trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4170 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:36:14 am »
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Oglądnij sobie jeszcze raz choćby pierwszy film, a potem 6ty i powiedz, że mają taki sam ghost story klimat i niczym się nie różnią, i że ten pierwszy wcale nie jest mroczniejszy. Jeśli dla Ciebie np w pierwszym filmie nie ma nic mrocznego, to nie mam więcej pytań. Shiki nie ma tu nic do rzeczy.


Seiyuu w tych dwóch sekundach dała czadu makabrycznie, puszczałem to sobie w kółko chyba z pół godziny.

No ja krócej, ale też puściłem to sobie ze dwadzieścia razy :) Swoją drogą Arrester waląca się kijem po głowie i to "uuuuuuu" też jest kapitalne :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 09:42:49 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4171 dnia: Wrzesień 26, 2009, 12:26:36 pm »
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Oglądnij sobie jeszcze raz choćby pierwszy film, a potem 6ty i powiedz, że mają taki sam ghost story klimat i niczym się nie różnią, i że ten pierwszy wcale nie jest mroczniejszy. Jeśli dla Ciebie np w pierwszym filmie nie ma nic mrocznego, to nie mam więcej pytań. Shiki nie ma tu nic do rzeczy.

Jedynka ma mroczniejszy klimat niż szóstka, ok. Ale ten mroczny klimat jest tylko namiastką tego co było np w Kakurenbo, Berserku, Obcym (8 pasażer). Gdzie tu mrok skoro główna dobra bohaterka bez problemu radzi sobie z każdym przeciwnikiem ? Takie nastawienie główny bohater jest pr0 i niezwyciężony bardziej z heroic fantasy mi się kojarzy.
Dla mnie najlepszy klimat miała 4 część KnK, właśnie przez to że Shiki była w niej słaba, przerażała ją własna moc, obawiała się jej i odrzucała ją. W tej części była najbardziej żywa. Dodatkowo bohaterowie w tej serii są za bardzo przypisani do dobra/zła, za mało tu szarości.

I tak z perspektywy czasu nie pamiętam co mrocznego było w jedynce, zapamiętałem polowanie na duchy i bardzo fajną walkę na dachu z świetną muzyką w tle.

edyta:
to tak jakbyś uznał za dark fantasy te książki R.A. Salvatore w których głównym bohaterem jest Drizzt Do'Urden i ich akcja rozgrywa się w Menzoberranzan i w Podmroku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 12:30:39 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4172 dnia: Wrzesień 26, 2009, 12:55:12 pm »
Ja piszę o mrocznym klimacie, a nie o tym, ze to thriller bądź horror. Jak bohater będzie bezpiecznie się przechadzał jako gość po sali tortur gdzie robią ludziom jakieś potworności to też napiszesz, że nie ma mrocznego klimatu, bo bohaterowi nic nie grozi? Tu nie chodzi o to, co grozi bohaterom, tylko co jest pokazane na ekranie. A w pierwszej części były dziewczyny rozsmarowane na asfalcie w kałużach krwi. To nazywam mrocznym klimatem. I im dalej tym tego było więcej nawet (łącznie z gwałtem i wyrywaniem kończyn). Za to część 6ta zamiast tego miała lekki klimat, i dlatego imo nie współgra z pozostałymi częściami. Jakieś wróżki, szkoła, roześmiana Azaka, wątek niespełnionej miłości etc.

EOT, bo jeśli ciągle nie rozumiesz o co mi chodzi, to nigdy się nie dogadamy.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4173 dnia: Wrzesień 26, 2009, 01:02:44 pm »
Lightning Trap - Leina & Laika
Naprawdę rzadko trafiam na starsze anime o których nie mógłbym powiedzieć choć jednego dobrego słowa, ale niestety to takie jest. Nuda, brak logiki, beznadziejne postacie. Tylko 20 parę minut ale nawet tyle nie warto poświęcić. Radzę trzymać się z daleka.

ps. Jedno dobre słowo mogę wydusić. Piosenka do napisów końcowych była całkiem niezła.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 01:26:52 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4174 dnia: Wrzesień 26, 2009, 01:32:35 pm »
Właśnie obejrzałem 11 ep Kanamemo. Seria ma swoje momenty lepsze i gorsze, ale tym razem dosłownie spadłem z krzesła ze śmiechu, gdy zostałem potraktowany
Spoiler: pokaż
fragmentem Wojny Światów H. G. Wellsa w roli... autocenzury scen, ekhm, walki z chorobą poprzez intensywne jej wypocenie w wykonaniu Yume i Yuuki (we wspólnym łóżku oczywiście)

...skąd ci ludzie biorą takie pomysły taki towar? Totalna masakra, toż to prawie jak w tym starym dowcipie o pacjencie któremu wszystko kojarzy się z seksem ("a czy to moja wina że mi pani doktor tu tylko same zboczeństwa pokazuje?") :D

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4175 dnia: Wrzesień 26, 2009, 01:50:23 pm »
Wilk: ja bym poszedł dalej, jak mam Piłę 3,4,5,6? i Obcego (8 pasażer) to i tak bym powiedział, że te wszystkie części razem wzięte (z wyjątkiem jedynki) nie mają tak mrocznego klimatu jak Obcy, że mają go tyle co kot napłakał.  
Dla mnie chodzi o to co NIE jest pokazane na ekranie i dlatego się nie zrozumiemy.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4176 dnia: Wrzesień 26, 2009, 02:08:27 pm »
Serio nie robi Ci różnicy, czy są pokazane takie sceny jak w poprzednich filmach, a których nie było w 6tej części? Czy może ja jestem jakiś nadwrażliwy? I nie idź w skrajność przywołując Piłę, bo nijak ma się do Kara no Kyoukai. Tak samo Obcy, który jest thrillerem na pograniczu horroru. Kara no Kyoukai do tego nie aspiruje, ale nie można powiedzieć, że początkowe seria maja lekki klimat (szczególnie trzecia i piąta). Klimat jest tu w dużej mierze budowany przez obraz, więc trudno powiedzieć, że nie ma on znaczenia i nieważne co jest pokazane.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4177 dnia: Wrzesień 26, 2009, 02:16:52 pm »
Wilk lubi Gore. Ale  już lepsze takie sceny były w Elfen Lied niż w Kara no Kyoukai. W tym pierwszym większe emocje wywoływały.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4178 dnia: Wrzesień 26, 2009, 02:31:05 pm »
Ja nie lubię gore, w gore nie ma za grosz klimatu, ale takie sceny można przedstawić w akceptowalny sposób nadający produkcji klimat. Dlatego podoba mi się Kara no Kyoukai: to jedyne anime, gdzie podobają mi się ujęcia pokazujące krew, którą zazwyczaj traktuję jedynie jako następstwo pewnych zdarzeń (jak kogoś potną lub postrzelą, to krwawi - taka żelazna zależność, o której zapomina się w wielu anime przez wzgląd na ograniczenie wiekowe) lub mnie irytuje, gdy się nią epatuje (wspomniane EL).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4179 dnia: Wrzesień 26, 2009, 02:56:19 pm »
Parę postów wcześniej właśnie pisałeś, że takie sceny (a można je zaliczyć do gore) ci się podobały.
W tym filmie z Fujino było parę naprawdę mocnych scenek z jej udziałem i nawet dokładnie pokazanych (no może nie tak całkiem dokładnie niestety).


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4180 dnia: Wrzesień 26, 2009, 03:07:37 pm »
No toż piszę, że jedynie w tych filmach (Kara no Kyoukai). I nigdzie nie napisałem, że podobały mi się sceny z Fujino. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej, to mnie zacytuj. Sceny okrucieństwa akurat mi się średnio podobają (szczerze mówiąc, te z trzeciego filmu były dla mnie za mocne - wprost nie znoszę gwałtu) - najbardziej podobały mi się ujęcia krwi z pierwszego i drugiego filmu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4181 dnia: Wrzesień 26, 2009, 03:35:23 pm »
No toż piszę, że jedynie w tych filmach (Kara no Kyoukai). I nigdzie nie napisałem, że podobały mi się sceny z Fujino. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej, to mnie zacytuj. Sceny okrucieństwa akurat mi się średnio podobają (szczerze mówiąc, te z trzeciego filmu były dla mnie za mocne - wprost nie znoszę gwałtu) - najbardziej podobały mi się ujęcia krwi z pierwszego i drugiego filmu.
Nie wiem co ci się podoba w innych anime dlatego co oczywiste pisałem o tym czyli Kara no Kyoukai.
Ten 3 film już nawet wcześniej pisałem że mi się bardziej podobał, a ta scena gwałtu jakiegoś wrażenia nie robi zwłaszcza w obliczu tego co się widziało w niektórych anime jak nawet w tym samym filmie.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4182 dnia: Wrzesień 26, 2009, 05:10:38 pm »
No ja krócej, ale też puściłem to sobie ze dwadzieścia razy :) Swoją drogą Arrester waląca się kijem po głowie i to "uuuuuuu" też jest kapitalne :D
O taaak. W ogóle cały ten motyw z waleniem kijem. Wygląda na to że wszystkie panienki z innego wymiaru to masochistki.

Lightning Trap - Leina & Laika
Naprawdę rzadko trafiam na starsze anime o których nie mógłbym powiedzieć choć jednego dobrego słowa, ale niestety to takie jest. Nuda, brak logiki, beznadziejne postacie. Tylko 20 parę minut ale nawet tyle nie warto poświęcić. Radzę trzymać się z daleka.

ps. Jedno dobre słowo mogę wydusić. Piosenka do napisów końcowych była całkiem niezła.
Za późno - już obejrzałem. I zgadzam się ze wszystkim. Niestety, piosenka nie zrekompensuje mi 20 straconych minut życia...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4183 dnia: Wrzesień 26, 2009, 05:43:01 pm »
Tsukuyomi po 19 odcinkach jest tak głupie, że szkoda oglądać no ale przynajmniej muzyka całkiem dobra i świetny ending.

ALE to co wyprawiają z postaciami nie jest śmieszne. Oni PARODIUJĄ w tym anime prawie wszystko więc sam nie wiem jakie ma być.
Ono wygląda na pół-poważne, ale zarazem jakby by nie było żadnej granicy bo to wszystko takie głupkowate tylko nie wiem w jakim celu.
Bo ani to nie śmieszne ani nie jest ciekawe.
Czy zła postać czy dobra to kretynów ci durni producenci robią ze wszystkich w tym anime i postawili sobie za cel maksymalnie popsucie klimatu żeby nikt nie mógł powiedzieć, że fajnie się oglądało.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4184 dnia: Wrzesień 26, 2009, 05:56:37 pm »
Cytuj
producenci (...) postawili sobie za cel maksymalnie popsucie klimatu żeby nikt nie mógł powiedzieć, że fajnie się oglądało.

No to im się nie udało, bo nawet na tym forum przynajmniej jedna osoba deklaruje, że jej się podobało ;-)
I'd like to be a tree