Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3405 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:45:07 am »
Odpowiedź:

Spoiler: pokaż
To co jest w zbroi to jest ciało astralne, które wydostało się z nieprzytomnego ciała. Wszystko wskazuje na to, że ciało musi żyć aby Karas funkcjonował. Eko zrobił z siebie mikure dlatego nie musiał już mieć ciała. Tak długo jak funkcjonował Karas Yurine chyba podtrzymuje ciało w stanie śpiączki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3406 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:49:32 am »
Odpowiedź:

Spoiler: pokaż
To co jest w zbroi to jest ciało astralne, które wydostało się z nieprzytomnego ciała. Wszystko wskazuje na to, że ciało musi żyć aby Karas funkcjonował. Eko zrobił z siebie mikure dlatego nie musiał już mieć ciała. Tak długo jak funkcjonował Karas Yurine chyba podtrzymuje ciało w stanie śpiączki.

Spoiler: pokaż
No to dlaczego jego prawdziwie ciało ożyło i miało taką siłę ? A w 5 odcinku to został zabity czy nie ?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3407 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:54:45 am »
Spoiler: pokaż
Ciało ożyło bo schwytana została Yurine i coś jej zrobili. Początkowo był zwykłym człowiekiem (o ile w ogóle można twierdzić, że był kiedykolwiek normalny, bo retrospekcje temu przeczą). Kiedy walczył z tą mikurą w 5 odcinku siły dodawała mu też Yurine, która zaczęła się z niego "wykluwać".  W 5 odcinku znowu Yurine wprowadziła go w stan uśpienia i zrobiła z niego Karasa.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3408 dnia: Czerwiec 05, 2009, 01:21:19 pm »
W swojej desperacji rzucę schaman kinga(bo to zupełnie nie dla mnie). I to będzie po raz pierwszy gdy rzucam jakieś anime nie oglądając do końca.
I spytam z ciekawości czy hunter x hunter to coś na po dobę schamana? Czy bardziej nadaję się do oglądania?

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3409 dnia: Czerwiec 05, 2009, 06:27:33 pm »
Spice and wolf jest fajne ale trochę przegadane z tym handlem.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3410 dnia: Czerwiec 05, 2009, 06:39:36 pm »
Zgadzam się. Te elementy też mnie zawsze denerwowały - co mnie obchodzą przeliczniki rozmaitych monet czy sposób na zrobienie interesu. Zamiast tego można było poświęcić więcej czasu na romans między Horo a Lawrencem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3411 dnia: Czerwiec 05, 2009, 06:51:57 pm »
Zgadzam się. Te elementy też mnie zawsze denerwowały - co mnie obchodzą przeliczniki rozmaitych monet czy sposób na zrobienie interesu. Zamiast tego można było poświęcić więcej czasu na romans między Horo a Lawrencem.
Nie żartuj sobie. To właśnie było najlepsze czyli te rozmowy (również w tej OAV). Bo chyba nie powiesz, że te śmieszne sceny akcji były lepsze.
A romans nic mnie nie interesuje i w II serii jak będzie to trudno.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3412 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:07:18 pm »
Mnie tam elementy handlu w ogóle nie przeszkadzały choć też mało mnie interesowały detale robienia pieniędzy przez Lawrance ale właśnie takie sceny budowały unikalność tego anime.Gdyby zrezygnować z nich to Spice and Wolf straciło by swoją styl.A romansu będzie więcej na co jasno wskazuje OAV.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3413 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:14:57 pm »
Nie żartuj sobie. To właśnie było najlepsze czyli te rozmowy (również w tej OAV). Bo chyba nie powiesz, że te śmieszne sceny akcji były lepsze.
Dla ciebie najlepsze. I owszem, wolałem te śmieszne sceny akcji, bo przynajmniej nie nudziłem się na nich słuchając o czymś, co mnie odrzuca.

Cytuj
A romans nic mnie nie interesuje i w II serii jak będzie to trudno.
No właśnie, ciebie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3414 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:44:12 pm »
Zeromus ma rację - bez ekonomii S&W zatraciłoby swój charakter. To tak samo ważna część składowa tego anime jak Horo bądź Lawrence. A bez romansu bądź śmiesznych scenek spokojnie by się S&W obyło.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3415 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:50:59 pm »
Trudno zaprzeczyć. Ale wtedy po prostu przestałbym tę serię oglądać. Ekonomia, handel, wojna, strategia - tych rzeczy Tenchilliusy wręcz nienawidzą. Uwielbiają za to romansidła i ogólnie obserwowanie stosunków międzyludzkich.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3416 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:48:44 pm »
Wait, wat. To Wilk zamiast do Holo fapie do scen typu 'hurrr kupił za 20 a sprzedał za 50'? :eek:

Właśnie widziałem ten epek zerowy, fajnie było obejrzeć bo aż zachciało mi się drugiego sezonu.
Also,
Spoiler: pokaż
DAT TAIL

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3417 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:50:55 pm »
No nie? Sam miód, wzroku nie można oderwać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3418 dnia: Czerwiec 06, 2009, 07:48:52 am »
Skończyłem właśnie oglądać Silent Service. Anime o współczesnej marynarce wojennej USA i Japonii. Zabierałem się do tego ze sporymi nadziejami bo lubię tematykę militarną a współczesną w szczególności. I pierwsza połowa całkiem niezła. Fabuła w stylu Polowanie na Czerwony październik, Amerykanie uganiają się za skradzionym im najnowszym modelem nuklearnego okrętu podwodnego. W miarę realistyczny (choć parę akcji mocno razi brakiem realizmu ale da się przeboleć). Niestety im dale j w las tym gorzej. Coraz bardziej nierealistyczny pod względem technicznym jak i działań taktycznych poraża jeszcze bardziej w sferze zachowania polityków, dowódców. Robi się z tego totalne nierealistyczne fiction. Oczywiście wszyscy amerykańscy dowódcy są niekompetentnymi narwańcami a japońscy to geniusze strategii lub honorowi i dobrotliwi mężowie opatrznościowi.
Niestety po całości widać, że anime było robione, żeby leczyć japońskie kompleksy względem Ameryki i swojego uzależnienia militarnego wobec niej. Próbują to ukryć za jakimiś rozważaniami na temat japońskiego militaryzmu i zbytniej arogancji Ameryki ale ideologia wyłazi ze wszystkich stron. Niestety te wady depczą dokumentnie wcześniejsze zalety. Wielka szkoda, bo naprawdę śladowa jest tytułów które w miarę realistycznie próbują pokazać współczesne siły zbrojne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3419 dnia: Czerwiec 06, 2009, 08:47:52 am »
Mnie tam elementy handlu w ogóle nie przeszkadzały choć też mało mnie interesowały detale robienia pieniędzy przez Lawrance ale właśnie takie sceny budowały unikalność tego anime.Gdyby zrezygnować z nich to Spice and Wolf straciło by swoją styl.A romansu będzie więcej na co jasno wskazuje OAV.

This ^
OAVka była zajefajnie śmieszna, ale gdyby cała seria składałaby się tylko z takich odcinków to straciłaby swój dość unikalny charakter i szybko by się przejadła

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright