trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4215 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:03:08 pm »
Nie widziałem. Manga to moje jedyne spotkanie z tym tytułem. Mówisz, że warto TV obejrzeć?
Jak już cpt. Misumaru Tenchi wspomniał, warto to delikatnie powiedziane ;)
Choć dziś, po tylu latach, ogladając to od "zera" pewnie bym na tę serię patrzył nieco inaczej - z pewnością bez tego cielęcego uwielbienia jakim ją wtedy darzyłem :)
Aha, ponieważ Nadesico znasz tylko z mangi, twoje oświadczenia o braku podobieństw Ruri do Lumiere... zresztą, jeśli obejrzysz choćby jeden odcinek serii tv, różnice między mangą a anime powinny cię uderzyć prosto w twarz.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4216 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:10:01 pm »
Kinówkę ogląda się dopiero po całej serii TV, inaczej zupełnie nic z niej nie zrozumiesz. Cóż, zdania są podzielone. Ricz twierdzi, że film jest zupełnie niepotrzebny i słaby. Z tym że niepotrzebny to się zgodzę, ale według mnie jest świetny i trzyma w napięciu aż do ostatniej sceny. A OVA, no cóż... Spróbuj, ale to także po serii. Więcej nie mogę powiedzieć - niespodzianka. :)

What he says ;p
Dodam jeszcze tyle że kinówka to było ewidentne (i skuteczne) trzepanie kasiory. Choć żadne tam chamskie fanserwisy, porządna produkcja... tyle że zupełnie nie trzymała klimatu serii.
OAVka mi się podobała, ale to coś dla fanów... ekhm :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4217 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:08:16 am »
Jak nie oglądają to nie wiedzą o czym piszę, a nikogo zmuszać do oglądania nie będę  : )

Ale obejrzałem CAŁOŚĆ. Pod względem komediowych scen i najgorszych parodii to anime jest w czołówce. Najgorszy odcinek w Inukami miał lepszy humor niż w tym anime.

Powiem tak. POSZLI W ZŁĄ STRONĘ. Teraz właśnie widzę, że pomysł na anime był naprawdę ciekawy i mogło wyjść świetne anime o wampirach.

Tylko dlaczego to anime jest niedokończone ?
- co się stało z córką tego dziadka ?
- gdzie ojciec głównej bohaterki ?

Ogólnie przerwali sobie anime jakby po jakimś wątku.
Najlepsza walka to oczywiście odcinek 13 i jedyny SENSOWNY wróg to był w tym durnym anime.
Producenci za wszelką cenę nie chcieli utrzymać klimatu bo jak się tworzył to spadały miski czy inne rzeczy (ten kto wpadł na ten typ humoru to głupotą się niesamowicie popisał).
Często pisałem, że bardzo mnie denerwuje w wielu anime używanie przemocy fizycznej w celu komediowym. W tym anime zaskoczyli mnie bo głupota pseudo humoru w postaci spadających przedmiotów jest podobna czyli równie irytująca (poza tym nienawidzę policzkowania w anime jeśli druga strona NIE ODDAJE no ale wspomniałem o tym wcześniej).

I denerwował mnie znak firmowy tego anime czyli wszelkie KOCIE USZKA. Czy to opaski na głowę, góry czy jakieś znaki.

ZALETY:
- bardzo dobry początek (2-3 odcinki)
- zanosiło się na świetne anime z tajemniczym klimatem
- wiele wspaniałych, pięknych rytmów które bardzo nie pasowały do reszty bo były zbyt ładne i poważne dla tego anime
- bardzo ładna piosenka w endingu. Takie niesamowicie delikatny głosik.
- kilka momentów gdzie w minimalnym stopniu można było się uśmiechnąć
WADY:
- dosłownie prawie wszystko (około 80 procent ).
- anime trochę teatr przypominało, a miski (itp) to rekwizyty spadające na postać, która coś dziwnego powiedziała, zrobiła, jej powiedziano itp.
- wyglądało na niedokończone
- stanowcza większość tego co niby miało być śmieszne było denerwujące i zbyt głupie
- to co niby miało poważne takie nie było, wzruszającego raczej też nic nie było
- beznadziejne pojedynki z wyjątkami które mogę nazwać przeciętnymi
- obrzydliwe tła i wygląd postaci choć miałem wrażenie, że oni po prostu specjalnie tak je pokazują często żeby jak płaskie kartki papieru i/lub kukiełki wyglądały.

Oceniam je 4/10

Oglądałem przed tym anime Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora i też było bardzo głupie, irytujące z niesamowicie SZTUCZNYM ZAKOŃCZENIEM, które zresztą zostało zasugerowane już w I odcinku. Nie podoba mi się wymyślenie idiotycznego powodu (czarodziejskiego) dla uśmiercenia głównej postaci w anime. Niby miało być to smutne, ale głównie było irytujące.

Więc je oceniam 4/10

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4218 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:17:10 am »
Nie wypisałeś w wadach kiepskiego openingu. Niby można to podciągnąć pod "prawie wszystko", ale skoro w zaletach wymieniłeś ładny ending, to powinieneś być konsekwentny.
W jednym tylko się z tobą zgodzę: anime jest urwane. Nie zekranizowali bodaj ostatniego tomiku mangi. I bardzo głupio zrobili, bo dzieją się tam rzeczy straszne, które wywracają wszystko do góry nogami. Skanlacji nie znalazłem, ale pooglądałem sobie przynajmniej obrazki i jest ostro z tego co pamiętam.
I dzięki za megaspoila do Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora, bardzo to miło z twojej strony.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4219 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:25:28 am »
Nie wypisałeś w wadach kiepskiego openingu. Niby można to podciągnąć pod "prawie wszystko", ale skoro w zaletach wymieniłeś ładny ending, to powinieneś być konsekwentny.
W jednym tylko się z tobą zgodzę: anime jest urwane. Nie zekranizowali bodaj ostatniego tomiku mangi. I bardzo głupio zrobili, bo dzieją się tam rzeczy straszne, które wywracają wszystko do góry nogami. Skanlacji nie znalazłem, ale pooglądałem sobie przynajmniej obrazki i jest ostro z tego co pamiętam.

Mi tylko chodzi o to co jest z tą córką którą szukał dziadek, ojcem Hazuki, matką głównego bohatera i matką Hazuki (w jaki sposób umarła i dlaczego).

Wiesz o co w tym chodzi ?
Jak można robić błazenadę w anime zamiast wyjaśniać najważniejsze rzeczy. A może właśnie dlatego to robili.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 02:32:34 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4220 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:30:09 am »
Niestety, na te pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć, gdyż nie znam japońskiego. Mogę ci za to opowiedzieć co było dalej.
Spoiler: pokaż
Pojawia się jakiś nowy potężny wampir i jedna z tych dwóch siostrzyczek zostaje porwana. Robią jej pranie mózgu żeby walczyła z naszymi bohaterami. Z tego co pamiętam, chyba zmuszeni byli ją zabić.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4221 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:34:39 am »
Niestety, na te pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć, gdyż nie znam japońskiego. Mogę ci za to opowiedzieć co było dalej.
Spoiler: pokaż
Pojawia się jakiś nowy potężny wampir i jedna z tych dwóch siostrzyczek zostaje porwana. Robią jej pranie mózgu żeby walczyła z naszymi bohaterami. Z tego co pamiętam, chyba zmuszeni byli ją zabić.

Nawet nie wiesz którą to porwali, ale przejrzę mangę bo jest 14 tomów. Mnie interesuje ZAKOŃCZENIE czyli jak to się skończyło dla wszystkich postaci.

A tak w ogóle recenzje na tanuki są żałosne.
Jak ktoś pisze, że anime ma wysokiej jakości oprawę audiowizualną i sympatyczne postacie (bo zakładam, że mowa o wszystkich, a nie niektórych) to ja bym mu polecił leczenie.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/737-tsukuyomi-moon-phase/rec/784
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/737-tsukuyomi-moon-phase/rec/750

Dobre i bardzo dobre anime o wampirach są ocenione dużo niżej niż Tsukuyomi.
Tanuki to dno, a raczej jego recenzenci (szczególnie w tym przykładzie co podałem).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 03:01:56 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4222 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:45:38 am »
Przeglądałem ją półtora roku temu i po prostu nie pamiętam dokładnie. Od tamtej pory obejrzałem tyle anime, że jest to zrozumiałe.
To mówisz że już 14 tomów nastukali? Ja przeglądałem definitywnie mniej. Albo tylko tyle wtedy było, albo po prostu nie znalazłem dalszych.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4223 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:58:51 am »
Przeglądałem ją półtora roku temu i po prostu nie pamiętam dokładnie. Od tamtej pory obejrzałem tyle anime, że jest to zrozumiałe.
To mówisz że już 14 tomów nastukali? Ja przeglądałem definitywnie mniej. Albo tylko tyle wtedy było, albo po prostu nie znalazłem dalszych.
A wiesz przynajmniej na którym tomie anime się zatrzymało ?

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=4310


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4224 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:37:46 am »
Od końcówki 8 tomu anime zaczyna lekko odjeżdżać od fabuły mangi, aby nagle się urwać.
Przy okazji znalazłem fajną stronkę, może jednak manga w zrozumiałym języku nie jest aż tak niedostępna jak to było półtora roku temu...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4225 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:28:32 am »
Ale ty bzdury piszesz. III część to była jedna z najlepszych i dziwne, że takie scenki (gdzie nic nawet nie pokazano) potrafią ci coś obrzydzić.
Najważniejsze jest zawsze zakończenie, a nie było złe..


:*


Ona tylko nieświadomie odegrała rolę napisaną przez innych : )

W sumie nagroda pocieszenia jaką był tron najpotężniejszego imperium ludzkiego nie była zła, ale jednak od ascendencji i władania Wielkim Domem Śmierci, Cienia trudno znaleźć lepszą rzecz :)


I żeby było na temat.
Natrafiłem na kilka opinii o Canaan według których to animie nie jest najwyższych lotów i raczej rozczarowuje. Niestety muszę się z nimi zgodzić, pierwszy odcinek zapowiada coś ciekawego ale kolejne są coraz gorsze. Sam nie wiem co sobie ubzdurałem że oczekiwałem Black Lagoona z dodatkiem supermocy.  Humor niskich lotów, fabuła która po opisie potrafi zaciekawić okazuje się niezbyt ciekawie przeniesiona na ekran.
Największy plus to postać Alphard, reszta bohaterów jest mało ciekawa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 09:11:11 am wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4226 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:39:12 am »
Właśnie oglądnąłem ostatni odcinek Canaan i również przychylę się do tej opinii. Chyba najsłabszym elementem serii są bohaterowie: począwszy od sztampowej do bólu zębów Canaan, przez pretensjonalne postacie typu Maria, żałosne jak siostrzyczka Alphard i jej przydupas, po bezsensowne epizodyczne (jak ten dzieciak co dał się zabić dla Canaan w kanałach). Alphard też mnie zawiodła - nie lubię postaci kierowanych przez obsesje z przeszłości, które mają potencjał, ale go marnują. Jedyne sensowne postacie to Santana i Natsume.
A fabuła strasznie naiwna choć szłoby to wybaczyć, gdyby akcja była dobrze zrealizowana. Niestety walk jak we wspomnianym przez Konowała Black Lagoona tu nie uświadczymy - niby niektóre są widowiskowe i mają fajną animację, ale brakuje im porządnej choreografii i potrafią nawet nudzić (choćby ta z początku z tym 'dziadkiem' na dachu samochodu)
Muzyka była dobra, ale nie w moim guście.
Oglądnąć się da, ale szczerze mówiąc lepiej bym się bawił oglądając drugi raz Black Lagoona.


Skończyłem też Viper's Creed - sztampowe i przewidywalne, z masą drobnych dziur w fabule (dla GirS SAC w życiu do pięt nie dorośnie), ale jednak w miarę przyjemnie się oglądało. 7/10 na zachętę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 09:45:42 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4227 dnia: Wrzesień 27, 2009, 11:51:23 am »
Black Lagoon było głupie, a Caanan obejrzę jak będą napisy i ocenię.
Ale ocena ponad 8/10 jest na anidb więc nie mam nadzieję na świetne anime.

Od końcówki 8 tomu anime zaczyna lekko odjeżdżać od fabuły mangi, aby nagle się urwać.
Przy okazji znalazłem fajną stronkę, może jednak manga w zrozumiałym języku nie jest aż tak niedostępna jak to było półtora roku temu...
Jednak jest 16 tomów mangi (ale nie mogę znaleźć wszystkich 16). Czyli znowu robili anime jak nie było mangi i zmienili zakończenie (coś jak w Elfen Lied), a ostatnie odcinki były DNEM. Miałem nadzieję na jakąkolwiek lepszą walkę, a nie otrzymałem NIC co by mogło być fajne.
ZOBACZ: Na początku odcinka wreszcie pojawia się zamek i w tym samym odcinku znika. Przecież to są niesamowicie żałosne posunięcia.
Tak samo w tym odcinku było z Hazuki. Niby odchodzi i mają za nią nie iść, a po chwili po nią idą i zabierają z powrotem mimo, że to było na zasadzie wymiany  :shock:
Ale muzyka piękna że muszę mieć osty.

TROCHĘ OGÓLNIE.

Pojawiają się opinie (i to niby ludzi którzy powinni już myśleć) w stylu, że dane anime nie próbowało być AMBITNE lub POWAŻNE. To ja chyba czegoś nie rozumiem. Tzn że jeśli dane anime według jakiejś osoby nie próbowało być ambitne i poważne to ma być lepsze niż jakby było poważne, próbowało być ambitne ? Bo coś takiego czytam w tych recenzjach żałosnych, że jakby zaletą Tsukuyomi było to że nie chciało być w żadnej scenie całkiem poważne ? To ma być zaleta ? Takie opinie to nikt normalny nie powinien wygłaszać, a na wielu stronach takie brednie czytam i myślę że ci ludzie mają problemy psychiczne.
Uważam właśnie że jakby pozbawić Tsukuyomi tego idiotycznego nieśmiesznego humoru to by było jednak lepsze.
Humor może być, ale nie taki i nie dla każdej postaci.
Anime, które próbuje być ambitne (nawet jeśli mu nie wyjdzie) to i tak raczej będzie lepsze niż takie, które z góry miało być czymś prostym i durnym jak Tsukuyomi.
A dlaczego lepsze ?
Czy jeśli producent chce zrobić takie anime to czy nie zainwestuje w nie bardziej ? Może wtedy przynajmniej graficznie będzie się przyjemnie oglądać i dokładnie pokażą efektowne walki.
Jak ktoś oglądał walki w KUROKAMI to niech tylko zobaczy jak one są DOKŁADNIE POKAZANE. To jest dla mnie bardzo istotne. Aż niesamowite to jest ale widać każdy szczegół. Kamera nie umyka jak przy wielu pojedynkach co można tłumaczyć ograniczeniami budżetu lub czymś innym.
No i właśnie dlatego walki w Kurokami są najlepsze bo są dokładnie pokazane. A w takim shitowatym tsukuyomi prawie wszystko się toczy na ciemnych TŁACH (często jednokolorowych), a kamera jak świrnięta unika pokazywania ciosów i dosłownie wszystkich szczegółów przez co walki są DNEM.
A w Kurokami na jasnych, pięknych terenach była większość pojedynków i wszystkie niesamowicie dokładnie pokazane.
Więc nie wiem jak to możliwe, że UŁOMNI RECENZENCI na tanuki tego nie dostrzegają (albo może mają to gdzieś). Bo żeby tak nisko ocenić Kurokami skoro mnóstwo beznadziejnych anime jest ocenionych wysoko (nawet pod względem kreski mają taką samą ocenę).
Oczywiście walki to tylko jeden element tych anime, ale w Tsukuyomi to prawie, że nic nie było co mogę pochwalić, a w Kurokami wszystko było wspaniałe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4228 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:07:12 pm »
Black Lagoon było głupie, a Caanan obejrzę jak będą napisy i ocenię.
Ale ocena ponad 8/10 jest na anidb więc nie mam nadzieję na świetne anime.

Popatrz, na anidb Black Lagoon jest wyżej oceniane niż Canaan. Dalej masz nadzieję, na świetne anime?

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4229 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:23:19 pm »
No i teraz z Black Lagoon anfan dopiero trzasnął...
 :lol:

 

anything