trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1275 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:50:26 am »
Cytuj
jak pisałem Shana NIE bije Yujiego
1:0 dla Ciebie
Cytuj
Louise nie powtarza 3 krotnie urusai.
Mylisz się, powtarza 1:1
Cytuj
Głowni bohaterowi są inaczej narysowani pod względem jakości. Kreska jest wyższej jakości w Shanie niż w Zero.
Mylisz się, nie wiem w jakiej jakości oglądałeś ale kreska jest do siebie zbliżona, przy czym Zero ma ładniejsze kolory i milej się na to patrzy.
1:2 dla mnie
Cytuj
Można powiedzieć że Zero to dno w porównaniu do Shany.
Anfan wyprowadzony z równowagi przestaje myśleć choćby trochę obiektywnie. 1:3 dla mnie
Cytuj
Ale pod względem muzyki to prawdziwa przepaść na korzyść Shany
Shana ma słebe opy i endingi ale dobrą muzykę w środku, Zero no Tsukaima na odwrót. Jak dla mnie remis w tym momencie.
Cytuj
szczególnie gdy czytam, że relacje między nimi (para głównych bohaterów) nawet po 3cim sezonie stoją w miejscu. Takie coś wybitnie mnie denerwuje (Shanie też się za to dostaje
Powiedzmy, ze argument Wilka bardziej wkurza w Zero niż w Shanie (tu ma mniejsze znaczenie) dlatego punkt za argument wilka leci do Twojej puli.
2:3
Obiektywizm wygrywa :D

(już widzę jak się anfan będzie rzucał heh)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1276 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:57:29 am »
dla mnie Shana ma słebe opy i endingi ale dobrą muzykę w środku

Dla mnie właśnie opy - szczególnie z drugiej serii - są świetne. Wszystko względne, jak widzisz :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1277 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:58:14 am »
Nie chcę powiedzieć nic złego, ale żałosne to co piszesz. Sam sobie wystawiasz oceny ?
Nie zostawiłeś czegoś pod drodze ?
Każdy widzi że grafika w Shanie jest na dużo wyższym poziomie, animacja tym bardziej ale ktoś zaślepiony tego nie dostrzega.
Kiedy dokładnie Louise powiedziała 3 krotnie urusai bo może coś zapomniałem ?
Shana ma słaba opy i endingi ? Skąd ty jesteś. Muzyka to dla ciebie czarna magia i się na niej nie znasz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1278 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:01:50 am »
Anfan zaczyna jechać ad persona hiehiehie

btw. pierwszy sezon Shany ma gorsze kolory od ZnT, ale bardziej szczegółowy design, więc co kto lubi. Drugi sezon Shany jest w HD, ale dalej jak ktoś lubi żywe kolory to mu nie będzie przeszkadzać ubogość kreski ZnT.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1279 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:12:25 am »
Prędzej czy później musiało do tego dojść...

Żadnych osobistych wycieczek i dyskutujcie sobie dalej :]
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1280 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:20:26 am »
Wlku ty oceniasz jakość kreski po tym czy HD czy nie :)
Poza tym kolory są dużo żywsze i ładniejsze w Shanie.
Po obejrzeniu dwóch sezonów Shany jak włączyłem ZnT to aż mnie odrzuciło tą beznadziejną kreską i ktoś tu jeszcze śmie przyrównywać oba anime pod względem jakości.
Ale jak pisałem animacja to jest właśnie to. W Shanie ten piękny ogień, a w Znt trochę marnych efektów i nic.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1281 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:25:34 am »
Nie oceniam, tylko zwracam uwagę, że drugi sezon jest w HD, a to robi różnicę przy oglądaniu. Co do samej kreski to ja nie porównuję kreski a projekt postaci, który w obu seriach jest podobny i nie ma co tu zaprzeczać.

Skąd wziąłeś żywsze kolory w Shanie to nie wiem. Przecież tam kolory są bardziej matowe wszędzie poza wspomnianym ogniem, całość jest miejscami aż bura. Twoja i moja sprawa, że bardziej nam się Shana podoba, ale nie wymyślaj bzdur na podpieranie własnych gustów.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1282 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:26:57 am »
Prędzej czy później musiało do tego dojść...
Żadnych osobistych wycieczek i dyskutujcie sobie dalej :]
Eee nie widziałem tego wcześniej. W każdym razie pomyślałem wcześniej i posta wrzuciłem do powikłań.


Hmm sam widzisz Wilku, dopiero pierwszy sezon oglądam. Może drugi rzeczywiście będzie miał lepszą jakość. Tyle, że tak naprawdę mało mnie to obchodzi. Kreska jest wystarczająco dobra( a nawet lepsza), a fabuła wystarczająco ciekawa, żeby oglądać to anime. Więc oglądam i się nim cieszę. Ja dziele anime na dwie grupy: te, które oglądam i te których nie oglądam. Jeśli oglądam to znaczy, że mi się podobają. Nie lubię porównywać poszczególnych jako, że każde w sumie jest inne (powiedzmy). Chociaż po tym długim czasie i kilku tysiącach obejrzanych odcinków zaczynam dodawać plusy za moje ulubione głosy aktorów, wielkim plusem jest też element romantyczny, który idzie do przodu a nie stoi. Muzyka jest zawsze w porządku dopóki nie zaczyna doskwierać. Code Geass R2 w ostatnim odcinku miał w pewnym momencie taki słaby motyw, że aż się skrzywiłem.
Dla ścisłości mam wszystkie opy i endingi z Shany i Zero na mp3, tyle, że te drugie słucham częściej po prostu. Bardziej przypadły mi do gustu te przesłodzone, żywe i optymistyczne motywy z Zero niż te "elektryczne?" z Shany.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1283 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:41:26 am »
A ja mam wszystkie OSTy z II sezonu Shany i nie tylko. Dopiero wtedy widać jaką to anime ma genialną muzykę. Po prostu arcydzieło. Te utwory tworzą cały klimat anime.
W Shanie były utwory różnego typu.
W Elfen Lied OSTy też są świetne. Wystarczy je tylko przesłuchać.
Kolory matowe w Shanie ? Najbardziej mi się podobała animacja na scenach walk czyli jak było dosyć ciemno i występowały silne kontrasty w kolorach. Choćby jak pojawiała się Hekate. Na ciemnym tle ona się tak świeci (jasno niebiesko jakoś) i jeszcze ta muzyka doskonała. To dopiero był klimat.
PS:
Wilku nie pisz do mnie że wymyślam bzdury bo jak na razie to sam piszesz bzdury i nie dostrzegasz zalet tego anime.
Poza tym ja oceniam anime pod kątem najlepszych jego scen.
Co tu dużo mówić.
Ja tego anime (szczególnie II sezon) nie oceniam jako dobre lecz jako prawie doskonałe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1284 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:58:56 am »
Sam przyznajesz, że wszystko ciemne poza postacią (często nawet nie postacią, bo ta bura jak zawsze, ale czarem/ogniem itp. efektami), a zarzucasz mi, że piszę bzdury o burych kolorach. Trzeba Ci wytykać sprzeczności w tym co piszesz czy sam je dostrzegasz i tylko trollujesz głupio? Poza tymi scenami walk - których w Shanie aż tak dużo nie ma - jest totalnie buro. Tu masz screeny z odcinków, i jak chcesz dalej robić z siebie idiotę to zaklinaj rzeczywistość - pośmiejemy się.


Ja tam Shane bardzo lubię, ale buro jest, jak wszyscy (poza anfanem) widzą.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1285 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:04:22 am »
Wilku jeśli ja robię z siebie idiotę to ty nim jesteś nawet jeśli nic nie robisz.
To po prostu wygląda na celowy zabieg ta grafika w Shanie przez co przyjemniej się ogląda.
Czy ty naprawdę sądzisz że ostrzejsza kreska to zaleta ?
Jak zawsze podkreślam że podczas walk jest najlepsza animacja. Po prostu cudowna.
Wszyscy poza anfanem ?
Masz na myśli siebie i innych z klapkami na oczach?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1286 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:10:24 am »
Ty czytać umiesz? Przecież o matowości/nasyceniu barw pisaliśmy.

Kolory matowe w Shanie ?
No to Ci udowodniłem, pokazując screeny, że kolory są matowe.

Argumentów brakło na widok kadrów i ratujesz się wciskając mi, że piszę o czymś innym?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1287 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:28:09 am »
Teraz oglądam Busō Renkin. W sumie jest to połączenie Fullmetal Alchemist z Bleach. W pierwszej scenie widzimy głównego bohatera, który ginie zabity przez potwora gdy chciał uratować nieznaną dziewczynę. Potem budzie się w swoim pokoju. Po pewnym czasie okazuje się, że to nie był sen i naprawdę umarł. Potwór był Homunculusem, a dziewczyna którą chciał ratować odratowała go za pomocą alchemii. W zasadzie anime to typowy shonen aż do bólu, ale goląda się przyjemnie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1288 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:31:19 am »
A na to co napisałeś i pokazałeś potrzeba argumentów ?
Ty uważasz takie jak to nazwałeś matowe kolory za wadę i niech tak będze.
Ja uważam że to żadna wada i w niczym nie przeszkadza.
A skoro nie uznaję tego za wadę to nie mam co udowadniać.
Sądziłem że naprawdę jest coś nie tak z kreską, a ty mi wyskakujesz z czymś takim.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1289 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:35:50 am »
Gdzie ja to jako wadę wymieniłem?? Wcześniej napisałem, że w Shanie są matowe kolory a w ZnT nasycone i co się komu podoba. To zarzuciłeś mi, że bzdury piszę i gdzie są w Shanie matowe kolory. To to Ci pokazałem gdzie.

Weź że bardziej kontroluj to co piszesz, bo starczą trzy posty i już nie pamiętasz co komu zarzucałeś i co od kogo chciałeś.

 

anything