trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3720 dnia: Lipiec 11, 2009, 06:57:59 pm »
Widzę, że masz ochotę kopać się z koniem - masochista :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3721 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:09:34 pm »
Wilku powiedz ty mi czemu jesteś tak nieprzyjacielsko nastawiony i swoją wściekłość zamieniasz na takie teksty ? Nie masz żadnego argumentu na twoje dziwne rozumowanie i tylko tak potrafisz odpowiedzieć lub nic nie odpowiedzieć. Może jesteś stary, ale to nie upoważnia ciebie do takich tekstów.

Ale jeśli dochodzą problemy z odróżnieniem postaci rysowanych, których w żadnym razie nie utożsamiam z prawdziwymi to bardzo smutne, że takie osoby są na tym forum.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3722 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:18:50 pm »
Rozumiem że jak ktoś nie jest wściekły to próbujesz właśnie takimi tekstami go rozwścieczyć? Fail :) Musisz trollowanie bardziej poćwiczyć.

Poza tym to Ty mówiłeś, że traktujesz postacie z anime jak prawdziwe. Zdecyduj się wreszcie. Bo skoro nie utożsamiasz je z prawdziwymi to czego Ci żal? Poza tym odpowiedz dlaczego ładniejszych miałoby mi być bardziej żal od brzydkich? Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi.

A ludzi mniej mi żal, bo ludzie mają rozum i w większości w pełni sobie zasłużyli na wszystko co ich w życiu spotyka, z wyłączeniem typowych zdarzeń losowych. Prawda taka, że każdy jest kowalem swojego losu. A biedne zwierzaki, szczególnie te domowe ufające ludziom, nijak sobie nie zasłużyły na okrucieństwo ze strony ludzi i nijak nie mogą się przed nim bronić. Dlatego zwierzaków bardziej mi żal od ludzi. I dlatego dla morderców ludzi kulka w łeb, a dla oprawców zwierząt kulka poprzedzona torturami.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3723 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:19:45 pm »
Oczywiście. Dyskusje i offtopy prowadzone z anfanem i innymi jego wcieleniami od trzech niemalże lat utrzymują się w czołówce listy moich ulubionych rozrywek  :D Problem w tym, że na innych forach zbyt często go banują...

Odróżnienie postaci rysowanej od rzeczywistej nie sprawia mi problemu - chyba jako jeden z nielicznych osobników z tego forum nie podniecam się "Ach, jaka wspaniała postać/art!",  bo... to nie jest rzeczywiste właśnie  ;-)

Co by totalnie nie offtopić - Gundam Victory zaczyna się jeszcze gorzej niż Daburu Zeta. W animacji widać lekkie wzorowanie się na produkcjach Disneya. No i kto widział MECHa, który lata na zasadzie helikoptera?
Cóż, może jeszcze się rozkręci...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3724 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:36:00 pm »
Mech? Tak, ten na pewno się rozkręci ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3725 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:45:57 pm »

Poza tym to Ty mówiłeś, że traktujesz postacie z anime jak prawdziwe. Zdecyduj się wreszcie. Bo skoro nie utożsamiasz je z prawdziwymi to czego Ci żal? Poza tym odpowiedz dlaczego ładniejszych miałoby mi być bardziej żal od brzydkich? Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi.

A ludzi mniej mi żal, bo ludzie mają rozum i w większości w pełni sobie zasłużyli na wszystko co ich w życiu spotyka, z wyłączeniem typowych zdarzeń losowych. Prawda taka, że każdy jest kowalem swojego losu. A biedne zwierzaki, szczególnie te domowe ufające ludziom, nijak sobie nie zasłużyły na okrucieństwo ze strony ludzi i nijak nie mogą się przed nim bronić. Dlatego zwierzaków bardziej mi żal od ludzi. I dlatego dla morderców ludzi kulka w łeb, a dla oprawców zwierząt kulka poprzedzona torturami.
A ty znowu swoje. Zazwyczaj te najsmutniejsze scenki to właśnie takie gdzie smutny los spotyka ładną dziewczynę, która na to nie zasłużyła.
Ale jak już milion razy pisałem zależy to od konkretnego anime i ogólne gadanie nie ma zbyt wiele sensu.
Wiadomo, że jak kogoś polubię to bardzo żal tej osoby jak coś się jej stanie.
Nie mam w zwyczaju i bardzo nie lubię sobie wmawiać, że ta historia tylko wymyślona i że postacie naprawdę nie żyją bo inaczej to odbiera sens w oglądaniu anime i powoduje, że jest płytsze.
A co do wyglądu to nie ma o czym pisać bo prostu ładne dziewczyny w anime powodują, że przyjemnie się je z reguły ogląda (pomijając niektóre głupie tsundere) więc jak jeszcze charakter jest fajny to nic dziwnego, że to najsmutniejsze co może być jak np umiera.
Oczywiście. Dyskusje i offtopy prowadzone z anfanem i innymi jego wcieleniami od trzech niemalże lat utrzymują się w czołówce listy moich ulubionych rozrywek  :D Problem w tym, że na innych forach zbyt często go banują...
No to może wstaw się za mnie do admina i powiedz, że nie jestem taki zły, nie obrażam innych i staram się pisać na temat.

A żeby nie było offtopu to powiem, że jak oglądałem Myself Yourself dawno temu to miałem tylko wersję TV, a jak patrzę na anidb jest już nawet angielski fansub DVD. Więc sądzę, że nie powinno być cenzury tam gdzie była w wersji HDTV.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3726 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:46:10 pm »
Odróżnienie postaci rysowanej od rzeczywistej nie sprawia mi problemu - chyba jako jeden z nielicznych osobników z tego forum nie podniecam się "Ach, jaka wspaniała postać/art!",  bo... to nie jest rzeczywiste właśnie  ;-)

Nie rozumiem rozkminy - coś nie jest rzeczywiste, to już nie można się nad tym pocieszyć?

I żeby też nie zasilać offtopowych pokładów - Clannada sobie oglądam. Do kreski na szczęście przywykłem (w aftera już się bawie), ale muszę przyznać, że i tak wyjątkowo takowej nie lubię. Twarze wszystkich żeńskich postaci są niemal identyczne, tyle tylko, że jedna ma brwi do góry i jest clumsy a druga do dołu i jest tsundere. Zdecydowanie wolę, kiedy się przegina w drugą stronę i robi wszystkie postacie mocno charakterystycznymi.

Ogólnie gdyby nie momentami zadziwiająco dobre wątki humorystyczne, to raczej szybko bym odpadł - do Aira się z dwa razy gotowałem i dwa razy poległem, zanudzony na śmierć.

Na wakacje w każdym razie seria w sam raz, leniwie się ogląda, poprawia nastrój swoją infantylnością, jest spoko.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3727 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:51:00 pm »

Ogólnie gdyby nie momentami zadziwiająco dobre wątki humorystyczne, to raczej szybko bym odpadł - do Aira się z dwa razy gotowałem i dwa razy poległem, zanudzony na śmierć.

Nie doceniasz dobrych anime jak Air. Smutne to. Nie mam wesołej rozrywki i głupiej komedii jak w Clannad to się nudzę. No jak dziecko piszesz.
Mnie o wiele bardziej wciąga dramat w anime niż komedia. Anime, które potrafi trzymać w napięciu (bardzo mało takich jest) jest najlepsze.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3728 dnia: Lipiec 11, 2009, 07:56:04 pm »
Nie doceniasz dobrych anime jak Air. Smutne to. Nie mam wesołej rozrywki i głupiej komedii jak w Clannad to się nudzę. No jak dziecko piszesz.
Wręcz przeciwnie. Napisał normalnie co uważa, a że tako pozycje objął co do tej serii to nie znaczy że zachowuję się jak dziecko.
- na szczęście nie wszyscy mamy jednolite poczucie humoru.


Nie rozumiem rozkminy - coś nie jest rzeczywiste, to już nie można się nad tym pocieszyć?


Dobrze powiedziane.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3729 dnia: Lipiec 11, 2009, 08:01:55 pm »
Nie rozumiem rozkminy - coś nie jest rzeczywiste, to już nie można się nad tym pocieszyć?

No nie do końca. Tyle że gdy patrzę na co poniektóre posty (nie tylko na tym forum), mam poważne wątpliwości, czy autor jest jednostką zdrową i  normalnie funkcjonującą w społeczeństwie. Śmiertelne obrażenia się na kogoś z powodu niepochlebnej opinii o ulubionej postaci rysunkowej wydaje się nawet jeśli nie dziecinne, to przynajmniej dziwne. Do wszystkiego trzeba mieć zdrowy stosunek.

Ale to akurat dyskusja pasująca do innego tematu.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3730 dnia: Lipiec 11, 2009, 08:02:43 pm »
Cytuj
Nie doceniasz dobrych anime jak Air. Smutne to. Nie mam wesołej rozrywki i głupiej komedii jak w Clannad to się nudzę. No jak dziecko piszesz.
Mnie o wiele bardziej wciąga dramat w anime niż komedia. Anime, które potrafi trzymać w napięciu (bardzo mało takich jest) jest najlepsze.

Jeżeli będę chciał się czymś przejąć, choć raczej nie odczuwam takich potrzeb, to się wybiorę do teatru, czy sięgnę po dobrą książkę i z pewnością otrzymam coś, co mnie poruszy i skłoni do myślenia.

W anime te twoje wszystkie poważne i smutne elementy są zazwyczaj wykonane w sposób płytki i prostacki - co prawda też lubię się czasem temu dla zabawy dać ponieść, ale tylko wtedy, kiedy autorzy zgrabnie całą konwencją żonglują i wychodzi z tego coś przyjemnego. Air'a jednak wspominam jako jedną wielką nudę i dziewczynkę, która co chwila wypieprzała się twarzą w glebę.

Editte: Matko, jakie dyskusyje, nie nadążam.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3731 dnia: Lipiec 11, 2009, 08:07:46 pm »
A ja oglądnąłem sobie po raz wtóry The Place Promised in Our Early Days - jak już jesteśmy przy poważnych anime, które potrafią wzruszyć. Mnie Shinkai Makoto nieodmiennie porusza opowiedzianymi przez siebie historiami. A poza tym pięknie to wygląda w full HD - cudne kolory, cudna animacja i dbałość o szczegóły.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3732 dnia: Lipiec 11, 2009, 08:10:59 pm »
Air'a jednak wspominam jako jedną wielką nudę i dziewczynkę, która co chwila wypieprzała się twarzą w glebę.
Jak nie oglądałeś to małą wartość mają te wspomnienia. Jak kilka razy na początku zawarli scenę komediową z jej udziałem to jest to nic w porównaniu do smutnych scen z jej udziałem. Ja lubię słodkie dziewczynki w anime i NIE MAM POWODU ich nie lubić bo denerwują mnie wredne postacie naśmiewające się lub wywyższające nad innymi w anime nie licząc sytuacji gdzie faktycznie z jakiegoś powodu to jest uzasadnione.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3733 dnia: Lipiec 11, 2009, 09:52:19 pm »
HYAKKO - całkiem ciekawe ale dopiero od połowy.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3734 dnia: Lipiec 11, 2009, 10:01:32 pm »
HYAKKO - całkiem ciekawe ale dopiero od połowy.
To raczej miało być zabawne niż ciekawe, ale poziom był nierówny. Niektóre odcinki rewelacyjne, a inne przeciętne.