież DMC więc jedna na finał konkretna by się przydała.
Nie oglądałem, ale też zauważam takie coś coraz częściej. Anime w których powinny być dobre walki są ich pozbawione np Kara no Kyoukai i dziesiątki innych.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3096 dnia: Maj 08, 2009, 10:30:57 pm »
Fakt Jackal DMC jest dobre aż do ostaniego odcinka bo ta końcowa walko to jest jedno wielkie nieporozumienie, do teraz nie mogę przeboleć jak można było tak pod koniec spaprać serię. Osobiście podobała mnie się najbardziej muzyka z endinga.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3097 dnia: Maj 08, 2009, 10:34:57 pm »
Co do endinga racja ciekawy graficznie i muzycznie, ale op też interesujący. I nie ukrywam że zobaczył bym powiedzmy DMC2(anime) ale tym razem na podstawie gry DMC 3 i 4.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3098 dnia: Maj 09, 2009, 06:25:05 am »
Anime w których powinny być dobre walki są ich pozbawione np Kara no Kyoukai.

Jedynie w Twojej głowie - ja tam znalazłem masę genialnych walk.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3099 dnia: Maj 09, 2009, 07:57:06 am »
Jedynie w Twojej głowie - ja tam znalazłem masę genialnych walk.

walki tam były, ale nie było ich aż tak dużo, np w 4 części była tylko jedna. Te anime ma inne atutu którymi zachęca, walki są tylko dodatkiem, wynikiem dobrej animacji.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3100 dnia: Maj 09, 2009, 08:09:51 am »
Powiem tak - walk wiele tam nie było, ale każda była co najmniej dobra a większość bardzo dobra. Szczerze mówiąc, to mało pamiętam anime, w których były lepsze walki (od ręki tylko 'Seirei no Moribito' sobie przypomnę).To miałem na myśli.
W pierwszym epku też jedna "walka" była (pierwszej wizyty w wieżowcu nie liczę), ale to w zupełności wystarcza. Jak zauważyłeś, w Kara no Kyoukai, jest masa wiele innych rzeczy, ale nie zgodzę się, że wali są tylko dodatkiem - imo są bardzo ważnym elementem anime.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3101 dnia: Maj 09, 2009, 09:39:30 am »
Walki były dobre, ale jak dla mnie zabrakło mi w nich pewnej finezji, przepakowania i większej dozy nierealności w wyniku czego zapierałyby dech jak te w afro samurai czy właśnie seirei.  Ot Shiki biegnie i macha nożem, momentami przeplatana ruchami jakby z capoeiry.  Pewnie nie jest to Apsalar i jej Taniec Cieni (gdy tańczyła ze szponami na Malazie), ale liczyłem na coś więcej.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3102 dnia: Maj 09, 2009, 09:52:59 am »
Bliżej temu do "tańca cieni" niż walkom z Afro Samuraia (gdzie tam finezja??) - właśnie mnie brak przepakowania i totalnej nierealności (bo możliwości fizyczne Shiki są lekko nierealne - te wszystkie skoki) cieszył. Nie przepadam za nierealnymi walkami, gdy fizyka i świat są w miarę realne, a jedyną rzeczą wyłamującą się jest magia. Shiki była człowiekiem, jedynie oczka miała inne.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3103 dnia: Maj 09, 2009, 10:08:52 am »
Jedynie w Twojej głowie - ja tam znalazłem masę genialnych walk.
To ty się w ogóle na walkach nie znasz. Każda walka w fate stay night, a tym bardziej w shanie była lepsza niż te w kara no kyoukai.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3104 dnia: Maj 09, 2009, 10:45:02 am »
Bliżej temu do "tańca cieni" niż walkom z Afro Samuraia (gdzie tam finezja??) - właśnie mnie brak przepakowania i totalnej nierealności (bo możliwości fizyczne Shiki są lekko nierealne - te wszystkie skoki) cieszył. Nie przepadam za nierealnymi walkami, gdy fizyka i świat są w miarę realne, a jedyną rzeczą wyłamującą się jest magia. Shiki była człowiekiem, jedynie oczka miała inne.

W Afro nie ma finezji, używa katany i jest dużo ciecia, ale Shiki przy pomocy noża mogłaby się zdobyć na większą lekkość, czy skuteczność jaką posiadała Apsalar.
Do Shiki nie pasują takie walki, czy raczej styl jaki ma afro czy bohaterowie sengoku basara. Przepakowanie powinni posiadać jej przeciwnicy, jak ta dziewczyna z trzeciej części, w pozostałych epizodach wrogowie wiele nie pokazali (w 1 były to duchy, zjawy, w drugim w zasadzie nie było przeciwnika, w 4 jeden zombi, w 5 kilku zombi plus mag). Chciałbym żeby walczyła jak Książe z Prince of Persia 3 Dwa Trony przy speed killach gdy skakał wśród przeciwników zadając efektowne cięcia właśnie przy pomocy noża.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"