trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4320 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:11:21 pm »
To już chyba lepsze :D
Do starych serii mam sentyment, zwłaszcza do magical girls, ale nie chciałabym mieć powtórki z rozrywki teraz, bo wiem jak się to zazwyczaj kończy. Było fajne i miłe jak się było małym - teraz niekoniecznie ;)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4321 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:20:21 pm »
Wszystko się liczy!

Hime-chan? A fajne chociaż toto, czy tylko dla miłośników? Nie moge stawiac pomnika bez porządnych argumentów ;)

Dla mnie fajne, klasyk gatunku, porządna stara kreska, jak człowiek ogląda co wyprawia tytułowa bohaterka to często gęsto rogal na twarzy sam z siebie rośnie. Jedyne 61 odcinków, swego czasu łyknąłem gładziutko :D

A jak ktoś woli coś nowszego, no to chyba Shugo Chara też podpada.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4322 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:26:31 pm »
To już chyba lepsze :D
Do starych serii mam sentyment, zwłaszcza do magical girls, ale nie chciałabym mieć powtórki z rozrywki teraz, bo wiem jak się to zazwyczaj kończy. Było fajne i miłe jak się było małym - teraz niekoniecznie ;)
Magiczne dziewczynki wielu dorosłych też lubi.
Zwłaszcza jak to ładnie wykonane.

Po 6 odcinkach Shangri- la. Ale to jest zagmatwane. Po prostu strasznie pokręcone. Albo tak tylko mi się na razie wydaje.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4323 dnia: Wrzesień 28, 2009, 10:53:08 pm »
Magical girlz to zło wcielone.
Niech ktoś mi poda chociaż jeden tytuł wart uwagi z tej kategorii a postawię pomnik na jego cześć!
Hana no Mahou Tsukai Mary Bell. Naprawdę ułatwiało dzieciom dorastanie.
Albo Kaitou Saint Tail. Rogal na twarzy o którym pisze Ricz murowany.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4324 dnia: Wrzesień 28, 2009, 10:55:41 pm »
Cytuj
że taka Nanoha to tytuł poważny, bo kierowany do dorosłego widza...
Jakieś wonty do Nanohy? :evil: Fate jest najlepsza i zdania nie zmieniłem i raczej nie zmienię.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4325 dnia: Wrzesień 28, 2009, 10:59:02 pm »
Jakieś wonty do Nanohy? :evil: Fate jest najlepsza i zdania nie zmieniłem i raczej nie zmienię.
Nanoha w związku (jakby taki sobie wyobrazić) była by stroną dominującą, a Fate uległą. Takie mają charaktery po prostu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4326 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:06:52 pm »
Są nawet odpowiednie obrazki...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4327 dnia: Wrzesień 29, 2009, 06:54:13 am »
Phi...
Hime-chan no Ribbon na przykład
A teraz pomnik poproszę ;p
Pozwolę sobie zacytować moją wypowiedź sprzed roku:
Kilka dni temu skończyłem na 18-tym odcinku rewelacyjnego anime shoujo: "Hime-chan's Ribbon". Z reguły unikam serii z tego gatunku, ale przyciągnęła mnie jej wiekowość. Na szczęście seria okazała się nie tylko strawna dla mnie, ale wręcz zostałem przez nią oczarowany. Nie ma tu zbędnego przedramatyzowania jest za to sporo komediowych sytuacji, a wszystko to dzięki znanemu pomysłowi magicznego przedmiotu, który pozwala na transformację (patrz: "Himitsu no Akko-chan"). Na szczęście tu główna bohaterka nie jest typową dziewczynką płaczącą z byle powodu, ani też nazbyt dojrzałą jak na swój wiek dzierlatką, jej nie da się nie lubić. Tarapaty w jakie wpada potrafią przyprawić o zawrót głowy i spazmy śmiechu jednocześnie. Zdecydowanie polecam wszystkim zapoznać się chociaż z pierwszym odcinkiem, skoro wielbiciel shounenów tak zachwala shoujo to musi coś w tym być ;). Jeśli nie będziecie się nastawiać na skomplikowaną czy osadzoną twardo w realiach naszego świata fabułę, a na czystą rozrywkę na pewno nie pożałujecie poświęconego czasu. Szkoda tylko, że tak ciężko dostać kolejne odcinki, niestety poza Japonią seria nie została zlicencjonowana (w całości fansuby wyszły tylko od jednej grupy, ale są one fatalnej jakości, te 18 odcinków pochodzi od innej, która aktualnie wstrzymała tłumaczenie).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4328 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:06:43 pm »
Phantom Requiem for phantom- jedno z lepszych anime w tym klimacie właśnie obejrzałem ostatni odcinek o ile trochę żal, to pasował on idealnie.

Są nawet odpowiednie obrazki...
Wiem mam odpowiednie obrazki(wiele obrazków... ;-))

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4329 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:57:52 pm »
A ja sobie oglądam Pandorę i mam wrażenie, że jakiś czarny upaćkany w krwi królik mnie obserwuje ;) Pierwsze dwa epki bardzo klimatyczne.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4330 dnia: Wrzesień 29, 2009, 08:07:46 pm »
Trzeci nie mniej. Potem niestety bywa różnie.
A to wrażenie to zupełnie nie wiem skąd ci się wzięło.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4331 dnia: Wrzesień 29, 2009, 08:29:59 pm »
potem już bywa raczej kiepsko, zwłaszcza fabularnie, tylko dzięki postaci Alice oglądałem następne odcinki :) Coś więcej napiszę jutro, po ostatnim odcinku.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4332 dnia: Wrzesień 29, 2009, 08:35:57 pm »
potem już bywa raczej kiepsko, zwłaszcza fabularnie, tylko dzięki postaci Alice oglądałem następne odcinki :) Coś więcej napiszę jutro, po ostatnim odcinku.
Ważne, żeby później było lepiej. Nie ma nic gorszego niż anime dobre na początku, a słabsze później. Anime powinno się rozkręcać w trakcie, a blisko połowy powinno już coś ważnego się wydarzyć np zwrot akcji lub coś w tym stylu.
Oczywiście na to reguły nie ma, ale nawet do 7-8 odcinka (na 26) może być średnie lecz ważne żeby było coraz lepsze, a nie gorsze.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4333 dnia: Wrzesień 29, 2009, 08:40:30 pm »
potem już bywa raczej kiepsko, zwłaszcza fabularnie, tylko dzięki postaci Alice oglądałem następne odcinki :)
No, summa summarum aż tak kompletnie totalnie fatalnie nie było. Ale coś w tym jest, bo gdyby nie Alicja, to pewnie rzeczywiście rzuciłbym tym w kąt po dwóch pierwszych epach. Nie wyobrażam sobie faceta, który zmęczyłby tę serię dla jakiegoś innego celu niż ślinienie się na nią.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4334 dnia: Wrzesień 29, 2009, 08:44:52 pm »
A ja będę bronić pandorowej fabuły - była pomysłowa, całkiem składna, i fajnie pogrywała sobie z Alicją w Krainie Czarów.
Dalej ubolewam, że ostatnie dwa epy odeszły mocno od mangi, mimo iż wszystkie poprzednie były po prostu animowaną wersją tejże. Ale może druga seria to naprostuje. Oby.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!