Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4080 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:41:08 pm »
Obejrzałem 6 odcinków Hatsukoi Limited i jeśli to co oceniało na tanuki wysoko to anime było poważne to w takim razie recenzje nie mają żadnej wartości i są chłamem.
Anime jak na razie jest bardzo przeciętne, naiwne, bajkowe, a kreska postaci mimo, że KSZTAŁTY dziewczyn są ładne to już sama jej jakość jest żenująco nisko, a o tłach nie ma nawet co wspominać bo to dno.
To anime po 6 odcinkach mogę stwierdzić, że powstało w celu przedstawienia wszystkich dziewczyn po to żeby je pooglądać w niektórych scenach.

Jeśli ktoś genialne anime jak Kurokami, Kannagi, Shuffle, Ikkitousen ocenia niżej niż Hatsukoi to nie nadaje się na recenzenta.
A zresztą 100 przykładów mógłbym podać.

Gościu napisał bezmyślnie na końcu recenzji Kurokami - przeciętniak to w takim razie należało by napisać że Hatsukoi to dno. Niestety absolutnie żadnego sensu te recenzje nie mają bo żałośnie brzydkie i nudne anime są wyżej oceniane niż wysokobudżetowe których oglądanie to ZAZWYCZAJ przyjemność.

Jeśli Hatsukoi to dobry romans to jedynie można ze śmiechu paść. Toradora była tysiąc razy lepszym romansem bo przedstawianie WIELU DZIEWCZYN (dziewczyna co odcinek) to anime o niczym gdzie nawet fabuły nie ma.

PRZYKŁADY:

Chłopak wkłada z zaskoczenia dziewczynie do buzi lizaka, a ona się w nim zakochóje.

Olbrzym zakochóje się w gimnazjalistce i ciągle czatuje pod jej domem i śledzi.

Dziewczyna co mówi, że dla niej liczy się wygląd i wysocy chłopcy zakochóje się w jakimś brzydkim karle, który zresztą jest opryskliwy.

I to ma być dobry romans ?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 08:49:45 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4081 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:45:41 pm »
Tak się składa, że fabuła właściwa zaczyna się PO przedstawieniu wszystkich panienek, w okolicach 8 odcinka. Jeszcze jakieś pytania?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline marmoo

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4082 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:52:37 pm »

>>>anfan




Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4083 dnia: Wrzesień 08, 2009, 09:16:57 pm »
Tak się składa, że fabuła właściwa zaczyna się PO przedstawieniu wszystkich panienek, w okolicach 8 odcinka. Jeszcze jakieś pytania?
Zobaczymy. Choć fabuła od 8 odcinka na 12 nie brzmi zbyt dobrze.


PS:
Słyszę w tym anime taki jeden rytm podobny do tego pięknego rytmu z Elfen Lied. Jak ktoś oglądał oba anime i pamięta rytmy to powinien to potwierdzić.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 09:36:05 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4084 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:42:42 am »
Ktoś pokusi się o zrobienie demotywatora?

"Dobry recenzent

nie musi umieć dobrze pisać. Starczy, że ma takie samo zdanie jak anfan."



Patlabor - dlaczego nie robią więcej takich anime? Wreszcie mechy to mechy, a w kokpicie nie siedzą dzieciaki. Do tego fajna fabuła i fajne postacie.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4085 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:11:47 am »
Genius Party Beyond niszczy mózg podobnie jak pierwsza część. Zwłaszcza 'podhistorie' Dimension Bomb, Toujin Kit i Moondrive. Szeroko pojęta kreatywność leje się z monitora.
I'd like to be a tree

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4086 dnia: Wrzesień 09, 2009, 12:18:57 pm »
Kara no Kyoukai 6: Boukyaku Rokuon

Pierwszy film z tej serii który na prawdę mi się podobał, pierwszy który mnie nie rozczarował a sprawił że świetnie się bawiłem przez te 60 minut. Nawet się do niczego nie przyczepię tylko z czystym sercem polecę. Wielka w tym zasługa pary Azaka-Shiki, aż się chciało oglądać ten film dzięki nim :P

Z drugiej strony KnK 7 będzie kontynuacją słabej 2...


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4087 dnia: Wrzesień 09, 2009, 01:21:10 pm »
Dla mnie Kara no Kyoukai 6 było zbyt "lekkie" jak na tą serię. Zresztą ogólnie fabuła była z serii tych niby "lekkich i przyjemnych" co mnie niestety trochę rozczarowało.
Jakoś klimat Kara no Kyoukai trochę straciło przez ten 6 odcinek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4088 dnia: Wrzesień 09, 2009, 01:30:10 pm »
Kara no Kyoukai 6: Boukyaku Rokuon

Pierwszy film z tej serii który na prawdę mi się podobał, pierwszy który mnie nie rozczarował a sprawił że świetnie się bawiłem przez te 60 minut. Nawet się do niczego nie przyczepię tylko z czystym sercem polecę. Wielka w tym zasługa pary Azaka-Shiki, aż się chciało oglądać ten film dzięki nim :P

Mi się pozostałe też podobały choć ten miał klimat taki jakby bardziej przyjemny no i było dużo o Azace. Więc się z tobą ZGODZĘ. Że lekki to nawet lepiej.

No i obejrzałem Hatsukoi Limited i stwierdzam, że jest to nic nie warty, nudny gniot co nie zasługuję na ocenę większą niż 3/10.
Sądziłem, że dalsze odcinki będą lepsze, a okazały się GORSZE, jeszcze bardziej niedorzeczne, bzdurne i nudne.

Niektóre PRZYKŁADY do odcinków 1-6 napisałem wyżej i każdy się zapewne z nimi zgadza. W odcinkach 6-12 też jest wiele podobnych bzdur.
To anime nie ma w sobie żadnej ambitności bo charaktery postaci również płytkie i nieciekawe.
O stronie wizualnej (dźwiękowej również) nie można napisać nic innego poza tym, że było to dno. To nie było nawet brzydkie lecz po prostu beznadziejne.
Styl kreski był całkiem ładny, ale jakości żadnej. Już w Kanokon 10 razy miało lepszą jakość to wszystko.
Ogólnie polubisz to anime jak wszechobecna nuda, irracjonalizm zachowań jest dla ciebie zaletą.
Dziewczyny w tym anime ? Beznadziejne rysuneczki, które nie mają w sobie nic co można polubić. W II odcinku sądziłem, że ta Saki-nee będzie kimś lepszym, ale z nią też było głupio mimo, że to najładniejsza dziewczyna z tego anime.
Każda dziewczyna na odcinek ? CO TO MIAŁO BYĆ. Najgorszy sposób budowania anime.

I coś tam o 11 odcinku napiszę.
Głąby wyjeżdżają na wycieczkę, a nawet nie wiedzą gdzie jest wschód i zachód, nie wzięli jedzenia (tylko przekąski), prawie nic pieniędzy. I to niby według producentów miało być zabawne ?
No chyba, że upośledzenie umysłowe prawie wszystkich postaci w tym anime jest zabawne.
Potem goniła ich grupa wściekłych dzików, a dziewczyny w pociągiem akurat ich zauważyły.

Ta wycieczka tego chłopaka w Honey and Clover była normalna i świetna więc z przyjemnością się to oglądało.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4089 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:17:47 pm »
No i obejrzałem Hatsukoi Limited i stwierdzam, że jest to nic nie warty, nudny gniot co nie zasługuję na ocenę większą niż 3/10.
Co prawda utknąłem z tym tytułem nieco w środku, ale po takiej rekomendacji wręcz nie mogę nie zacząć oglądać dalej
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4090 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:41:33 pm »
Co prawda utknąłem z tym tytułem nieco w środku, ale po takiej rekomendacji wręcz nie mogę nie zacząć oglądać dalej
No to zacznij.
Takie masz plusy:

- ładny opening (w przeciwieństwie do bełkotu Costly w recenzji)
-  ending gorszy od OP choć też można oglądać.
- ładny styl kreski i większość dziewczyn nie licząc tej okropnej wielkocyckowej pływaczki

Coś tam w recenzji dukał o fanserwisie. W tym anime było dużo fanserwisu ? No chyba dla dziecka z podstawówki.
No owszem pokazywali majteczki pod byle pretekstem czy chwilami inne kadry z dziewczynami, które pokazywały w różnych sytuacjach swe ciała będąc dosyć skąpo ubrane (odcinek 2) czy jeszcze mniej (ta śliczna blondynka w 6 odcinku co nasuwało pewne skojarzenie).
Ale ten fanserwis był marny bo nic nie pokazali choć skoro to anime dla młodszych dzieci (gimnazjum) to nie ma się co dziwić.
Ogólnie poza nielicznymi scenkami smętny ten fanserwis więc Costly jakieś bzdury wypisywał o znacznym stężeniu.

Cytuj
Stężenie fanserwisu jest dość znaczne, co mi jednak nie przeszkadzało. Warto tu jednak zaznaczyć, że jestem osobą o wysokim poziomie tolerancji dla takich motywów.

ON jest tolerancyjny dla fanserwisu ?
Jaki hipokryta. Jego recenzja Akane-iro właśnie to pokazuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 08:07:53 pm wysłana przez anfan »

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4091 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:50:36 pm »
Co prawda utknąłem z tym tytułem nieco w środku, ale po takiej rekomendacji wręcz nie mogę nie zacząć oglądać dalej

XDDD

A teraz:

Bo to tak nie do końca jest.

Hatsukoi Limited jest dobry, ale do połowy..  Już tłumacze dlaczego. Na początku jest wszystko ładnie ok, bo każda dziewczyna ma jakąś tam przypałową historyjkę, ale w środku serii dla mnie te wątki miłosne, były zbytnio nudnawe. Rozkręcili w miarę widza na początku, a później podali mu czerstwe bułeczki... No może nie tak czerstwe jak działo się to w White Album, ale zawsze. Z ciekawości można obejrzeć dalej, ale nie oczekując żadnych wspaniałości

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4092 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:55:21 pm »
Hatsukoi Limited jest dobry, ale do połowy..  Już tłumacze dlaczego. Na początku jest wszystko ładnie ok, bo każda dziewczyna ma jakąś tam przypałową historyjkę, ale w środku serii dla mnie te wątki miłosne, były zbytnio nudnawe. Rozkręcili w miarę widza na początku, a później podali mu czerstwe bułeczki... No może nie tak czerstwe jak działo się to w White Album, ale zawsze. Z ciekawości można obejrzeć dalej, ale nie oczekując żadnych wspaniałości
Dla mnie nawet lepsze było White Album a graficznie DUŻO LEPSZE. Przynajmniej nie takie durne jak Hatsukoi choć TRZEBA PAMIĘTAĆ, że to była haremówka na poważnie i rządzi się trochę innymi prawami.
Co do I połowy odcinków to się z tobą zgadzam bo były lepsze, ale te ich wszystkie miłostki takie bzdurne że szkoda pisać. Prawie ani trochę realizmu w tym nie ma.

No i właśnie schemat dziewczyna na odcinek to jest to czego nie lubię gdyż wtedy nie ma fabuły.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4093 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:00:00 pm »
A ja wolę Hatsukoi. White Album był serwowany na serio, przez co wiało nudą z każdego kąta. A w Hatsukoi co rusz udawało im się mnie rozbawić; że nie wspomnę o tym odcinku z brother complex, który był istnym majstersztykiem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4094 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:09:28 pm »
A ja wolę Hatsukoi. White Album był serwowany na serio, przez co wiało nudą z każdego kąta. A w Hatsukoi co rusz udawało im się mnie rozbawić; że nie wspomnę o tym odcinku z brother complex, który był istnym majstersztykiem.
No nie powiem, że nie było ani trochę nudne White Album bo bym skłamał, ale głupi humor w Hatsukoi jedynie w niektórych scenach lekko śmieszył, a większość to była okropna nuda i tam nie było na co patrzeć. Zawszę lubię podziwiać tła, ale tu nie było na co.

 

anything