trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 480995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3420 dnia: Czerwiec 06, 2009, 05:55:57 pm »
gdyby cała seria składałaby się tylko z takich odcinków to straciłaby swój dość unikalny charakter i szybko by się przejadła
Święta prawda.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3421 dnia: Czerwiec 06, 2009, 07:59:29 pm »
Oglądam Read Or Die. Wpierw widziałem oczywiście 3 oavki i teraz serię TV, która jest nawet lepsza niż OAVki bo jakaś ciekawsza lecz nawet tak świetne anime jest chwilami tak głupie i nielogiczne że szkoda pisać.
Kiedy im się chce to pokazują że główne bohaterki są bardzo silne i mądre, a w innych odcinkach że są głupie i słabe mimo że nie ma jakiś powodów żeby tak było. Dlatego mam wrażenie że te niedorajdy co robią większość anime traktują widzów jakby oglądali anime dla pustej rozrywki i nie zwracali uwagę na zachowania postaci, żeby to jakoś pasowało wszystko.
Poza tym odcinek 10 po raz pierwszy (i mam nadzieję że ostatni) mnie poważnie zawiódł lecz tym razem w sensie zachowań ludzkich. No nie wiem bo może dla Japońca te zachowania są normalne i osoba starsza jest takim jakimś żałosnym bogiem dla nich, ale naprawdę przesadzają w swojej głupocie.
To że starsza pisarka (około 40 lat) wytyka i trochę wyśmiewa młodszą (około 25 lat może) i ta druga słucha będąc zaproszona na przyjęcie jakby była przed jakimś sądem to nie wiem co o tym myśleć. I co jeszcze głupsze wszyscy na przyjęciu się gapią w ich stronę. Czy naprawdę te dziwolągi japońskie nie mogą się uśmiechnąć i potraktować żartobliwe lub jakimś tekstem na odczep się rzucić bo widać na pierwszy rzut oka że ona to mówiła żeby jej dokuczyć.
Poza tym mogła również odejść lub zignorować dając znak, że nie chce tego słuchać lub przynajmniej coś ODPOWIEDZIEĆ. A najbardziej mnie denerwuje taka głupia postać co stoi, spuści głowę i wysłuc**je czegoś, a tym bardziej jeśli to nie jest w pełni słuszne. A co jeszcze głupsze charakter tej postaci jest dokładnie odwrotny niż to co było pokazane w tamtym odcinku. Kiedy wreszcie obejrzę anime gdzie np będzie jakieś przyjęcie, ale wszystkie postacie będą zachowywać się elegancko i normalnie ?

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3422 dnia: Czerwiec 06, 2009, 08:11:46 pm »
Z tego co czytam to jakieś wyszukane to to nie jest i  opiewa w standardy.
wysłuc**je
Czemu gwiazdki? Sugerujesz coś? Jakiś ukryty przekaz odnośny tego animca?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3423 dnia: Czerwiec 06, 2009, 08:13:41 pm »
Autocenzura wycięła anfanowi literki "c" i "h". W sumie to tylko głupia maszynka - trafiła na zdefiniowany ciąg liter i je wywaliła.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3424 dnia: Czerwiec 06, 2009, 08:24:22 pm »
Tak śmiesznie wyszło, ale każdy wie co jest za gwiazdkami. Ogólnie jest bardzo dobre jak również ma chwilami drastyczne sceny lecz czy naprawdę by nie wytrzymali nie wrzucając wątku szkolnego (choć jest całkiem fajny) ? Poza tym znowu te głupie zachowania japońskie wysuwają się zbytnio, a w OAV tego nie było. Tylko jest dosyć długie, ale i tak to jedno z lepszych anime jak widzę.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3425 dnia: Czerwiec 06, 2009, 08:33:28 pm »
Read or Die wspominam raczej dobrze, takie lekkie, rozrywkowe anime. Cóż, drugi raz bym tego jednak nie obejrzał. : p
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3426 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:13:11 pm »
Read or Die wspominam raczej dobrze, takie lekkie, rozrywkowe anime. Cóż, drugi raz bym tego jednak nie obejrzał. : p
Nie wszystkie odcinki są lekkie i rozrywkowe. Znaczy rozrywkowych to praktycznie nie ma w dosłownym znaczeniu.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3427 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:27:40 pm »
Próbowałem to obejrzeć, ale odrzuciło mnie po pierwszej OAVce. Durnowaty pomysł na postacie i "nierealistyczne" walki. Tzn. nie wymagam od nich przestrzegania praw fizyki, ale wolałbym, żeby była jakaś równowaga sił, żeby było wiadomo, kto jest gorszy a kto lepszy i żeby lepszy statystycznie częściej wygrywał. A tu ktoś kogoś bije, ktoś wybucha i w sumie nie wiadomo, o co chodzi.

Główna bohaterka była o tyle fajna, że potrafiła z uśmiechem na ustach wykrzykiwać "Proszę pana! Proszę mi oddać książkę!" a jednocześnie próbować delikwenta zabić. Ale była za bardzo świrnięta, w negatywnym sensie. Na Shub-Niggurath, dorosła kobieta powinna choć odrobinę zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. A ona zachowywała się jak dziecko, które chce ciasteczko.

Podsumowując, <anfan-mode>nie wiem, jak trzeba być głupim, żeby to się komuś podobało</anfan-mode>.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3428 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:32:59 pm »
Nigdy nie uważałem się za zbytnio inteligentnego więc nie mam się czego wstydzić, że mi się podobała. Dawno ją oglądałem i niezbyt wiele z serii pamiętam ale pozytywne wrażenie pozostało.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3429 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:59:07 pm »
Próbowałem to obejrzeć, ale odrzuciło mnie po pierwszej OAVce. Durnowaty pomysł na postacie i "nierealistyczne" walki. Tzn. nie wymagam od nich przestrzegania praw fizyki, ale wolałbym, żeby była jakaś równowaga sił, żeby było wiadomo, kto jest gorszy a kto lepszy i żeby lepszy statystycznie częściej wygrywał. A tu ktoś kogoś bije, ktoś wybucha i w sumie nie wiadomo, o co chodzi.

Główna bohaterka była o tyle fajna, że potrafiła z uśmiechem na ustach wykrzykiwać "Proszę pana! Proszę mi oddać książkę!" a jednocześnie próbować delikwenta zabić. Ale była za bardzo świrnięta, w negatywnym sensie. Na Shub-Niggurath, dorosła kobieta powinna choć odrobinę zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. A ona zachowywała się jak dziecko, które chce ciasteczko.

Podsumowując, <anfan-mode>nie wiem, jak trzeba być głupim, żeby to się komuś podobało</anfan-mode>.
Ależ ty bzdury wypisujesz. Masz prawo jedynie oavki oceniać, a nawet nie bo nie oglądałeś w całości więc nie wiem po co w ogóle twoje zdanie.
Anime jest bardzo dobre, a seria tv ma lepszy klimat niż oavki. I w serii tv jak na razie po 11 odcinku nie ma tej głównej bohaterki z OAVek.
A to jest anime o fanatykach książek co powinieneś przynajmniej rozumieć.

Offline Knurek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3430 dnia: Czerwiec 07, 2009, 12:09:54 pm »
Zeromus ma rację - bez ekonomii S&W zatraciłoby swój charakter. To tak samo ważna część składowa tego anime jak Horo bądź Lawrence. A bez romansu bądź śmiesznych scenek spokojnie by się S&W obyło.

Niech się tylko Horo nie zachowuje przez całą drugą serię jakby miała cieczkę.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3431 dnia: Czerwiec 07, 2009, 01:50:47 pm »
Czy możecie mi wyjaśnić taką rzecz w anime. Dlaczego jak wróg chce ciebie zabić i często tak robi, a przeciwna strona zdoła np uniknąć śmiertelnego ciosu to zamiast tego wroga zabić to tylko ewentualnie odbiorą mu tymczasowo broń (odrzucą pistolet itp) lub (co się już rzadziej zdarza) zwiążą go itp.
A potem ten sam wróg, któremu nic się nie zrobiło znowu cię atakuje. Dlaczego takie kretynizmy są w większości anime ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3432 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:00:11 pm »
By anime było dłuższe i bardziej dramatyczne. Niesamowite, prawda?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3433 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:13:33 pm »
A ja sądzę że to dlatego że złe osoby mogą zabić dobre, ale dobre nie mogą zabić złych (albo tych którzy podlegają złym) nawet jeśli te złe chcą zabić dobre. Przynajmniej w większości anime tak chyba jest bo rzadko bywa inaczej (jeśli już to przypadek jakiś), ale wtedy ta osoba już raczej nie jest dobra jak zabije złą :lol: Dobra osoba zdejmie buty nawet jak wchodzi do domu wroga lub innego niebezpiecznego miejsca które jest jakimś domem itp, a zła to nie zawsze choć też często zdejmuje. Ale to głupie...

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3434 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:29:37 pm »
W Bleach masz odwrotny motyw wszyscy źli giną bez wyjątku i bez ulg, a dobrzy robią za nieśmiertelnych.

 

anything