Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3810 dnia: Lipiec 20, 2009, 01:30:31 pm »
Wybacz, ale nie wyobrażam sobie magical girls na poważnie i bez fanserwisu. Taka tematyka podana w poważnym sosie wzbudza co najwyżej mój uśmiech politowania. A i odrobinka erotyki o której wspomniałeś też nie byłaby od rzeczy...
Dziwne rzeczy wypisujesz, ale jak tam chcesz. Uważam, że wiele anime należy brać na poważnie żeby się spodobało. Nanoha to nie jest komedia bo mimo, że ma kilka luźniejszych scen to klimat jest poważny.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3811 dnia: Lipiec 20, 2009, 01:59:16 pm »
Taa... Latające dziewczątka tłukące się pseudomechanicznymi pałami i zaklęciami, posiadające familiarów które mogą przyjmować postacie zwierząt. Poważne jak cholera.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3812 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:04:27 pm »
Taa... Latające dziewczątka tłukące się pseudomechanicznymi pałami i zaklęciami, posiadające familiarów które mogą przyjmować postacie zwierząt. Poważne jak cholera.

ty chyba nie wiesz co piszesz, weź już przestań się ośmieszać i obrażać to super anime  :P

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3813 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:11:57 pm »
Taa... Latające dziewczątka tłukące się pseudomechanicznymi pałami i zaklęciami, posiadające familiarów które mogą przyjmować postacie zwierząt. Poważne jak cholera.
Nie umiesz tego rozsądniej napisać ? To magiczne urządzenia oparte na zaawansowanej technologii. I żadne latające dziewczątka lecz magiczne dziewczyny.
To tak samo jakbyś napisał, że anime z potworami i demonami (np berserk) nie można brać na poważnie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3814 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:15:40 pm »
Wilku, chciałem ci odpisać równie dowcipnie, niestety jak zwykle nic mi do głowy nie przyszło. A prawda jest taka, że z czasem człowiek nabiera dystansu do tego wszystkiego. Kiedyś wypisywałem w Kawaii głupotki, jakobym to przeżywał przygody razem z bohaterami i niemal wchodził do telewizora. Ale te czasy już minęły. Mogę na serio podejść do jakiegoś romansu (o ile nie ma głupawek w stylu wykopywanie w powietrze, jak Love Hina) czy do jakiegoś slice of life (jeśli nie posiada bzdurnych scen wziętych z kosmosu), bo to są serie o życiu, o tym co nas otacza. Ale gdy widzę magującą laseczkę, gościa pilotującego mecha czy jakieś inne mistyczne światy, to nie ma zmiłuj - lampka z napisem "konieczny dystans" zapala się sama.

To tak samo jakbyś napisał, że anime z potworami i demonami (np berserk) nie można brać na poważnie.
Oj taaak, Berserk to doskonałe anime do brania na poważnie. Zwłaszcza ze względu na te demony. I z tego co mi ktoś opowiadał, końcowe odcinki dzieją się w piekle... Normalnie można się zatracić bez pamięci w tym świecie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3815 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:23:35 pm »
Wilku, chciałem ci odpisać równie dowcipnie, niestety jak zwykle nic mi do głowy nie przyszło. A prawda jest taka, że z czasem człowiek nabiera dystansu do tego wszystkiego. Kiedyś wypisywałem w Kawaii głupotki, jakobym to przeżywał przygody razem z bohaterami i niemal wchodził do telewizora. Ale te czasy już minęły. Mogę na serio podejść do jakiegoś romansu (o ile nie ma głupawek w stylu wykopywanie w powietrze, jak Love Hina) czy do jakiegoś slice of life (jeśli nie posiada bzdurnych scen wziętych z kosmosu), bo to są serie o życiu, o tym co nas otacza. Ale gdy widzę magującą laseczkę, gościa pilotującego mecha czy jakieś inne mistyczne światy, to nie ma zmiłuj - lampka z napisem "konieczny dystans" zapala się sama.
Oj taaak, Berserk to doskonałe anime do brania na poważnie. Zwłaszcza ze względu na te demony. I z tego co mi ktoś opowiadał, końcowe odcinki dzieją się w piekle... Normalnie można się zatracić bez pamięci w tym świecie.
To nie tak bo źle rozumujesz. Ja uważam, że anime o życiu (bez magii czy wątków magicznych) jest często dużo bardziej bzdurne i nierealistyczne niż dramaty, horrory czy fantasy. Zawsze należy brać pod uwagę świat danego anime i dopiero na tej podstawie oceniać realistyczność. Jeśli gdzieś magia jest normalną rzeczą to nie można powiedzieć, że to jest nierealistyczne.
Natomiast japońska nastolatka (bez nadprzyrodzonych sił), która uderzy chłopaka, a tego odrzuci ma metr lub więcej jest dopiero głupie.
W porównaniu z takim czymś Nanoha jest bardzo realistycznym anime bo tam magia i zaawansowana technologia jest czymś co istnieje).

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3816 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:25:58 pm »
Nie umiesz tego rozsądniej napisać ? To magiczne urządzenia oparte na zaawansowanej technologii. I żadne latające dziewczątka lecz magiczne dziewczyny.

 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3817 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:26:17 pm »
cpt. Misumaru Tenchi: więc które anime traktujesz poważnie ?

Ja tak samo  jak w przypadku książek niepatrzę za bardzo na świat tylko m.in. na emocje jakie targają bohaterami i na tej podstawie uważam czy coś się traktuje poważnie czy też nie.
W świecie dysku  Pratchett ma cholernie trafne uwagi co do świata, ludzkich zachowań więc co z tego że przy okazji są tam trole, krasnale etc ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3818 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:31:17 pm »
cpt. Misumaru Tenchi: więc które anime traktujesz poważnie ?

Ja pomogę!

Cytuj
Mogę na serio podejść do jakiegoś romansu (o ile nie ma głupawek w stylu wykopywanie w powietrze, jak Love Hina) czy do jakiegoś slice of life (jeśli nie posiada bzdurnych scen wziętych z kosmosu), bo to są serie o życiu, o tym co nas otacza. Ale gdy widzę magującą laseczkę, gościa pilotującego mecha czy jakieś inne mistyczne światy, to nie ma zmiłuj - lampka z napisem "konieczny dystans" zapala się sama.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3819 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:42:24 pm »
Dzięki, Skrzydlaty.
A co do pytania Konowała: emocje zawsze traktuję poważnie. Ale o ile mógłbym czasem westchnąć sobie myśląc "jak to fajnie byłoby znaleźć się w świecie takiej Toradory!", to na pewno nie pomyślę tak samo o Pandora Hearts czy innym Full Metal Panic!. Chyba z tego wyrosłem, czy mi się to podoba czy nie. I o to mi przede wszystkim chodzi. Są w anime miejsca i światy, w które spokojnie moglibyśmy się przenieść. Ale są i takie, w które "wczuwanie się" to zwyczajny obciach, nie pasujący człowiekowi pod trzydziestkę. Zresztą sam się kiedyś zarzekałem, że moje podejście do anime nigdy się nie zmieni. A ta zmiana nadeszła i dokonała się zanim się zorientowałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3820 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:48:15 pm »
Dzięki, Skrzydlaty.
A co do pytania Konowała: emocje zawsze traktuję poważnie. Ale o ile mógłbym czasem westchnąć sobie myśląc "jak to fajnie byłoby znaleźć się w świecie takiej Toradory!", to na pewno nie pomyślę tak samo o Pandora Hearts czy innym Full Metal Panic!. Chyba z tego wyrosłem, czy mi się to podoba czy nie. I o to mi przede wszystkim chodzi. Są w anime miejsca i światy, w które spokojnie moglibyśmy się przenieść. Ale są i takie, w które "wczuwanie się" to zwyczajny obciach, nie pasujący człowiekowi pod trzydziestkę. Zresztą sam się kiedyś zarzekałem, że moje podejście do anime nigdy się nie zmieni. A ta zmiana nadeszła i dokonała się zanim się zorientowałem.
Toradora to taka przyjemna japońska szkoła dla japońskiego nastolatka. Uważam, że mało ma to wspólnego z prawdą, ale może właśnie dlatego ogląda się super.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3821 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:49:29 pm »
Tenchi, pisałeś do Kawaii, kiedy?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3822 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:56:14 pm »
Jakoś od 2000 chyba (dokładnie od numeru 35 - Magic Knight Rayearth to mój pierwszy tekst), praktycznie do samego upadku pisma. Zresztą nie tylko do Kawaii - przewinąłem się chyba przez każde jedno mangowe wydawnictwo, poza Arigato.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3823 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:56:31 pm »
Ja pomogę!


Chodziło mi o wymienienie konkretnych tytułów.

Tenchi: nie chodziło mi o to żeby się znaleźć w jakimś świecie, nie wczuwam się w rolę bohaterów ani nie identyfikuję się z nimi.
Czy traktujesz poważnie np 5 Centimeters per Second ? Ja nie potrafię, dwóch bohaterów z których żadne nie potrafi przejąć inicjatywy i powiedzieć: Kocham Cię. Jak takie dziecinne zachowanie traktować inaczej niż ze sporym przymrożeniem oka ?
Poważnie potraktuję bohatera Berserka i jego zemstę, ale nie będę go podziwiać/identyfikować się z nim.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3824 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:04:35 pm »
Jakoś od 2000 chyba (dokładnie od numeru 35 - Magic Knight Rayearth to mój pierwszy tekst), praktycznie do samego upadku pisma. Zresztą nie tylko do Kawaii - przewinąłem się chyba przez każde jedno mangowe wydawnictwo, poza Arigato.
Poczytamy  :badgrin:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.