trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4275 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:02:53 am »
Jeśli widziałeś calusieńkie to zrobiłeś błąd. Było trzeba jak Wilk nie ZATRUWAĆ sobie umysłu tym anime skoro go nie pojąłeś.

Ciekawe, że mangę pojąłem i jest jedną z moich ulubionych, a anime uważam za gniot i szmirę.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4276 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:25:12 am »
Ciekawe, że mangę pojąłem i jest jedną z moich ulubionych, a anime uważam za gniot i szmirę.
Wcale to nie jest ciekawe. Znając twoje dziwaczne gusta nie zdziwił bym się jakby Hamtaro było twoim ulubionym anime.
Bo ty przecież nie lubisz widowiskowych akcji i walk.
Producenci zrobili anime Kurokami dla ludzi, którzy bardzo lubią genialne pojedynki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4277 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:27:31 am »
Dziwne, że Tenjou Tenge to jedno z moich ulubionych anime >_>

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4278 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:31:59 am »
Dziwne, że Tenjou Tenge to jedno z moich ulubionych anime >_>
:lol:
To zapewne Ikkitousen również bo jest podobne.
Weź już się lepiej nie ośmieszaj bo za chwilę napiszesz coś takiego, że jeszcze bardziej będziesz irracjonalny.

Hmm, a może jednak przeszkadzała ci ta powaga w Kurokami, a oczekujesz lżejszej rozrywki z elementami ecchi. Bo takie właśnie było Tenjou Tenge.

Ja również lubiłem to anime, ale było przeciętne, a Kurokami doskonałe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4279 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:40:02 am »
Dlaczego się ośmieszam? Bo lubię TT? Uwielbiam chardes Oh! Great'a.
A pierwszy Ikkitousen też mi się podobał - słabszy od Tenjou Tenge, ale ciągle dobry.

Poważna to była manga Kurokami - anime jest dobre dla gimnazjalistów (zresztą z myślą o takim odbiorcy było kręcone - dlatego Kaita z pracującego studenta w mandze stał się dzieciakiem chodzącym do szkoły w anime - zażalenia do producentów, nie do mnie)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4280 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:54:57 am »
Dlaczego się ośmieszam? Bo lubię TT? Uwielbiam chardes Oh! Great'a.
A pierwszy Ikkitousen też mi się podobał - słabszy od Tenjou Tenge, ale ciągle dobry.

Poważna to była manga Kurokami - anime jest dobre dla gimnazjalistów (zresztą z myślą o takim odbiorcy było kręcone - dlatego Kaita z pracującego studenta w mandze stał się dzieciakiem chodzącym do szkoły w anime - zażalenia do producentów, nie do mnie)
Masz problemy z odróżnieniem gimnazjum od liceum ?
Widzę, że u ciebie już ten etap.

On może mieć i 10 lat. Ważne jest zachowanie. Nie był głupim, pyskującym bachorem no i całe szczęście. Bo takich postaci nie lubię.
Ogólnie dosyć spokojne to anime było nie licząc dynamicznych akcji.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4281 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:14:50 pm »
Ich 'High School' jest między 15 a 17 lat, czyli zahacza o nasze gimnazjum - dalej chcesz się kłócić z faktami?

Widzę też, że totalnie nie znasz się na rynku anime - wiek bohatera wskazuje do kogo autorzy kierują produkt. I rzeczywiście, dla ludzi w wieku 15-17 lat to anime może uchodzić za poważne.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4282 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:28:18 pm »
Ich 'High School' jest między 15 a 17 lat, czyli zahacza o nasze gimnazjum - dalej chcesz się kłócić z faktami?

Widzę też, że totalnie nie znasz się na rynku anime - wiek bohatera wskazuje do kogo autorzy kierują produkt. I rzeczywiście, dla ludzi w wieku 15-17 lat to anime może uchodzić za poważne.
Nawet podkreślałem, że to anime jest dla starszej młodzieży, ale ty oczywiście to pomijałeś. Poza tym od początku pisałem o japońskiej szkole.
Szkoła średnia I stopnia- gimnazjum, a II stopnia - liceum. Więc zawsze do tego się należy odnosić.
NIE ZAWSZE wiek głównych bohaterów pokazuje do kogo anime jest adresowane.
Dobry przykład to Tsukuyomi. Tam co ciekawe główny bohater skończył studia i pracuje jako fotograf.

Jak ktoś powie, że Kurokami jest dla 17 latków to się zgodzę. Ale bredzenie o gimnazjum to już co innego.
Elfen Lied też sobie oglądają gimnazjaliści, a to anime jest dla znacznie starszych osób.
Takie pokemony mimo, że dla dzieci to oglądają również osoby znacznie starsze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 12:31:23 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4283 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:42:25 pm »
Przykro mi, w shonenach (do których zalicza się Kurokami-anime) wiek głównego bohatera jest bardzo ważny - wyznacza do kogo dany shonen jest kierowany. Dlatego we wszystkich chyba shonenach bohaterowie są w gimnazjach/szkołach średnich i nawet piwa im pić nie można.
Racja, że są poważniejsze i mniej poważne shoneny, ale to ciągle shoneny - serio, gdyby było inaczej, to nie odmładzaliby Keity i nie robili ze studenta (którym był oryginalnie) jakiegoś 16to latka.
Nie bronię Ci też oglądać produkcji dla młodszych ludzi i się tym rajcować - po prostu Ci uświadamiam, że to dla młodszych ludzi i dorosłych niekoniecznie musi.

No ale oczywiście możesz kłócić się z producentami oraz faktami i udawać, że jest inaczej, nie zabraniam - po prostu nie będę już z Tobą dyskutował.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4284 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:51:21 pm »
Przykro mi, w shonenach (do których zalicza się Kurokami-anime) wiek głównego bohatera jest bardzo ważny - wyznacza do kogo dany shonen jest kierowany. Dlatego we wszystkich chyba shonenach bohaterowie są w gimnazjach/szkołach średnich i nawet piwa im pić nie można.
Racja, że są poważniejsze i mniej poważne shoneny, ale to ciągle shoneny - serio, gdyby było inaczej, to nie odmładzaliby Keity i nie robili ze studenta (którym był oryginalnie) jakiegoś 16to latka.
Nie bronię Ci też oglądać produkcji dla młodszych ludzi i się tym rajcować - po prostu Ci uświadamiam, że to dla młodszych ludzi i dorosłych niekoniecznie musi.

No ale oczywiście możesz kłócić się z producentami oraz faktami i udawać, że jest inaczej, nie zabraniam - po prostu nie będę już z Tobą dyskutował.
Ale ty bredzisz. To jak się nazywa anime akcji dla dorosłych w stylu Kurokami? To już nie jest shounen ?
Shounen to jakby anime zrobione dla mężczyzn. Poza tym Kurokami to jest Seinen. Więc powiedzmy, że lepiej mi się ogląda Seineny akcji tym bardziej te poważniejsze.
Człowieku zrozum, że mnie interesują przepiękne i emocjonujące walki i dopóki nie jest to zbyt dziecinne to będzie świetne. Nanoha też miała super moc i dzięki temu walki były doskonałe. Zwłaszcza z tą muzyką najwyższej klasy.
Shounen to Naruto, a pisanie o każdym anime akcji nawet dla starszej młodzieży świadczy źle o tej osobie. Bo ma jakieś problemy z gatunkami anime.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4285 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:00:13 pm »
Seinenem była manga. Anime to shonen - dlatego odmłodzili bohatera. Bo po co innego mieliby go odmładzać? Poczytaj mangę, może wtedy zrozumiesz, bo to nie jedyna różnica. EOT.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4286 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:30:33 pm »
Seinenem była manga. Anime to shonen - dlatego odmłodzili bohatera. Bo po co innego mieliby go odmładzać? Poczytaj mangę, może wtedy zrozumiesz, bo to nie jedyna różnica. EOT.
Naucz się korzystać z anidb to może zrozumiesz. Że głównego bohatera minimalnie odmłodzili to jeszcze nic nie znaczy.
To i tak jest Seinen jak i wiele anime które zawierają bardziej brutalne sceny.
Nawet II seria Nanohy to Seinen, a zarazem mahou shoujo.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6211
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3440

Anidb chyba kwalifikuje również Seineny wg pewnego stopnia brutalności, ale tego pewien nie jestem.
Czyli, że Seinen to coś poważniejszego i również dla młodzieży.
A Shonen to Naruto.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4287 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:31:37 pm »
A na anidb ocenili wyżej Black Lagoon od Kurokami!

Nawet II seria Nanohy to Seinen, a zarazem mahou shoujo.

lol

shoujo - anime dla dziewczyn
shonen - anime dla chłopców
seinen - anime dla mężczyzn
josei - anime dla kobiet

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4288 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:34:00 pm »
A na anidb ocenili wyżej Black Lagoon od Kurokami!

lol
shoujo - anime dla dziewczyn
shonen - anime dla chłopców
seinen - anime dla mężczyzn
josei - anime dla kobiet
Nic nie pisałem o ocenie  :-?
Nie oglądałeś Nanohy więc się nie wypowiadaj o niej.
Mimo, że były tam młode postacie to poważne to anime było.
Takie spłycanie gatunków anime jest żałosne. Dobrze, że anidb tak nie robi tylko na innej zasadzie ma te gatunki napisane.
17-18 lat to chłopiec ? Można powiedzieć o niektórych że mają 30 lat i nadal są chłopcami.
W tym wieku to już są mężczyźni tzn powiedzmy od 16 lat.
Poza tym NIE MA ścisłej granicy bo to raczej zachowanie pokazuje.
I sensowniej na podstawie zachowania oceniać takie rzeczy.
Główny bohater w Kurokami bardziej pasuje do mężczyzny niż chłopca.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 01:39:14 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4289 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:44:11 pm »
Anfanie, sam design postaci wyklucza Nanohę z gatunku seinen. Zrozum, że seinen to jest określenie tytułów których grupa docelowa to dorośli mężczyźni. A mahou shoujo raczej się nie kwalifikuje do tego (chyba że się puszczają na lewo i prawo).
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything