Autor Wątek: Diana Gabaldon  (Przeczytany 8205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zorro

Diana Gabaldon
« dnia: Listopad 08, 2007, 01:40:59 pm »
Obserwuję ostatnio zadziwiająca popularność książek pani Diany Gabaldon. Nie, żebym miał coś przeciwko, wręcz odwrotnie - te drobne rzeczy, które przeczytałem całkiem mi się podobały, żywa i inteligentna proza. Ale gdy zapragnąłem znaleźć coś więcej i zacząłem szukać na allegro - usiadłem z wrażenia. Książki chodzą tam lekką ręką po ponad 60 zet, a ostatnio coś wystawiono za prawie 100 (a z przesyłką to nawet ponad)! To nie jest tu normalne.

Gdzie tkwi przyczyna tego zjawiska? Nie jestem stałym allegrowiczem, ale chyba drugiego takiego fenomenu nie ma?

Może sprawił to fakt, że książki - o ile wiem - wydano w takiej szacie jakby to były romanse? (a i rożne teksty w sieci raczej wyglądają na zamieszczone przez zwolenniczki - bez obrazy - harlequinów)? Ale wszak harlequiny leżą w antykwariatach masowo po 1 zł. Czegoś tu nie chwytam...

A może po prostu nakłady były za małe, a że literatura niezła więc popyt napędził więc cenę? Choć nazwisko pani Gabaldon nie jest powszechnie wśród miłośników fantastyki znane...

Offline Rhobaak

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2007, 05:42:20 pm »
Po prostu nakłady zostały dawno wyprzedane, potem wystarczyło kilka licytacji, które wywindowały "cenę rynkową" do takich wartości. Takie zjawisko (ale na jeszcze większą skalę) miało jakiś czas temu miejsce z książkami Stephensona - "Diamentowy Wiek" osiągał >150 PLN, "Cryptonomicon" - ponad 100 PLN (he, he... ja swój egzemplarz nabyłem za kiedyś za 9.50 PLN). Jak widać, czasem na książkach można zarobić prawie tak dobrze, jak na akcjach;)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Jimmy

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2007, 08:07:41 pm »
O tak, Stephenson to doskonały przykład. Jeszcze "Hyperion" Simmonsa też poniżej 50zł nie schodzi (i to każda z części)

Offline Kalasanty

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2007, 08:17:15 pm »
Cytat: "Jimmy"
O tak, Stephenson to doskonały przykład. Jeszcze "Hyperion" Simmonsa też poniżej 50zł nie schodzi (i to każda z części)

O ile się nie mylę, "Hyperiona" ma wkrótce Mag wydać.
Tak samo było swego czasu np. z książkami Robin Hobb - na Allegro po kilkadziesąt zł za sztukę. Kupiłem nawet gdzieś na stoisku z tanimi książkami po 9 zł z myślą o sprzedaży, ale zanim się zorientowałem, wypuścili wznowienie.

Offline zorro

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2007, 10:59:46 am »
Cytat: "Kalasanty"
Kupiłem nawet gdzieś na stoisku z tanimi książkami po 9 zł


Gdy zobaczysz za 9 zł Gabaldon - kup dla mnie! :D

Offline Rhobaak

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2007, 05:54:51 pm »
Cytat: "Kalasanty"
O ile się nie mylę, "Hyperiona" ma wkrótce Mag wydać.

Ma pojawić się 26 listopada - w twardej okładce.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Jimmy

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2007, 09:13:59 am »
i z ceną też nie niską - 49zł

Offline martan

Re: Diana Gabaldon
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2007, 06:52:10 pm »
WITAJCIE  :D

Wpisalam sobie nazwisko Gabaldon w wyszukiwarke i wyslalo mnie do Was :D

Cytat: "zorro"
Obserwuję ostatnio zadziwiająca popularność książek pani Diany Gabaldon. Nie, żebym miał coś przeciwko, wręcz odwrotnie - .

 Pozdrawiam :D tez nie mam nic przeciwko.


Mysle ze popularnosc Gabaldon wyraznie wzrosla w momencie kiedy Swiat Ksiazki zaczal wydawac nowe pozycje do tej pory nie tlumaczone
Prowadze male forum fanow tej autorki i wiele czytelniczek (ow) zaczelo przygode wlasnie od tych nowosci a potem poszukiwalo wczesniejszych czesci w naszym kraju publikowanych. No jak sie wciagnely to byly w stanie naprawde duzo wydac by miec te ksiazki na wlasnosc. Jakos je swietnie rozumiem- a rynek podazy to wylapal :)
 :D

Offline Meg

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2007, 08:24:53 pm »
O tej Gabaldon nigdy nie słyszałam  :oops:   A co do cen i Allegro...hmmm...
macie rację bo niektóre pozycje mają takie ceny, że powalają. Ostatnio chciałam skompletować "Mroczną Wieżę" ( wydanie w twardej okładce ), kupiłam dwie pierwsze części po ok.20 zeta każda i się mocno zdziwiłam przy części trzeciej bo ceny są astronomiczne 80-90 zł :shock:  W miękkiej okładce też nie jest tanio. No i kupiłam część czwartą, też niezbyt tanio. Na trójkę poczekam. Będę polować na okazję a jak sie nie uda poczekam na nowe wydanie w lutym. Tez w twardej. Trudno nie będę mieć serii. Jakos to przeżyję ;)

Offline bibliotekarka82

Re: Diana Gabaldon
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2008, 06:53:27 pm »
Cytat: "martan"
Mysle ze popularnosc Gabaldon wyraznie wzrosla w momencie kiedy Swiat Ksiazki zaczal wydawac nowe pozycje do tej pory nie tlumaczone


Wszystkich zainteresowanych uprzejmie informuję, iż Świat Książki wydał właśnie 6 cześć cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Powieść nosi tytuł "Tchnienie śniegu i popiołu" i wydana została w 2 tomach w twardej oprawie. Każdy z tomów liczy około 500-600 stron, także będzie dużo radości :D
Cena jednego tomu: klubowa 36,00, detaliczna 46,90

Z czystym sumieniem polecam twórczość pani Gabaldon wielbicielom fantastyki. Mimo, iż jest to raczej powieść obyczajowo-przygodowa, perfekcyjnie wpleciony motyw podróży w czasie to uczta dla smakoszy. Ponadto jest to literatura pisana żywym, błyskotliwym, ciekawym językiem, w którym nie brak inteligentnego humoru.
Pierwsze 3 części wydane przez Amber w istocie sugerują, iż jest to tandetne romansidło, ale wystarczy przymknąć oko na niezbyt wysublimowaną okładkę  ;) Można się natomiast czepiać tłumaczenia, wykorzystanego przez Świat Książki w przypadku "Ognistego krzyża". Pan Nakoniecznik był chyba wtedy w ciut gorszej formie :)

Poszukiwaczom polecam szperanie po półkach z "literaturą dla pań" w małych publicznych, dzielnicowych bibliotekach. Tam książek Gabaldon nie brakuje.

Offline totmes526

Diana Gabaldon
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2008, 01:21:18 pm »
Myślę, że przyda się miłośnikom Gabaldon, pozdrawiam

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Mirki&sid=238