Autor Wątek: Blind Guardian  (Przeczytany 14927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2003, 09:20:36 pm »
A w sobotę była impreza - był Hammerfall... jakaś plastikowa panna usłyszała, i stwierdziła, że to BG. No cóż, i tak bylam pelna podziwu, ze kojarzy...

Offline pyrek

Blind Guardian
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 18, 2003, 05:26:43 pm »
Hmm... chyba nikt nie wymienial piosenki Harvest of Sorrow - sam niedawno zauwazylem geniusz tej piosenki... oprocz tego w ucho mi wpadly Lord of the Rings i Run for the Night...
olejny mroczny elf...

http://www.forgotten-realms.cfl.pl/fantasy/index.php - forum o fantastyce, jest dzial WFB

Wypromuj region, wygraj staż! www.prregionow.pl !

Offline sas

Blind Guardian
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 18, 2003, 08:48:03 pm »
mi się ostatnio wspaniały Nightfall i Night at Opera ciutkę (ale tylko ciutkę) nudzi (aaa !! herezja) i z przyjemnością słucham Somwhere Far Beyond ... jest parę takich wyjechanych kawałków (oczywiście Bard's Song w lesie, ale i Theatre of Pain, Spread Your Wings ... po prostu cuda) ... fajna też jest ich przeróbka "back to france" mike'a oldfielda ...
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Raven

Blind Guardian
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 18, 2003, 09:09:30 pm »
A ja ostatnio wracam do słuchania plytki Demons & Wizards. ,,Poor's man crusade" i ,,the fiddler on the green" są  świetne :D  :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Blind Guardian
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 15, 2004, 09:28:04 am »
Do licha - witam wszystkich BARDÓW. Miło mi tu Blind Guardiana zobaczyć.
Mogę tylko od siebie dodać, że jestem zagorzałym zwolennikiem ich muzyki. Lubię jej słuchać i ją grać. Jest po prostu wspaniała.
Dla zainteresowanych - ich dyskografia (pomijam single i koncerty):
1. Batalions of Fear (Majesty rządzi!)
2. Follow the Blind (Valhalla - piękny utwór, Kai Hansen ze swoim "sopranem" troche partoli sprawę, ale co tam - i tak jest genialne)
3. Tales from the Twilight Hall ("Weird dreams" piękny kawałek instrumentalny)
3. Somewhere far Beyond ("Quest for Tanelorn" oparta o motywy powieści Michaela Moorcocka - Elryk z Melnibone - arcydzieło)
4. Imaginations from the Other side ("Morder's Song" i "A past and future secret" - dwie piękne ballady oparte na legendach arturiańskich - przy okazji, zna ktoś "Był sobie raz na zawsze król" Jamesa White'a?)
5. Forgotten Tales (piekne wykonanie "Lord of the rings")
6. Nightfall in the Middle-earth ("When time stood still"... Boska piosenka)
7. A night at the opera ("And then there was silence" - piękna piosenka opowiadająca historie wojny trojańskiej - długa jak sama wojna prawie. Ale świetna - druga wspaniała to "Mies del Dolor" - śpiewana po hiszpańsku)

Niedawno wydali singla "And then there was silence" z anglojęzyczną wersją "Mies del Dolor", czyli "Harvest of Sorrow". Polecam - wart złota.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Blind Guardian
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 15, 2004, 09:36:20 am »
A, jeszcze chciałem od siebie dodać, że porównywanie Blind Guardiana i Rhapsody nie jest tu właściwe. Nie oceniajmy, który zespół lepszy, bo obydwa są cudowne. Tyle, że grają nieco odmienny typ muzyki. Rhapsody ma genialny kawałek "Emerald Sword". Polecam.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline burberry

Blind Guardian
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 16, 2004, 12:54:26 pm »
Blindami strasznie jara się mój kumpel :) że to takie tolkienowskie, wiadomo, czytało się Silmariliona 4 razy... ja jednak nie miałem okazji ich usłyszeć i mam nadzieję, że dzięki niemu nadrobię zaległości.
Ze swojej strony polecić mogę Summoning - chociażby płytę Dol Guldur - imo najlepszy zespół klimatem ze Środziemia... he, he...
Bóg Cię kocha

Offline Chrapka

Blind Guardian
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 16, 2004, 02:39:27 pm »
Blind Guardian kojarzy mi sie glownie z intro do 'Nightfall in the Middle-Earth'. To pierwsze skojarzenie. A niestety nie sluchalam zbyt wiele. Oprocz wwym plyki mam jeszcze 'Forgotten Tales' (to wlasnie ta plytka z 'Mr Sandman'), ktora wykorzystalam na swoich lekcjach (wiem, ze to nielegalne, wiem). Staram sie wdrozyc moim hiphopowym uczniom troszke bardziej skomplikowanej muzyki - zauwazylam np. ze czesc z nich lubi Mozarta i Bacha Oo'
Wielu ludzi czyta, ale tylko niewielu umie czytać. " Warenns

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Blind Guardian
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 19, 2004, 08:50:17 am »
Pierwsza płyta "Blindów" jaką miałem (właściwie to jeszcze kaseta) - były to właśnie "Forgotten Tales" - tak sie w moim przypadku zaczęło.
Fakt, że szok po Mr Sandmanie i Surfin' USA był wielki, ale "Lord of The Rings" go ułagodził.
Właściwie to pogłębił, tyle że w "dobrą" stronę  :)
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Bioły

Blind Guardian
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2004, 07:27:25 am »
Pierwszy raz BG usłyszałem rok temu ........ spodobał mi się tak że słucham go do teraz ..... :)

PS Teraz też leci u mniw na wieży - Blind Guardian- Damned For All Time  :bite:  :twisted:
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Blind Guardian
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 29, 2004, 01:03:36 pm »
Jakiś czas temu dorwałem singla "And then there was silence".
Jest tam "Mies del Dolor" po angielsku, czyli "Harvest of Sorrow".
Ale chyba wersja z "Night at the Opera" jest śmieszniejsza....cheche, spytacie czemu?
To wsłuchajcie się dobrze w słowa - nie wnikam w treść, bo języka nie znam, ale chodzi mi o pewien zlepek słów, który dla Polaka brzmi...no znajomo  :)
Początek drugiej zwrotki.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Darth_Revan

Blind Guardian
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 05, 2005, 11:23:40 pm »
Najlepsze jest NIME i kawałki z tej płyty Noldor i Blood Tears.
No i album Somewhere Far Beyond też jest naprawde dobra

Offline Garnilius

Blind Guardian
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 12, 2005, 02:50:36 pm »
Pozdrowienia wszystkim ludziom którzy lubią słuchac i podziwiają muzyke BG. Najleprze piosenki według mnie to chyba "Into the storm","Bright eyes", "Lord of the rings","Mayesty". W sumie wydaje mi sie że BG nie musieli coverować "Mr. Sandmana". Oni wystarczająco dobrze potrafią twozyc sami piosenki. Po co był im cover?
I ciekawi mnie jedno. Kim jest basista blindów? Na jakiejs stronie przeczytałem ze na basie gra Hans. Ale ja wto nie wierze...

Pozdrawiam wszystkich kumpli z mojego power metalowego zespołu
KARCHAROTH
...Znak besti na moim ciele, Naznacza mi życie wieczne..."

Offline IkitClaw

Blind Guardian
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 12, 2005, 03:23:07 pm »
Cytat: "pyrek"
Hmm... chyba nikt nie wymienial piosenki Harvest of Sorrow

Czy ten utwór ma coś wspólnego z utworem, pewnej znanej kapeli na M?

Offline dagobert

Blind Guardian
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 12, 2005, 06:26:34 pm »
Zasadniczo jedynie tytuł.

 

anything