trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1260 dnia: Wrzesień 28, 2008, 10:23:14 pm »
A ja oglądam co popadnie, a właściwie staram się oglądać jak najbardziej zróżnicowane. Próbuje przez to podpatrzeć co i jak wygląda/wyglądało, żeby w przyszłości móc wykorzystać niektóre aspekty (ta, chciałbym zostać rysownikiem), niestety nie zawsze jest czas, co również wpływa na ilość odcinków jakie posiada dana seria. I również zgadzam się z Anfanem, im mniej wiem o danej serii tym jest lepiej. Wiadomo że najlepiej byłoby oglądać coś znając tylko tytuł, ale niestety ktoś wymyślił recenzje i sporo ludzi podpiera się nimi, nie oglądając nawet całego anime.
Np. kolega zachwalał Nadesico, że takie fajne anime i tak dalej, a ja po przemęczeniu chyba 10 epów dałem spokój...nie przypadło mi do gustu mimo iż lubię serie o "gigantycznych robotach".
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1261 dnia: Wrzesień 28, 2008, 10:44:10 pm »
Kidou Senkan Nadesico to nie jest seria o robotach. To jest seria o ludziach. Roboty są tylko dodatkiem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1262 dnia: Wrzesień 28, 2008, 10:46:12 pm »
... z których to, jeśli już, się bezczelnie nabijano.
Dlatego może rzeczywiście, jeśli ktoś łyka robotto-anime na serio, to może mieć z Nadesico pewne problemy ;p
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1263 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:15:47 am »
Obejrzałem Zero no Tsukaima: Princess no Rondo.
Mówiąc ogólnie to niskobudżetowe prawie nic nie warte anime. Nie wiem dlaczego tak często (chociaż nie zawsze) kontynuacje są coraz gorsze.
I sezon taki w miarę, II trochę gorszy a III to już całkowita porażka. Jedynie ostatni odcinek całkiem fajny był.
Będzie IV sezon bo znowu przerwali fabułę i wiele rzeczy się nie wyjaśniło ?
Ogólnie anime 100 razy gorsze od Shany i to zarówno pod względem budżetowym jak i wykonania.
Po co mi ten głupi humor ?
Wolałbym na poważnie anime czyli takie jak Shana gdzie humor był sporadyczny.
Oceniam jako 6/10.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1264 dnia: Wrzesień 29, 2008, 01:48:41 am »
Phi. Każdy ma swój gust. Mi osobiście podobała się ta 3 seria. Wkurza mnie za to Louise z tym swoim zachowaniem względem Saito.
Zerknąłem na 3 odcinki Shany i zauważyłem, że obie oprócz głosu współdzielą też character. To jej "urusai, urisai, urusai" już mi się znudziło i zaczyna powoli irytować ;]

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1265 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:14:24 am »
Kidou Senkan Nadesico to nie jest seria o robotach. To jest seria o ludziach. Roboty są tylko dodatkiem.

...którzy irytują koszmarnie, zachowują się głupio, nieodpowiedzialnie i bezmyślnie, humor dziwny i czasami wyskakuje jak diabeł z pudelka...

i nie możesz przestać oglądać. A potem oglądasz film i przez połowę czasu masz nad głową takie wielkie WTF :) Hunter, przynajmniej film sobie zobacz.

noli, stare roboty i na serio to pierwszy Gunbuster, a nie Macrossy. Albo Escaflowne czyli mechy w klimacie fantasy. skoro ja przeżyłam i mi się podobało, to nie może być złe :D


jeśli chodz o mnie, to przeżywam drugi sezon Majora. Schemat wzrusza sportówkową przewidywalnością, ale wątek romantyczny jest tak uroczo słodki i bezpretensjonalny, że aż się ciepło na serduszku robi. Główny bohater jest koszmarnym bucem i momenty, kiedy dostaje od życia po pysku są cudowne :P Uwielbiam go, jest prawie tsundere biszem.

Poza tym baseballiści odznaczają się śliczną smukłością - jak w CLAMPie, tyle że bez kilometrów kończyn.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1266 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:22:26 am »
nolifesking  Shana jest postacią pod względem charakteru inną bo zauważ że ona tylko tak słodko krzyczy jak dziecko. A poza tym jak może urusai w wykonaniu Shany denerwować przecież to takie fajne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 07:49:00 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1267 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:32:00 am »
słodko krzyczy jak dziecko. A poza tym jak może urusai w wykonaniu Shany denerwować przecież to takie fajne.
jak się nie jest anfanem to może denerwować; może kiedyś to do Ciebie dotrze, no chyba że trollujesz, to wybaczam.

A co do Dokuro-chan: oglądaliśmy, ale by o takim gniocie rozmawiać to trzeba naprawdę się nudzić.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1268 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:46:49 am »
Wilku, właśnie puściłeś wodę na anfanowy młyn :D

są ludzie, którym podobają się tsundere loli - ja do nich nie należę, ale Knurek twardo blushuje i oglądał Zero, choć mu mózg się przegrzewał od poziomu fabularnego. Podejrzewam, że u samotnych facetów, którzy nie mają na co dzień możliwości przebywania z prawdziwą tsundere jst gorzej :P

niemniej jestem "za" jeśli chodzi o to, żeby się takie cuda podobały. Ładne to, urocze, bardzo kobiece w pewnym sensie - niech sie faceci cieszą. Ja tam dostaję wypieków przy tsundere biszach i tyle. Niemniej każdemu z tsunderystów polecam kubeł zimnej wody w postaci prawdziwej tsundere :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1269 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:51:07 am »
Oglądaliście anime Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan. Mam takie pytanie co się stało w I odcinku z tą po prawej. Wiem że zniknęła, ale nic nie mówili o co chodzi i kto to zrobił.


PS:
Wlku i inni Shana NIE jest denerwująca. Natomiast Tsukaima już denerwuje chwilami. Rozumiesz to ?
Urusai Shany jest słodziutkie, zresztą jak cała Shana to znakomita postać.
Ale DZIECIAKI za bardzo podnieciły się Tsukaimą bo klimat Shany dla nich jest ZBYT POWAŻNY.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1270 dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:04:36 am »
Escaflowvne nie jest takie stare, a seria jest fajna. Fajny świat przedstawili, tylko te nosy mogliby im poprawić :P
A mnie shana też denerwowała, nic na to nie poradzę.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1271 dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:21:10 am »
Wlku i inni Shana NIE jest denerwująca. Rozumiesz to ?

A rozumiesz to, że jesteś anfanem, a inni nie? Ale wybaczam, bo ewidentnie trollujesz, a wodę na młyn leję, bo mnie to bawi i fajnie patrzeć jak głupoty wypisujesz.



Btw. ja należę do nielicznych jednostek, którym bardzie podobał się film Escaflowne od serii TV.

ps. co do tsunderere to miałem jedną w wersji live i od tamtej pory nie bawi mnie to w anime.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1272 dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:44:35 am »
Cytuj
PS:
Wlku i inni Shana NIE jest denerwująca. Natomiast Tsukaima już denerwuje chwilami. Rozumiesz to ?
Urusai Shany jest słodziutkie, zresztą jak cała Shana to znakomita postać.
Ale DZIECIAKI za bardzo podnieciły się Tsukaimą bo klimat Shany dla nich jest ZBYT POWAŻNY.
Gdzie masz w Shanie poważny temat? Nie dość, że historia zmyślona (bo zdarzyć się nie może) to główna bohaterka ma piskliwy głosik i zachowuje się czasami śmiesznie. Nie mówie, że to złe anime, na razie jak najbardziej mi się podoba. Ale miałem szczęście/nieszczęście oglądać 3 sezony Zero no Tsukaima zanim zacząłem oglądać Shane, dlatego mówię, że jej głos i sposób mówienia tej Senyuu mi się już znudził

Urusai Shany jest słodziutkie? Tak samo jak Louise :D Przecież ta sama aktorka podkłada głos. Nie obejdzie się niestety bez porównań do Zero no Tsukaima. Pierwsze moje wrażenie: główni bohaterowie tych anime są identycznie narysowani. Tylko mają inne kolory włosów i ubrania.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1273 dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:50:34 am »
Shana jest poważniejsza jeśli idzie o klimat i historię, ale dramat to to nie jest. Przy ZnT jakoś dotrwałem do końca pierwszego sezonu i nikt mnie nie zmusi bym zaczął kolejne - szczególnie gdy czytam, że relacje między nimi (para głównych bohaterów) nawet po 3cim sezonie stoją w miejscu. Takie coś wybitnie mnie denerwuje (Shanie też się za to dostaje, ale to cecha wspólna 90% tego typu anime z wątkiem romantycznym gdzie targetem są nastolatki)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1274 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:14:35 am »
Troszkę humoru występuje w Shanie, ale wcale nie tak dużo i jest bardzo umiejętnie odzielony od walk.
Nie ma nic głupszego niż komedia podczas pojedynków (nie licząc niektórych parodii itp). Rozumiesz to ?
3 sezony Zero no Tsukaima oglądałem po obu sezonach Shany i obiektywnie patrząc poza częściowym charakterem głównej bohaterki nie ma NIC wspólnego. Jak pisałem Shana NIE bije Yujiego.
Louise nie powtarza 3 krotnie urusai.
Głos Shany słyszałem choćby w Mnemosyne. To była Mimi lecz dopiero po jakimś czasie to zauważyłem.
Głowni bohaterowi są inaczej narysowani pod względem jakości. Kreska jest wyższej jakości w Shanie niż w Zero.
Można powiedzieć że Zero to dno w porównaniu do Shany.
Ale pod względem muzyki to prawdziwa przepaść na korzyść Shany.