Autor Wątek: Blind Guardian  (Przeczytany 14927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PhoboS

Blind Guardian
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2003, 01:42:18 pm »
Follow... hmm... szczerze to mi sie nie podoba - jest kilka utworow ktore WYCHODZA na koncertach :D
Co do manowara, tak, pozniej zaczal grac a na poczatku ... ta perkusja jakby z papieru :D ale mialo to swoj klimat...

Tak zupelnie BTW - Blind Guardian jest juz po BGOA ( Blind Guardian Open Air Festiwal ) i ... no co... jak zobaczycie liste utworow:

Pierwszy koncert

War of Wrath
Into the Storm
Welcome to Dying
Nightfall
The Script for my Requiem
Valhalla
Lord of the Rings
*I'm Alive
*Majesty
*The Soulforged
*Theatre of Pain
*Run for the Night
*Mordred's Song
And Then there was Silence
The Bard's Song - In the Forest
Imaginations from the Other Side
----------------------------------------
Punishment Divine
A Past and Future Secret
Journey through the Dark
----------------------------------------
The Piper's Calling
Somewhere Far Beyond
Mirror Mirror

Drugi Koncert :D

War of Wrath
Time Stands Still (at the Iron Hill)
Banish from Sanctuary
Nightfall
The Script for my Requiem
Valhalla
Harvest of..... Valhalla  
Under the Ice
*Time What is Time
*Born in a Mourning Hall
*The Last Candle
*Bright Eyes
And Then there was Silence
The Bard's Song - In the Forest
The Bard's Song - The Hobbit
Imaginations from the Other Side
----------------------------------------
Lost in the..... Valhalla Hall  
Lord of the Rings
Another Holy War
----------------------------------------
And the Story Ends
Mirror Mirror

i jezeli dodam ze galeria koncertu jest na: http://www.the-following.com/page.php?show=tour_info&id=2

no i jezeli wspomne ze TO WSZYSTKO BEDZIE NA DVD... to... dobra juz nic nie napisze, sami sobie pomyslcie co :D
lol: Blind Guardian :lol:
:lol: Generał Krasnoludzki :lol:

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2003, 05:18:20 pm »
Cytat: "Rex de Tenebris"
AGR: Czy ktoś z was słuchał "Follow The Blind" Blind Guardian'a?
/me słuchałą /ale musiałam się zapytać swojego faceta, bo to zazwyczaj on wie, jak to tytuł (:/

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2003, 06:50:13 pm »
Oznajmiam ze bede kasowac posty dotyczace literowek, nomenklatury nazewniczej itp. Jak ktos chce podyskutowac o roznicy miedzy thrash, power, death, speed, heavy itp itd metalem to niech sobie zalozy taki temat.
Za uwage dziekuje.

Offline sas

Blind Guardian
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2003, 07:33:58 pm »
o tak ... bardowie są naprawdę świetni!!! pierwszą usłyszaną przeze mnie piosenką było nic innego niż ... Lord of the Rings. potem już przyszedł Nightfall, którego słucham dokładnie w tym momencie. poza tym Blind Guardian ma jeden z najnormalniejszych image wśród metalowych zespołych. ot po prostu paru kolesi z długimi włosami, a nie jak to na przykład "Manowar" - czyli nic innego jak spoceni półnadzy metale w skórach (Blee!!!) albo chociażby Power Metallowe "Rhapsody" (czy widział ktoklwiek ich teledyski i pana Alexa Staropoli, który gra na keybordzie jakby dostawał drgawek albo orgazmu?). ale ogólnie bardowie są naprawdę są nieźli, chociaż IMHO Therion i tak wymiata.

Ave Loren!

i motto Manowara
"f**k the world, hail and KILL!"
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Finfarin

Blind Guardian
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 09, 2003, 09:43:15 pm »
Nie slyszałem wielu ich utworów, ale to co przesłuchalem bardzo mi się spodobało. Ja równierz zacząłem od "Lord of the Rings", potem "Eldar" i pare innych kawałków. Uważam że jest świetny, piosenki są dośdć różnorodne, nei są śpiewane na jedną, sprawdzoną modłę.

Cytuj
"Manowar" - czyli nic innego jak spoceni półnadzy metale w skórach (Blee!!!)

Pewien człowiek, będący zresztą na tym forum, określił takie zespoły mianem "gejmetalowych" 8)
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Raven

Blind Guardian
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2003, 10:47:01 am »
No właśnie, panowie z Blind Guardiana to zrównoważeni i pewni siebie artyści, nie żadni gejmetolwcy. Moim zdaniem najlepszą ich płytą była ,,Deamons & Wizards" nagrana wspólnie z zespołem Iced Earth(również genialny zespół aczkolwiek nie dorównujący Blind Guardian'owi.) Niezła była również  trzecia płytka bardów ( tales from the twilight world czy jakoś tak).
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline likipiki

Blind Guardian
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2003, 04:58:44 pm »
Bardzo fajna kapelka. Moją ulubioną płytą jest Imaginations From The Other Side. A najlepsze utwory to:
The Bard's Song
Born In A Mourning Hall
A Past And Future Secrets
Mirror
Thorn
Eldar
Black Chamber
Another Holy War
a początku wiara jest czysta, nieskazitelna. Później pojawiają się modlitwy, świątynie, kapłani i wiara przeradza się w religię. Ta zaś ogranicza człowieka, wyklucza jego samodzileność. Religie zatraca sens wiary.

Offline tyciu

Blind Guardian
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2003, 11:57:23 pm »
Kapela swietna choc ja glownie kojarze ja z "Mr.Sandman" :D ..
hy can we not be sober.....

Offline Awerin

Blind Guardian
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2003, 11:11:18 am »
No proszę ilu się zebrało fanów tego zespołu (ktoś mógłby powiedzieć, że to mało, ale gdyby było odwrotnie to kto wie, czy bym nie zaczął słuchać czego innego).  :D - Nieprawdaż, że to ciekawe pod względem socjologicznym?

Mam zresztą własną (egoistyczną) teorię na ten temat.  :wink:

Powiedziałem, że zdradzę listę moich ulubionych utworów.

Cóż kupiłem trzy płyty BG: NIME, IFTOS i SFB, a więc czas się podzielić refleksjami.

1. Thorns (nic dodać, nic ująć)
2. Noldor (oryginalne i świetne)
3. Nightfall, Mirror Mirror, Blood Tears (zależy od momentu)
4. And The Story Ends
5. Theatre Of Pain
6. Curse Of Feanor

... no i dalej już trudniej klasyfikować, tak czy inaczej godne szacunku i słuchania nonstop:

IFTOS, I'm Alive, Mordred's Song, Bright Eyes, Somewhere Far Beyond, Time Stands Still, i kilka, o których zapomniałem...

Najlepszą płytą wśród tych trzech pozostanie napewno NIME (ma ten swój klimat :) ).

Pozdrawiam wszystkich fanów BG.
--=<AwE*RiN>=---

Offline PhoboS

Blind Guardian
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 15, 2003, 06:40:15 pm »
Odnosnie BG: true true :D
Odnosnie Manowar: nie bede komentowal, inaczej ich odbieram choc nie wyznaje religii true metalowej :D
Odnosnie dyskusji: wy sobie gadajcie, a ja na koncercik jade 22 sierpnia :D :D :D
lol: Blind Guardian :lol:
:lol: Generał Krasnoludzki :lol:

Offline The Avenger

Blind Guardian
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2003, 10:07:44 am »
Ok, widze, że przyszedł czasi na moją wypowiedź. BG słucham już od może 6 lat, więc coś niecoś może napiszę:D Jak dla mnie kapela ta udowodiła swoim NIME, że na scenie epickego Power nie ma im równych. Płyę aą cec**je przede wszystkim niepowtarzalny klimat połączony z magią świata tolkienowskiego i fenomenalną muzyką. Nightfall jest płytątak nieziemską, że po jej usłyszeniu wiele osób nie docenia innych dokonań grupy. Co prawda reszta płyt różni się przede wszystkim klimatem, ale także warta jest posłuchania. Blind Guardian wystartował  albumem Battalions Of Fear, na którym grany jest czysty,szybki i dosyć tevhniczny speed. Podobnie sytuacja przdstawia się też na Follow the Blind. Blindzi zaczynają podążać w stronę stylu ry znanego z NIME dopiero od Tales From The Twilight World. Utwory nabierają tu melodii, perkusja bardzo się wzbogaca, a solówki gitarowe są bardziej "epickie", mimo szybkości także zadziwiająco melodyjne. Nastepne krazki Somewhere Far Beyond i Imaginations from the other side to już prawdziwe perełki. CIężkie, zadziwiająco szybkie gitary łączą to co najlepsze w speedzie a w połączeniu z wokalem Hansiego i charakterystyczną perkusją sprawiają, że słuchając aż chce sie pomachać trochę batami:-) To ne jest typowy power w stylu wspomnianego już wyżej przez moich przedmówców Rhapsody.To całkiem inny styl, w którym widać spped metalowe korzenie, ale czuć takżę zapowiedź przyszłej symfonii. Dalej wspomniany NIME- jest prawdziwą eksplozją dzźwięków. Na płycie oprócz jeszcze lepszego grania Bardów przykuwają świetne efekty komputerowe i symfoniczne, które momentami zmieniają się w prawdziwie teatralne sceny ze świata Tolkiena. Tej płyty nie tylko się słucha, ją po prostu  "odbiera się" jak dobrą książkę . Najnowsze dziecko niiemców to A night at the opera, na której posunęli się oni jeszzce dalej, jeśli idzie o technikę grania i użycie symfonicznych efektów. Słucha się tego anprawdę bardzo przyjemnie, na mnie płyta zrobiła ogromne wrażenie, ale nie jest już tak epicka jak NIME. Myślę że to przez to, żę NIME był concept albumem, jedną wielką baśniową hstorią, a takie historie ciężko jest stworzyć dwa razy....
Ok, na tym kończę i zapraszam do słuchania BG. W mojej wypowiedzi pominąłem dwa albumy - Tokyo Tales i Forgotten Tales, gdyż pierwszy jest koncertyówką, a drugi kompiklacją. Zawsze jednak warto wyda parę złtych i posłuchać  jak bardowie grają to samo, ale ze zupełnie nowym smaczkiem:-)
Pozdrawiam.
yć może uda mi się zwiedzić drugą połowę księżyca...wiecznie zakrytą...

Offline Clayman_

Blind Guardian
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2003, 06:55:14 pm »
epicki- lit. dotyczący epiki; mający charakter epiki, narracyjny, opisowy.

epika-jeden z trzech podstawowych rodzajów literackich (obok liryki i dramatu) charakteryzujący się występowaniem narracji, opisu i obiektywnego przedstawiania zdarzeń

epickie solowki-nie znalazlem :D
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline The Avenger

Blind Guardian
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 25, 2003, 09:08:46 pm »
Ok, za bardzo sie podjaralem piszac tego posta:-D  Ale chyba powinni uzupełnć slownik, bo określenie naprawdę adekwatne do melodyki kreowanej przez Olbricha i Siepena na gitarach... :lol:
yć może uda mi się zwiedzić drugą połowę księżyca...wiecznie zakrytą...

Offline pyrek

Blind Guardian
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 03, 2003, 11:06:44 pm »
Ja BG zaczalem sluchac niedawno... zaczelo sie od tego, ze strasznie mi wpadla w ucho piosenka Nightfall... potem zaczelo sie sciaganie, plyty itd - NIME jest IMHO najlepsza ich plyta, niesamowity klimat, a piosenki Eldar, Nightfall, Blood Tears i Into the Storm - na razie najbardziej mi sie podobaja.
olejny mroczny elf...

http://www.forgotten-realms.cfl.pl/fantasy/index.php - forum o fantastyce, jest dzial WFB

Wypromuj region, wygraj staż! www.prregionow.pl !

Offline Faramir

Blind Guardian
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 16, 2003, 02:24:35 pm »
Dzińdybry:).

Rozpisywać się nie ma czego, wystarczy iż tylko powiem, iż i jam jest wielkim fanem BG. Mam całą dyskografię i siebie na dysku w postaci mp3:).

Bardzo mi się zresztą toto podoba.

Najlepsze kawałki.
Cóż, zdecydowanie na pierwszym miejscu jest The Bard's Song: In The Forest
Chyba najlepszy kawałek Bardów - mogę go słuchać po prostu bez przerwy :).

Dalej trudno jest mi jednoznacznie stwierdzieć, co miałoby się znaleźć dalej. Bo wszystko w moim wypadku zależy w sumie od nastroju.
I tak czasem mam ochote na Eldar, Noldor, czasem na coś podniosłego, patetycznego, jak choćby Nightfall, a zawsze mam ochotę na Mirror Mirror ;). W spisie ulubionych piosnek znalazłoby się i miejsce dla Bright Eyes, The Past And Future Secret, And Then There Was Silence, Spread Your Wings (szczególnie!), i wiele, wiele, wiele, wiele innych:).

Słowem, kocham całość BG :).
b]PUNKS NOT DEAD![/b]