Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4140 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:48:21 pm »
Skończyłem oglądać anime Hanoka. Normalnie coś strasznego. W przyszłości na ziemie przylatują kosmici (którzy wyglądają jak niebieskie króliki chodzące na dwóch nogach), którzy postanowili wybić ludzi za zanieczyszczanie środowiska. Jedyną naprawdę skuteczną bronią przeciwko nim ją Majiny - istoty będące połączeniem ludzi i kosmitów (i wszystkie to laski). I taki jeden Majin i jej partner człowiek dostają misję zaatakowania kwatery głównej wroga. Anime ma 12 odcinków, każdy trwa 6 minut, z tego 1.5 minuty to opening, a kolejną minutę trwa przypomnienie zakończenia poprzedniego odcinka. Sama animacja jest tak słaba, że chwilami przypomina polskich włatców much. Totalna strata czasu. 

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4141 dnia: Wrzesień 24, 2009, 08:06:13 pm »
No ja właśnie kończe Darker than BLACK.Całkiem fajne anime.Trzyma poziom przez wszystkie 25 odcinków.Jedyną denerwująca sprawą jest,że dla przykładu-drugi odcinek to kontynuacja pierwszego,czwarty trzeciego itd.To tak jakby seria miała 13 odcinków i OAV'a.Pochwalić moge za wyrazistość osobowości postaci.

Podsumowywując-pierwsze anime które chwale od czasu pamiętnego Code:Geass'a.Co prawda CG bardziej mi utkwił w pamięci,ale DTB jest ok.

Ogólna ocena 8+/10
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4142 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:03:36 pm »
Obejrzałem właśnie w przyzwoitej jakości krytykowane parez wszystkich live action "Blood: the last vampire" - i powiem że jestem pod wrażeniem bardzo mi się spodobało. Nawet z złym podejściem jakim miałem przed rozpoczęciem oglądania to i tak z każdą minutą coraz bardziej mi się podobało. Jedynym mankamentem była pokazana krew bardzo sztucznie, ale już po dłuższej chwili można się do tego przyzwyczaić i cieszyć się filmem który wbrew sobie jest naprawdę dobrze zrobiony w porównaniu do innych live action . Jedynie może ustępuje "Shinobi", ale film mogę zaliczyć jako z tych do którego chętnie powrócę bo naprawdę warto i trzeba nieźle szukać by drugi taki znaleźć.  W sumie anime nie widziałem wiec nie mogę się odnieść czy było lepsze czy gorsze ale podobało mi się i tyle.


X - the movie --- po obejrzeniu 35min w pełni rozumiem Wilka kiedy mówił że świetnie się wynudził na tym. I żebym nie oglądał prędzej serii tv pewnie bym był miażdżąco zniechęcony do oglądania tv. Movie przedstawia zupełnie inaczej historie i ogólnie realizacja wychodzi co najmniej blado. I nie mam co ukrywać że seria tv jest o niebo lepsza od movie. W tv najnudniejsze momenty były ciekawsze niż najbardziej rozłechoczone kawałki kinówki. Także jeśli ktoś najpierw próbował oglądać '"X the movie"'  i przez to darował sobie serie tv to był to błąd i zachęcam do serii gdyż przedstawia inaczej rozegraną akcję i realizacje  gdzie  po 5 epach ogląda się z co raz większym zaciekawianiem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 09:13:52 pm wysłana przez Jackal »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4143 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:13:03 pm »
Wiesz, za naszych czasów istniał tylko film. Tivik pojawił się kilka lat później.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4144 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:16:18 pm »
I tak wolałem serial niż film. W filmie postacie padały jak muchy więc serial miał trochę większy sens.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4145 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:20:18 pm »
Wiesz, za naszych czasów istniał tylko film. Tivik pojawił się kilka lat później.
Racja. Coś mi się przewidziało myślałem że seria jak i film wyszły w 1996r.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4146 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:28:32 pm »
I tak wolałem serial niż film. W filmie postacie padały jak muchy więc serial miał trochę większy sens.
Dokładnie. Człowiek nie zdążył nikogo dobrze poznać, o polubieniu nie mówiąc, a już było po wszystkim. Film był bardzo fajnym dodatkiem do mangi jeśli ktoś ją znał - mógł sobie popatrzeć na ulubionego bohatera w ruchu i w kolorach. Zawsze się nabijaliśmy ze znajomymi, że w creditsach zamiast "w filmie wystąpili" powinno być "w filmie zginęli".
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4147 dnia: Wrzesień 24, 2009, 10:07:03 pm »
Zastanówmy się. Film był ładniejszy, krótszy i bardziej krwawy.
Wolę film  :idea:

Bez czytania mangi nie było sensu podchodzić do filmu (przypomina mi to trochę Diunę Lyncha). Był tworzony chyba tylko dlatego, że manga ciągnie się niemiłosiernie a fani chcieli poznać jakiekolwiek zakończenie więc dostali. No i trzeba było zdążyć przed 1999  ;-)

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4148 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:25:02 pm »
Tsukuyomi Moon Phase zacząłem oglądać i 2 pierwsze odcinki były naprawdę rewelacyjne. Na razie obejrzałem łącznie 4 odcinki i szczególnie 4 już mniej mi się podobał bo mam wrażenie, że to anime staje się coraz głupsze. Jak nic ciekawego się nie wydarzy tylko będzie podobnie nudne to wysokiej oceny to anime nie otrzyma.
Ogólnie zbyt dziecinne mi się wydaje.


Zastanawiam się czemu te starsze anime są głupsze i dużo bardziej schematyczne niż te nowsze.
Chciałem coś dawniejszego obejrzeć w tym klimacie, ale widzę że to może być słabe anime.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 01:54:25 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4149 dnia: Wrzesień 25, 2009, 02:15:35 pm »
Anfanie bo to ANime na pewno nie należy do ambitnych...
Sam nie dawno oglądałem i oprócz bohaterki w sumie nic tam takiego ciekawego nie było... Animacja czasami kulała, fabułą była banalna a zwroty akcji przewidywalne jak poranna msza :P.
Co nie zmienia faktu iż jednak całkiem przyjemnie dzięki bohaterce to się oglądało :D.

I ja nie nazwałbym starszych anime głupszymi... o ile zwracam dużą uwagę na animację i kreskę a więc nowe tytuły zazwyczaj tu wygrywają to jednak co lepsze starsze tytuły na parwdę potrafią nadrobić fabuła, światem przedstawionym czy bohaterami, a i kreska często może się podobać :).

A BTW to MOON PHASE jest stary O.o? Oglądam Anime stosunkowo od niedawna ale tytuły które wyszły po roku 2000 do staroci na pewno nie zaliczam...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 02:18:44 pm wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4150 dnia: Wrzesień 25, 2009, 02:22:15 pm »
Anfanie bo to ANime na pewno nie należy do ambitnych...
Sam nie dawno oglądałem i oprócz bohaterki w sumie nic tam takiego ciekawego nie było... Animacja czasami kulała, fabułą była banalna a zwroty akcji przewidywalne jak poranna msza :P.
Co nie zmienia faktu iż jednak całkiem przyjemnie dzięki bohaterce to się oglądało :D.
K-on należało do ambitnych ?
A było doskonałe.

Właśnie ta główna bohaterka staje się denerwująca w wielu sytuacjach (denerwuje jak zwykły bachor) i mam nadzieję, że nie będzie to za częste.
Ogólnie sam pomysł z kocimi uszami jest głupi bo mi to się wcale nie podoba.
I graficznie anime również okropnie wygląda. Co pewien czas pojawiają się takie kadry które są bardzo zamazanymi zwykłymi zdjęciami miasta.

I te spadające na głowę różne rzeczy ? Co to niby ma być. Bo śmieszne to na pewno nie jest.
Ze wszystkich anime o wampirach to może się okazać najsłabsze.

Tak doskonałego anime jak Kurokami to już chyba długo nie obejrzę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 02:35:54 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4151 dnia: Wrzesień 25, 2009, 02:37:42 pm »
Dobrze, że dla anfana starsze anime to maksimum 4 lata wstecz bo inaczej by mnie lekko zirytował.

Ostatnio praktycznie nie oglądam anime, wziąłem się za House'a i muszę przyznać, że piekielnie wciąga.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4152 dnia: Wrzesień 25, 2009, 03:01:04 pm »
Nie zmyślaj o 4 latach bo jesteś denerwujący. Może być i 15 lat wstecz. Starsze anime uważam że powinno mieć co najmniej z 6-7 lat żeby tak je nazwać.

Co do Tsukuyomi to już 7 odcinek był KOMPLETNIE IDIOTYCZNY i denerwujący. To ma być wampir czy jakiś durny, bezmózgi bachor podporządkowany innym ?
Tego się nie spodziewałem. Najbardziej idiotyczna i żałosna postać dziecinnego pseudo wampira w tym anime występuje.
To COŚ ma być słodkie, fajne ? Ciekawe dla jakich ludzi ? Loli wampir, ale durny do potęgi, a w dodatku słaby (psychicznie i fizycznie) jak nie wiadomo co.
I pomyśleć, że dwa pierwsze odcinki były takie świetne.

PS:
Tak w ogóle jakaś durna cenzura w tym anime występuje mimo, że mam wersję DVD. W 9 odcinku to dobrze widać. Nie dosyć tego, że ciemno to jeszcze dodatkowo wszystko zakryli.

Już mi się nie chce o tym pisać, ale 10 odcinek jest jeszcze głupszy i pokazuje że ta mała pseudo wampirzyca jest nic nie wartym śmieciem i jest BARDZO IRYTUJĄCA (a najbardziej irytujące są te postacie co pozwalają się uderzyć lub w inny sposób obrażać innym, a nie ODDADZĄ IM ). Zachowuje się dokładnie ODWROTNIE niż bym chciał. Powinni ją zabić i by było dobrze.

Ogólnie jej zachowanie bachora jest denerwujące bo wygląda, że w ogóle mózgu nie ma. Choćby przykład na zdjęciach z 11 odcinka.
Tu zachowuje się w taki sposób, a kiedy indziej równie irytująco LECZ PŁACZLIWIE i rozpacza. Jednym słowem ta postać jest nic nie warta.
Sądziłem, że będzie zachowywała się podobnie jak na początku, ale bardzo się przeliczyłem.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 05:33:14 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4153 dnia: Wrzesień 25, 2009, 05:57:51 pm »
anfi jest przerąbany. Coś mu się nie podoba, a mimo to twardo z zaciśniętymi zębami ogląda dalej. Bardzo się cieszę że zdążyłem go dobrze poznać, bo inaczej byłby flame totalny, jako że Hazuki jest jedną z moich future wifes, a Tsukuyomi stoi bardzo wysoko w moim rankingu.
Fajne kadry wybrałeś. Może tak jeszcze z kilka?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4154 dnia: Wrzesień 25, 2009, 06:42:44 pm »
Anfan
Cytuj
Co do Tsukuyomi to już 7 odcinek był KOMPLETNIE IDIOTYCZNY i denerwujący. To ma być wampir czy jakiś durny, bezmózgi bachor podporządkowany innym ?
Cytuj
Ogólnie jej zachowanie bachora jest denerwujące bo wygląda, że w ogóle mózgu nie ma.

cpt. Misumaru Tenchi
Cytuj
jako że Hazuki jest jedną z moich future wifes, a Tsukuyomi stoi bardzo wysoko w moim rankingu

Wzajemne przyciąganie idiotów i idiotyzmów... (Łooohhohohohohoho!!! :badgrin:) ;-)  ;*