trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3375 dnia: Czerwiec 02, 2009, 12:09:44 pm »
Rewelacyjne. Ale polecam sprawdzić samemu, bo udzielenie jakichkolwiek informacji to już będzie spoiler.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3376 dnia: Czerwiec 02, 2009, 01:36:07 pm »
Oglądał ktoś Higashi no Eden ? Fajne to to?
Ogląda, jeszcze trzy epy do końca. Jak na razie - najlepsza seria sezonu :] Ale, jak słusznie prawi Tenchi, to się ogląda jak Baccano - nie wiedząc o serii właściwie nic.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3377 dnia: Czerwiec 02, 2009, 01:58:34 pm »
Po obejrzenu chyba 4rech epków, z Niuńkiem uznaliśmy, że to obejrzymy jak już wyjdzie całość.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3378 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:31:48 pm »
Ale, jak słusznie prawi Tenchi, to się ogląda jak Baccano - nie wiedząc o serii właściwie nic.

Na tym podobieństwa z B! się kończą ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3379 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:43:33 pm »
Hmm, właściwie to nie potrafię powiedzieć. Obie serie są świetne, choć Baccano jest bardziej dynamiczne. Z kolei fabuła Edena jest pomysłowa i zaskakująca - akcja toczy się wolniej, ale jak już coś się dzieje, to z fajerwerkami najlepszej klasy. Więcej powiem za trzy odcinki :]
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3380 dnia: Czerwiec 02, 2009, 11:20:06 pm »
The Wings of Honneamise / Honneamise no Tsubasa. Jestem wstrząśnięty. Dlaczego dopiero teraz to obejrzałem? Ten film jest cudowny niczym Gurren-Lagann, wprawdzie środki są zupełnie inne, ale współczynnik cudowności ten sam. Uderzają dwie rzeczy: hiperrealistyczna kreska z animacją i świat jaki oglądamy w tym anime. Co do oprawy graficznej powiem krótko: musieli na to wydać bajońskie sumy, bo powala zarówno szczegółami, dynamiką i ujęciami (co do tego ostatniego chyba trochę czerpie z doświadczeń amerykańskich jak sądzę), wlepiałem gały w ekran z niedowierzaniem patrząc na te pojazdy, ludzi, miasta, równiny, tramwaje, etc.. No, może trochę przesadzam, ale to na pewno mocna strona Honneamise. Druga sprawa to świat i historia alternatywna, jaką dostajemy - twórcy nie poszli na łatwiznę i dość kreatywnie podeszli do sprawy pokazując nam państwo, które zbroczone krwią całych wieków wojen wchodzi w erę uprzemysłowienia i znajduje się na poziomie rozwoju, który pozwala rozpocząć pierwszy program kosmiczny.

Patrząc z dala i w detalu widać, że historia nie jest wymyślona ad hoc, państwo Honneamise jest czymś w rodzaju Japonii lat od późnych lat dwudziestych do czterdziestych, przy czym rozwój technologiczny jest różny, np. zamiast fal radiowych korzysta się z mikrofal. Cała wartość polega jednak na tym, że autorzy z autopsji wiedzą co to jest społeczeństwo zdominowane przez juntę, która szuka pretekstu do wywołania kolejnego intratnego konfliktu, wszechobecny militaryzm i kult siły narodu a zarazem wycieńczenie społeczeństwa. Nędza na ulicach kontrastuje z nowoczesnymi myśliwcami. Obraz jest sugestywny.

Jeśli chodzi o główną historię, (last but not least) mamy bohatera przyszłego astronautę, trochę niezdarnego, ale wzbudzającego raczej pozytywne uczucia, jest oczywiście kobieta i to w dodatku dewotka, która spełnia funkcję czegoś w rodzaju sumienia w filmie (ma skrzywdzone, nieuśmiechające się dziecko) jest też drużyna badaczy i kadetów przyszłych sił kosmicznych, silnie wzorowane na pierwocinach NASA (nazwa pojawia się w napisach nota bene). Opowieść nie jest szczególnie odkrywcza, ale ogląda się z niesłabnącą przyjemnością. Porównał bym to anime do hmm... Planetes/Grobowca Świetlików/Nausicaa/Last Exile(tylko pod względem realiów polityczno-społecznych) i Patlabora (muzyka, tak jest żywcem wyjęta z Patlabora) Jakość wynika z wielkiej dbałości o detale twórców a także z "intensywności" bodźców, o której już kiedyś się wymądrzałem. Dobre anime jest intensywne. Honneamise jest intensywne. Honneamise jest dobrym anime. Logika tego stwierdzenia jest niepodważalna, kto obejrzy ten to pojmie.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3381 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:28:11 am »
A przed pracą zapuściłem sobie pierwszy epek Xam'd: Lost Memories i z trudem odszedłem od monitora ;) Zapowiada się całkiem fajne anime na kształt Eureki, ale łatwiejsze do strawienia (choć ten główny pokemon też wymaga by się z nim oswoić). Bardzo podoba mi się animacja: dynamiczna i szczegółowa. Choć sam design postaci nie każdemu musi się podobać to całość sprawia bardzo dobre wrażenie.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3382 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:30:12 am »
Wilk: Xam'd jest lepsze od eureki :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3383 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:42:52 am »
Zapowiada się całkiem fajne anime na kształt Eureki, ale łatwiejsze do strawienia (choć ten główny pokemon też wymaga by się z nim oswoić).
Podobny do Pikachu ?

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3384 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:24:27 pm »
Skończyłem NGE i... :roll:
Do 20 epa bardzo fajne, ciekawe. Postacie rzadko które ciekawe wszyscy bardziej zachowują się jak maszyny(można to tłumaczyć ciężkimi przeżyciami).
A potem to straciło swój impet. Ciekawym zwrotem był ten anioł w postaci ludzkiej, ale dwa ostatnie epy  to już. Zakończanie było w  małym stopniu, ale nie powiem po wynudzeniu się na dwóch ostatnich epach końcowa akcja była mocna śmiech mnie popadł(chodzi o klaskanie innych).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3385 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:29:25 pm »
Skończyłem NGE i... :roll:
Do 20 epa bardzo fajne, ciekawe. Postacie rzadko które ciekawe wszyscy bardziej zachowują się jak maszyny(można to tłumaczyć ciężkimi przeżyciami).
A potem to straciło swój impet. Ciekawym zwrotem był ten anioł w postaci ludzkiej, ale dwa ostatnie epy  to już. Zakończanie było w  małym stopniu, ale nie powiem po wynudzeniu się na dwóch ostatnich epach końcowa akcja była mocna śmiech mnie popadł(chodzi o klaskanie innych).
Zakończenie to film End of Evangelion, a dwa ostatnie epy wersji TV to po prostu taka ciekawostka.
Super były te odcinki podczas walki z najsilniejszym aniołem. Zapewne (chyba) zauważyłeś, który to był. I odcinek przy użyciu tej włóczni również genialny był. Lepsze były te odcinki bardziej dramatyczne.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3386 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:32:54 pm »
Zakończenie to film End of Evangelion, a dwa ostatnie epy wersji TV to po prostu taka ciekawostka.

No to całe szczęście.

Zapewne (chyba) zauważyłeś, który to był.
No powiedzmy, ale dla mnie raczej najciekawszy z aniołów był ostatni.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3387 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:36:17 pm »
Te dziwne relacje między nimi jakoś mi się nie podobały. Poza tym anioł był przeciętny bo nic ciekawego nie pokazał, a że tak wyglądał to nie ma większego znaczenia.
Jak dla mnie walka z najsilniejszym aniołem to było to co najbardziej mi się podobało gdyż to było naprawdę coś.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3388 dnia: Czerwiec 03, 2009, 01:15:25 pm »
Żeby być ścisłym to ostatni anioł był najsilniejszy co jest zresztą wyraźnie powiedziane.Nie zabił wszystkich w Nervie i nie połączył się z Lilith tylko dlatego ze nie chciał.Tabris-anioł wolnej woli.Z własnej woli poprosił Shinjiego żeby ten go zabił.Dziwne relacje między nimi przeszły do legendy.W oryginalnym NGE Tabris pojawia się tylko w jednym odcinku pod koniec serii.We wszystkich późniejszych wersjach:mandze,Rebulid of evangelion,Gakuen Datenroku,Iron Maiden(nie grze wyszła też manga pod tym tytułem) pojawia się dużo szybciej albo jest od samego początku.Setki tysięcy fanów uznało go za najciekawszego anioła i chcieli go więcej zatem nie wiem czy wygląd jest bez znaczenia.Tylko cztery anioły posiadały jakaś osobowość i ,w ten czy inny sposób, próbowały nawiązać kontakt i ja je uznaje za najciekawsze.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3389 dnia: Czerwiec 03, 2009, 01:25:37 pm »
Żeby być ścisłym to ostatni anioł był najsilniejszy co jest zresztą wyraźnie powiedziane.Nie zabił wszystkich w Nervie i nie połączył się z Lilith tylko dlatego ze nie chciał.Tabris-anioł wolnej woli.Z własnej woli poprosił Shinjiego żeby ten go zabił.Dziwne relacje między nimi przeszły do legendy.W oryginalnym NGE Tabris pojawia się tylko w jednym odcinku pod koniec serii.We wszystkich późniejszych wersjach:mandze,Rebulid of evangelion,Gakuen Datenroku,Iron Maiden(nie grze wyszła też manga pod tym tytułem) pojawia się dużo szybciej albo jest od samego początku.Setki tysięcy fanów uznało go za najciekawszego anioła i chcieli go więcej zatem nie wiem czy wygląd jest bez znaczenia.Tylko cztery anioły posiadały jakaś osobowość i ,w ten czy inny sposób, próbowały nawiązać kontakt i ja je uznaje za najciekawsze.   
Nie był najsilniejszy więc nie wiem po co piszesz takie bzdury.
I nic nie było powiedziane że taki był.

 

anything