trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4230 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:51:15 pm »
Popatrz, na anidb Black Lagoon jest wyżej oceniane niż Canaan. Dalej masz nadzieję, na świetne anime?
Może być i 6/10 ocenione. Mi chodzi o to czy można polubić postacie i żeby nie było nudne ani denerwujące.

W Black Lagoon po prostu dobry japoniec na tle zła jakoś mi nie pasował. Poza tym te postacie były bardzo mało sympatyczne, a anime bajkowe tzn te wszystkie choćby walki.
To takie anime akcji z dużą ilością przemocy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4231 dnia: Wrzesień 27, 2009, 01:00:19 pm »
Jak tu Revy nie polubić? :) I w którym momencie nasza urocza psychopatka jest denerwująca?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4232 dnia: Wrzesień 27, 2009, 01:08:20 pm »
Jak tu Revy nie polubić? :) I w którym momencie nasza urocza psychopatka jest denerwująca?
Żeby nie było. Ja oceniam Black Lagoon 7/10 więc teraz zastanów się co to znaczy nie polubić.

W żadnym razie to nie jest tak nie polubić, że anime jest słabe, ale ten typ postaci nie ma w sobie czegoś co by się bardziej spodobało.
Ale to ona i tak była ZALETĄ anime. Pisałem kto mi bardziej nie pasował.

Ja piszę o całym klimacie że niezbyt mi odpowiadał bo bardzo nierealistyczny i nie wyróżniało się niczym ciekawym.


PS:
I zazwyczaj od zwykłych broni wolę magię w anime.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 01:19:22 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4233 dnia: Wrzesień 27, 2009, 01:10:28 pm »
W Canaan nie znajdziesz za grosz realizmu, ale podejrzewam, że postacie bardziej Ci się spodobają. W BL tak naprawdę to banda popaprańców (poza Rokuro), a w Canaan jest kilka sympatycznych dziewczyn, które da się polubić.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4234 dnia: Wrzesień 27, 2009, 01:35:27 pm »
Ja piszę o całym klimacie że niezbyt mi odpowiadał bo bardzo nierealistyczny i nie wyróżniało się niczym ciekawym.
LOL. O wiele łatwiej przyszłoby mi uwierzyć w bandę Dutcha grasującą po morzach, niż w to co miało miejsce w Kurokami. No ale nasz znawca powiada, że jest dokładnie na odwrót z szansami zaistnienienia obu tych rzeczy w realnym życiu...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4235 dnia: Wrzesień 27, 2009, 01:52:29 pm »
Jeśli główną wadą Kurokami miała być przemiana czy jakaś nierealistyczność w nierealistycznym świecie to krytycy tego anime są warci mniej niż zero.
Trzeba po prostu nie lubić walk polegających na zdobywaniu coraz większej mocy żeby nie lubić tego anime. A takie właśnie walki są najlepsze, poza tym były bardzo dynamiczne, efektowne i DOKŁADNE.

Tak se przeglądam mangę Tsukuyomi i wygląda na dużo bardziej brutalną i krwawą niż anime.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4236 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:03:39 pm »
No i wreszcie docieramy do sedna sprawy - ktoś może nie lubić walk w których zdobywasz coraz większą moc, bo są głupie i nierealne. W życiu stajesz się lepszym ciężko trenując, a nie nagle zdając sobie sprawę że chcesz ochronić swoich bliskich i uwalniając jakąś nieistniejącą w tobie moc. Właśnie dlatego tak bardzo wkurzają mnie walki w anime i wolałbym, żeby je sobie po prostu odpuścili.
A manga Tsukuyomi owszem, jest bardziej krwawa i klimatyczna.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4237 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:13:53 pm »
No i wreszcie docieramy do sedna sprawy - ktoś może nie lubić walk w których zdobywasz coraz większą moc, bo są głupie i nierealne. W życiu stajesz się lepszym ciężko trenując, a nie nagle zdając sobie sprawę że chcesz ochronić swoich bliskich i uwalniając jakąś nieistniejącą w tobie moc. Właśnie dlatego tak bardzo wkurzają mnie walki w anime i wolałbym, żeby je sobie po prostu odpuścili.
A manga Tsukuyomi owszem, jest bardziej krwawa i klimatyczna.
Brednie. Nie ma nic gorszego niż ta sama moc przez całe anime, albo na początku pokazać większą moc, a potem ją zmniejszyć.
W życiu ? Taki świat nie ma nic wspólnego z życiem. A jak ograniczeni recenzenci tego nie rozumieją to trudno.
Producenci nawet nie udają, że w Kurokami jest zwyczajny świat.
Energia odgrywa tam największą rolę jak również decyduje o życiu i śmierci (choć to klątwa).
A główni bohaterowie mają być zwyczajni jak inni? Wtedy by to anime było do niczego.

Uwielbiam walki, które mogą mnie zaskoczyć i pokazać coś czego się nie spodziewałem.
Ojciec uczył mnie, że kiedy czwarta osoba pod rząd mówi, że jestem pijany, to (choćbym był trzeźwy jak świnia) wypada się położyć.
Ale Anfan to Anfan...
To weź się wreszcie połóż.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 02:27:26 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4238 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:18:30 pm »
Ojciec uczył mnie, że kiedy czwarta osoba pod rząd mówi, że jestem pijany, to (choćbym był trzeźwy jak świnia) wypada się położyć.
Ale Anfan to Anfan...
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4239 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:36:56 pm »
Brednie. Nie ma nic gorszego niż ta sama moc przez całe anime, albo na początku pokazać większą moc, a potem ją zmniejszyć.
Sam jesteś ograniczony, bo nie rozumiesz tego co usiłuję powiedzieć. Po cholerę w ogóle jakaś moc? Czy koniecznie muszą być jakieś debilne walki? Taki świat nie ma nic wspólnego z życiem i dlatego mnie odrzuca. Im bardziej bliskie rzeczywistości anime, tym lepsze. Z walk którymi tak się zachwycasz zacząłem wyrastać w wieku 16 lat, bo zrozumiałem, że są bzdurne i wyrwane z rzeczywistości. W sam raz dla dzieci, jako wieczorynka: obejrzeć, pomarzyć o tym jak to fajnie byłoby być bohaterem i lulu.
Bohaterowie mają być zwyczajni, w zwyczajnym świecie, bez żadnych mocy i innych dupereli. Niech sobie po prostu żyją i stawiają czoła zwykłej szarej codzienności. Niech dorastają i uczą się na błędach. To jest najciekawsze.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4240 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:43:07 pm »
Sam jesteś ograniczony, bo nie rozumiesz tego co usiłuję powiedzieć. Po cholerę w ogóle jakaś moc? Czy koniecznie muszą być jakieś debilne walki? Taki świat nie ma nic wspólnego z życiem i dlatego mnie odrzuca. Im bardziej bliskie rzeczywistości anime, tym lepsze. Z walk którymi tak się zachwycasz zacząłem wyrastać w wieku 16 lat, bo zrozumiałem, że są bzdurne i wyrwane z rzeczywistości. W sam raz dla dzieci, jako wieczorynka: obejrzeć, pomarzyć o tym jak to by fajnie było być bohaterem i lulu.
Bohaterowie mają być zwyczajni, w zwyczajnym świecie, bez żadnych mocy i innych dupereli. Niech sobie po prostu żyją i stawiają czoła zwykłej szarej codzienności. Niech dorastają i uczą się na błędach. To jest najciekawsze.
Ty jesteś ograniczony (nie wiem dlaczego mnie przezywasz skoro tak do ciebie nie napisałem), a ja akurat dokładnie wiem o czym piszesz. Nie lubisz walk i dlatego brednie wypisujesz.
Debilne walki jak w Tsukuyomi wcale nie musiały być. Tylko zrozum, że skoro już są to NIE można ich pominąć w ocenie. Jeśli ty tak robisz to dziwny jesteś.
To tak samo jak w Rosario. Były walki jako dodatek, ale również ocenia się w istotnej części anime na podstawie tych walk, które były dnem.
Wyrosłeś z walk ? Teraz to naprawdę piszesz jak dzieciak. Jakbyś powiedział, że wyrosłeś z walk pokemonów no to owszem byś miał rację.
Walki są często jedną z najbardziej emocjonujących części w anime i bardzo są wciągające.

Są anime bez walk więc takie oglądaj, a nie narzekasz na te gdzie są walki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 02:48:19 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4241 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:12:57 pm »
Nie lubisz walk i dlatego brednie wypisujesz.
To zdanie pokazuje na jakim poziomie zatrzymał się twój rozwój psychiczny. Tłumaczy też, dlaczego tak bardzo uwielbiasz te głupawe naparzanki na fireballe: po prostu jesteś jeszcze dzieckiem.

Cytuj
Debilne walki jak w Tsukuyomi wcale nie musiały być. Tylko zrozum, że skoro już są to NIE można ich pominąć w ocenie.
Bo co się stanie? Świat się zawali? To chyba normalne, że gdy coś mi się nie podoba albo uważam to za zbędne, to należy tę rzecz mentalnie odfiltrować.

Cytuj
Jeśli ty tak robisz to dziwny jesteś.
Jak to dobrze że mamy ciebie, oazo normalności.

Cytuj
Wyrosłeś z walk ? Teraz to naprawdę piszesz jak dzieciak.
Wytłumacz mi proszę dlaczego, bo czegoś tutaj nie rozumiem. Czy to nie jest normalne, że wraz z wiekiem człowiek odchodzi od zabaw, a przechodzi do rzeczy poważniejszych?

Cytuj
Jakbyś powiedział, że wyrosłeś z walk pokemonów no to owszem byś miał rację.
Paradoksalnie wolałbym pooglądać tego typu anime, bo w nim nikt przynajmniej nie udaje że świat tam przedstawiony jest normalny. Mamy nieistniejącą krainę, rządzącą się swoimi prawami. A co masz w Kurokami? Czasy współczesne, rozwinięta Japonia i kretyńska teoria spiskowa plus banda ludków naparzająca się ciosami o nadludzkiej sile i uwalniająca jakieś nieistniejące moce. Litości!

Cytuj
Walki są często jedną z najbardziej emocjonujących części w anime i bardzo są wciągające.
Walki przy pomocy np. samolotów, pojedynki snajperskie, walki karate. Ale stanie naprzeciwko siebie, wykrzykiwanie nazw ataków i rzucanie kulami ognistymi? Kiedy ty wreszcie dorośniesz? Gdy widzę takie elementy, to momentalnie włącza mi się kontrolka "dystans x4". A ty łykasz takie rzeczy jak pelikan i emocjonujesz się nimi niczym nasz komentator na meczu o ligę mistrzów. A gdy ktoś próbuje je skrytykować, to zaraz się oburzasz i wyzywasz od debili, bo śmiał zbrukać twoje sacrum. To jest śmieszne i dziecinne zachowanie.

Cytuj
Są anime bez walk więc takie oglądaj, a nie narzekasz na te gdzie są walki.
Będę oglądał wszystko na co mam ochotę. I jeśli walki będą głupie i robione jak dla dzieci (czytaj: na poziomie tych z Kurokami) to nie będę się wahał głośno o tym mówić. A ty jeśli w odpowiedzi będziesz pyskował, to zawsze będziesz dostawał w dziób jak teraz. Bo mnie nie wolno powiedzieć złego słowa na twoje ulubione serie, a tobie wolno jeździć po naszych jak po burej suce? W imię czego, ja się zapytuję? Dlatego że jesteś opóźniony w rozwoju i masz problemy z interpretowaniem otaczającego cię świata? Nie kolego, tak się bawić nie będziemy. Inni forumowicze może i mają na ciebie tolerancję, ale ja czasem po prostu nie jestem w stanie znieść tych twoich głupot, które wypisujesz tutaj niczym prawdy objawione. Głupota jest po to żeby ją tępić, a nie przymykać na nią oczy. I coś widzę że umrę robiąc to do końca życia.
I żeby nie było: nie mam zamiaru cię obrażać. Ale momentami naprawdę zachowujesz się tak, jakbyś był ciężko kapujący.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 03:25:26 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4242 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:19:38 pm »
No i pewnie nie tylko ja z Tenchi'm się zgodzę tutaj :).
Te fantastyczne walki z jakimiś super mocami to dobre są tylko do komedii gdzie można się z nich pozlewać.
Tak na co dzień lepsze właśnie może nie zawsze realistyczne ale kipiące klimatem walki na gun'y czy inny sprzęt militarny jak w Black Lagoon, Noir czy innych tego typu animcach.
Ogólnie duuuża cześć takich bardzo fantastycznych Anime (no chyba że w konwencji SF) mnie nie pociąga... owszem jest kilka wyjątków ale to właśnie wyjątki :).
 

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4243 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:28:49 pm »
Ja tam ciut choruję ostatnio przy anime z walkami na przemiany i doładowania :) Dlatego najlepsze walki jakie widziałem były w Seirei no Moribito - w pełni realne i wykonalne.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4244 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:31:48 pm »
To zdanie pokazuje na jakim poziomie zatrzymał się twój rozwój psychiczny. Tłumaczy też, dlaczego tak bardzo uwielbiasz te głupawe naparzanki na fireballe: po prostu jesteś jeszcze dzieckiem.
Bo co się stanie? Świat się zawali? To chyba normalne, że gdy coś mi się nie podoba albo uważam to za zbędne, to należy tę rzecz mentalnie odfiltrować.
Jak to dobrze że mamy ciebie, oazo normalności.
Wytłumacz mi proszę dlaczego, bo czegoś tutaj nie rozumiem. Czy to nie jest normalne, że wraz z wiekiem człowiek odchodzi od zabaw, a przechodzi do rzeczy poważniejszych?
Paradoksalnie wolałbym pooglądać tego typu anime, bo w nim nikt przynajmniej nie udaje że świat tam przedstawiony jest normalny. Mamy nieistniejącą krainę, rządzącą się swoimi prawami. A co masz w Kurokami? Czasy współczesne, rozwinięta Japonia i kretyńska teoria spiskowa plus banda ludków naparzająca się ciosami o nadludzkiej sile i uwalniająca jakieś nieistniejące moce. Litości!
Walki przy pomocy np. samolotów, pojedynki snajperskie, walki karate. Ale stanie naprzeciwko siebie, wykrzykiwanie nazw ataków i rzucanie kulami ognistymi? Kiedy ty wreszcie dorośniesz? Gdy widzę takie elementy, to momentalnie włącza mi się kontrolka "dystans x4". A ty łykasz takie rzeczy jak pelikan i emocjonujesz się nimi niczym nasz komentator na meczu o ligę mistrzów. A gdy ktoś próbuje je skrytykować, to zaraz się oburzasz i wyzywasz od debili, bo śmiał zbrukać twoje sacrum. To jest śmieszne i dziecinne zachowanie.
Będę oglądał wszystko na co mam ochotę. I jeśli walki będą głupie i robione jak dla dzieci (czytaj: na poziomie tych z Kurokami) to nie będę się wahał głośno o tym mówić. A ty jeśli w odpowiedzi będziesz pyskował, to zawsze będziesz dostawał w dziób jak teraz. Bo mnie nie wolno powiedzieć złego słowa na twoje ulubione serie, a tobie wolno jeździć po naszych jak po burej suce? W imię czego, ja się zapytuję? Dlatego że jesteś opóźniony w rozwoju i masz problemy z interpretowaniem otaczającego cię świata? Nie kolego, tak się bawić nie będziemy. Inni forumowicze może i mają na ciebie tolerancję, ale ja czasem po prostu nie jestem w stanie znieść tych twoich głupot, które wypisujesz tutaj niczym prawdy objawione. Głupota jest po to żeby ją tępić, a nie przymykać na nią oczy. I coś widzę że umrę robiąc to do końca życia.
I żeby nie było: nie mam zamiaru cię obrażać. Ale momentami naprawdę zachowujesz się tak, jakbyś był ciężko kapujący.
cpt. Misumaru Tenchi piszesz takie brednie doskonale pokazując twój poziom, a raczej jego brak.
Ogniste kule ? Co ty oglądasz za anime ? Walki oceniasz na podstawie db jak widzę. Czyli miałem rację, że dzieciak z ciebie.
Nie mam zamiaru na wszystko odpisywać bo jesteś człowiekiem niskiego poziomu więc nie będę się do ciebie zniżał.

Ja lubię walki z użyciem nadprzyrodzonych mocy, magii itp bo takie są najlepsze, a nie te nudne o których piszesz.
Nie rozumiesz w ogóle pojęć i gatunków anime tylko coś seplenisz o dziecinnych walkach nie biorąc pod uwagę, że najważniejsze jest wykonanie tych walk, który było perfekcyjne w Kurokami.
Ja tam ciut choruję ostatnio przy anime z walkami na przemiany i doładowania :) Dlatego najlepsze walki jakie widziałem było w Seirei no Moribito - w pełni realne i wykonalne.
Co ty oglądasz ? To straszne.

Takich anime jest bardzo mało.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 03:42:44 pm wysłana przez anfan »