trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4290 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:45:18 pm »
Seinenem była manga. Anime to shonen - dlatego odmłodzili bohatera. Bo po co innego mieliby go odmładzać? Poczytaj mangę, może wtedy zrozumiesz, bo to nie jedyna różnica.

A ja słyszałem, że to jest najważniejsza różnica między anime, a mangą Kurokami:
Spoiler: pokaż
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4291 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:57:17 pm »
Anfanie, sam design postaci wyklucza Nanohę z gatunku seinen. Zrozum, że seinen to jest określenie tytułów których grupa docelowa to dorośli mężczyźni. A mahou shoujo raczej się nie kwalifikuje do tego (chyba że się puszczają na lewo i prawo).
Jak pisałem anidb na innej podstawie widocznie wyznacza Seinen. Dorośli mężczyźni ?
I jakie są dobre i efektowne anime akcji z udziałem magii itp  dla dorosłych mężczyzn ?

Czekam na tytuły.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 02:03:09 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4292 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:02:47 pm »
Bo nie robi się takich anime dla dorosłych facetów. A to, że magical girls oglądają też dorośli nie czyni z tego gatunku dla dorosłych.
A to, że anidb daje taga seinen oznacza, że anime zawiera elementy które charakteryzują ten gatunek.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4293 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:05:35 pm »
Bo nie robi się takich anime dla dorosłych facetów. A to, że magical girls oglądają też dorośli nie czyni z tego gatunku dla dorosłych.
A to, że anidb daje taga seinen oznacza, że anime zawiera elementy które charakteryzują ten gatunek.

No może tak być. Dlatego tam jest tak wiele gatunków i skoro jest Seinen to jednak coś z tego musi być i często to widać po anime bo mimo młodszych postaci ma taki poważniejszy klimat jak Nanoha nie mówiąc już o Kurokami, które jest praktycznie Seinenem całkowicie.

A tak w ogóle to stare osobniki na prawie wszystkich forach internetowych mają w zwyczaju najbardziej narzekać na anime i kpić z niego.
Czym więcej starych osobników tym więcej piszą i bardziej narzekają. Przejedli się anime i oglądają jakby Z PRZYMUSU przez co nie sprawia to im przyjemności.
Poza tym anime anime tworzone JEST POD GUSTA JAPOŃSKICH CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNEK i należy to rozumieć.
Japończycy mają gdzieś polskich fanów i zachodnich (prawie zawsze) no i dobrze. Niech będą same anime ecchi to może te denerwujące narzekacze przestaną oglądać wreszcie anime.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4294 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:08:57 pm »
Mahou Shoujo Ai II OAV- :shock: OMFG ryje dekiel  jak nic :shock:; jak dla mnie tu i teraz to jest to jakieś przegięcie no dobra tentacle ale no bez jaj... Mam jeszcze jeden 3 odcinek ale boje się go odpalić... :-?

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4295 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:14:33 pm »
Mahou Shoujo Ai II OAV- :shock: OMFG ryje dekiel  jak nic :shock:; jak dla mnie tu i teraz to jest to jakieś przegięcie no dobra tentacle ale no bez jaj... Mam jeszcze jeden 3 odcinek ale boje się go odpalić... :-?
W końcu wyszło bez cenzury i z subami?
Jakiś czas temu przestałem śledzić ale trzeba będzie poszukać.
Oglądałem pierwszą serię więc wiem czego się spodziewać, ciekawe czy drugą zrobili jeszcze ostrzejszą.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4296 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:18:47 pm »
Mahou Shoujo Ai II OAV- :shock: OMFG ryje dekiel  jak nic :shock:; jak dla mnie tu i teraz to jest to jakieś przegięcie no dobra tentacle ale no bez jaj... Mam jeszcze jeden 3 odcinek ale boje się go odpalić... :-?
Widziałem pierwszą serię i przesadzali.
Tentacle od dołu do góry czyli wychodzą ustami lub krążą sobie wewnątrz po całym ciele są absurdalne.
I ogólnie te sceny gore były niefajne jak rozrywanie itp.

Była nawet scena gdzie potworek wchodzi dziewczynie od dołu do brzucha jak dziecko i tam zostaje przez chwilę (i oczywiście ona ginie).
Albo przebija ją od dołu do góry.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 02:23:28 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4297 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:02:16 pm »
A ja słyszałem, że to jest najważniejsza różnica między anime, a mangą Kurokami:
Spoiler: pokaż


Ano, w mandze był dość oryginalną postacią (bo ilu głównych bohaterów to skończeni materialiści i egoiści nie ulegający urokowi głównej bohaterki, tylko testujący ją i próbujący sprzedać do cyrku), w anime zrobili z niego typowego bohatera shonena z tych spokojniejszych (bez kręgosłupa, w odróżnieniu od tych z adhd)

Anidb nie kategoryzuje anime - oni jedynie wypisują elementy, które się w anime znalazły. Nijak ma to się do faktu do kogo anime tak naprawdę było kierowane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 03:06:50 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4298 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:26:01 pm »
Ano, w mandze był dość oryginalną postacią (bo ilu głównych bohaterów to skończeni materialiści i egoiści nie ulegający urokowi głównej bohaterki, tylko testujący ją i próbujący sprzedać do cyrku), w anime zrobili z niego typowego bohatera shonena z tych spokojniejszych (bez kręgosłupa, w odróżnieniu od tych z adhd)

Anidb nie kategoryzuje anime - oni jedynie wypisują elementy, które się w anime znalazły. Nijak ma to się do faktu do kogo anime tak naprawdę było kierowane.
Nienawidzę świrów i gówniarzerii z ADHD w anime (poza wyjątkami czyli poza tym jak pasują do sytuacji). Lubię inteligentne, spokojne postacie jak ten chłopak z Kurokami.
Miał pecha, a zarazem szczęście, że spotkał Kuro. Jakby ją nie spotkał to by zginął gdyż energia Tera spowodowała by jego śmierć tak jak wielu postaci w tym anime. Natomiast jakby ją spotkał to by zginął (albo był raczej na skraju śmierci) od wroga Kuro chyba w 3 odcinku jak się nie mylę. Ona się z nim zsynchronizowała żeby go ocalić itd.

I bez jakiego kręgosłupa. Takie brednie piszesz. On nie miał NIC do stracenia. Napisałem wyżej jaki miał wybór.
Poza tym jego matka zginęła w specyficzny sposób który dopiero się później wyjaśnia i jest dosyć zaskakujący.
Durne by było jakby bohater świrował mając taką smutną przeszłość.

Humor jest dobry, ale nie może być ciągle niezależnie od sytuacji bo wtedy się robi niesamowity gniot. No chyba, że ma być jakaś absurdalna komedia lub parodia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 03:38:12 pm wysłana przez anfan »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4299 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:30:54 pm »
Bo nie robi się takich anime dla dorosłych facetów. A to, że magical girls oglądają też dorośli nie czyni z tego gatunku dla dorosłych.
Niestety nie masz racji. Równorzędnym, a często pierwszorzędnym targetem są dorośli otaku. Fakt że otaku, ale jak najbardziej dorośli. Polecam ten artykuł, w szczególności załączone zdjęcie. Dotyczy to co prawda nieco innej serii (Pretty Cure), ale w przypadku Nanohy sytuacja jest identyczna.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4300 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:39:36 pm »
Niechcący smarujesz anfanowi pod jego teorię, że taka Nanoha to tytuł poważny, bo kierowany do dorosłego widza...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4301 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:41:27 pm »
Niestety nie masz racji. Równorzędnym, a często pierwszorzędnym targetem są dorośli otaku. Fakt że otaku, ale jak najbardziej dorośli. Polecam ten artykuł, w szczególności załączone zdjęcie. Dotyczy to co prawda nieco innej serii (Pretty Cure), ale w przypadku Nanohy sytuacja jest identyczna.

Podejrzewałem, że sporo dorosłych osób ogląda tego typu serie ale nie myślałem, że są oni uznawani oficjalnie za target. Tu masz rację.  Ale nie zmienia to faktu, że seria dalej należy do gatunku shoujo a nie seinen.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4302 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:49:17 pm »
Pretty Cure jest ŚLICZNE i w niemieckiej telewizji trochę oglądałem. Niestety nie ma polskich napisów więc nie oglądam  tego.
Wiem że powstało tego mnóstwo.

Nie wiem jak z mocą w Pretty Cure, ale po urywkach I serii widać, że są walki od słabych wrogów do coraz silniejszych. I tak właśnie powinno być. A muzyka w tym anime jest cudna. A Nanoha jest poważna i jak ktoś oglądał to łatwo może to stwierdzić.

A ja teraz oglądam Shangri-La i widzę, że producenci postawili na wstrętne i obrzydliwe postacie. Przynajmniej po 4 odcinkach to stwierdzam.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 05:53:04 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4303 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:55:38 pm »
widać, że są walki od słabych wrogów do coraz silniejszych. I tak właśnie powinno być.

A widziałeś kiedyś, żeby było odwrotnie? Tzn. w pierwszych odcinkach bohater leje się z arcybossem, a potem przez resztę serii jednym ciachnięciem wykańcza jego chudopachołków?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4304 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:59:46 pm »
A widziałeś kiedyś, żeby było odwrotnie? Tzn. w pierwszych odcinkach bohater leje się z arcybossem, a potem przez resztę serii jednym ciachnięciem wykańcza jego chudopachołków?
Widziałem już trochę takich anime, że na początku pojawiała się ekstra walka, duża moc itp a potem cały czas nudy i prostackie pojedynki wygrywane bez wysiłku.

Tak było w To Aru Majutsu no Index. W kilku pierwszych odcinkach było świetnie, a dalej się robiło coraz gorsze i te wszystkie następne pojedynki były idiotyczne i marne wizualnie.