Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3780 dnia: Lipiec 14, 2009, 03:40:35 pm »
No zobaczcie i znowu można przeczytać głupkowaty komentarz Anfana na temat czyjeś recenzji, która jest mu nie w smak. Wiesz, ja też mam inne zdanie od recenzenta (diametralnie inne, bo mnie Kuro w ogóle nie zawiodło i bardzo mi się podobało), ale jakoś od głupkowatych komentarzy potrafię się powstrzymać.
Może masz inny charakter niż ja. Wiele recenzji nawet jeśli mają zaniżone oceny anime omijam i o nich nie piszę, ale niektóre jak np Shuffle, Kodomo, ikkitousen, green green czy III sezon nanohy, a w tym przypadku Shikabane Kuro są tak żałosne, że chciałbym coś na różnych stronach o tym napisać.
Ostatnio czytałem na forum tej strony gdzie administratorka i jeszcze ktoś napisał, że taki czysty subiektywizm to zaleta. Owszem nigdy recenzje nie są obiektywne, ale żeby pisać, że opinia jakiegoś pajacyka od taka sobie napisana (nazywają to recenzją) jest zaletą no to trochę dziwne.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3781 dnia: Lipiec 14, 2009, 05:57:11 pm »
Legend of Lyon Flare - pierwsza scena i już mi się podoba. Bestie z ostrymi szponami, bezbronne dziewice i DUUUŻO krwi. Czyli darmowy pokaz wiwisekcji.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Knurek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3782 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:01:02 pm »
Genius Party i Genius Party Beyond

UWAGA! Jeśli macie w tym roku zamiar obejrzeć tylko jedną rzecz, niech to będą kolekcje powyżej.
Naprawdę nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem coś tak pięknego i tak wymagającego od odbiorcy. Tekkon Kinkreet może.

No i jeszcze smaczek nad smaczki, Dimension Bomb z Genius Party Beyond jest robione przez reżysera klipu Kena Ishii - Extra ( który jest czymś z czym zacząłem poważną przygodę z japońską animacją.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3783 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:44:09 pm »
Legend of Lyon Flare - pierwsza scena i już mi się podoba. Bestie z ostrymi szponami, bezbronne dziewice i DUUUŻO krwi. Czyli darmowy pokaz wiwisekcji.
Zobaczyłem z ciekawości i widzę obrzydliwą scenę gore na początku. Nie wiem jak można to lubić.
Ale co ciekawe więcej tego nie ma. To miała być zachęta do obejrzenia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2009, 10:13:52 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3784 dnia: Lipiec 18, 2009, 06:16:11 pm »
Dorwałem się do źródełka ze starociami to odszczekuję co mówiłem o tym, że już nic ze staroci mnie nie interesuje :)
Jako że na bezrybiu i rak ryba to oglądnęło się Gundress i Parasite Dolls, bo brakuje niestety cyberowych klimatów w dzisiejszych produkcjach. Pozycje raczej dla wielbicieli gatunku, bo same sobą wielkiej wartości nie przedstawiają.
Do tego oglądnąłem Hanappe Bazooka - eh, dlaczego już nie robią fajnych erotycznych komedii, tylko fanservisowe szmiry? I również pozycja raczej dla wielbicieli staroci i starej kreski (jak i starego humoru).
Z ambitniejszych pozycji trafił mi się dość znany Pale Cocoon. Bardzo bardzo fajne, w stylu Makoto Shinkai, bardzo nastrojowa opowieść z urzekającą (przynajmniej mnie) kreską. No i Yumedamaya Kidan - bardzo oniryczna (tak w przenośni jak i dosłownie) historia, spokojna, mądra a do tego bardzo fajnie wykonana.

Jak widać sama krótka forma (oav bądź filmy), bo na nic dłuższego ochoty ostatnio nie mam. Oglądnąłem coś jeszcze, przy czym uśmiałem się jak norka, ale nie powiem, bo mi zgadniecie zagadkę w Kadrze xD

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3785 dnia: Lipiec 18, 2009, 06:38:18 pm »
Gundress to jedne z głupszych anime jakie oglądałem.  Aż szkoda, że Masamune Shirow robił tam chara design jeśli dobrze pamiętam. za to Parasite Doll bardzo ciekawy. Szczególnie 3 odcinek klimatyczny. Podobał mi się te ponury klimat.

Hanappe Bazooka - Go Nagai rulez. Polecam ci jeszcze Kekko Kamen i Abashiri Ikka. Ciężkie do zdobycia ale warto.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2009, 07:48:22 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3786 dnia: Lipiec 18, 2009, 07:40:42 pm »
Przestrzegam przed anime Tonagura. Chciałem obejrzeć bo liczyłem na fajną komedię ecchi. Więc uruchamiam odcinek 01 i oglądam, do połowy jest akceptowalne, ale później zaczynam się zastanawiać co to ma niby być. Tak głupich i nieśmiesznych scen to nie pamiętam od Amaenaideyo. No ale oczywiście żeby nie oceniać anime źle po I odcinku z ciekawości przeglądam skrótowo kilka następnych i JEST TO SAMO. Te same durne postacie i scenki z ich udziałem. Nie zauważyłem żadnych zmian na plus, a postacie są beznadziejne, a nawet kreska brzydka.
Ode mnie 2/10.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3299
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2009, 07:48:51 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3787 dnia: Lipiec 18, 2009, 07:48:48 pm »
Gundress to jedne z głupszych anime jakie oglądałem.  Aż szkoda, że Masamune Shirow robił tam chara design jeśli dobrze pamiętam. za to Parasite Doll bardzo ciekawy. Szczególnie 3 odcinek klimatyczny. Podobał mi się ponury klimat.

Mój błąd, że wymieniłem te dwa tytuły za jednym zamachem, a nie przedstawiłem je lepiej. Rzeczywiście Gundress jest głupie, ale ja lubię landmate'sowy klimat stworzony przez Shirow - dlatego jakoś przy tym wytrzymałem. A Parasite Doll to całkiem inna liga, mroczna i poważna historia - miejscami człowiek czuje się jakby oglądał "Do Androids Dream of Electric Sheep?". Kawał świetnego cyberpunka z kreską Armitage.
W rekomendacjach podsuwają mi Angel Cop - warto się zainteresować?

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3788 dnia: Lipiec 18, 2009, 07:54:37 pm »
Początek bardzo mi się podobał. Dosyć krwawo. Przypomina ździebko stare OVA AD Police. Fajna główna bohaterka. Końcówka trochę skopana pod tym względem, że moim zdaniem zbyt przekombinowana i traci klimat całej reszty.
Ale chyba warto.
Jest kilku fajnych esperów.
Amerykański dubbing jest koszmarny.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3789 dnia: Lipiec 18, 2009, 08:05:25 pm »
Parasite Doll to całkiem inna liga, mroczna i poważna historia - miejscami człowiek czuje się jakby oglądał "Do Androids Dream of Electric Sheep?". Kawał świetnego cyberpunka z kreską Armitage.

No to mnie, że tak to ujmę, przekonałeś. Od dosyć dawna miałem ochotę na coś takiego.
Priorytet w kolejce - zaraz za Gundamami :D

A tak z zupełnie innej beczki - przejrzałem wstępnie kilka pierwszych odcinków pierwszego Macrossa. Lista starych space oper do obejrzenia niebezpiecznie się wydłuża. Modem mi nie wytrzyma...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3790 dnia: Lipiec 18, 2009, 11:00:19 pm »
J.C.Staff to jakiś syf bo czy oni naprawdę myślą, że są śmieszni robiąc w tym przypadku A Certain Magical Index-tan ? Wcześniej robili shana-tan, a teraz to.
Nie wiem dla jakiej osoby coś takiego może się spodobać.
Mimo że nisko oceniłem całe anime A Certain Magical Index, to jednak Index-tan jest szczytem głupoty najgorszego rodzaju zresztą tak samo jak shana- tan.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3791 dnia: Lipiec 19, 2009, 08:21:37 am »
 :roll: :lol: :roll:
Shana-tany są super. ;-)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3792 dnia: Lipiec 19, 2009, 09:25:36 am »
Jako że moja zagadka zgadnięta, to mogę powiedzieć, że oglądnąłem w końcu Utawarerumono DVD Specials - to jest genialne :D Dawno tak się nie uśmiałem. Szkoda jedynie, ze takie krótkie, ale w tym też spory tego urok.

No i Ruin Explorers, na które od dawna miałem smaka - bardzo fajna seria fantasy. I znowu będę marudził, że już takich nie robią. Na osłodę poczytam sobie jeszcze raz Monster Collection - jak komuś się RE podobało to koniecznie powinien wspomnianą mangę przeczytać; nie ma nic lepszego w tej konwencji.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3793 dnia: Lipiec 19, 2009, 10:14:45 am »
Ozanari Dungeon coś pomiędzy Ruin Explorers i Dragon Half, z lekkim wskazaniem na to drugie. Humor mocno SDkowaty  :roll:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3794 dnia: Lipiec 19, 2009, 10:15:42 am »
Nie trawię SD'ków :/

 

anything